Ako vybra┼ą najlep┼í├ş French Press

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk banquet wave
vyberomat sk banquet wave

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk tescoma teo
vyberomat sk tescoma teo

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk espro travel press
vyberomat sk espro travel press

Najvyššia kvalita

French Press je kanvi─Źka na pr├şpravu k├ívy. Milovn├şkom k├ívy umo┼ż┼łuje vychutna┼ą si skvel├║ chu┼ą a ar├│mu klasick├ęho „turka“ bez pr├ştomnosti usadeniny. Sp├┤sob pr├şpravy k├ívy vo French Presse d├íva vode ─Źas prenikn├║┼ą do bunkovej ┼ítrukt├║ry mletej k├ívy a vytiahnu┼ą z nej to najlep┼íie bez nadmernej horkosti. D├íva tak vynikn├║┼ą pln├Żm chutiam a kr├ęmovej ┼ítrukt├║re k├ívy.

French Press, ako ho pozn├íme dnes, bol patentovan├Ż v roku 1929 talianskym dizajn├ęrom Attilio Calimanim. French Press je zn├ímy tie┼ż ako kafeti├ęr, press pot alebo piston.

─îo si vybra┼ą?

Na za─Źiatok sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę French press k├ívovary.

vyberomat sk banquet wave

Banquet WAVE

Banquet WAVE je French press vyroben├Ż zo skla, nereze a plastu. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z r├┤znych objemov. Najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou je jeho n├şzka obstar├ívacia cena. Napriek cene, sp─║┼ła svoju funkciu a neprepust├ş zrnie─Źka ─Źaju ─Źi k├ívy. Hmotnos┼ą Banquetu WAVE je 0,42 kg.


vyberomat sk tescoma teo

Tescoma TEO

Tescoma TEO je French press disponuje objemom 0,6 l. (Zvoli┼ą si m├┤┼żete aj in├ę objemy.) Vyroben├í je zo ┼żiaruvzdorn├ęho skla, nehrdzavej├║cej ocele a odoln├ęho plastu. V├Żhodou sklenenej konvice na ─Źaj a k├ívu je prieh─żadnos┼ą, v─Ćaka ktorej vid├şte hladinu vody. Nev├Żhodou je slabos┼ą skla, ktor├í m├┤┼że popraska┼ą. Tescoma TEO spo─żahlivo vyfiltruje v├í┼í ─Źaj alebo k├ívu. Rozmery french pressu s├║ 18 x 14 cm. Je vhodn├Ż do um├Żva─Źky riadu.


vyberomat sk berlingerhaus french press

BerlingerHaus French Press

BerlingerHaus French Press s objemom 0,6 l, je vyroben├Ż zo ┼żiaruvzdorn├ęho skla a z nerezovej ocele. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z r├┤znych objemov. Nev├Żhodou french pressu je nekvalitn├ę sitko, ktor├ę m├┤┼że prep├║┼í┼ąa┼ą. V├Żhodou je dostupn├í cena. Disponuje v├Ż┼íkou 18 cm.


vyberomat sk bialetti preziosa

Bialetti Preziosa

French press Bialetti Preziosa s objemom 0,6 l, dok├í┼że vyprodukova┼ą 8 ks ┼í├ílok ─Źaju alebo k├ívy. Zvoli┼ą si m├┤┼żete aj z in├Żch objemov french pressu. Vyroben├Ż je z kvalitn├ęho borosilik├ítov├ęho skla, nerezu a plastu. Sklo je odoln├ę vo─Źi popraskaniu a po┼íkrabaniu. Na prv├Ż poh─żad v├ís zaujme zauj├şmav├Ż dizajn s logom postavi─Źky. French press v├í┼żi 0,75 kg. Je vhodn├Ż do um├Żva─Źky riadu.


vyberomat sk espro travel press

ESPRO Travel Press

Antikorov├Ż French press ESPRO Travel Press disponuje objemom 350 ml. Vyroben├Ż je z kvalitn├ęho antikoru a plastu. Prednos┼ąou oproti ostatn├Żm french pressom je jeho funkcia udr┼żiavania teploty po dobu 4h. Obsahuje dvojit├ę silik├│nov├ę tesnenie a patentovan├Ż mikro – filter. N├íhradn├ę filtre s├║ ─żahko dostupn├ę. S├║─Źas┼ąou je funkcia zastavenia l├║hovania. Rozmery: 6,5 x 6,5 x 20,6 cm. V├íha: 0,36 kg. Je vhodn├Ż do um├Żva─Źky riadu.

Pre─Źo si k├║pi┼ą French Press

 • N├şzka obstar├ívacia cena
 • Nen├íro─Źn├í ├║dr┼żba
 • Ve─żmi jednoduch├í pr├şprava k├ívy

Materiál

French Press sa naj─Źastej┼íie vyr├íba zo skla alebo nerezu. Niektor├ę ─Źasti, ako je napr. ucho kanvice, piest alebo podstavec, m├┤┼żu by┼ą z plastu.

Sklo

V─Ćaka sklenenej n├ídobe budete ma┼ą preh─żad o pr├şprave k├ívy. Sklo by malo by┼ą ┼żiaruvzdorn├ę. Nev├Żhodou sklenen├ęho French Pressu je mo┼żnos┼ą rozbitia.

Nerez

French Press z nerezu je drah┼í├ş a tie┼ż n├íro─Źnej┼í├ş na ├║dr┼żbu – s├║ na ┼łom vidie┼ą ┼ímuhy a odtla─Źky. Materi├íl je neprieh─żadn├Ż, neuvid├şte teda na obsah kanvice. V├Żhodou nerezov├ęho French Pressu je vysok├í odolnos┼ą proti po┼íkodeniu, je teda vhodn├Ż napr. na cesty.

Ve─żkos┼ą French Pressu

Pri v├Żbere French Pressu zv├í┼żte, pre ko─żko os├┤b budete k├ívu naj─Źastej┼íie pripravova┼ą. V├Żhodou je, ┼że na rozdiel od moka kanvi─Źky, nie je potrebn├ę French Press naplni┼ą a┼ż po okraj. Aj vo ve─żkej kanvici tak m├┤┼żete pripravi┼ą k├ívu len pre jednu osobu. Objem French Pressu sa ud├íva v mililitroch, na jednu ┼í├ílku k├ívy pripad├í 100-150 ml.

Objem            

Do 300 ml ÔÇô vhodn├ę pre 1ÔÇô2 osoby

Do 600 ml ÔÇô najuniverz├ílnej┼íia ve─żkos┼ą, pre 2ÔÇô4 osoby

Do 800 ml ÔÇô vhodn├Ż pre ve─żk├ę rodiny, pro 5ÔÇô7 os├┤b

Nad 800 ml ÔÇô pre ve─żk├Ż kolekt├şv ─żud├ş, napr. do kancel├írie, pre 7 a viac os├┤b

├Üdr┼żba

├Üdr┼żba French Pressu je ve─żmi jednoduch├í. Sta─Ź├ş umy┼ą jednotliv├ę ─Źasti ru─Źne alebo v um├Żva─Źke.

Po─Ź├ştajte s t├Żm, ┼że raz za p├ír rokov je potrebn├ę vymeni┼ą sitko piestu, ktor├ę sa pri pravidelnom pou┼ż├şvan├ş opotrebov├íva.

Ako pripravi┼ą k├ívu vo French Presse

Pr├şprava k├ívy vo French Presse je ve─żmi jednoduch├í a zaberie len p├ír min├║t.

 1. N├ídobu French Pressu najsk├┤r predhrejte. Nalejte do nej hor├║cu vodu – t├║ po chv├şli vylejte.
 2. Nasypte do French Pressu k├ívu – na 100 ml vody pripad├í asi 6 g k├ívy, samozrejme mo┼żn├ę upravi┼ą pod─ża chuti.
 3. Pripravte si vodu na zaliatie k├ívy. Teplota vody by mala by┼ą 93-95 ┬░C. T├║to teplotu dosiahnete, ak nech├íte vriacu vodu asi pol min├║ty odst├í┼ą.
 4. Zalejte k├ívu mal├Żm mno┼żstvom vody tak, aby voda bola tesne nad namletou k├ívou, dobre premie┼íajte a po─Źkajte asi pol min├║ty.
 5. Dolejte zbytok vody a nechajte k├ívu extrahova┼ą 3-4 min├║ty.
 6. Potom stla─Źte piest a┼ż na dno. Postupujte opatrne, aby na v├ís hor├║ca k├íva nevystriekla.
 7. Po stla─Źen├ş piesta k├ívu ihne─Ć zlejte, nemala by zosta┼ą vo French Presse, aby sa u┼ż ─Ćalej nel├║hovala.
 8. Vychutnajte si kávu.

Sem bych zas ┼íoupla ozdrojovan├ę video

Aká káva je vhodná

Z├íkladom dobrej chuti je spr├ívny v├Żber k├ívy. Kvalitn├║ k├ívu zo┼żeniete v ┼ípecializovan├Żch predajniach, kde v├ím s v├Żberom k├ívy poradia. K├íva r├Żchlo str├íca ar├│mu, nekupujte jej viac, ne┼ż ste schopn├ş spotrebova┼ą v priebehu dvoch t├Ż┼żd┼łov.

Ide├ílne je zomlie┼ą k├ívu v┼żdy ─Źerstv├║ pred ka┼żdou pr├şpravou. K├ívu na pr├şpravu vo French Presse melieme na hrubo. Konzistenciou by mala pripom├şna┼ą cukor kry┼ít├íl.

Mo┼żno v├ím pom├┤┼że:

 • 1 mierne kopcovit├í polievkov├í ly┼żica mletej k├ívy zodpoved├í 7ÔÇô9 g
 • 1 mierne kopcovit├í ─Źajov├í ly┼żi─Źka mletej k├ívy zodpoved├í 3ÔÇô4 g

Cena

Cena French Pressu nie je vysok├í. Aj za n├şzku sumu mo┼żno k├║pi┼ą kvalitn├Ż pr├şstroj. Vy┼í┼íia cena sa odr├í┼ża v materi├íli, preveden├ş a zna─Źke v├Żrobcu.

Cena do 20 eur

Najlacnej┼í├ş French Press, naj─Źastej┼íie zo skla a plastu. Obvykle s men┼í├şm objemom.

Cena od 20 do 50 eur

V tejto cenovej kateg├│rii m├┤┼żete k├║pi┼ą nielen funk─Źn├ę, ale aj dizajnovo zauj├şmav├ę k├║sky. Pre potreby be┼żnej dom├ícnosti ide├ílny pomer cena – v├Żkon.

Cena nad 50 eur

V cenovej kateg├│rii nad 50 eur sa nach├ídzaj├║ hlavne luxusn├ę dizajnov├ę k├║sky a modely vhodn├ę do kaviarn├ş.

Zna─Źky

Najzn├ímej┼í├şm v├Żrobcom French Pressov je talianska zna─Źka Bialetti. Medzi ─Ćal┼íie zn├íme zna─Źky patr├ş napr. Bodum, Banquet alebo Tescoma.

Tipy nakoniec

 • Vo French Presse m├┤┼żete pripravova┼ą aj sypan├Ż ─Źaj. Aby nedoch├ídzalo k ovplyvneniu chuti, je vhodn├ę nepou┼ż├şva┼ą rovnak├Ż French Press na pr├şpravu k├ívy a ─Źaju.
 • Vo French Presse mo┼żno pripravi┼ą aj ─żadov├║ k├ívu. Nalejte do French Pressu s k├ívou studen├║ vodu a nechajte ju st├í┼ą p├ír hod├şn v chladni─Źke.
Espro Travel Press: How to make French Press Style Coffee (Stainless Steel Travel Mug)

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest