Ako vybrať darčeky pre deti – chlapec

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 4 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek
vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek

Najlepšia voľba pre novorodencov až 2 ročných

vyberomat sk hovoriaci volant
vyberomat sk hovoriaci volant

Najlepšia voľba pre 2 až 5 ročných

vyberomat sk lego minecraft prve dobrodruzstvo
vyberomat sk lego minecraft prve dobrodruzstvo

Najlepšia voľba pre 5 až 10 ročných

vyberomat sk niceboy hive pods
vyberomat sk niceboy hive pods

Najlepšia voľba pre 10 až 16 ročných

Každý z nás sa občas trápi s kúpou vhodného darčeka, ktorý poteší a zároveň bude často používaný. Ani pri deťoch to nie je úplne jednoduché. Pravdou je, že so zvyšujúcim sa vekom detičiek, rastie aj ich náročnosť. Asi najnáročnejšie je vyberanie darčekov pre teenegerov. Pri výbere darčeka pre deti je potrebné rozlíšiť koľko rokov má oslávenec a samozrejme. či ide o dievčatko alebo chlapca. V tomto článku sa vám budeme snažiť poradiť ako vybrať správne darčeky pre deti, konkrétne pre chlapcov. Navyše vám ponúkame zopár konkrétnych tipov pre všetky vekové kategórie.

vyberomat sk darčeky pre deti
vyberomat sk darčeky pre deti

Načo si dávať pozor?

o hračky pre tých najmenších. Mali by byť vytvorené zo 100 % bezpečných materiálov. Netreba zabúdať ani na správnu veľkosť hračky a jej malé časti. Malé deti majú vo zvyku všetko ochutnávať. Preto pri veľmi malých kúskoch hrozí, že dieťatko kúsok prehltne alebo vdýchne.

Ďalej by ste sa mali zamerať na vlastnosti darčekov, ktoré dokážu rozvíjať vaše dieťa v rôznych smeroch. Pomocou hračiek, ktoré vydávajú zaujímavé zvuky sa môžu zlepšiť motorické schopnosti, ako aj zrak a sluch. Logiku a priestorovú predstavivosť rozvíjajú stolové spoločenské hry. Pri stavebniciach sa zlepšuje okrem motoriky aj predstavivosť či fantázia.

Ako si vybrať?

V tabuľke vám ponúkame zopár tipov na darčeky pre chlapcov. Rozdelili sme ich podľa vekových kategórií.

NázovPre koho?KladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Hape Veľké guličkové prestrkávadlodarčeky pre 2 ročného chlapca– rozvíja jemnú motoriku, logiku a priestorovú predstavivosť
– prekonávanie prekážok
– nenašli sme39,90 €Zobraziť ponuku
Playgro – Multifunkčný hudobný nástroj levíčekdarčeky pre 2 ročného chlapca– rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak
– 20 pesničiek a zvukov
– väčšia veľkosť22,90 €Zobraziť ponuku
Odomykanie zámkovdarčeky pre 5 ročného chlapca– rozvíja logické myslenie, motorické schopnosti a zručnosť – vyššia cena29,90 €Zobraziť ponuku
Hovoriaci volantdarčeky pre 5 ročného chlapca– rozvíja kreativitu a predstavivosť,
– vydáva zvuky, svieti, trúbi
– treba dať pozor či po nákupe všetko funguje11,90 €Zobraziť ponuku
Človeče, nehnevaj sadarčeky pre 10 ročného chlapca– nízka cena
– rozvíja logické myslenie
– overená klasika
– nenašli sme5,70 €Zobraziť ponuku
LEGO Minecraft 21170 Prasací domdarčeky pre 10 ročného chlapca– rozvíja kreativitu a podporuje fantáziu
– overená klasika
– vyššia cena 40,90 €Zobraziť ponuku
RecentToys Megaminxdarčeky pre 16 ročného chlapca– rozvíja logické myslenie, predstavivosť, zručnosť– vysoká náročnosť18,90 €Zobraziť ponuku
NICEBOY HIVE PODS 2darčeky pre 16 ročného chlapca– vyváženosť zvuku
– výdrž
– rýchlosť nabíjania
– vodotesnosť
– komplikovanosť párovania
– slúchadlá sa môžu odpájať
33,90 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk hape velke gulickove prestrkavadlo

Hape Veľké guličkové prestrkávadlo

Drevená hračka s prekážkami určite poteší vašu ratolesť. Veľkým plusom je úplná bezpečnosť, takže sa dieťa (po jednom roku života) vyhrá aj samé. Hračka obsahuje 3 guličky. Vyrobená je z odolného, bezpečného a kvalitného dreva. Hra s guličkovým prestrkávadlom napomáha rozvoju jemnej motoriky dieťaťa, jeho logiky a priestorovej predstavivosti.


vyberomat sk playgro multifunkcny hudobny nastroj levicek

Playgro – Multifunkčný hudobný nástroj levíček

Hračka je navrhnutá pre detičky od 5 mesiacov. Dieťatko zaujme vďaka 20 pesničkám, svetelným efektom a krásnym žiarivým farbám. Vybrať si môžete medzi 2 úrovňami hlasitosti. Na hračke sa nachádza veľká gulička, ktorá sa dá roztočiť. Pri stlačení jednotlivých kláves, zaznejú melódie sprevádzané svetelnými efektami. Pri hraní dieťatko rozvíja jemnú motoriku, sluch a zrak.


vyberomat sk odemykani zamku

Odomykanie zámkov

Didaktická hračka v sebe spája hneď niekoľko výukových aktivít. Hra rozvíja motorické schopnosti, logické myslenie a zručnosť. Hra je vyrobená z masívneho dreva.


vyberomat sk hovoriaci volant

Hovoriaci volant

Hovoriaci volant je vhodný pre chlapčekov od 2 rokov. V tomto veku deti radi napodobňujú všetko čo robia ich rodičia. Volant dokáže vydávať zvuky bŕzd alebo trúby. Taktiež svieti a hrá. Váš chlapček sa vďaka tejto hračke naučí semafór už v nízkom veku.


vyberomat sk clovece nehnevaj sa

Človeče, nehnevaj sa

Známa spoločenská hra človeče, nehnevaj sa dokáže zabaviť ľudí v ktoromkoľvek veku. Pri jej hraní, oceníte spoločne strávený čas so svojou rodinou alebo priateľmi. Hra je pre 2 až 6 hráčov. Minimálna dĺžka hrania je 30 minút. Obsahuje 24 figúrok v 6 farbách.


vyberomat sk lego® minecraft™ prasaci dom

LEGO Minecraft 21170 Prasací dom

LEGO stavebnice patria medzi overené klasiky, ktoré si získali obľubu po celom svete. S touto stavebnicou sa obhrajú mladší ale i starší chlapci. Najviac potešia fanúšikov počítačovej hry Minecraft. Rozvíjajú kreativitu a predstavivosť. Balenie obsahuje 490 kociek na zostavenie, 2 postavičky Alexa a Creepera a množstvo doplnkov.


vyberomat sk recenttoys megaminx

RecentToys Krištáľová Pyramída

Hlavolam rozvíja logické myslenie, predstavivosť a zručnosť. Povznáša klasickú rubikovú kocku na vyššiu úroveň. Vašou úlohou bude poskladať všetkých 12 farebných strán. Tento hlavolam je vhodný ako darček pre každého milovníka logických hier.


vyberomat sk niceboy hive pods

NICEBOY HIVE PODS 2

Niceboy HIVE pods 2 sú perfektným darčekom pre starších chlapcov. Najväčšou výhodou je výdrž používania a to až 35 h. Slúchadlá, napriek svojej nízkej cene, ponúkajú prémiovú kvalitu, ktorá sa vyrovná drahým značkám. Hodia sa na každodenné nosenie, ako aj na športové aktivity.

Darčeky pre 2 ročného chlapca

Darčeky pre deti do 2 rokov, by mali disponovať vlastnosťami, vďaka ktorým dokážu zaujať ich pozornosť a zároveň dokážu rozvíjať ich motoriku. Preto je najideálnejšie kúpiť hračku, ktorá vydáva zvuky alebo zaujme svojim vizuálom. Vhodné sú rôzne hryzadlá, hračky na košík, hrkálky alebo hracie deky či hrací macíkovia. Pre dievčatká okolo 2 roku života môžete vybrať hračky, ktoré využije pri hrách v kolektíve. Hračky do piesku, bábiky, bublifuk alebo lopty môžu pomôcť vášmu dievčatku získať nových kamarátov, ale dokáže sa s nimi pohrať aj sám.

Darčeky pre 5 ročného chlapca

V rozpätí 2 až 5 rokov už dieťa dokáže vnímať svoje okolie a prebúdza sa v ňom klasická detská zvedavosť. V tomto veku je vhodné, začať dieťa edukovať. K tomu vám pomôžu napríklad aj obrázkové knižky. Dievčatká sa určite zabavia pri hre s barbie a ich domčekmi, pri ktorých však u menších detí treba dávať pozor, aby nedošlo k zaduseniu s jeho malými časťami. Taktiež sú vhodným darčekom plastelíny, kriedy alebo omaľovánky. Pokiaľ máte doma malého športovca, určite ocení trojkolku, malý bicykel alebo kolobežku. Loptou taktiež nič nepokazíte.

Darčeky pre 10 ročného chlapca

V tomto veku už výber darčeka nie je taký jednoduchý. Dieťa už má vlastnú predstavu čo by chcelo dostať. Taktiež má už sformulovanú osobnosť a svoje vlastné záujmy a záľuby. Pokiaľ chcete univerzálny darček, ktorý poteší takmer každého, môžete si zvoliť napríklad spoločenské stolové hry. Starších chlapcov, ktorí najradšej trávia čas s priateľmi, môžete obdarovať bicyklom alebo skatebordom, korčuľami, alebo lyžami. Chlapci, ktorí radi hrajú počítačové hry určite ocenia kvalitné herné slúchadlá alebo mikrofón.

10 až 16 rokov

Vybrať správne darčeky pre teenagerov je ťažký oriešok. Výhodou je, že vám väčšinou sami povedia čo by ich potešilo. Avšak, ak chcete prekvapiť svoje dieťa bez toho aby o tom vedelo, mohli by sme vám vo výbere pomôcť. Všetko záleží od preferencií vášho chlapca a jeho koníčkoch. Pokiaľ rád trávi čas online, určite ho potešia herné slúchadlá, klávesnica, myš alebo repráky. Pokiaľ je váš syn skôr intelektuálny typ, ocení rôzne hlavolamy, zberateľské postavičky alebo čítačku elektronických kníh. Ak rád trávi čas s priateľmi, obdarujte ho spoločenskými hrami na párty alebo športovými doplnkami.

Záver

Stále platí, že každé dieťa je iné, ako aj jeho záľuby, koníčky a preferencie. Preto je najdôležitejšie vybrať na základe potrieb toho vášho. Dúfame že naše typy vám pomohli k tomu správnemu výberu a prinesú oslávencovi veľa radosti.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest