Ako vybra┼ą spr├ívnu detsk├║ pest├║nku

Detsk├ę pest├║nky s├║ druhom monitora, ktor├Żm doch├ídza k prenosu zvuku ─Źi obrazu na krat┼íie alebo v├Ą─Ź┼íie vzdialenosti. Ich pomocou m├┤┼żete kontrolova┼ą die┼ąa nach├ídzaj├║ce sa v inej miestnosti ako ste vy. S n├ístupom modern├Żch technol├│gi├ş do┼ílo k ohromn├ęmu rozvoju tejto oblasti a pre lep┼íiu orient├íciu v├ím prin├í┼íame toto porovnanie. Ne┼ż si pest├║nku zaobstar├íte, sk├║ste si polo┼żi┼ą nasleduj├║ce ot├ízky.

  • Na ─Źo budete pest├║nku vyu┼ż├şva┼ą? Budete potrebova┼ą iba audio prenos alebo by ste radi zaobstarali aj video?
  • Na akej vzdialenosti a kde budete pest├║nku pou┼ż├şva┼ą? Potrebujete ju do interi├ęru alebo tie┼ż do exteri├ęru?
  • Ako ─Źasto ju budete potrebova┼ą? Ka┼żd├Ż de┼ł alebo len pr├şle┼żitostne?
  • ─îo od nej o─Źak├ívate? Preferujete jednoduch├ę ovl├ídanie? Ak├ę s├║ va┼íe po┼żiadavky na bezpe─Źnos┼ą? Ak├ę s├║ va┼íe po┼żiadavky na ┼ípeci├ílne dodatkov├ę funkcie pr├şpadne nap├íjanie?
vyberomat sk baby monitor
vyberomat sk baby monitor

Rozdelenie pest├║nok pod─ża sp├┤sobu prenosu

Najjednoduch┼íie rozdelenie je pod─ża sp├┤sobu prenosu zvuku.

Anal├│gov├ę pest├║nky

Maj├║ lep┼í├ş dosah, pracuj├║ na ni┼ż┼í├şch frekvenci├ích a v men┼íom po─Źte kan├ílov. S├║ citlivej┼íie na ru┼íenie in├Żmi zariadeniami. Vhodn├ę najm├Ą do rodinn├Żch domov.

Digitálne pestúnky

Pracuj├║ na vy┼í┼í├şch frekvenci├ích a vy┼í┼íom po─Źte kan├ílov. V miestach s prek├í┼żkou maj├║ men┼í├ş dosah. Vhodn├ę predov┼íetk├Żm do bytov v panelov├Żch domoch ─Źi bytovk├ích. 

Wifi ÔÇô smart modely

Video a zvuk sa pren├í┼ía cez internet do aplik├ície v telef├│ne alebo tablete. V├Żhodou je mo┼żnos┼ą sledova┼ą die┼ąa takmer odkia─żko─żvek. Nev├Żhodou je potrebn├ę dobr├ę a stabiln├ę internetov├ę pripojenie.

Monitory dychu

┼ápeci├ílny druh pest├║nok. Pracuj├║ na b├íze senzorick├Żch dosiek, ktor├ę sleduj├║ dych die┼ąa┼ąa. M├┤┼żu by┼ą samostatne, v niektor├Żch pr├şpadoch spojen├ę s pest├║nkou. Existuj├║ aj ┼ípeci├ílne typy a to s├║ ru─Źn├ę ultrazvuky na po─Ź├║vanie srdcov├Żch oziev plodu.

Kombinovan├ę modely

Tieto pr├şstroje kombinuj├║ klasick├║ pest├║nku s monitorovan├şm dychu b├íb├Ątka.

vyberomat sk baby monitor
vyberomat sk baby monitor

Rozdelenie pest├║nok pod─ża druhu prenosu

Okrem sp├┤sobu prenosu, teda ak├Żm sp├┤sobom prebieha sa zamerajme na druh prenosu, respekt├şve ─Źo pest├║nka pren├í┼ía.

Klasická audio pestúnka

Pren├í┼ía len zvuk a nie obraz. Hlavnou v├Żhodou je jednoduchos┼ą, skladnos┼ą a men┼íia finan─Źn├í n├íro─Źnos┼ą.

Video pest├║nka

Pren├í┼ía zvuk i obraz. Men┼íou nev├Żhodou je potrebn├ę spr├ívne nastavenie detskej jednotky, aby die┼ąa spr├ívne sn├şmala.

Pod─ża ─Źoho spr├ívne vybera┼ą

Detsk├ę pest├║nky je vhodn├ę vybera┼ą pod─ża u┼żito─Źn├Żch dodatkov├Żch funkci├ş.

Obojstranná prevádzka

Sl├║┼żi v podstate ako vysiela─Źka, m├┤┼żete s die┼ąa┼ąom komunikova┼ą.

Senzor teploty

Rodi─Źovsk├í jednotka ukazuje teplotu sn├şman├║ na detskej jednotke. U niektor├Żch pest├║nok je dokonca mo┼żn├ę nastavi┼ą minim├ílnu ─Źi maxim├ílnu teplotu, ktor├ę rodi─Źa upozornia.

VOX funkcia

Prenos sign├ílu je aktivovan├Ż a┼ż hlasom die┼ąa┼ąa, nepracuje neust├íle a ┼íetr├ş bat├ęriu.

No─Źn├ę svetlo

Detsk├í jednotka obsahuje jemn├ę tlmen├ę svetlo upokojuj├║ce b├íb├Ątko.

Technol├│gia DECT

Digital Enhanced Cordless Communications, ─Źi┼że vylep┼íen├í digit├ílna bezdr├┤tov├í komunik├ícia, ktorej prenos je ┼íifrovan├Ż a teda neru┼íen├Ż ostatn├Żmi zariadeniami.

vyberomat sk baby monitor
vyberomat sk baby monitor

Cena

Cenov├ę rozp├Ątie detsk├Żch monitorovac├şch a monitorov dychu je ve─żk├ę. Cena sa l├ş┼íi pod─ża zna─Źky, pod─ża funkci├ş, ale hlavne pod─ża typu. U┼ż v najni┼ż┼íej kateg├│rii n├íjdeme kvalitn├ę v├Żrobky.

Cena do 40 eur

V tejto kateg├│rii n├íjdeme pomerne ve─żk├Ż v├Żber audio pest├║nok anal├│gov├Żch i digit├ílnych, ale tie┼ż jednoduch┼íie video pest├║nky. Ide sk├┤r o menej zn├íme zna─Źky. Pest├║nky zn├ímej┼í├şch zna─Źiek s├║ s men┼í├şm dosahom.

Cena od 40 do 80 eur

Tu u┼ż n├íjdeme tie┼ż jednoduch┼íie smart modely. Toto cenov├ę rozp├Ątie pon├║ka ┼íirok├Ż v├Żber ve─żmi kvalitn├Żch pest├║nok od zn├ímych zna─Źiek s dobr├Żm dosahom a mno┼żstvom ┼żiadan├Żch funkci├ş.

Cena od 80 do 150 eur

Za t├║to cenu zo┼żenieme pest├║nky v top kvalite, pr├ęmiovej rady zn├ímych zna─Źiek, monitory dychu, kvalitn├ę kamery. Pest├║nky maj├║ ve─żk├Ż dosah, rad v├Żborn├Żch a u┼żito─Źn├Żch funkci├ş ako napr. kvalitn├Ż displej at─Ć.

Cena nad 150 eur

Tu n├íjdeme pest├║nky pre n├íro─Źn├Żch, digit├ílne kamery s vysok├Żm rozl├ş┼íen├şm, pest├║nky kombinovan├ę s monitorom dychu b├íb├Ątiek, monitory vo vysokej kvalite. Cena ucelen├ęho monitoringu die┼ąa┼ąa dosahuje a┼ż takmer 400 eur a okrem video pest├║nky a monitoru dychu vo forme klipu na plienku umo┼ż┼łuje zachytenie audia i videa na pam├Ą┼ąov├║ kartu.

vyberomat.sk electronic nanny
vyberomat.sk electronic nanny

Ob─ż├║ben├ę zna─Źky

TrueLife ÔÇô ve─żmi kvalitn├í zna─Źka poskytuj├║ca vysok├Ż ┼ítandard v r├┤znych cenov├Żch kateg├│ri├ích.

Jablotron ÔÇô najob─ż├║benej┼íia zna─Źka medzi monitormi dychu.

Smarton ÔÇô ob─ż├║benec predov┼íetk├Żm medzi najlacnej┼í├şmi pest├║nkami.

Philips Avent

Bravo B

Zauj├şmavosti a tipy

  • Pri v├Żbere nepodce┼łte sp├┤sob nap├íjania, ktor├ę m├┤┼że by┼ą ako na bat├ęrie, tak sie┼ąov├ę alebo v kombin├ícii. Zv├í┼żte, ktor├║ zaobstara┼ą, zvl├í┼í┼ą ke─Ć pl├ínujete umiestni┼ą pest├║nku napr. do ko─Ź├şka alebo na miesto, kde nie je pripojenie k sieti mo┼żn├ę.
  • Dosah prenosu b├Żva uv├ídzan├Ż vo vo─żnom priestore za ide├ílnych podmienok. Teda re├ílny dosah b├Żva ni┼ż┼í├ş ako uv├ídzan├Ż v├Żrobcom. Plat├ş ├║mera ─Ź├şm vy┼í┼í├ş po─Źet prek├í┼żok medzi jednotkami, t├Żm ni┼ż┼í├ş dosah.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest