Ako vybrať darček pre dieťa – chlapca

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 4 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek
vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek

Najlepšia voľba pre novorodencov až 2 ročných

vyberomat sk hovoriaci volant
vyberomat sk hovoriaci volant

Najlepšia voľba pre 2 až 5 ročných

vyberomat sk lego minecraft prve dobrodruzstvo
vyberomat sk lego minecraft prve dobrodruzstvo

Najlepšia voľba pre 5 až 10 ročných

vyberomat sk niceboy hive pods
vyberomat sk niceboy hive pods

Najlepšia voľba pre 10 až 16 ročných

Pri výbere darčeka je potrebné rozlíšiť koľko rokov má dieťa, a či ide o dievčatko alebo chlapca. V tomto článku sa vám budeme snažiť pomôcť s výberom správneho darčeka pre chlapcov. Ponúkneme vám zopár typov k jednotlivým vekovým skupinám.

vyberomat sk meghan thompson whbgxmfmja unsplash
vyberomat sk meghan thompson whbgxmfmja unsplash

Načo si dávať pozor?

Radosť z darčeka nie je to jediné načo pri výbere treba myslieť. Dôležitým atribútom je taktiež bezpečnosť. Predovšetkým pokiaľ ide o hračky pre tých najmenších. Mali by byť vytvorené zo zdraviu nezávadného materiálu. Taktiež treba dávať pozor na veľkosť hračky a jej častí. Malé deti majú vo zvyku všetko ochutnávať. Preto pri veľmi malých kúskoch hrozí, že dieťatko kúsok zje alebo vdýchne.

Ďalej by ste sa mali zamerať na vlastnosti, ktoré dokážu rozvíjať vaše dieťa. Pomocou hračiek, ktoré vydávajú zaujímavé zvuky sa môžu zlepšiť motorické schopnosti, ako aj zrak a sluch. Logiku a priestorovú predstavivosť rozvíjajú stolové spoločenské hry. Pri stavebniciach sa zlepšuje okrem motoriky aj predstavivosť či fantázia.

Ako si vybrať?

V tabuľke vám ponúkame zopár tipov na darčeky pre chlapcov. Rozdelili sme ich podľa vekových kategórií.

NázovPre koho?KladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Clementoni Clemmy baby Hospodárske zvieratánovorodenec až 2 roky– rozvíja jemnú motoriku, logiku a priestorovú predstavivosť
– vanilková vôňa
– nenašli sme16 €Výhodná ponuka
Playgro – Multifunkčný hudobný nástroj levíčeknovorodenec až 2 roky– rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak
– 20 pesničiek a zvukov
– väčšia veľkosť23 €Výhodná ponuka
Detoa Čo kam patrí?2 až 5 rokov– rozvíja logické myslenie, motorické schopnosti a zručnosť – nenašli sme10 €Výhodná ponuka
Hovoriaci volant2 až 5 rokov– rozvíja kreativitu a predstavivosť,
– vydáva zvuky, svieti, trúbi
– treba dať pozor či po nákupe všetko funguje15 €Výhodná ponuka
Človeče, nehnevaj sa5 až 10 rokov– nízka cena
– rozvíja logické myslenie
– overená klasika
– nenašli sme5 €Výhodná ponuka
LEGO Minecraft 211669 Prvé dobrodružstvo5 až 10 rokov– rozvíja kreativitu a podporuje fantáziu
– overená klasika
– vyššia cena 52 €Výhodná ponuka
RecentToys Krištáľová Pyramída10 až 16– rozvíja logické myslenie, predstavivosť, zručnosť– vysoká náročnosť20 €Výhodná ponuka
NICEBOY HIVE PODS 210 až 16– vyváženosť zvuku
– výdrž
– rýchlosť nabíjania
– vodotesnosť
– komplikovanosť párovania
– slúchadlá sa môžu odpájať
50 €Výhodná ponuka
vyberomat sk clementoni clemmy baby hospodarske zvierata

Clementoni Clemmy baby Hospodárske zvieratá

10 pestrofarebných kociek určite poteší vašu ratolesť. Veľkým plusom je úplná bezpečnosť, takže sa dieťa vyhrá aj samé. Kocky slúžia na vytváranie komínov, ohrádok či domčeka. Hračka obsahuje papierovú knižku s príbehmi hospodárskych zvierat. Navyše príjemne vonia vanilkou a sú ľahko umývateľné. Hra s Clemmy kockami napomáha rozvoju jemnej motoriky dieťaťa, jeho logiky a priestorovej predstavivosti.


vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek

Playgro – Multifunkčný hudobný nástroj levíček

Hračka je navrhnutá pre detičky od 5 mesiacov. Dieťatko zaujme vďaka 20 pesničkám, svetelným efektom a krásnym žiarivým farbám. Vybrať si môžete medzi 2 úrovňami hlasitosti. Na hračke sa nachádza veľká gulička, ktorá sa dá roztočiť. Pri stlačení jednotlivých kláves, zaznejú melódie sprevádzané svetelnými efektami. Pri hraní dieťatko rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak.


vyberomat sk detoa co kam patri

Detoa Čo kam patrí?

Didaktická hračka je vyrobená z dreva. Pomáha detičkám spoznávať veci, rastliny alebo zvieratá a určiť kam patria. Hra rozvíja motorické schopnosti, logické myslenie a zručnosť. Súprava obsahuje 36 dielikov.


vyberomat sk hovoriaci volant

Hovoriaci volant

Hovoriaci volant je vhodný pre chlapčekov od 2 rokov. V tomto veku deti radi napodobňujú všetko čo robia ich rodičia. Volant dokáže vydávať zvuky bŕzd alebo trúby. Taktiež svieti a hrá. Váš chlapček sa vďaka tejto hračke naučí semafór už v nízkom veku.


vyberomat sk clovece nehnevaj sa

Človeče, nehnevaj sa

Známa spoločenská hra človeče, nehnevaj sa dokáže zabaviť ľudí v ktoromkoľvek veku. Pri jej hraní, oceníte spoločne strávený čas so svojou rodinou alebo priateľmi. Hra je pre 2 až 6 hráčov. Minimálna dĺžka hrania je 30 minút. Obsahuje 24 figúrok v 6 farbách.


vyberomat sk lego minecraft prve dobrodruzstvo

LEGO Minecraft 211669 Prvé dobrodružstvo

LEGO stavebnice patria medzi overené klasiky, ktoré si získali obľubu po celom svete. S touto stavebnicou sa obhrajú mladší ale i starší chlapci. Najviac potešia fanušíkov počítačovej hry Minecraft. Rozvíjajú kreativitu a predstavivosť. Balenie obsahuje 524 kociek na zostavenie, 2 postavičky Steva a Alexa + 2 kostlivcov.


vyberomat sk recenttoys kristalova pyramida

RecentToys Krištáľová Pyramída

Hlavolam vytvorený v tvare pyramídy rozvíja logické myslenie, predstavivosť a zručnosť. Vznikol ako limitovaná edícia na oslavu 50 rokov výročia vytvorenia. Každá stena pyramídy sa skladá z 3 rohových dielov a 6 dielov okolo osi. Tento hlavolam je vhodný ako darček pre každého milovníka logických hier.


vyberomat sk niceboy hive pods

NICEBOY HIVE PODS 2

Niceboy HIVE pods 2 sú perfektným darčekom pre starších chlapcov. Najväčšou výhodou je výdrž používania a to až 35 h. Slúchadlá, napriek svojej nízkej cene, ponúkajú prémiovú kvalitu, ktorá sa vyrovná drahým značkám. Hodia sa na každodenné nosenie, ako aj na športové aktivity.

Novorodenec až 2 roky

Detičky do 2 rokov ocenia darčeky, ktoré dokážu zaujať ich pozornosť a zároveň dokážu rozvíjať ich motoriku. Preto je najideálnejšie kúpiť hračku, ktorá vydáva zvuky alebo zaujme svojim vizuálom. Vhodné sú rôzne hryzadlá, hračky na košík, hrkálky alebo hracie deky či hrací macíkovia. Pre chlapcov okolo 2 roku života môžete vybrať hračky, ktoré využije pri hrách v kolektíve. Hračky na piesok, lego, bublifuk alebo lopty môžu pomôcť vášmu chlapčekovi získať nových kamarátov, ale dokáže sa s nimi pohrať aj sám.

2 roky až 5 rokov

V rozpätí týchto rokov už dieťa dokáže vnímať svoje okolie a prebúdza sa v ňom klasická detská zvedavosť. V tomto veku je vhodné, začať dieťa edukovať. K tomu vám pomôžu napríklad aj obrázkové knižky. Chlapci určite ocenia hry s legom, pri ktorých však u menších detí treba dávať pozor, aby sa zamedzilo zaduseniu s jeho malými časťami. Taktiež sú vhodným darčekom plastelíny, kriedy alebo omaľovánky. Pokiaľ máte doma malého športovca, určite ocení trojkolku, malý bicykel alebo kolobežku. Loptou taktiež nič nepokazíte.

5 až 10 rokov

V tomto veku už výber darčeka nie je jednoduchý. Dieťa už má vlastnú predstavu čo by chcelo dostať. Taktiež má už sformulovanú osobnosť a svoje záujmami. Pokiaľ chcete univerzálny darček, ktorý poteší takmer každého, môžete si zvoliť napríklad spoločenské stolové hry. Starších chlapcov, ktorí najradšej trávia čas s priateľmi, môžete obdarovať bicyklom alebo skatebordom, korčuľami, alebo lyžami. Chlapci, ktorí radi hrajú počítačové hry určite ocenia kvalitné herné slúchadlá alebo mikrofón.

10 až 16 rokov

Vybrať správny darček pre teenagerov je ťažký oriešok. Výhodou je, že vám väčšinou sami povedia čo by ich potešilo. Avšak, ak chcete prekvapiť svoje dieťa bez toho aby o tom vedelo, mohli by sme vám vo výbere pomôcť. Všetko záleží od preferencií vášho chlapca a jeho koníčkoch. Pokiaľ rád trávi čas online, určite ho potešia herné slúchadlá, klávesnica, myš alebo repráky. Pokiaľ je váš syn skôr intelektuálny typ, ocení rôzne hlavolamy, zberateľské postavičky alebo čítačka elektronických kníh. Ak rád trávi čas s priateľmi, obdarujte ho spoločenskými hrami na párty alebo športovými doplnkami.

Záver

Stále platí, že každé dieťa je iné, ako aj jeho záľuby, koníčky a preferencie. Preto je najdôležitejšie vybrať na základe potrieb toho vášho. Dúfame že naše typy vám pomohli k tomu správnemu výberu a potešia vášho chlapca.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a skúsenosti

vyberomat sk aussie logoZnačka Aussie prináša kvalitné výrobky, určené na starostlivosť o každý typ vlasov. Zakladateľ Tom Redmond sa rozhodol vytvoriť prípravky inšpirované Austrálskou …
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a skúsenosti

vyberomat sk old spice logoSvetoznáma značka vznikla v Amerike v roku 1937. V súčasnosti ju poznáme ako kozmetiku zameranú na pánov. Preto vás možno prekvapí, …
Read More
vyberomat sk beach

Čo si zbaliť na dovolenku

Rýchla voľbaCeníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať …
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabaviť deti na dovolenke

Rýchla voľbaCeníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné …
Read More

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest