Ako vybra┼ą digit├ílny fotoapar├ít

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny

vyberomat sk instax mini
vyberomat sk instax mini

Najv├Żhodnej┼í├ş instatn├Ż fotoapar├ít

vyberomat sk nikon z
vyberomat sk nikon z

Najv├Żhodnej┼í├ş bezzrkadlov├Ż fotoapar├ít

vyberomat sk nikon d
vyberomat sk nikon d

Najv├Żhodnej┼í├ş zrkadlov├Ż fotoapar├ít

Fotoapar├íty s├║ skvel├Żm vyn├ílezom, ktor├Ż umo┼ż┼łuje zachyti┼ą k├║zlo okamihu. Tie digit├ílne zasa umo┼ż┼łuj├║ to, ┼że u┼ż nemus├şte fotografie pracne vyvol├íva┼ą, ale daj├║ sa r├Żchlo a┬á─żahko previes┼ą do elektronickej podoby. A m├┤┼żete sa na ne pozera┼ą kedyko─żvek sa v├ím zachce. V├Żber digit├ílneho fotoapar├ítu m├í v┼íak v┬ásebe hne─Ć nieko─żko ├║skal├ş. Preto sme si pre v├ís pripravili zoznam oblast├ş, na ktor├ę je dobr├ę sa pri h─żadan├ş zamera┼ą.

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov pre kvalitn├ę digit├ílne fotoapar├íty. Rozdelili sme ich pod─ża typu.

Najv├Żhodnej┼íie digit├ílne fotoapar├ítyTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna ponuka
NIKON D750zrkadlovka– dynamick├Ż rozsah
– rozsah ISO
– v├íha
– ve─żkos┼ą
– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– v├Żdr┼ż
– spo─żahlivos┼ą
– r├Żchlos┼ą ostrenia
– Wifi 
– cena
– ostriace body sa nach├ídzaj├║ bl├şzko pri sebe
– ch├Żba GPS
1 200 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
NIKON Z50 bezzrkadlovka– rozmery
– hmotnos┼ą
– ergon├│mia gripu
– r├Żchlos┼ą ostrenia
– rozsah ISO
– farby
– dynamick├Ż rozsah
– konektivita
– spo─żahlivos┼ą a r├Żchlos┼ą z├ípisu na SDXC UHS-I Speed Class
– sp├┤sob zakrytia HDMI/ USB/ Mic konektorov
– v├Żdr┼ż bat├ęrie
– neprelo┼żen├Ż manu├íl
889 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
CANON EOS 250Dzrkadlovka– Wifi
– oto─Źn├Ż displej
– ve─żkos┼ą
– v├íha
– kvalita videa
– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– farby
– v├Żdr┼ż bat├ęrie
– ch├Żbaj├║ca panor├íma
– ch├Żbaj├║ca HDR re┼żim
– m├ílo ostriacich bodov
– ch├Żba automatick├ę otv├íranie blesku 
650 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
SONY ALPHA A5100bezzrkadlovka– rozmery
– hmotnos┼ą
– r├Żchlos┼ą ostrenia
– rozl├ş┼íenie sn├şma─Źa
– farby
– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– ch├Żbaj├║ca GPS
– ┼íum pri miernom vetre
– v├Żdr┼ż bat├ęrie
ch├Żbaj├║ce ─Źasozbern├ę fotenie
– cena objekt├şvu
– komplikovanej┼íie prepojenie so smartf├│nom
490 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
FUJIFILM INSTAX MINI 11instantn├Ż– okam┼żit├ę vytla─Źenie fotografie
– rozmery
– v├íha
– cena
– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– dizajn
– cena filmu
– ni┼ż┼íia kvalita
– m├ílo mo┼żnost├ş nastavenia
– mal├ę rozmery fotograf├ş
80 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk nikon d

Nikon D750

Nikon D750 je zrkadlovka s vysokou v├Żdr┼żou bat├ęrie a to a┼ż 1 230 sn├şmkov. ─Äal┼í├şm plusom fotoapar├ítu je roz┼í├şrenie sn├şma─Źa – 24,3 Mpx, ─Źo zaru─Źuje kr├ísne fotografie a vide├í. Maxim├ílne ISO zrkadlovky dosahuje 12 800 a maxim├ílna r├Żchlos┼ą sekven─Źn├ęho sn├şmania je 6,5 sm./s. Kvalitn├ę vide├í zabezpe─Ź├ş rozl├ş┼íenie Full HD (1920 x 1080) so sn├şmkovou frekvenciou 60 sn./s pri maxim├ílnom rozl├ş┼íen├ş. Podporovan├ę typy pam├Ą┼ąov├Żch kariet s├║ SD, SDHC a SDXC.


vyberomat sk nikon z

Nikon Z50

Digit├ílny fotoapar├ít zna─Źky Nikon prin├í┼ía kr├ísne fotografie, s kvalitn├Żmi videami, s rozl├ş┼íen├şm a┼ż Ultra HD (3840 x 2160). Rozl├ş┼íenie sn├şma─Źa tohto fotoapar├ítu je 20,9 1mpx so stranami s pomerom 3:2. V├Żhodou bezzrkadlovky Nikon Z50 je automatick├ę delegovanie tv├íre. Najv├Ą─Ź┼íia hodnota ISO, ak├║ fotoapar├ít dosahuje je 51 200 a maxim├ílna r├Żchlos┼ą sekven─Źn├ęho sn├şmania je 11sn./s. Kvalitn├ę vide├í m├┤┼żete vytv├íra┼ą pri max dosiahnute─żnej sn├şmkovej frekvencie 120 sn./s. Typ pam├Ą┼ąovej karty vhodnej do fotoapar├ítu je SD, SDHC alebo SDXC.


vyberomat sk canon eos d

Canon EOS 250D

Zrkaldovka Canon EOS 250D vytv├íra kvalitn├ę fotografie a vide├í, v─Ćaka 24,1 Mpx s pomerom str├ín 3.2. Obsahuje oto─Źn├Ż dotykov├Ż displej, prostredn├şctvom ktor├ęho si vytvor├şte perfektn├ę selfie. Maxim├ílne ISO fotoapar├ítu je 25 600. Maxim├ílna r├Żchlos┼ą sekven─Źn├ęho sn├şmania je 5sn./s. V├Żhodou zrkadlovky je kvalita videa preto┼że dosahuje rozl├ş┼íenie a┼ż 4K (4096 x 2160), so sn├şmkovou frekvenciou 25 sn./s pri maxim├ílnom rozl├ş┼íen├ş. Typy pam├Ą┼ąov├Żch kariet vhodn├Żch do fotoapar├ítu s├║ SD, SDHC a SDXC.


vyberomat sk sony alh┬┤pha

Sony Alpha A5100

Sony Alpha A5100 v─Ćaka jednoduch├ęmu ovl├ídaniu uspokoj├ş potreby nielen za─Źiato─Źn├şkov, ale aj sk├║sen├Żch fotografov. Kvalitn├ę fotografie a vide├í zabezpe─Ź├ş rozl├ş┼íenie sn├şma─Źa 24,3 Mpx s pomerom str├ín 3:2. Maxim├ílna hodnota ISO ak├║ Sony Alpha dosahuje je 25 600. Maxim├ílne rozl├ş┼íenie videa je Full HD (1920 x 1080) so sn├şmkovou frekvenciou 60 sn./s. Maxim├ílna r├Żchlos┼ą sekven─Źn├ęho sn├şma─Źa fotoapar├ítu je 6 sn./s. Vhodn├ę typy pam├Ą┼ąov├Żch kariet s├║ SD, SDHC, SDXC a Memory Stick PRO.


vyberomat sk instax mini

Fujifilm Instax Mini 11

Zna─Źka Fujifilm je zn├íma v─Ćaka svojim instantn├Żm fotoapar├ítom, ktor├ę sa perfektne hodia na p├írty, festivaly, oslavy a kdeko─żvek kde vyu┼żijete r├Żchlu mo┼żnos┼ą vytvorenia fotografie. Maxim├ílne ISO fotoapar├ítu je 800. Fotoapar├ít je bez pam├Ą┼ąovej karty. Vybra┼ą si m├┤┼żete z mno┼żstva pr├şjemn├Żch farebn├Żch variantov.

Typ

Prv├Żm krokom procesu v├Żberu digit├ílneho fotoapar├ítu by mala by┼ą vo─żba vhodn├ęho typu. Na v├Żber m├íte z troch hlavn├Żch mo┼żnost├ş ÔÇô kompakt, zrkadlovka (t├í digit├ílne pred├ívan├í pod ozna─Źen├şm DSLR ─Źi t├í klasick├í) a bezzrkadlov├Ż fotoapar├ít. Ka┼żd├Ż z t├Żchto typov m├í radu v├Żhod. Pri v├Żbere typu najviac z├íle┼ż├ş na tom, ako ve─żmi kvalitn├ę fotografie o─Źak├ívate a tie┼ż na tom, ako ─Źasto ho m├íte v pl├íne pou┼ż├şva┼ą. Jednoducho povedan├ę, ─Ź├şm ─Źastej┼íie ho budete pou┼ż├şva┼ą, t├Żm sk├┤r sa v├ím oplat├ş investova┼ą viac a k├║pi┼ą si lep┼í├ş model.

Pokia─ż v┼íetko, ─Źo si od fotoapar├ítu ┼żiadate, je fotenie dovolenky alebo in├Żch z├í┼żitkov z v├Żletov, vysta─Ź├şte si aj s lacn├Żm kompaktom. Naopak, ak pl├ínujete foti┼ą pravidelne, oplat├ş sa v├ím investova┼ą do digit├ílneho zrkadlov├ęho fotoapar├ítu. Be┼żn├Ż u┼ż├şvate─ż si vysta─Ź├ş so z├íkladnou zrkadlovkou, ale profesion├íl siahne po t├Żch najdrah┼í├şch a najkomplikovanej┼í├şch modeloch.

Rozl├ş┼íenie 

Rozl├ş┼íenie b├Żva ─Źastokr├ít chybne ozna─Źovan├ę za jedin├ę, ─Źo m├í vplyv na kvalitu odfotenej fotografie. Aj ke─Ć to tak nie je a na v├Żsledn├║ kvalitu fotky m├í vplyv mno┼żstvo in├Żch faktorov, st├íle je potrebn├ę rozl├ş┼íenie pri v├Żbere zoh─żad┼łova┼ą. Pokia─ż nahliadnete do technick├Żch ┼ípecifik├íci├ş fotoapar├ítu, zist├şte, ┼że v├Ą─Ź┼íina z nich m├í rozl├ş┼íenie v rozmedz├ş od 16 do 20 megapixelov. To s├║ hodnoty, ktor├ę sa daj├║ v dne┼ínej dobe pova┼żova┼ą za ┼ítandardn├ę a vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov s─żubuj├║ fotky obstojnej kvality.

vyberomat sk digital camera
vyberomat sk digital camera

Na trhu sa samozrejme m├┤┼żete stretn├║┼ą aj s modelmi, ktor├ę pon├║kaj├║ rozl├ş┼íenie vy┼í┼íie ako 30 Mpix. Ide v┼íak o viac menej profesion├ílne fotoapar├íty, ktor├Żch k├║pa ned├íva pre be┼żn├ęho u┼ż├şvate─ża zmysel. Vy┼í┼íie rozl├ş┼íenie vedie v kombin├ícii s ─Ćal┼í├şmi prvkami v├Żbavy k men┼íiemu ┼íumu za zhor┼íen├Żch sveteln├Żch podmienok a celkovej lep┼íej farebnosti a kontrastu fotografi├ş.

Vybavenie 

Kvalitu fotografie, ktor├║ odfotil digit├ílny fotoapar├ít, m├┤┼że do zna─Źnej miery ovplyvni┼ą to, ako ve─żmi je rozmazan├í. Preto je dobr├ę sa pri k├║pe fotoapar├ítu presved─Źi┼ą, ─Źi je vami vybran├Ż model vybaven├Ż stabiliz├ítorom obrazu. Ten je u┼żito─Źn├Ż hlavne pri objekt├şvoch s dlh├Żm zoomom, ktor├Ż sa hor┼íie dr┼ż├ş. V─Ćaka stabiliz├ítoru obrazu bud├║ v├Żsledn├ę fotografie nerozmazan├ę a ostr├ę. Naj─Źastej┼íie sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s optick├Żm stabiliz├ítorom. Druhou mo┼żnos┼ąou je elektronick├í stabiliz├ícia ÔÇô jej nev├Żhodou je to, ┼że ob─Źas zakro─Ź├ş na ├║kor zn├ş┼żenia rozl├ş┼íenia. Stabiliz├ítor sa ka┼żdop├ídne oplat├ş hlavne pri drah┼í├şch pr├şstrojoch, u najlacnej┼í├şch kompaktov str├íca v├Żznam, lebo by ne├║merne zvy┼íoval ich cenu.

vyberomat sk digital camera
vyberomat sk digital camera

Medzi ─Ćal┼íie technick├ę ┼ípecifik├ície, ktor├Żm sa oplat├ş venova┼ą pozornos┼ą pri v├Żbere digit├ílneho fotoapar├ítu, je ve─żkos┼ą zoomu. T├í je nevyhnutn├í v pr├şpade, ┼że s fotoapar├ítom chcete foti┼ą vzdialenej┼íie objekty. Naj─Źastej┼íie b├Żvaj├║ pon├║kan├ę fotoapar├íty s 4x a 8x zoomom. Na fotenie naozaj vzdialen├Żch objektov odpor├║─Źame siahnu┼ą sk├┤r po 20x ─Źi 40x zoome. Zmieni┼ą sa mus├şme aj o ohniskovej vzdialenosti. T├íto vzdialenos┼ą jednoducho povedan├ę ovplyv┼łuje to, ko─żko sa toho na fotku zmest├ş. ─î├şm v├Ą─Ź┼íie je toto ─Ź├şslo ohniskovej vzdialenosti, t├Żm ┼íir┼íie rozp├Ątie fotoapar├ít m├í.

Funkcie 

Digit├ílne fotoapar├íty pon├║kaj├║ tak├ę mno┼żstvo funkci├ş, ┼że aj profesion├íli maj├║ niekedy probl├ęm sa v nich orientova┼ą. K be┼żn├ęmu pou┼ż├şvaniu v├ím sta─Źia funkcie, ktor├ę b├Żvaj├║ s├║─Źas┼ąou ┼ítandardnej ponuky v├Żrobcov. Medzi naj─Źastej┼íie ┼żiadan├ę vlastnosti fotoapar├ítov, ktor├ę sa v├ím m├┤┼żu hodi┼ą, rozhodne patr├ş nat├í─Źanie HD vide├ş ─Źi HDMI v├Żstup na exportovanie fotografi├ş a vide├ş. ─Äalej sa iste nestrat├ş ani praktick├í mo┼żnos┼ą in┼ítal├ície extern├ęho blesku, GPS, Wi-Fi alebo st├íle ob─ż├║benej┼í├ş re┼żim 3D fotografie.

vyberomat sk digital camera
vyberomat sk digital camera

Odpor├║─Źame vybera┼ą z├ísadne tie funkcie, ktor├ę naozaj vyu┼żijete. Nem├í zmysel si napr├şklad kupova┼ą digit├ílny fotoapar├ít s panoramatick├Żm re┼żimom, pokia─ż nem├íte mo┼żnos┼ą naplno ho vyu┼żi┼ą. A aj ke─Ć by sa na prv├Ż poh─żad mohlo zda┼ą, ┼że zrkadlovky pon├║kaj├║ viac funkci├ş, nie je to v┼żdy tak. Mno┼żstvo kompaktn├Żch fotoapar├ítov toti┼ż pon├║ka nespo─Źetn├ę mno┼żstvo r├┤znych re┼żimov fotografovania.

Ergon├│mia 

Digit├ílny fotoapar├ít by sa mal, okrem kvalitn├ęho fotenia, aj dobre dr┼ża┼ą. Jeho spr├ívny ergonomick├Ż tvar je preto ve─żmi d├┤le┼żit├Ż, aby ste ho mohli ─żahko uchopi┼ą. Nie ka┼żd├Ż m├í rovnak├║ ruku a nie v┼íetk├Żm sa mus├ş dan├Ż model dobre dr┼ża┼ą. Tento krok v├Żberu fotoapar├ítu b├Żva v┼íak ─Źasto podce┼łovan├Ż. Mnoho ─żud├ş si k├║pi digit├ílny fotoapar├ít cez internet bez toho, aby si ho predt├Żm osobne vysk├║┼íali. To v┼íak rozhodne neodpor├║─Źame.

Pokia─ż je to teda mo┼żn├ę, v┼żdy si fotoapar├ít pred n├íkupom vysk├║┼íajte. A to bu─Ć v predajni, alebo si ho po┼żi─Źajte od zn├ímeho. T├Żm si jeho ergonomickos┼ą otestujete najlep┼íie. Pri testovan├ş dbajte najviac na to, ─Źi v├ím fotoapar├ít pohodlne padne do ruky a tie┼ż ─Źi v├ím vyhovuje jeho hmotnos┼ą. Rovnako si overte aj to, ┼że v┼íetky pon├║kan├ę funkcie sa daj├║ jednoducho ovl├ída┼ą a s├║ ─żahko pr├şstupn├ę.

Cena 

K─ż├║─Źov├Żm krokom pri k├║pe nov├ęho digit├ílneho fotoapar├ítu je rozhodn├║┼ą sa, ko─żko pe┼łaz├ş do┼ł chcete investova┼ą. Ako u┼ż bolo zmie┼łovan├ę, najviac z├íle┼ż├ş na tom, ako ─Źasto ho chcete vyu┼ż├şva┼ą a ako profesion├ílne fotky po┼żadujete. Okrem toho je potrebn├ę zv├í┼żi┼ą aj funkcie, ktor├ę od fotoapar├ítu naozaj potrebujete. Ve─ża modelov s vy┼í┼íou cenovkou je vybaven├Żch funkciami, ktor├ę by ste nikdy nepou┼żili. Naopak, pokia─ż m├íte v pl├íne sa vo fotografovan├ş ─Ćalej zlep┼íova┼ą, m├┤┼żu sa v├ím niektor├ę funkcie v bud├║cnosti ch├Żba┼ą.

T├şm, ktor├ş fotia len sporadicky alebo nepotrebuj├║ vysok├║ kvalitu fotiek, skvele posl├║┼żi kompaktn├Ż digit├ílny fotoapar├ít. Ich cena za─Ź├şna u┼ż na ve─żmi priazniv├Żch 80 ÔéČ. Pri ich k├║pe si v┼íak premyslite, ─Źi sa v├ím neoplat├ş rad┼íej investova┼ą tieto peniaze do smartf├│nu. Mnoho z┬ánich m├í toti┼ż fotoapar├íty podobnej kvality. T├ş, ktor├ş si naopak ┼żiadaj├║ pr├ęmiov├║ kvalitu fotiek, musia siahnu┼ą po zrkadlovk├ích s┬ávysok├Żm rozl├ş┼íen├şm a┬ávymenite─żn├Żmi objekt├şvmi. Ich cena sa m├┤┼że k─żudne vy┼íplha┼ą a┼ż na 4┬á000 ÔéČ. V┼íeobecne v┼íak plat├ş, ┼że na n├íkup kvalitnej zrkadlovky budete potrebova┼ą aspo┼ł 400 ÔéČ a┼ż 500 ÔéČ.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest