Ako vybrať správnu odsávačku materského mlieka

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk babyono anatomy
vyberomat sk babyono anatomy

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk canpol babies easy start
vyberomat sk canpol babies easy start

Rozumná voľba

vyberomat sk philips avent single sada
vyberomat sk philips avent single sada

Najvyššia kvalita

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Ak ste sa dostala do situácie, kedy si plánujete zaobstarať odsávačku materského mlieka, tak veľmi dobre zvážte, ktorú kúpite. Zvážte dôvody, ktoré vás k obstaraniu vedú, pretože každá odsávačka je konštrukčne stavaná pre určitú aktivitu odsávania. Skúste si položiť pár základných otázok, ktoré vám môžu pomôcť s výberom..

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné odsávačky mlieka, ktoré sme rozdelili podľa typu.

NázovTypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
BabyOno Anatomymanuálna – 2 fázový– dostupná cena
– funkčnosť
– tichosť
– bez masáže14 €Zobraziť ponuku
BAYBY BBP 1000manuálna – 2 fázový– dostupná cena
– funkčnosť
– tichosť
– bez masáže16 €Zobraziť ponuku
BabyOno Natureal Nursingelektrická – 3  fázová– jednoduché čistenie
– pohodlné použitie
– 10 režimov odsávania
– dlhá doba nabíjania
– slabá výdrž batérie
47 €Zobraziť ponuku
CANPOL BABIES EASY STARTelektrická – 2 fázová– jednoduché čistenie
– pohodlné použitie
– pomer ceny a kvality
– slabšia výdrž batérie68 €Zobraziť ponuku
Philips AVENT Single – sadaelektrická sada – 2 fázová– 16 úrovní odsávania
– tichosť, bohaté príslušenstvo
– jednoduché čistenie
– vysoká cena 122 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk babyono anatomy

BabyOno Anatomy

Manuálna odsávačka materského mlieka BabyOno Anatomy, zaisťuje rýchle a zároveň efektívne odsávanie. Výhodou je veľmi tichý chod. Objem odsávačky je 150 ml. Vyrobená je z plastu určeného na potraviny a neobsahuje bisfenol. Balenie obsahuje: odsávačku, silikónovú masážnu podložku, fľašu 150 ml, cumlík 0 m+ a odkladací vak.


vyberomat sk bayby bbp

BAYBY BBP 1000

BAYBY BBP 1000 je manuálna odsávačka materského mlieka, s dvojfázovým odsávaním. Prednosťou u manuálnych odsávačiek je ich tichý chod. Vyrobená je z kvalitného silikónu bez látky BPA. Objem odsávačky je 140 ml. Balenie obsahuje: dojčenskú fľašu s objemom 140 ml, cumlík, viečko, stojan na fľaštičku a náhradné príslušenstvo – chlopňu a piest.


vyberomat sk babyono natureal nursing

BabyOno Natureal Nursing

Elektrická odsávačka na mlieko BabyOno Natural Nursing má trojfázový program s 10 režimami odsávania. Disponuje zabudovaným časovačom, ktorý sa po 45 minútach vypne. Objem odsávačky je 180 ml. Elektronická odsávačka poskytuje možnosť nastaviť intenzitu odsávania. Nabíja sa prostredníctvom nabíjačky. Úplne nabitie dosiahnete po približne 100 minútach. Rozmery: 22 x 10 x 27 cm. Hmotnosť: 0,76 kg.


vyberomat sk canpol babies easy start

CANPOL BABIES EASY START

CANPOL BABIES EASY START je elektronická odsávačka na materské mlieko. Disponuje trojstupňovou reguláciou sily sania. Napája sa prostredníctvom siete ale aj batériami. Balenie obsahuje bohaté príslušenstvo. Objem fľašky je 120 ml.


vyberomat sk philips avent single sada

Philips AVENT Single – sada

Elektrická sada na odsávanie materského mlieka Philips AVENT Single, obsahuje bohaté príslušenstvo. Balenie obsahuje zásobník s objemom 125 ml, mäkkú masážnu vložku, dojčenskú fľašu, 5 ks pohárikov s viečkom (180 ml), adaptér, puzdro a vzorku jednorazových prsných vložiek. Prednosťou odsávačky je až 16 úrovní odsávania a 8 úrovní stimulácie. Napája sa prostredníctvom USB káblu alebo batérie.

Výber vhodnej odsávačky

 • Ako často budete odsávať?
 • Budete odsávať denne či niekoľkokrát denne?
 • Máte nadbytok mlieka a chcete ju využiť k uvoľneniu pŕs?
 • Máte nedostatok mlieka a chcete podporiť laktáciu?
 • Máte dlhodobý zdravotný problém trvajúci dlhšie ako 1 týždeň a plánujete odsávať dlhšiu dobu?

Typy odsávačiek podľa fungovania

Manuálne odsávačky

Sú určené pre mamičky s bežnou laktáciou, ktoré dojčia, ale občas potrebujú uvoľniť prsia pred dojčením alebo doodsať po dojčení k dôkladnému vyprázdneniu pŕs. Manipulácia je nehlučná, ale zároveň veľmi prácna.

Osobné elektrické odsávačky

Sú vhodné pre dojčiace mamičky s veľkou laktáciou, ktoré potrebujú niekoľkokrát denne uvoľniť prsia pred dojčením alebo doodsať mlieko po dojčení.

Nemocničné elektronické odsávačky

Sú odporúčané pre mamičky, nedojčiacich a odsávajú plnú dávku niekoľkokrát denne.

Typy odsávačiek podľa spôsobu odsávania

2-fázové

Dvojfázový systém verne napodobňuje sací rytmus bábätka, prvá fáza je stimulačná a následná druhá je laktačná. Preto sú tieto odsávačky šetrné k prsiam a vhodné k stimulácii laktácie po pôrode, zároveň vhodné aj pre mamičky, ktoré nemôžu svoje bábätká po pôrode dojčiť. Prednosťou je vysoká šetrnosť k prsnému tkanivu, rýchlejšie a efektívnejšie odsávanie, ale aj úspora fyzickej námahy. V niektorých prípadoch je možné odsávať oba prsníky naraz.

1-fázové

Jednofázový systém zaisťuje bezpečné a šetrné odsávanie mlieka pri bezproblémovej laktácii. Jednofázové odsávačky majú reguláciu vákua, ktorá odsávanie mlieka zaisťuje. V prvých dňoch po pôrode nie je vhodné použiť mechanickú piestovú odsávačku.

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Starostlivosť o odsávačky

 • O odsávačky je nutné kvalitne sa starať. Správna starostlivosť je dôležitá nielen pre zaistenie správneho fungovania a dlhej životnosti, ale predovšetkým zo zdravotných a hygienických dôvodov
 • Základom je dôkladná sterilizácia pred každým použitím.
 • Pred sterilizáciou treba odsávačku rozobrať na jednotlivé diely a dôkladne umyť.
 • Sterilizácia je možná niekoľkými spôsobmi. Využívajú sa elektrické či mikrovlnné parné sterilizátory, klasicky sa odsávačky vyvarujú vo vode alebo sa tiež využívajú špeciálne sterilizačné vrecká na čistenie parou v mikrovlnnej rúre.
 • Pri používaní je potrebné kontrolovať funkčnosť a neporušenosť jednotlivých častí, najmä potom ventily a membrány.

Cena

 • Cenová škála odsávačiek je veľmi široká a pohybuje sa v rozmedzí od necelých 12 eur do súm vyšších ako 400 eur. Najrozšírenejšie sú odsávačky za okolo 200 eur.
 • Platíme nielen za kvalitu a značku, ale aj za výbavu a príslušenstvo, ktoré je však pre využívanie rovnako nevyhnutné.
 • Najnižšiu cenu majú odsávačky manuálne, najvyššie potom odsávačky 2-fázové s možnosťou odsávania oboch prsníkov naraz.
 • U odsávačiek nemocničného typu je možnosť zapožičania na špecializovaných miestach.

Cena do 40 eur

V tejto kategórii sa nachádzajú iba manuálne odsávačky

Cena od 40 do 120 eur

Tu nájdeme elektrické 1-fázové odsávačky. Napájanie je rôzne, ako na batérie, tak aj do elektrickej siete.

Cena od 120 eur

Táto kategória zahŕňa 2-fázové odsávačky.

vyberomat sk breast pump
vyberomat sk breast pump

Obľúbené značky

 •  Najznámejšou značkou odsávačiek materského mlieka je švajčiarska spoločnosť Medela, ktorá sa zameriava na starostlivosť o matky a ich deti. Jej výrobky sú najrozšírenejšie a patria všeobecne medzi najobľúbenejšie
 • Ďalším významným výrobcom odsávačiek je spoločnosť Philips
 • Zopa
 • Bayby
 • Tommee Tippee
 • Beurer
 • Canpol Babies

Príslušenstvo

 • Pri výbere treba zvážiť aj príslušenstvo. Najdôležitejšie sú fľaštičky, ktoré by mali byť vyrobené z nezávadných a kvalitných materiálov. Tieto fľaštičky vo väčšine prípadov slúžia ako zásobníky mlieka, ktoré sa po nasadení cumlíka dajú priamo dieťaťu na pitie.
 • Najzaujímavejší je unikátny systém dojčenských fľaštičiek Medela Calma, ktoré sa skladajú z dvojitej membrány simulujúce pitie materského mlieka z prsníka. Mlieko nevyteká ako z bežných dojčenských fliaš, ale dieťa musí mlieko aktívne sať.
 • Ďalšou súčasťou môžu byť zásobníky na uchovanie materského mlieka.

Zaujímavosti a tipy

 • Významným faktorom je hlučnosť. Manuálne odsávačky sú tiché, piestové sú pomerne hlasné a pri nočnom odsávaní môžu byť problémom.
 • Určite sa oplatí do odsávačky investovať. Pre veľa mamičiek môžu predstavovať výraznú podporu pri naštartovaní či regulácii laktácie.
Philips Avent Single Electric Breast Pump SCF395/11 Product Video

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest