Ako vybra┼ą najlep┼íie be┼żeck├ę top├ínky

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 4 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk mizuno spark
vyberomat sk mizuno spark

Najlacnej┼íie mo┼żnos┼ą (p├ínske)

vyberomat sk adidas runfalcon
vyberomat sk adidas runfalcon

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą (d├ímske)

vyberomat sk salming greyhound shoe men
vyberomat sk salming greyhound shoe men

Najvyššia kvalita (pánske)

vyberomat sk salming trail women
vyberomat sk salming trail women

Najvyššia kvalita (dámske)

┼áportovanie je pr├şnosom pre zdravie. Zlep┼íuje na┼íu fyzick├║ kond├şciu aj psychiku. Medzi najob─ż├║benej┼íie ┼íporty patr├ş aj beh. Ak patr├şte medzi ob─Źasn├Żch ─Źi zanieten├Żch be┼żcov, potrebujete na behanie kvalitn├ę be┼żeck├ę top├ínky.

Be┼żeck├ę top├ínky s├║ navrhnut├ę tak, aby boli pohodln├ę a priaznivo vpl├Żvali na celkov├ę dr┼żanie tela. Vyr├íbaj├║ sa z materi├ílov, ktor├ę chr├ínia k─║by pred nadmernou n├ímahou. Ke─Ć kupujete be┼żeck├║ obuv, je potrebn├ę porovn├íva┼ą nieko─żko parametrov. V├í┼í v├Żber bude z├ívisie┼ą od toho, kam chodievate beha┼ą, tvaru klenby nohy a sp├┤sobu n├í┼í─żapu. Jednotliv├ę be┼żeck├ę top├ínky sa tie┼ż odli┼íuj├║ niektor├Żmi funkciami. Samozrejme, ┼że je potrebn├ę vybera┼ą aj pod─ża ve─żkosti va┼íej nohy. Pri sk├║┼ían├ş je v┼íak dobr├ę dodr┼żiava┼ą niektor├ę pravidl├í. Aj o t├Żch sa do─Ź├ştate v na┼íom ─Źl├ínku.

vyberomat sk running shoes
vyberomat sk running shoes

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov pre v├Żhodn├ę be┼żeck├ę top├ínky, z ktor├Żch si vyber├║ p├íni aj d├ímy.

N├ízovPre koho?KladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Mizuno Sparkp├ínske– dobr├í cena
– priedu┼ínos┼ą
– pohodlnos┼ą
– ─żahkos┼ą
– iba stredn├ę tlmenie
– vhodn├ę len do letn├ęho po─Źasia
51 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Adidas Runfalcon 2.0d├ímske– dizajn
– zna─Źka
– dobr├í cena
– priedu┼ínos┼ą
– ─żahkos┼ą
– pohodlnos┼ą
– iba stredn├ę tlmenie
– len do letn├ęho po─Źasia
54 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Mizuno Wae Ultimap├ínske– vysok├ę tlmenie
– priedu┼ínos┼ą
– pohodlnos┼ą
– ─żahkos┼ą
– vhodn├ę len do letn├ęho po─Źasia102 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Salming enRoute 3 Womend├ímske–┬ápriedu┼ínos┼ą
– pohodlnos┼ą
– ─żahkos┼ą
– iba stredn├ę tlmenie
– len do letn├ęho po─Źasia
101 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Salming Greyhound Shoe Menp├ínske– vysok├ę tlmenie
– priedu┼ínos┼ą
– pohodlnos┼ą
– ─żahkos┼ą
– vy┼í┼íia cena111 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Salming Trail 6 Womend├ímske– priedu┼ínos┼ą
– pohodlnos┼ą
– ─żahkos┼ą
– iba stredn├ę tlmenie
– vy┼í┼íia cena
123 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk mizuno spark

Mizuno Spark

Tieto top├ínky s├║ ur─Źen├ę pre p├ínov, ktor├Ż si u┼ż├şvaj├║ tr├ęningov├Ż beh. P├Ąty top├ínok s├║ z odolnej gumy X10. Povrch top├ínky je priedu┼ín├Ż, v─Ćaka AirMesh materi├ílu. Disponuj├║ dropom 12,5 mm. Do┼í─żap: neutr├ílny. Hmotnos┼ą jednej top├ínky: 250 g.


vyberomat sk adidas runfalcon

Adidas Runfalcon 2.0

Be┼żeck├ę top├ínky od zna─Źky Adidas zaujm├║ svojim pekn├Żm dizajnom. Priedu┼ínos┼ą zaru─Źuje zvr┼íok vyroben├Ż zo sie┼ąoviny. Podo┼íva je vyroben├í z gumy, medzipodo┼íva zasa s materi├ílu EVA. Disponuje vyberate─żnou stielkou. Tlmenie top├ínky je stredn├ę. Drop 9,5 mm. V├íha jednej top├ínky 274 g.


vyberomat sk mizuno wae ultima

Mizuno Wae Ultima

P├ínske top├ínky s├║ ur─Źen├ę pre dlh├ę trasy po─Źas tepl├Żch letn├Żch dn├ş, a to v─Ćaka vysokej priedu┼ínosti. Na v├Żrobu podo┼ívy bol pou┼żit├Ż gumov├Ż materi├íl X10. Na medzipodo┼ívu zase U4iC, kv├┤li ─Źomu je behanie e┼íte komfortnej┼íie. Drop top├ínky je 12 mm. Do┼í─żap neutr├ílny. Hmotnos┼ą jednej top├ínky je 320 g.


vyberomat sk salming enroute women

Salming enRoute 3 Women

D├ímske be┼żeck├ę top├ínky vyu┼żijete po─Źas letn├Żch dn├ş. Zvr┼íok je vyroben├Ż zo syntetiky s nylonovou pod┼í├şvkou. Medzipodo┼íva je vyroben├í z Recoil PLUSTM + SoftFOAMTM. Do┼í─żap top├ínky je neutr├ílny, drop 6 mm. Hmotnos┼ą jednej top├ínky je 192 g.


vyberomat sk salming greyhound shoe men

Salming Greyhound Shoe Men

Be┼żeck├ę top├ínky s├║ vhodn├ę pre p├ínov na be┼żn├ę cesty. Na v├Żrobu zvr┼íku top├ínok bola pou┼żit├í priedu┼ín├í syntetika s nylonovou pod┼í├şvkou. Podo┼íva je vyroben├í z materi├ílu Vibram a medzipodo┼íva RecoilTM PLUS. V├Żhodou je vysok├ę tlmenie. Do┼í─żap: neutr├ílny. Drop m├í 6 mm, ─Źo umo┼ż┼łuje prirodzen├Ż be┼żeck├Ż postoj a spr├ívny n├íklon tela pri behu. Hmotnos┼ą jednej top├ínky: 278 g.


vyberomat sk salming trail women

Salming Trail 6 Women

N├şzke be┼żeck├ę top├ínky s├║ ur─Źen├ę pre ┼żeny, ktor├ę rady behaj├║. Na ich v├Żrobu bola pou┼żit├í syntetika s nylonovou pod┼í├şvkou. Na podo┼ívu Vibram Megagrip TM materi├íl. Na medzipodo┼ívu RecoilTM + SofrFOAMTM. Disponuj├║ stredn├Żm tlmen├şm. Do┼í─żap top├ínok je neutr├ílny. Drop: 5 mm. Hmotnos┼ą jednej top├ínky 230 g.

Be┼żeck├ę top├ínky pod─ża ter├ęnu

Prv├Żm krit├ęriom v├Żberu by mal by┼ą ter├ęn, na akom naj─Źastej┼íie beh├íte. In├ę be┼żeck├ę top├ínky budete potrebova┼ą na beh v lese a in├ę na beh na ceste.

Cestn├ę be┼żeck├ę top├ínky

Cestn├í be┼żeck├í obuv je usp├┤soben├í pre behanie na pevnom povrchu a cesty. Kv├┤li tomu m├í lep┼íie tlmenie. Vyzna─Źuje sa tie┼ż jemnej┼í├şm vzorom na podr├í┼żke, dobrou pri─żnavos┼ąou k povrchu a v├Żbornou priedu┼ínos┼ąou. Je ─żahk├í a poskytuje dobr├║ podporu odrazovej sily. Cestn├ę be┼żeck├ę top├ínky s├║ v─Ćaka t├Żmto vlastnostiam dostato─Źne pohodln├ę aj pri behu na dlh├ę vzdialenosti.

Pri k├║pe m├íte na v├Żber z troch kateg├│ri├ş:

─Żahk├ę tr├ęningov├ę cestn├ę top├ínky ÔÇö maj├║ minim├ílnu hmotnos┼ą a s├║ ur─Źen├ę na r├Żchlostn├Ż beh.

Objemov├ę cestn├ę top├ínky ÔÇö vyu┼żijete ich na ka┼żdodenn├ę vytrvalostn├ę tr├ęningy.

Z├ívodn├ę cestn├ę top├ínky ÔÇö maj├║ n├şzku hmotnos┼ą a s├║ priedu┼ín├ę. Maj├║ men┼íie tlmenie, aby sa zabr├ínilo zbyto─Źnej strate energie a r├Żchlosti. S├║ vhodn├ę najm├Ą na z├ívody, nie na pravideln├Ż tr├ęning.

Be┼żeck├ę top├ínky do ter├ęnu

Be┼żeck├ę top├ínky pre trial alebo kros running s├║ usp├┤soben├ę na beh po n├íro─Źnej┼íom ter├ęne lesn├Żch cesti─Źiek ─Źi turistick├Żch chodn├şkov. Vyzna─Źuj├║ sa zosilnenou podr├í┼żkou, ktor├í ochr├íni va┼íe nohy od nerovnost├ş na ceste. Na nerovn├Ż povrch mysl├ş aj cel├í stavba top├ínky. Prispieva k bezpe─Źn├ęmu n├í┼í─żapu a zni┼żuje riziko vyvrtnutia ─Źlenku.

Tieto top├ínky sa vyr├íbaj├║ z odoln├Żch materi├ílov, ktor├ę ich chr├ínia pred po┼íkoden├şm. Kv├┤li pevnej┼í├şm materi├ílom a mohutnej┼íej podr├í┼żke v┼íak maj├║ vy┼í┼íiu hmotnos┼ą a hor┼íie odvetr├ívanie. Aj be┼żeck├ę top├ínky do ter├ęnu ─Ćalej del├şme na:

Be┼żeck├í obuv do ─żahk├ęho ter├ęnu ÔÇö tento typ je viac priedu┼ín├Ż. Podr├í┼żka m├í tie┼ż lep┼íiu pri─żnavos┼ą k povrchu.

Offroad be┼żeck├í obuv ÔÇö m├í hrub┼í├ş vzor podr├í┼żky vhodn├Ż do nerovn├ęho ter├ęnu.

Be┼żeck├í obuv pre kombinovan├Ż ter├ęn ÔÇö kombinuje vlastnosti oboch predch├ídzaj├║cich typov, tak┼że ju m├┤┼żete vyu┼żi┼ą v ─żahkom aj n├íro─Źnej┼íom ter├ęne.

vyberomat sk running shoes
vyberomat sk running shoes

V├Żber pod─ża n├í┼í─żapu chodidla

Pri behu s├║ nohy vystaven├ę nieko─żkon├ísobne vy┼í┼íej z├í┼ąa┼żi ne┼ż ako je tomu pri norm├ílnej ch├┤dzi. Aby ste nepre┼ąa┼żovali k─║by, ┼í─żachy a svalstvo n├┤h, mali by ste im pri behu poskytn├║┼ą ─Źo najvy┼í┼í├ş komfort. Ve─żmi d├┤le┼żit├Żm krit├ęriom v├Żberu je preto sp├┤sob do┼í─żapu chodidla.

Do┼í─żap chodila sa l├ş┼íi u ka┼żd├ęho ─Źloveka vych├Żlen├şm ─Źlenku. Be┼żeck├ę top├ínky s├║ usp├┤soben├ę na to, aby potom n├í┼í─żap pri dopade tlmili. Pozn├íme tri typy n├í┼í─żapu:

Neutr├ílny n├í┼í─żap

Pri neutr├ílnom n├í┼í─żape dopad├í noha pribli┼żne na stred chodidla. Nedoch├ídza pri tom, alebo len minim├ílne, k vychy─żovaniu do strany.

Pronácia

Pri dopade nohy na povrch sa chodidlo v ─Źlenku vychy─żuje mierne dovn├║tra. V├íha tela sa tak pren├í┼ía na vn├║torn├║ stranu chodidla. ─Żudia s t├Żmto typom n├í┼í─żapu maj├║ top├ínky opotrebovan├ę viac na vn├║tornej strane.

Supinácia

Supin├ícia, inak naz├Żvan├í aj nedostato─Źn├í pron├ícia, znamen├í, ┼że sa pri n├í┼í─żape ─Źlenok vychy─żuje viac do vonkaj┼íej strany. Najv├Ą─Ź┼íia ─Źas┼ą hmotnosti sa preto pren├í┼ía pr├íve na t├║to stranu.

Pod─ża tvaru klenby

Aby v├ís po dlh┼íom behu neboleli nohy, vyberajte aj pod─ża tvaru va┼íej klenby. Tvar klenby zist├şte tak, ┼że si chodidlo potriete tenkou vrstvou kr├ęmu, vezmete papier a chodidlo na┼ł otla─Ź├şte.

Be┼żeck├í obuv pre norm├ílne chodidlo

Norm├ílne chodidlo sa pri do┼í─żape dot├Żka povrchu p├Ątou a vonkaj┼íou stranou chodidla. V├í┼í odtla─Źok bude zobrazova┼ą predn├║ ─Źas┼ą chodidla a p├Ątu, pri─Źom ─Źas┼ą chodidla medzi nimi siaha asi do polovice ┼í├şrky chodidla. Pri v├Żbere top├ínok preto vyberajte modely s priemernou alebo slabou podporou.

Be┼żeck├í obuv pre ploch├ę chodidlo

Ak sa na otla─Źku nach├ídza cel├ę chodilo vr├ítane jeho vn├║tornej ─Źasti, m├íte ploch├ę nohy. Vyberajte be┼żeck├ę top├ínky s vysokou podporou pre zn├ş┼żenie pron├ície. Do be┼żeck├Żch top├ínok m├┤┼żete tie┼ż nosi┼ą ortopedick├ę vlo┼żky.

Be┼żeck├í obuv pre vysok├║ klenbu

Noha s vysokou klenbou zanech├í na papieri odtla─Źok s minim├ílnou spojovacou ─Źas┼ąou medzi p├Ątou a prednou ─Źas┼ąou nohy. Vyberajte obuv, ktor├í poskytne noh├ím flexibilitu.

vyberomat sk running shoes
vyberomat sk running shoes

Vyberajte spr├ívnu ve─żkos┼ą

Ve─żkos┼ą be┼żeckej obuvi priamo vpl├Żva na komfort va┼íich n├┤h pri behu. Ve─żkos┼ą ur─Źujte odmeran├şm oboch chodidiel. Jedno chodidlo sa od druh├ęho m├┤┼że mierne odli┼íova┼ą. Vyberajte pod─ża v├Ą─Ź┼íieho nameran├ęho ─Ź├şsla.

Pri k├║pe be┼żeckej obuvi vyberajte model, ktor├Ż je o k├║sok v├Ą─Ź┼í├ş ako va┼íe chodidlo. Malo by to by┼ą pribli┼żne o pol ─Ź├şsla. Spr├ívnu ve─żkos┼ą nesk├║┼íajte len na rovnom povrchu ale aj na naklonenej rovine. Ke─Ć sa postav├şte na naklonen├║ rovinu, prsty sa v├ím nesm├║ dot├Żka┼ą prednej ─Źasti top├ínok.

Pri v├Żbere sa v├ím m├┤┼że sta┼ą, ┼że v├ím najlep┼íie sadn├║ be┼żeck├ę top├ínky o jedno ─Ź├şslo men┼íie alebo v├Ą─Ź┼íie ne┼ż ako je va┼ía be┼żn├í ve─żkos┼ą obuvi. D├┤le┼żit├ę je, aby top├ínka dobre sedela. Nesmie v├ís tla─Źi┼ą vpredu, zozadu ani na bokoch n├┤h. Nezabudnite sk├║┼ía┼ą v pono┼żk├ích, v ktor├Żch budete beh├íva┼ą.

V top├ínke sa pokojne nie len prejdite. Vysk├║┼íajte aj jej pohodlnos┼ą v pokluse. Zist├şte tak, ako sa va┼ía noha c├şti pri do┼í─żape. Ke─Ć┼że nohy pri behu mierne napuchn├║, be┼żeck├ę top├ínky je najlep┼íie kupova┼ą v odpolud┼łaj┼í├şch hodin├ích. ─Żudsk├í noha je vtedy viac opuchnut├í.

Čo je to drop topánky

Drop sa ud├íva v milimetroch a ozna─Źuje rozdiel v├Ż┼íky medzi prednou a zadnou ─Źas┼ąou top├ínky. To znamen├í medzi jej ┼ípi─Źkou a p├Ątou. ─î├şm je tento ├║daj ni┼ż┼í├ş, t├Żm viac v├ím bude top├ínka umo┼ż┼łova┼ą na┼í─żapova┼ą cez ┼ípi─Źku chodidla. Najni┼ż┼íie hodnoty s├║ 0 ÔÇô 4 mm. ─î├şm je drop vy┼í┼í├ş, t├Żm viac budete do┼í─żapova┼ą na p├Ątu. Najvy┼í┼íie hodnoty dropu s├║ 10 ÔÇô 12 mm.

Funkcie be┼żeck├Żch top├ínok

Pri n├íkupe be┼żeckej obuvi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s niektor├Żmi funkciami. Vybra┼ą si m├┤┼żete napr├şklad be┼żeck├ę top├ínky s d├┤razom na odvetr├ívanie. Tak├ęto top├ínky s├║ nielen vyroben├ę z priedu┼ín├Żch materi├ílov ale maj├║ aj bo─Źn├ę odvetr├ívanie. Medzi vyh─żad├ívan├ę funkcie top├ínok patr├ş tie┼ż kvalitnej┼íie tlmenie. Ak m├íte radi efektn├Ż vzh─żad, m├┤┼żete si vybra┼ą be┼żeck├║ obuv s prieh─żadn├Żmi prvkami.

Pri be┼żeckej obuvi do ter├ęnu, iste ocen├şte jej nepremokavos┼ą. V takomto pr├şpade h─żadajte be┼żeck├ę top├ínky s Gore-Tex membr├ínou.

Záver

Kvalitn├ę be┼żeck├ę top├ínky ochr├ínia va┼íe nohy pred nadmernou ├║navou ale aj zbyto─Źn├Żm zranen├şm. Vyberajte predov┼íetk├Żm pod─ża typu ter├ęnu, na akom naj─Źastej┼íie beh├íte. ─Äal┼í├şmi krit├ęriami s├║ tvar v├í┼ího chodidla a sp├┤sob n├í┼í─żapu. Pri k├║pe be┼żeckej obuvi je zvl├í┼í┼ą d├┤le┼żit├ę vybra┼ą t├║ spr├ívnu ve─żkos┼ą. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą tie┼ż z praktick├Żmi funkciami, ktor├ę zv├Ż┼íia v├í┼í komfort pri behu.

Aby v├ím be┼żeck├ę top├ínky dlho vydr┼żali, nezab├║dajte na spr├ívnu starostlivos┼ą. Pokia─ż to nie je nutn├ę, top├ínky neperte v┬ápr├í─Źke. Mohli by ste tak zn├ş┼żi┼ą funk─Źnos┼ą niektor├Żch prvkov. Pri v├Ą─Ź┼íom zne─Źisten├ş vykefujte povrch jemnou kefou a┬áteplou mydlovou vodou. Top├ínky po umyt├ş nechajte vyschn├║┼ą pri izbovej teplote. Vystavenie vysok├Żm teplot├ím by mohlo ma┼ą za n├ísledok r├┤zne deform├ície. Pre pred─║┼żenie ┼żivotnosti nezab├║dajte ani na pravideln├║ impregn├íciu.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest