Ako vybra┼ą najlep┼í├ş prekvapk├ívac├ş k├ívovar

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk sencor sce bk
vyberomat sk sencor sce bk

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk de longhi icm bk
vyberomat sk de longhi icm bk

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk princess
vyberomat sk princess

Najvyššia kvalita

Ako vybra┼ą prekvapk├ívac├ş k├ívovar?

Je pre v├ís espresso ve─żmi siln├ę? M├íte radi tureck├║ k├ívu bez usadeniny? Vypijete nieko─żko ┼í├ílok k├ívy denne? Ak ste na v┼íetky ot├ízky odpovedali kladne, je mo┼żno prekvapk├íva─Ź k├ívy to prav├ę pre v├ís. S prekvapk├íva─Źe m├┤┼żete r├Żchlo a jednoducho pripravi┼ą v├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo k├ívy, ktor├í je charakteristick├í jemnej┼íia chu┼ąou ako espresso, a v─Ćaka prekvapk├íva─Źu si ju m├┤┼żete vychutn├íva┼ą priebe┼żne po cel├Ż de┼ł.

N├ízovV├ŻhodyNev├ŻhodyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Sencor SCE 2000BK – dostupn├í cena
– jednoduch├ę pou┼żitie a ├║dr┼żba
– kompaktn├ę rozmery
– bez pridan├Żch funkci├ş16 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Philips HD7435/20 – jednoduch├ę pou┼żitie a ├║dr┼żba
– kompaktn├ę rozmery
-vhodn├í do um├Żva─Źky riadu
– ┼ąa┼żko zohnate─żn├ę filtre
– neobsahuje mlyn─Źek
35,50 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
De Longhi ICM 14011 BK – jednoduch├ę pou┼żitie a ├║dr┼żba
– kompaktn├ę rozmery
– plat┼ła pre udr┼żanie teploty
– permanentn├Ż nylonov├Ż filter
– neobsahuje mlyn─Źek
51 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Philips HD7767-ve─żk├Ż v├Żkon
– objem
– mlyn─Źek na k├ívu
– jednoduch├ę pou┼żitie a ├║dr┼żba
– neobsahuje ─Źasova─Ź
– hlu─Źnos┼ą
140 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Princess 249411 – ve─żk├Ż v├Żkon
– objem
– mlyn─Źek na k├ívu
-mno┼żstvo funkci├ş
– jednoduch├ę pou┼żitie a ├║dr┼żba
– vysok├í cena152 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk sencor sce bk

Sencor SCE 2000BK

Elektrick├Ż prekvapk├ívac├ş k├ívovar Sencor SCE 2000BK dosahuje pr├şkon 350 W. Disponuje z├ísobn├şkom vody s objemom 0,3 l. Dok├í┼że pripravi┼ą 2 ┼í├ílky k├ívy alebo ─Źaju naraz. V─Ćaka kompaktn├Żm rozmerom je vhodn├Ż aj na kempovanie. V├Żhodou je vyberate─żn├Ż a ─żahko um├Żvate─żn├Ż filter. Bezpe─Źnos┼ą zabezpe─Źuj├║ proti┼ímykov├ę n├┤┼żky. Taktie┼ż obsahuje trojn├ísobn├ę bezpe─Źnostn├ę istenie: – ochrana proti prehriatiu pri zapnut├ş bez vody, – ochrana proti prehriatiu v pr├şpade vy─Źerpania vody v z├ísobn├şku po─Źas varenia, – ochrana proti zlyhaniu tepelnej poistky. Pr├şvodn├Ż k├íbel m├í d─║┼żku 0,85 m. Rozmery: 158 x 199 x 206 mm. Hmotnos┼ą: 0,59 kg. Nap├Ątie a kmito─Źet: 220 x 240 V, 50 Hz.


vyberomat sk philips hd

Philips HD7435/20

Elektrick├Ż prekvapk├ívac├ş k├ívovar Philips HD7435/20 dosahuje pr├şkon 700 W. Obsahuje n├ídobu s objemom 0,6 l, ─Źo vysta─Ź├ş a┼ż na 7 men┼í├şch ┼í├ílok k├ív. Disponuje funkciou d├Żza ar├│ma twister, v─Ćaka ─Źomu sa ar├│ma ide├ílne rozlo┼ż├ş aj do poslednej ┼í├ílky. ─Äal┼íou funkciou je drip stop, ktor├í zabra┼łuje kvapkaniu, tak┼że si m├┤┼żete dopria┼ą k├ívu e┼íte pred dokon─Źen├şm jej pr├şpravy. K├ívovar sa automaticky vypne po 30 min├║tach. Obsahuje ukazovate─ż mno┼żstva vody a ─Źasova─Ź. S├║─Źas┼ąou k├ívovaru je papierov├Ż filter. D─║┼żka pr├şvodn├ęho k├íbla je 0,85 m. Rozmery: 27 x 21 x 17,2 cm. V├íha: 1,1 kg. Je vhodn├Ż do um├Żva─Źky riadu.


vyberomat sk de longhi icm bk

De Longhi ICM 14011 BK

De Longhi ICM 14011BK je elektrick├Ż prekvapk├ívac├ş k├ívovar. Dosahuje pr├şkon 650 W. Obsahuje n├ídobu s objemom 0,65 l, ─Źo vysta─Ź├ş pre 5 ┼í├ílok k├ívy. Je vyroben├Ż zo skla a plastu. Disponuje funkciou automatick├ęho vypnutia. Taktie┼ż si m├┤┼żete nastavi┼ą ─Źi chcete silnej┼íiu, alebo slab┼íiu ar├│mu. Obsahuje permanentn├Ż nyl├│nov├Ż filter. Pr├şvodn├Ż k├íbel m├í d─║┼żku 0,9 m. Rozmery: 17 x 22,5 x 26 cm. Hmotnos┼ą: 1,28 kg.


vyberomat sk philips hd

Philips HD7767

Philips HD7767 je elektrick├Ż prekvapk├ívac├ş k├ívovar, s pr├şkonom 1000 W. Disponuje objemom 1,2 l, ─Źo vysta─Ź├ş na 12 ks ┼í├ílok k├ívy. Obsahuje papierov├Ż filter. S├║─Źas┼ąou k├ívovaru s├║ funkcie ako automatick├ę vypnutie, funkcia odkvapk├ívania a funkcia udr┼żiavania teploty. Rozmery: 21,2 x 27,7 x 44 cm. V├íha: 6,28 kg.


vyberomat sk princess

Princess 249411

Prekvapk├ívac├ş k├ívovar elektrick├Ż Princess 249411 dosahuje pr├şkon 1050 W. Disponuje objemom 1,5 l s kapacitou z├ísobn├şka na k├ívu 200 g. Jeho vy┼í┼íiu cenu kompenzuje v├Żkon, mno┼żstvo funkci├ş a mlyn─Źek, v─Ćaka ktor├ęmu m├┤┼żete pou┼żi┼ą aj nepomlet├║ zrnkov├║ k├ívu. Disponuje anti-drip syst├ęmom, funkciou udr┼żania teploty, ─Źasova─Źom a LCD displejom. Rozmery: 23 x 32 x 42 cm. V├íha: 4,9 kg.

V├Żhody

 • Jednoduch├ę pou┼żitie a takmer ┼żiadna ├║dr┼żba
 • Priprav├şte nieko─żko ┼í├ílok k├ívy s├║─Źasne
 • N├şzka cena

Nev├Żhody

 • Pre niekoho m├┤┼że by┼ą k├íva slab├í a m├ílo v├Żrazn├í
 • Nutnos┼ą kupova┼ą filtre

Typy prekvapk├íva─Źov

V z├íklade sa prekvapk├íva─Źe k├ívy delia na dva typy – manu├ílne a elektrick├ę.

Manu├ílny prekvapk├íva─Ź

Manu├ílny prekvapk├íva─Ź je ve─żmi jednoduch├ę zariadenie. V podstate ide o n├ídobu rozdelen├║ na dve ─Źasti. Do hornej ─Źasti n├ídoby sa umiestni filter, do neho nasype k├íva a t├í sa zaleje vodou. Voda cez filter a k├ívu prekvapk├í do spodnej n├ídobky a hotov├Ż n├ípoj je na svete.

V├Żhodou tohto rie┼íenia je, ┼że nepotrebujete ┼żiadny zdroj energie, tak┼że si k├ívu m├┤┼żete pripravi┼ą kdeko─żvek.

Elektrick├Ż prekvapk├íva─Ź

Princ├şp fungovania elektrick├ęho prekvapk├íva─Źa k├ívy je podobn├Ż ako pri manu├ílnom prekvapk├íva─Źi. Rozdiel je v tom, ┼że do elektrick├ęho prekvapk├íva─Źa sa leje studen├í voda a pr├şstroj si ju s├ím ohreje. V├Żhodou tie┼ż je, ┼że pr├şstroj potom udr┼żuje k├ívu tepl├║ aj nieko─żko hod├şn.

Ako prekvapk├íva─Ź k├ívy funguje

Princ├şp, na ktorom prekvapk├íva─Ź funguje, je ve─żmi jednoduch├Ż. Do z├ísobn├şka sa umiestni mlet├í k├íva, ktor├║ potom pretek├í hor├║ca voda. T├í sa cez filter dostane do spodnej n├ídoby a tak vznikne hotov├Ż n├ípoj.

Mechanizmus je podobn├Ż ako pri pr├şprave espressa. K├Żm ale espressova─Ź vyr├íba k├ívu pomocou vysok├ęho tlaku, u prekvapk├íva─Źov voda prech├ídza k├ívou svojvo─żne. V├Żsledn├í chu┼ą je teda slab┼íia a jemnej┼íia. Chu┼ąov├ę vlastnosti ale zna─Źne ovplyvn├ş aj pou┼żit├Ż filter a hrubos┼ą mletia k├ívy.

 • Lep┼íie je pou┼ż├şva┼ą svetlej┼íie pra┼żen├║ k├ívu. Je menej hork├í a viac vynikne jej aromatick├í chu┼ą.
 • Pred pr├şpravou k├ívy prepl├íchnite papierov├Ż filter hor├║cou vodou. Obmedz├ş to pachu┼ą papiera v k├íve a zahrejete tak kanvicu.
 • K├íva by mala by┼ą zomlet├í na stredn├║ hrubos┼ą.
 • Pre 125 ml stredne silnej k├ívy pou┼żite 7 gramov k├ívy, pre silnej┼íiu k├ívu pou┼żite 8 gramov.
 • Na 1 liter n├ípoja je potreba pribli┼żne 60 gramov k├ívy.
 • Voda na pr├şpravu k├ívy by mala ma┼ą teplotu 93┬░ C.

Objem

Hlavnou v├Żhodou prekvapk├íva─Źov je, ┼że s nimi priprav├şte v├Ą─Ź┼íie mno┼żstvo k├ívy naraz. Be┼żne s├║ dostupn├ę prekvapk├íva─Źe s kanvicou s objemom 0,6 a┼ż 2 litre. Ak sa rozhodnete zaobstara┼ą si elektrick├Ż prekvapk├íva─Ź, oplat├ş sa zvoli┼ą ten s v├Ą─Ź┼í├şm objemom kanvice. K├íva v ┼łom toti┼ż zostane tepl├í a ─Źerstv├í po cel├Ż de┼ł.

Pr├şkon

Prekvapk├íva─Źe k├ívy maj├║ be┼żne pr├şkon 350 W a┼ż 1 750 W. Tie s ni┼ż┼í├şm pr├şkonom s├║ lacnej┼íie na prev├ídzku, ale maj├║ obmedzen├ę funkcie. Prekvapk├íva─Źe s pr├şkonom nad 1 000 W s├║ vybaven├ę doplnkov├Żmi funkciami, ale ich prev├ídzka je drah┼íia.

Filter

Filter m├í na v├Żsledn├║ chu┼ą k├ívy nemal├Ż vplyv. Na trhu s├║ dostupn├ę tri typy filtrov.

 • Papierov├Ż filter – sl├║┼żi na jednorazov├ę pou┼żitie. Papierov├ę filtre zjednodu┼íuj├║ ├║dr┼żbu prekvapk├íva─Źa, ale na druh├║ stranu sa zvy┼íuj├║ n├íklady na jeho pou┼żitie.
 • Plastov├Ż filter – mo┼żno pou┼żi┼ą opakovane, je odn├şmate─żn├Ż a um├Żvate─żn├Ż.
 • Bavlnen├Ż filter – mo┼żno pou┼żi┼ą opakovane, po ka┼żdom pou┼żit├ş je nutn├ę ho prepl├íchnu┼ą a po nieko─żk├Żch pou┼żitiach vypra┼ą.

Doplnkov├ę funkcie

Niektor├ę prekvapk├íva─Źe k├ívy s├║ vybaven├ę doplnkov├Żmi funkciami. Patr├ş medzi nich:

 • udr┼żiavanie teploty k├ívy – po uvaren├ş je k├íva udr┼żiavan├í tepl├í aj nieko─żko hod├şn
 • ─Źasova─Ź – nastav├şte pr├şpravu k├ívy na ur─Źit├Ż ─Źas, napr. r├íno po prebuden├ş
 • termoska – ak sa k├íva prekvapk├íva do integrovanej termosky, zostane e┼íte nieko─żko hod├şn tepl├í, bez toho aby ju pr├şstroj ohrieval
 • automatick├ę vypnutie – po ur─Źitej dobe ne─Źinnosti sa pr├şstroj s├ím vypne
 • anti-drip syst├ęm – v pr├şpade vybratia kanvice zabr├íni kvapkanie k├ívy z pr├şstroja
 • ochrana proti prehriatiu – bezpe─Źnostn├í poistka proti prehriatiu pr├şstroja
 • automatick├ę odv├ípnenie – automatick├ę odstr├ínenie vodn├ęho kame┼ła

Nie je prekvapk├íva─Ź ako prekvapk├íva─Ź

Na princ├şpe prekvapk├ívania k├ívy cez filter funguje aj nieko─żko ─Ćal┼í├şch vychyt├ívok pre k├ívov├Żch nad┼íencov. Po─Ćme sa na niektor├ę z nich pozrie┼ą.

Karlovarsk├Ż pr├şbor

Sklad├í sa z porcel├ínovej kanvice a hrn─Źeka s pokrievkou, medzi ktor├Żmi je umiestnen├Ż porcel├ínov├Ż filter.

Chemex

Chemex je sklenen├í banka s lievikom. Do naju┼ż┼íej ─Źasti lievika je vlo┼żen├Ż ┼ípeci├ílny filter, cez ktor├Ż sa k├íva dost├íva do n├ídobky. Filter chemexu je o tretinu silnej┼í├ş ako klasick├ę papierov├ę filtre a vyr├íba sa zo ┼ípeci├ílnej buni─Źiny.

Vacuum pot

Vacuum pot je tvoren├Ż dvoma sklenen├Żmi n├ídobami, ktor├ę s├║ spojen├ę trubicou s filtrom. V spodnej n├ídobe sa zahrieva voda, ktor├í sa men├ş na paru a st├║pa nahor cez trubicu a filter s k├ívou do hornej n├ídoby. Po vychladnut├ş sa para premen├ş op├Ą┼ą na kvapalinu, v spodnej n├ídobe sa vytvor├ş v├íkuum a vsiakne v┼íetku tekutinu sp├Ą┼ą do spodnej n├ídoby.

Dripper

Dripper predstavuje n├ídobu v tvare lievika, do ktor├ęho sa vklad├í papierov├Ż filter. Do filtra sa nasype k├íva, ktor├║ nech├íte pretiec┼ą hor├║cou vodou priamo do ┼í├ílky. Dripper m├┤┼że by┼ą plastov├Ż, sklenen├Ż, keramick├Ż alebo kovov├Ż. Najob─ż├║benej┼í├şm modelom je dripper Hario V60.

Cena

Prekvapk├íva─Źe k├ívy sa daj├║ zaobstara┼ą u┼ż za p├ír stoviek. Cena sa m├┤┼że ale vy┼íplha┼ą tie┼ż a┼ż na nieko─żko tis├şc.

Cena do 20 eur

V tejto cenovej kateg├│rii k├║pite predov┼íetk├Żm manu├ílne prekvapk├íva─Źe. Mo┼żno n├íjs┼ą aj z├íkladn├ę elektrick├ę modely s n├şzkym pr├şkonom a mal├Żm objemom kanvice.

Cena od 20 do 60 eur

V tejto kateg├│rii sa nach├ídza v├Ą─Ź┼íina najpred├ívanej┼í├şch modelov. Prekvapk├íva─Źe v tejto cenovej rel├ícii s├║ vybaven├ę doplnkov├Żmi funkciami, kanvice maj├║ v├Ą─Ź┼í├ş objem a aj dizajnovo sa daj├║ n├íjs┼ą ve─żmi pekn├ę k├║sky.

Cena nad 60 eur

Modely z tejto kateg├│rie s├║ kvalitn├ę k├║sky s ve─żk├Żm mno┼żstvom doplnkov├Żch funkci├ş, v├Ą─Ź┼í├şm objemom a dobr├Żm pr├şkonom.

Princess 249411 Grind & Brew Roma Coffee Maker
vyberomat sk aussielogo base
vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk old spice logo x
vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk boys
R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk notebook
R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk beach
R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk girl
R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest