Ako vybrať bezdrôtový reproduktor

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny

vyberomat sk jbl go
vyberomat sk jbl go

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk lamax storm
vyberomat sk lamax storm

Rozumná voľba

vyberomat sk jbl flip
vyberomat sk jbl flip

Najvyššia kvalita

Už vás nebaví počúvať hudbu z vášho telefónu alebo by ste si radi vychutnali plnohodnotnejší zvukový zážitok ako prostredníctvom slúchadiel? Ak áno, tak sú pre vás bezdrôtové reproduktory tie pravé. Navyše sa v poslednom čase tešia veľkej obľube. Môže za to mix ich prvotriednej kvality a praktickej využiteľnosti v podobe ľahkého prenášania. Výber týchto reproduktorov je však ťažší, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Preto sme si pre vás pripravili návod, ako vybrať taký bezdrôtový reproduktor, ktorý bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

Čo si vybrať?

Vybrali sme pre vás zopár tipov pre kvalitné bezdrôtové reproduktory.

Najvýhodnejšie bezdrôtové reproduktoryKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna ponuka
JBL FLIP 5– kvalita
– zvuk
– dizajn
– vodotesnosť
– veľkosť
– jednoduchosť ovládania
– slabšie basy
– absencia AUX vstupu
– Party Boost nieje kompatibilný s JBL Connect Plus
115 €Zobraziť ponuku
LAMAX Storm 1– čistý zvuk
– dizajn
– veľkosť
– jednoduchosť ovládania
– dlhá výdrž
– vodeodolnosť
– podporuje NFC
– chýba ukazovateľ stavu batérie
– nepodporuje Wifi
70 €Výhodná ponuka
SENCOR SSS 6400N– cena
– kvalita
– zvuk, dizajn
– veľkosť
– jednoduchosť ovládania
– zvuk basy
– NFC pripojenie
– TWS technológia
– neprehráva SD karty
– nemá vstup pre USB -C
– chýba identikátor stavu batérie
55 €Zobraziť ponuku
NICEBOY RAZE 3– zvuk
– dizajn
– vodotesnosť
– jednoduchosť ovládania
– výdrž batérie
– prístupy ku konektorom sa nachádzajú zospodu
– chýba indikátor stavu batérie
– chýbajúce pripojenie rádia
59 €Zobraziť ponuku
JBL GO 2– cena
– kvalita
– zvuk
– dizajn
– vodotesnosť
– veľkosť
– jednoduchosť ovládania
– slabšie basy
– nižší výkon
– nepodporuje Wifi
– nepodporuje NFC
– výdrž
30 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk jbl flip

JBL Flip 5

Značka JBL ponúka bezdrôtové reproduktory vysokej kvality s perfektným zvukom. Vďaka dlhej výdrži batérie a jeho veľkosti, si môžete hudbu vychutnávať nielen doma, ale aj na grilovačkách, opekačkách a na párty. Reproduktor sa pripája prostredníctvom Bluetoothu. Celkový výkon bezdrôtového reproduktoru je 20 W. Výdrž batérie je 12 hodín. Vybrať si môžete zo širokej farebnej škály.


vyberomat sk sencor sirius sss n

Sencor Sirius SSS 6400N

Sencor SSS 6400N je bezdrôtový reproduktor, so skvelým pomerom ceny a kvality. Ponúka vysoký výkon ,až 25 W, s výdržou batérie 7 hodín. Reproduktor sa dá pripojiť nielen cez Bluetooth ale aj prostredníctvom NFC. Farbu reproduktoru si môžete vybrať spomedzi čiernej, modrej, červenej a ružovej. Vďaka zaujímavej technológií TWS, môžete spárovať ďalšie dva reproduktory.


vyberomat sk lamax storm

LAMAX Storm 1

Lamax Storm 1 je bezdrôtový reproduktor, ktorý vďaka sile bluetoothu 5,0 môžete pripojiť k telefónu na viac ako 15 metrov. Taktiež podporuje tech. NFC a využiť môžete pamäťovú kartu Micro SD alebo štandardný audio konektor 3,5 mm jack. Po plnom nabití ponúka prehrávanie hudby na 15 hodín. Celkový výkon: 40 W. Frekvencia: od 80 do 18 000 Hz..


vyberomat sk nice boy raze

Niceboy RAZE 3

Najväčšou výhodou univerzálneho bezdrôtového reproduktoru Niceboy Raze je jeho výdrž, a to až 24 hodín. Ďalšou výhodou je silný výkon reproduktoru – 24 W. Tento reproduktor vďaka 360 stupňovému priestorovému zvuku, uspokojí aj náročnejších zákazníkov. Pripája sa prostredníctvom Bluetoothu a NFC.


vyberomat sk jbl go

JBL GO 2

JBL GO 2 je bezdrôtový reproduktor s kvalitným zvukom za super cenu. Je ľahko prenosný vďaka čomu si môžete vychutnávať hudbu kdekoľvek a kedykoľvek. Pripája sa prostredníctvom Bluethootu, výdrž batérie je 5 hodín pri stálom hraní. Výkon reproduktoru je 3,1 W. Vybrať si môžete z viacerých farebných variácií.

Typ reproduktoru  

Nie je reproduktor ako reproduktor. Na trhu nájdete naozaj široké spektrum bezdrôtových reproduktorov. Jednotlivé typy sa líšia predovšetkým tvarom a veľkosťou. Na to, aby ste si zvolili ten najvhodnejší typ, sa najprv zamyslite nad tým, kde a ako ho chcete používať. Ak si chcete brať reproduktor so sebou na cesty, zvoľte si jeden z kategórie malých prenosných reproduktorov. Tieto reproduktory sa síce nevyznačujú najvyššou kvalitou zvuku, no ich skladnosť určite oceníte. Taktiež sú skonštruované tak, aby vydržali prípadné pády alebo krátkodobo odolali vode.

Naopak, ak zháňate reproduktor k vám domov, bez váhania sa porozhliadnite po väčšom a výkonnejšom zariadení. Tieto reproduktory vám okrem kvalitného zvuku zaistia aj hlasnejší zážitok, či výraznejšie basy. Samozrejme, počítajte s trošku vyššou kúpnou cenou.

vyberomat sk bluetooth speaker
vyberomat sk bluetooth speaker

Kvalita zvuku 

Kvalita zvuku je kľúčovým bodom, na ktorý je potrebné sa pri výbere bezdrôtových reproduktorov sústrediť. Nie je však možné odmerať ju. A tak najlepšie urobíte, keď si prídete reproduktor osobne vyskúšať do kamennej predajne. Myslite však aj na to, že zvuk, ktorý budete počuť na predajni, sa môže líšiť od toho, ktorý budete počuť doma. Môže za to rozdielna výška stropu a celkovo iná akustika.

Pokiaľ však z nejakého dôvodu nechcete alebo nemôžete prísť na predajňu osobne, môžete sa orientovať podľa troch hlavných parametrov. Medzi parametre, ktoré poukazujú na to, že reproduktor bude znieť dobre, patrí vysoký výkon, veľký frekvenčný rozsah a dostatočne dobrý zvukový systém.

vyberomat sk bluetooth speaker
vyberomat sk bluetooth speaker

Počet reprobední 

Práve typ použitého zvukového systému má zásadní vplyv na to, ako reproduktor obstojí vo vašej miestnosti. Nie každý typ je vhodný napríklad do rozsiahlej obývačky. Preto je nutné sa jeho zvoleniu pozorne venovať. Zásadným rozhodnutím je potom to, či budete mať bezdrôtový reproduktor so zvukovým systémom 5.1, 2.1 alebo 2.0, prípadne jednu z alternatív. Čo tieto čísla znamenajú? Prvá časť čísla pred bodkou označuje počet reproduktorov. Za bodkou sa nachádza počet subwooferov.

Variantu so subwooferom si pritom vyberáte iba ak si potrpíte na výrazné basy, inak takmer stráca zmysel. Väčšina ponúkaných reproduktorov pripojiteľných pomocou technológie Bluetooth je ponúkaná so zvukovými systémami 2.0 a 2.1. Tie sú najlepšou voľbou do väčšiny domácností – majú dostatočný výkon a pritom nie sú veľmi drahé. Väčší počet reprobední sa oplatí pokiaľ vyžadujete bezchybný priestorový zvuk.

Výkon a citlivosť 

Pri pohľade do technických parametrov bezdrôtových reproduktorov je dobré sa na chvíľu zastaviť aj pri riadkoch píšucich o ich výkone a citlivosti. Tieto parametre do veľkej miery ovplyvňujú to, ako veľmi bude reproduktor hlasný. Konkrétne výkon medzi 15 a 20 wattmi by mal bez problémov stačiť na to, aby reproduktor hral hlasitosťou okolo 80 decibelov. To by malo postačovať na to, aby bolo možné reproduktor používať aj vonku.

Tých 80 decibelov je hodnota, ktorá bola nameraná vo vzdialenosti 1 meter od reproduktora. Podľa toho sa určuje jeho citlivosť. Čím vyššie je toto číslo, tým hlasnejšie hrá. Najsilnejšie a najcitlivejšie bezdrôtové reproduktory sú dokonca schopné vyvinúť hlasitosť aj viac ako 100 dB. Najčastejšie sa však tieto hodnoty pohybujú okolo spomínaných 80 dB, respektíve 15 – 20 wattov v prípade výkonu.

Výdrž batérie 

Tak ako pri všetkých bezdrôtových zariadeniach, je aj pri bezdrôtových reproduktoroch dôležitá výdrž batérie. Na jedno nabitie by mali byť schopné vydržať aspoň 5 hodín. Nižšia výdrž sa už dá považovať za nedostatočnú. Väčšina reproduktorov s tým nemá problém, štandardne sa výdrž ich batérie pohybuje medzi 8 až 10 hodinami. To je dostatočne dlho na to, aby vám slúžili celý bežný pracovný deň.

Pri výbere vhodnej kapacity batérie dosť záleží na tom, či budete s reproduktorom často cestovať. Pokiaľ máte v pláne si ho brať napríklad na zahraničné dovolenky, porozhliadnite sa po reproduktoroch s aspoň dvanásťhodinovou výdržou. V dnešnej dobe môžete dokonca naraziť aj na modely, ktoré na jedno nabitie vydržia aj viac ako 24 hodín. Nezabudnite zvážiť aj to, ako dlho trvá kým sa batéria plne nabije.

vyberomat sk bluetooth speaker
vyberomat sk bluetooth speaker

Pripojenie a kompatibilita 

Bezdrôtové reproduktory sa predávajú s niekoľkými typmi pripojenia. Tým najobľúbenejším spôsobom, ako spárovať zariadenie s reproduktorom, je určite pripojenie cez technológiu Bluetooth. Výhodou tohto pripojenia je jeho jednoduchosť – spárovanie je možné uskutočniť len za pár sekúnd. Zároveň je toto riešenie natoľko rozšírené, že náklady na jeho výrobu sú minimálne. Preto sú Bluetooth reproduktory aj tými najlacnejšími.

Modernou trendy alternatívou k Bluetooth reproduktorom sú tie, ktoré sú vybavené NFC. Na takéto pripojenie musia mať obe spájané zariadenia NFC. Tieto zariadenia k sebe na sekundu alebo dve priblížite. Následne sa k sebe automaticky pripoja. Ďalším a momentálne najmenej praktickým pripojením, je pripojenie pomocou Wi-Fi. Pri výbere si, okrem typu pripojenia, dajte pozor aj na kompatibilitu s vaším zariadením. Pred kúpou si overte, že budú spolu bez problémov fungovať

Cena 

V neposlednom rade je potrebné pri výbere bezdrôtového reproduktora zohľadniť aj jeho cenu. Väčšina reproduktorov sa dá zohnať za menej ako 130 €. Úplnou výnimkou však nie sú ani tie, ktorých cena presahuje 530 €. Ako teda spoznať, že sa vám do rúk dostanú reproduktory s kvalitou zodpovedajúcou cene? Okrem zrejmých vecí ako kvalita zvuku alebo množstvo ponúkaných funkcií je dobrou pomôckou napríklad značka. Za tie najkvalitnejšie a hodné vyššej ceny sa dajú považovať reproduktory od JBL, Bose či Bang & Olufsen.

Ďalším smerodajným ukazovateľom je ich odolnosť. Bezdrôtové reproduktory, hlavne tie prenosné, sú totiž dosť náchylné k poškodeniu. Hrozí ich pád počas prenášania. Pred výberom si teda dôkladne prečítajte recenzie a presvedčte sa o odolnosti vami vybraného modelu. Naozaj sa neoplatí investovať do drahého reproduktoru, ktorý sa po prvom menšom páde rozbije.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest