Ako vybra┼ą spr├ívnu ods├íva─Źku matersk├ęho mlieka

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk babyono anatomy
vyberomat sk babyono anatomy

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk canpol babies easy start
vyberomat sk canpol babies easy start

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk philips avent single sada
vyberomat sk philips avent single sada

Najvyššia kvalita

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Ak ste sa dostala do situ├ície, kedy si pl├ínujete zaobstara┼ą ods├íva─Źku matersk├ęho mlieka, tak ve─żmi dobre zv├í┼żte, ktor├║ k├║pite. Zv├í┼żte d├┤vody, ktor├ę v├ís k obstaraniu ved├║, preto┼że ka┼żd├í ods├íva─Źka je kon┼ítruk─Źne stavan├í pre ur─Źit├║ aktivitu ods├ívania. Sk├║ste si polo┼żi┼ą p├ír z├íkladn├Żch ot├ízok, ktor├ę v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą s v├Żberom..

─îo si vybra┼ą?

Na za─Źiatok sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę ods├íva─Źky mlieka, ktor├ę sme rozdelili pod─ża typu.

N├ízovTypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
BabyOno Anatomymanu├ílna – 2 f├ízov├Ż – dostupn├í cena
– funk─Źnos┼ą
– tichos┼ą
– bez mas├í┼że15 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
TrueLife Nutrio BPmanu├ílna – 2 f├ízov├Ż – dostupn├í cena
– funk─Źnos┼ą
– tichos┼ą
-- bez mas├í┼że26 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
BabyOno Natureal Nursingelektrick├í – 3  f├ízov├í – jednoduch├ę ─Źistenie
– pohodln├ę pou┼żitie
– 10 re┼żimov ods├ívania
– dlh├í doba nab├şjania
– slab├í v├Żdr┼ż bat├ęrie
62 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
CANPOL BABIES EASY STARTelektrick├í – 2 f├ízov├í-- jednoduch├ę ─Źistenie
– pohodln├ę pou┼żitie
– pomer ceny a kvality
– slab┼íia v├Żdr┼ż bat├ęrie68 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Philips AVENT Single – sadaelektrick├í sada – 2 f├ízov├í – 16 ├║rovn├ş ods├ívania
– tichos┼ą, bohat├ę pr├şslu┼íenstvo
– jednoduch├ę ─Źistenie
– vysok├í cena 168 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk babyono anatomy

BabyOno Anatomy

Manu├ílna ods├íva─Źka matersk├ęho mlieka BabyOno Anatomy, zais┼ąuje r├Żchle a z├írove┼ł efekt├şvne ods├ívanie. V├Żhodou je ve─żmi tich├Ż chod. Objem ods├íva─Źky je 150 ml. Vyroben├í je z plastu ur─Źen├ęho na potraviny a neobsahuje bisfenol. Balenie obsahuje: ods├íva─Źku, silik├│nov├║ mas├í┼żnu podlo┼żku, f─ża┼íu 150 ml, cuml├şk 0 m+ a odkladac├ş vak.


vyberomat sk truelife nutrio bp

TrueLife Nutrio BP

TrueLife Nutrio BP je manu├ílna ods├íva─Źka matersk├ęho mlieka, s dvojf├ízov├Żm ods├ívan├şm. Prednos┼ąou u manu├ílnych ods├íva─Źiek je ich tich├Ż chod. Vyroben├í je z kvalitn├ęho silik├│nu bez l├ítky BPA. Objem ods├íva─Źky je 150 ml. Balenie obsahuje: ods├íva─Źku, ochrann├Ż kryt na pr├şsavku, stimula─Źn├Ż silik├│nov├Ż nadstavec, cuml├şk a ochrann├Ż kryt f─ża┼íe.


vyberomat sk babyono natureal nursing

BabyOno Natureal Nursing

Elektrick├í ods├íva─Źka na mlieko BabyOno Natural Nursing m├í trojf├ízov├Ż program s 10 re┼żimami ods├ívania. Disponuje zabudovan├Żm ─Źasova─Źom, ktor├Ż sa po 45 min├║tach vypne. Objem ods├íva─Źky je 180 ml. Elektronick├í ods├íva─Źka poskytuje mo┼żnos┼ą nastavi┼ą intenzitu ods├ívania. Nab├şja sa prostredn├şctvom nab├şja─Źky. ├Üplne nabitie dosiahnete po pribli┼żne 100 min├║tach. Rozmery: 22 x 10 x 27 cm. Hmotnos┼ą: 0,76 kg.


vyberomat sk canpol babies easy start

CANPOL BABIES EASY START

CANPOL BABIES EASY START je elektronick├í ods├íva─Źka na matersk├ę mlieko. Disponuje trojstup┼łovou regul├íciou sily sania. Nap├íja sa prostredn├şctvom siete ale aj bat├ęriami. Balenie obsahuje bohat├ę pr├şslu┼íenstvo. Objem f─ża┼íky je 120 ml.


vyberomat sk philips avent single sada

Philips AVENT Single – sada

Elektrick├í sada na ods├ívanie matersk├ęho mlieka Philips AVENT Single, obsahuje bohat├ę pr├şslu┼íenstvo. Balenie obsahuje z├ísobn├şk s objemom 125 ml, m├Ąkk├║ mas├í┼żnu vlo┼żku, doj─Źensk├║ f─ża┼íu, 5 ks poh├írikov s vie─Źkom (180 ml), adapt├ęr, puzdro a vzorku jednorazov├Żch prsn├Żch vlo┼żiek. Prednos┼ąou ods├íva─Źky je a┼ż 16 ├║rovn├ş ods├ívania a 8 ├║rovn├ş stimul├ície. Nap├íja sa prostredn├şctvom USB k├íblu alebo bat├ęrie.

V├Żber vhodnej ods├íva─Źky

 • Ako ─Źasto budete ods├íva┼ą?
 • Budete ods├íva┼ą denne ─Źi nieko─żkokr├ít denne?
 • M├íte nadbytok mlieka a chcete ju vyu┼żi┼ą k uvo─żneniu p┼Ľs?
 • M├íte nedostatok mlieka a chcete podpori┼ą lakt├íciu?
 • M├íte dlhodob├Ż zdravotn├Ż probl├ęm trvaj├║ci dlh┼íie ako 1 t├Ż┼żde┼ł a pl├ínujete ods├íva┼ą dlh┼íiu dobu?

Typy ods├íva─Źiek pod─ża fungovania

Manu├ílne ods├íva─Źky

S├║ ur─Źen├ę pre mami─Źky s be┼żnou lakt├íciou, ktor├ę doj─Źia, ale ob─Źas potrebuj├║ uvo─żni┼ą prsia pred doj─Źen├şm alebo doodsa┼ą po doj─Źen├ş k d├┤kladn├ęmu vypr├ízdneniu p┼Ľs. Manipul├ícia je nehlu─Źn├í, ale z├írove┼ł ve─żmi pr├ícna.

Osobn├ę elektrick├ę ods├íva─Źky

S├║ vhodn├ę pre doj─Źiace mami─Źky s ve─żkou lakt├íciou, ktor├ę potrebuj├║ nieko─żkokr├ít denne uvo─żni┼ą prsia pred doj─Źen├şm alebo doodsa┼ą mlieko po doj─Źen├ş.

Nemocni─Źn├ę elektronick├ę ods├íva─Źky

S├║ odpor├║─Źan├ę pre mami─Źky, nedoj─Źiacich a ods├ívaj├║ pln├║ d├ívku nieko─żkokr├ít denne.

Typy ods├íva─Źiek pod─ża sp├┤sobu ods├ívania

2-f├ízov├ę

Dvojf├ízov├Ż syst├ęm verne napodob┼łuje sac├ş rytmus b├íb├Ątka, prv├í f├íza je stimula─Źn├í a n├ísledn├í druh├í je lakta─Źn├í. Preto s├║ tieto ods├íva─Źky ┼íetrn├ę k prsiam a vhodn├ę k stimul├ícii lakt├ície po p├┤rode, z├írove┼ł vhodn├ę aj pre mami─Źky, ktor├ę nem├┤┼żu svoje b├íb├Ątk├í po p├┤rode doj─Źi┼ą. Prednos┼ąou je vysok├í ┼íetrnos┼ą k prsn├ęmu tkanivu, r├Żchlej┼íie a efekt├şvnej┼íie ods├ívanie, ale aj ├║spora fyzickej n├ímahy. V niektor├Żch pr├şpadoch je mo┼żn├ę ods├íva┼ą oba prsn├şky naraz.

1-f├ízov├ę

Jednof├ízov├Ż syst├ęm zais┼ąuje bezpe─Źn├ę a ┼íetrn├ę ods├ívanie mlieka pri bezprobl├ęmovej lakt├ícii. Jednof├ízov├ę ods├íva─Źky maj├║ regul├íciu v├íkua, ktor├í ods├ívanie mlieka zais┼ąuje. V prv├Żch d┼łoch po p├┤rode nie je vhodn├ę pou┼żi┼ą mechanick├║ piestov├║ ods├íva─Źku.

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Starostlivos┼ą o ods├íva─Źky

 • O ods├íva─Źky je nutn├ę kvalitne sa stara┼ą. Spr├ívna starostlivos┼ą je d├┤le┼żit├í nielen pre zaistenie spr├ívneho fungovania a dlhej ┼żivotnosti, ale predov┼íetk├Żm zo zdravotn├Żch a hygienick├Żch d├┤vodov
 • Z├íkladom je d├┤kladn├í steriliz├ícia pred ka┼żd├Żm pou┼żit├şm.
 • Pred steriliz├íciou treba ods├íva─Źku rozobra┼ą na jednotliv├ę diely a d├┤kladne umy┼ą.
 • Steriliz├ícia je mo┼żn├í nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi. Vyu┼ż├şvaj├║ sa elektrick├ę ─Źi mikrovlnn├ę parn├ę steriliz├ítory, klasicky sa ods├íva─Źky vyvaruj├║ vo vode alebo sa tie┼ż vyu┼ż├şvaj├║ ┼ípeci├ílne steriliza─Źn├ę vreck├í na ─Źistenie parou v mikrovlnnej r├║re.
 • Pri pou┼ż├şvan├ş je potrebn├ę kontrolova┼ą funk─Źnos┼ą a neporu┼íenos┼ą jednotliv├Żch ─Źast├ş, najm├Ą potom ventily a membr├íny.

Cena

 • Cenov├í ┼ík├íla ods├íva─Źiek je ve─żmi ┼íirok├í a pohybuje sa v rozmedz├ş od necel├Żch 12 eur do s├║m vy┼í┼í├şch ako 400 eur. Najroz┼í├şrenej┼íie s├║ ods├íva─Źky za okolo 200 eur.
 • Plat├şme nielen za kvalitu a zna─Źku, ale aj za v├Żbavu a pr├şslu┼íenstvo, ktor├ę je v┼íak pre vyu┼ż├şvanie rovnako nevyhnutn├ę.
 • Najni┼ż┼íiu cenu maj├║ ods├íva─Źky manu├ílne, najvy┼í┼íie potom ods├íva─Źky 2-f├ízov├ę s mo┼żnos┼ąou ods├ívania oboch prsn├şkov naraz.
 • U ods├íva─Źiek nemocni─Źn├ęho typu je mo┼żnos┼ą zapo┼żi─Źania na ┼ípecializovan├Żch miestach.

Cena do 40 eur

V tejto kateg├│rii sa nach├ídzaj├║ iba manu├ílne ods├íva─Źky

Cena od 40 do 120 eur

Tu n├íjdeme elektrick├ę 1-f├ízov├ę ods├íva─Źky. Nap├íjanie je r├┤zne, ako na bat├ęrie, tak aj do elektrickej siete.

Cena od 120 eur

T├íto kateg├│ria zah┼Ľ┼ła 2-f├ízov├ę ods├íva─Źky.

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Ob─ż├║ben├ę zna─Źky

 •  Najzn├ímej┼íou zna─Źkou ods├íva─Źiek matersk├ęho mlieka je ┼ívaj─Źiarska spolo─Źnos┼ą Medela, ktor├í sa zameriava na starostlivos┼ą o matky a ich deti. Jej v├Żrobky s├║ najroz┼í├şrenej┼íie a patria v┼íeobecne medzi najob─ż├║benej┼íie
 • ─Äal┼í├şm v├Żznamn├Żm v├Żrobcom ods├íva─Źiek je spolo─Źnos┼ą Philips
 • Zopa
 • Bayby
 • Tommee Tippee
 • Beurer
 • Canpol Babies

Pr├şslu┼íenstvo

 • Pri v├Żbere treba zv├í┼żi┼ą aj pr├şslu┼íenstvo. Najd├┤le┼żitej┼íie s├║ f─ża┼íti─Źky, ktor├ę by mali by┼ą vyroben├ę z nez├ívadn├Żch a kvalitn├Żch materi├ílov. Tieto f─ża┼íti─Źky vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov sl├║┼żia ako z├ísobn├şky mlieka, ktor├ę sa po nasaden├ş cuml├şka daj├║ priamo die┼ąa┼ąu na pitie.
 • Najzauj├şmavej┼í├ş je unik├ítny syst├ęm doj─Źensk├Żch f─ża┼íti─Źiek Medela Calma, ktor├ę sa skladaj├║ z dvojitej membr├íny simuluj├║ce pitie matersk├ęho mlieka z prsn├şka. Mlieko nevytek├í ako z be┼żn├Żch doj─Źensk├Żch flia┼í, ale die┼ąa mus├ş mlieko akt├şvne sa┼ą.
 • ─Äal┼íou s├║─Źas┼ąou m├┤┼żu by┼ą z├ísobn├şky na uchovanie matersk├ęho mlieka.

Zauj├şmavosti a tipy

 • V├Żznamn├Żm faktorom je hlu─Źnos┼ą. Manu├ílne ods├íva─Źky s├║ tich├ę, piestov├ę s├║ pomerne hlasn├ę a pri no─Źnom ods├ívan├ş m├┤┼żu by┼ą probl├ęmom.
 • Ur─Źite sa oplat├ş do ods├íva─Źky investova┼ą. Pre ve─ża mami─Źiek m├┤┼żu predstavova┼ą v├Żrazn├║ podporu pri na┼ítartovan├ş ─Źi regul├ícii lakt├ície.
Philips Avent Single Electric Breast Pump SCF395/11 Product Video

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest