Ako vybra┼ą lietaj├║ci dron

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk syma xc
vyberomat sk syma xc

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk dji mavic mini fly combo
vyberomat sk dji mavic mini fly combo

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk dji mavic pro
vyberomat sk dji mavic pro

Najvyššia kvalita

Drony s├║ lietaj├║ce stroje, ktor├ę v├ím umo┼żnia sledova┼ą svet z v├Ż┼íky a po─Źas toho vytv├íra┼ą n├ídhern├ę leteck├ę vide├í a fotky. Ide o jednu z najzauj├şmavej┼í├şch a najviac inovat├şvnych technologick├Żch noviniek poslednej doby. Popularitu lietaj├║cich dronov sa sna┼żia vyu┼żi┼ą predajcovia, ktor├ş nimi doslova zaplavili trh. V tejto ve─żmi ┼íirokej a pestrej ponuke v├┤bec nie je ─żahk├ę orientova┼ą sa. A preto sme si pre v├ís  pripravili zoznam t├Żch najd├┤le┼żitej┼í├şch aspektov, na ktor├ę je nevyhnutn├ę sa pri v├Żbere dronu zamera┼ą.

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę drony.

Najv├Żhodnej┼íie lietaj├║ce dronyKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna ponuka
DJI MAVIC 2 PRO– jednoduchos┼ą ovl├ídania
kvalita fotograf├ş a videoz├íznamov
– doba letu
– odolnos┼ą
– stabilita pri vetre
– protin├írazov├ę senzory
– dosah
– funkcie
– vysok├í cena1 500 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
DJI MAVIC AIR 2 FLY MORE COMBO– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– kvalita fotograf├ş a videoz├íznamov
– doba letu
– odolnos┼ą
– stabilita pri vetre
– dosah
– funkcie
– vysok├í cena1 250 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
DJI MAVIC MINI FLY COMBO– jednoduchos┼ą ovl├ídania
– stabiliz├ícia obrazu
– doba letu
– rozmery a v├íha
– ch├Żba funkcia waypoints
– ch├Żba vo─żba follow me
– slab┼íia kvalita obrazu
– slab┼íia odolnos┼ą
– krat┼í├ş dosah
500 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
SYMA X5C– cena
– mechanick├í odolnos┼ą
– dosah
– dostupnos┼ą n├íhradn├Żch dielov
– r├Żchlos┼ą letu
– podsvietenie
– rozmery a v├íha 
– v├Żdr┼ż bat├ęrie
– hor┼íie ovl├ídanie pri vetre
– nepresnos┼ą n├ívodu
57 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk dji mavic pro

DJI Mavic 2 Pro

Spolo─Źnos┼ą DJI je zn├íma v─Ćaka kvalitn├Żm dronom, so zauj├şmav├Żmi jedine─Źn├Żmi funkciami. Prednos┼ąami tohto dronu s├║ funkcie ako GPS, detekcia prek├í┼żok, skladanie, stabiliz├ícia obrazu, auton├│mny let a sledovanie objektov. DJI Mavic 2 pro je vybaven├Ż 4K (4096 x 2160) kamerou Hasselblad, s ktorou dok├í┼żete pren├í┼ía┼ą z├íbery aj z 8 kilometrovej vzdialenosti. Dia─żkov├Ż ovl├ída─Ź pracuje v dvoch p├ísmach – 2,4 GHz a 5,8 GHz, ─Źo zabezpe─Ź├ş bezpe─Źn├Ż a nepreru┼íen├Ż let dronu. Hmotnos┼ą dronu je 907 g. Vy┼í┼íiu cenu vynahrad├ş dlh├í doba odletu, ktor├í je pri ide├ílnych podmienkach 31 min├║t.


vyberomat sk dji mavic air fly more combo

DJI Mavic Air 2 Fly More Combo

Dron DJI Mavic Air 2 Fly More Combo je skvel├Żm vo─żbou z h─żadiska pomeru ceny a kvality. Dron s hmotnos┼ą 570 g, je vhodn├Ż od za─Źiato─Źn├şkov a┼ż po profesion├ílnych letcov. Funkcie ktor├ę pon├║ka s├║ GPS, online prenos, autoprist├ítie, detekcia prek├í┼żok, skladanie, stabiliz├ítor obrazu, ot├í─Źacia kamera, auton├│mny let a sledovanie objektov. Pre spolo─Źnos┼ą DJI je charakteristick├í vysok├í kvalita kamery, a ani tento dron nie je v├Żnimkou. Maxim├ílne roz┼í├şrenie videa je 4k (4096 x 2160). ─Äal┼íou prednos┼ąou je dlh├í doba letu a to 34 min├║t.


vyberomat sk dji mavic mini fly combo

DJI Mavic Mini Fly Combo

DJI Mavic Mini Fly Combo je vhodn├Ż pre za─Źiato─Źn├şkov ale aj pokro─Źil├Żch letcov. V─Ćaka svojej v├íha (249 g) a rozmerom je perfektn├Ż pri cestovan├ş. Kvalita kamery je 2,7K Quad HD (2704 x 1520). Ako je u spolo─Źnosti DJI zvykom, aj tento dron pon├║ka ┼íirok├ę spektrum funkci├ş, ako je auto┼ítart, GPS, online prenos, autoprist├ítie, stabiliz├ícia obrazu ot├í─Źacia kamera, skladanie a ovl├ídanie gestami. Napriek jeho ve─żkosti, pon├║ka dlh├║ dobu letu a to 31 min├║t.

vyberomat sk syma xc

Syma X5C

Syma X5C strednej ve─żkosti s hmotnos┼ąou 103 g je lietaj├║ci dron, vhodn├Ż nielen pre za─Źiato─Źn├şkov ale pre pokro─Źil├Żch u┼ż├şvate─żov. Dron pon├║ka 2 letov├ę re┼żimy. Napriek jeho n├şzkej cene, vytv├íra kvalitn├ę fotografie a videoz├íznamy. Maxim├ílne roz┼í├şrenie kamery je HD (1280 x 720). Nev├Żhodou Syma X5C je jeho kr├ítka doba letu, a to 8 min├║t.

Typ  

Nie je dron ako dron. Pred t├Żm, ako si svojho nov├ęho lietaj├║ceho spolo─Źn├şka k├║pite, je potrebn├ę sa rozhodn├║┼ą, ktor├Ż typ je pre v├ís ten prav├Ż. M├íte na v├Żber zo ┼ítyroch mo┼żnost├ş. Prvou mo┼żnos┼ąou s├║ mal├ę drony. Ve─żkos┼ąou pripom├şnaj├║ hra─Źku a s├║ vhodn├ę aj na lietanie v interi├ęroch. ┼Żiadnu extra kvalitu v┼íak od nich o─Źak├íva┼ą nem├┤┼żete. Na druhej strane s├║ naozaj lacn├ę a na nez├ív├Ązn├ę prelietavanie po va┼íej z├íhrade s├║ naozaj posta─Źuj├║ce.

Tradi─Źnej┼íou a vo v┼íeobecnosti aj ove─ża pou┼żite─żnej┼íou mo┼żnos┼ąou s├║ ve─żk├ę drony. Tieto drony maj├║ v├Ą─Ź┼íinou integrovan├║ kameru alebo umo┼ż┼łuj├║ in┼ítal├íciu externej kamery. Ve─żk├ę drony s├║ najlep┼íou vo─żbou pre t├Żch, ktor├ş chc├║ vytv├íra┼ą kvalitn├ę panoramatick├ę z├íbery pr├şrody, a z├írove┼ł s├║ pripraven├Ż investova┼ą viac pe┼łaz├ş.

vyberomat sk dron
vyberomat sk dron

Samostatnou kateg├│riou s├║ potom profesion├ílne drony. Tieto drony s├║ vybaven├ę t├Żm najkvalitnej┼í├şm a najmodernej┼í├şm, na ─Źo vo svete dronov m├┤┼żete narazi┼ą. K├║pa tak├ęhoto dronu sa v┼íak vyplat├ş len profesion├ílnym film├írom. A poslednou, naj┼ípecifickej┼íou mo┼żnos┼ąou s├║ z├ívodn├ę drony. ├üno, dnes sa u┼ż m├┤┼żete venova┼ą aj z├ívodom s dronmi. Pri v├Żbere typu naozaj z├íle┼ż├ş len na v├ís a va┼íich priorit├ích.

Funkcie  

Dron je zariadenie, ktor├ę m├┤┼że by┼ą vybaven├ę radou praktick├Żch a modern├Żch funkci├ş, ktor├ę v├ím spr├şjemnia jeho pou┼ż├şvanie. Preto je dobr├ę zamyslie┼ą sa pri v├Żbere nad t├Żm, ak├ę funkcie budete od svojho nov├ęho dronu vy┼żadova┼ą, a ak├ę v├ím nebud├║ ch├Żba┼ą. Jednou z t├Żch najpopul├írnej┼í├şch funkci├ş je napr├şklad integrovan├ę GPS, ktor├ę umo┼ż┼łuje dan├Ż stroj lokalizova┼ą s presnos┼ąou nieko─żk├Żch centimetrov. V─Ćaka tejto funkcii je mo┼żn├ę vzn├í┼íanie dronu na jednom mieste. To sa hod├ş hlavne v situ├íci├ích, ke─Ć budete potrebova┼ą vytvori┼ą statick├Ż z├íznam.

Medzi ob─ż├║ben├ę funkcie sa ─Ćalej rad├ş RTH, zn├íma sk├┤r ako N├ívrat domov. A ako u┼ż napoved├í n├ízov, t├íto funkcia pom├íha dronu n├íjs┼ą cestu sp├Ą┼ą na miesto, ktor├ę ozna─Ź├şte za miesto vzletu. Toto miesto pritom m├┤┼żete kedyko─żvek zmeni┼ą. T├íto praktick├í vychyt├ívka je vhodn├í hlavne pre za─Źiato─Źn├şkov, ktor├Ż sa boja prist├ívania s dronom. Tie┼ż sa hod├ş ─żu─Ćom, ktor├ş maj├║ v pl├íne s dronom lieta┼ą v n├íro─Źnej┼íom ter├ęne, napr├şklad okolo horsk├Żch mas├şvov alebo ponad lesy.

vyberomat sk dron
vyberomat sk dron

V ┼ąa┼żkom ter├ęne m├┤┼że pom├┤c┼ą aj funkcia Vyh├Żbanie sa prek├í┼żkam. T├í dok├í┼że v├í┼í lietaj├║ci dron ochr├íni┼ą napr├şklad pred kol├şziou so stromom. V neposlednom rade sa v├ím m├┤┼że hodi┼ą aj funkcia online prenosu videa, ktor├í umo┼żn├ş prenos z kamery v re├ílnom ─Źase. Drah┼íie drony b├Żvaj├║ vybaven├ę aj Wi-Fi a Bluetoothom.

Rozl├ş┼íenie kamery  

Naozaj k─ż├║─Źov├Żm bodom v procese v├Żberu lietaj├║ceho dronu je zvolenie spr├ívneho maxim├ílneho rozl├ş┼íenia videa, ktor├ę dok├í┼że svojou kamerou zachyti┼ą. Pon├║kan├Żm minimom je rozl├ş┼íenie 480p, ktor├ę je v dne┼ínej dobe u┼ż takmer nepou┼żite─żn├ę. V├Żsledn├ę z├íbery s tak├Żmto rozl├ş┼íen├şm neb├Żvaj├║ moc kvalitn├ę. Odpor├║─Źame sa teda porozhliadnu┼ą po lietaj├║com drone s rozl├ş┼íen├şm aspo┼ł 720p. To je v s├║─Źasnosti v podstate ┼ítandardom, preto ho n├íjdete v najv├Ą─Ź┼íom po─Źte pred├ívan├Żch modelov.

Ak t├║┼żite po t├Żch najkvalitnej┼í├şch z├íberoch, k├║pte si dron s podporou nahr├ívania 4K vide├ş. O ni─Ź menej obstojn├ę je aj rozl├ş┼íenie 1080p. Na druhej strane je potrebn├ę bra┼ą do ├║vahy aj to, ┼że ─Ź├şm vy┼í┼íia kvalita, t├Żm vy┼í┼íia cena. Za lep┼íie rozl├ş┼íenie si teda budete musie┼ą priplati┼ą. To sa v├ím oplat├ş ak sa ┼żiv├şte tvorbou vide├ş alebo si potrp├şte na pr├ęmiov├║ kvalitu.

Stabiliz├ícia obrazu  

Dron s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm s├ím o sebe nesta─Ź├ş na to, aby boli v├Żsledn├ę z├íbery naozaj kvalitn├ę. Aj ke─Ć sa jedn├í o naozaj dobr├║ pom├┤cku. Nesmierne d├┤le┼żit├ę je tie┼ż to, aby bol v├Żsledn├Ż z├íber pekne stabiln├Ż a neroztrasen├Ż. Na to sl├║┼żia stabiliz├ítory obrazu, ktor├ę s├║ nedelite─żnou s├║─Źas┼ąou mnoh├Żch dronov aktu├ílne dostupn├Żch na trhu. Mo┼żnos┼ąou, ako v├Żrobci obraz stabilizuj├║ je hne─Ć nieko─żko.

Naj─Źastej┼íie sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s digit├ílnymi stabiliz├ítormi obrazu, ktor├ę usta─żuj├║ obraz pomocou softwaru. ─Äalej je mo┼żn├ę narazi┼ą aj na mechanick├ę stabiliz├ítory ÔÇô tie s├║ dom├ęnou hlavne lacnej┼í├şch modelov lietaj├║cich dronov. Lep┼íieho v├Żsledku sa do─Źk├íte v pr├şpade prv├ęho zmie┼łovan├ęho stabiliz├ítora. Nie v┼íetky drony maj├║ v┼íak integrovan├║ kameru a na to pri k├║pe nem├┤┼żete zabudn├║┼ą. Pri k├║pe dronu s podporou externej kamery je potrebn├ę kupova┼ą ─żahk├ę modely. Tie ┼ąa┼ż┼íie by toti┼ż mohla extern├í kamera e┼íte viac za┼ąa┼żova┼ą, ─Źo by viedlo k nestabilite obrazu.

vyberomat sk dron
vyberomat sk dron

Doba doletu   

Tak ako v pr├şpade ka┼żdej elektroniky, aj u dronov je potrebn├ę myslie┼ą na ich v├Żdr┼ż na jedno nabitie. T├í je pri dronoch v┼íeobecne n├şzka. Konkr├ętne tie najlacnej┼íie modely nevydr┼żia vo vzduchu ani 10 min├║t. To je s├şce doba dostato─Źne dlh├í na nato─Źenie nieko─żk├Żch z├íberov, no nesta─Ź├ş na plnohodnotn├ę vyu┼żitie mo┼żnost├ş, ktor├ę drony pon├║kaj├║. Pokia─ż si teda ┼żiadate dlh┼íiu dobu doletu, budete musie┼ą siahnu┼ą po drah┼í├şch variantoch lietaj├║cich dronov.

Av┼íak aj v├Żdr┼ż v├Ą─Ź┼íiny drah┼í├şch dronov nepresahuje 30 min├║t. U t├Żch najdrah┼í├şch a najkvalitnej┼í├şch modelov sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s pribli┼żne hodinovou dobou doletu. ┼Żiadna optim├ílna hodnota doletu neexistuje a z├íle┼ż├ş len na tom, ─Źo m├íte v pl├íne s dronom robi┼ą. Naviac, pokia─ż nesk├┤r zist├şte, ┼że v├ím v├Żdr┼ż bat├ęrie nesta─Ź├ş, m├┤┼żete vyu┼żi┼ą rie┼íenie v podobe k├║py n├íhradnej bat├ęrie. T├║to bat├ęriu m├┤┼żete kedyko─żvek vymeni┼ą za vybit├║. To v┼íak so sebou nesie aj ─Ćal┼íie v├Żdavky.

Cena  

Ani behom procesu v├Żberu dronu sa nevyhnete ot├ízke toho, ko─żko je vhodn├ę za tak├ęto zariadenie utrati┼ą. V prvom rade to z├ívis├ş na va┼íich finan─Źn├Żch mo┼żnostiach a tie┼ż na tom, ako ─Źasto chcete dron vyu┼ż├şva┼ą. Ak nepl├ínujete pou┼ż├şva┼ą lietaj├║ci dron viac ako p├írkr├ít do roka alebo nie ste profesion├ílny video tvorca, tak sa v├ím do drona neoplat├ş ve─ża investova┼ą. V tomto pr├şpade v├ím bohato posta─Ź├ş stroj, ktor├ęho cena sa pohybuje niekde v rozmedz├ş od 120 ÔéČ do 400 ÔéČ.

To je z├írove┼ł cenov├í hladina, v ktorej je pon├║kan├í drviv├í v├Ą─Ź┼íina lietaj├║cich dronov. V├Żber v tejto cenovej kateg├│rii je teda viac ne┼ż dobr├Ż. Ak v┼íak chcete, aby bol dron s├║─Źas┼ąou v├í┼ího be┼żn├ęho ┼żivota alebo sa ┼żiv├şte nat├í─Źan├şm vide├ş, rozhodne sa nebojte za┼ł min├║┼ą viac. O ko─żko, to u┼ż z├íle┼ż├ş len na v├ís. Najv├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo kvalitn├Żch dronov m├┤┼żete k├║pi┼ą za 770 ÔéČ a┼ż 1 200 ÔéČ. Tie najprofesion├ílnej┼íie a najvybavenej┼íie lietaj├║ce drony v├ís ka┼żdop├ídne m├┤┼żu st├í┼ą aj viac ako 1 500 ÔéČ.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest