Ako vybra┼ą hodinky

Hodinky s├║ nestarn├║cim m├│dnym doplnkom. No nie len to. Okrem toho, ┼że n├ís informuj├║ o ─Źase, st├ívaj├║ sa s├║─Źas┼ąou n├í┼ího celkov├ęho imid┼żu. M├┤┼żete si ich da┼ą na ruku, ─Źi sa chyst├íte na neform├ílne stretnutie, do spolo─Źnosti alebo na ┼íport. Na trhu n├íjdete mno┼żstvo modelov, ktor├ę sa l├ş┼íia nielen svoj├şm vzh─żadom. Aby sme v├ím u─żah─Źili v├Żber, pripravili sme kr├ítky n├ívod o tom, ako vybra┼ą hodinky.

Za─Źnite t├Żm, pre koho s├║ hodinky ur─Źen├ę. D├┤le┼żit├ę je tie┼ż, kam ich budete nosi┼ą. Potom bude na rade porovn├ívanie jednotliv├Żch parametrov. Pri n├íkupe sa informujte o type cifern├şka. Rozdiely n├íjdete aj vo v├Żrobnom materi├íli tela hodiniek, skl├ş─Źka a remienku. D├┤le┼żit├Żmi vlastnos┼ąami s├║ tie┼ż vodoodolnos┼ą a funkcie hodiniek.

vyberomat sk watches
vyberomat sk watches

─îo si vybra┼ą?

Na za─Źiatok sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę hodinky, z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż.

N├ízovPre koho?KladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
EMPORIO ARMANI AR1451p├ínske – dizajn
– ─żahko kombinovate─żn├ę
– vodotesnos┼ą
– zna─Źka
– kvalita materi├ílu
– funkcia stopiek
– cena 520 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
MICHAEL KORS MK3179d├ímske– dizajn
– ─żahko kombinovate─żn├ę
– vodotesnos┼ą
– zna─Źka
– kvalita materi├ílu
– bez pridan├Żch funkci├ş193 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
DANIEL WELLINGTON Classic Petite DW00100164d├ímske – dizajn
– vodotesnos┼ą
– zna─Źka
– kvalita materi├ílu
– bez pridan├Żch funkci├ş164 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
CALVIN KLEIN K4N2114Np├ínske – dizajn
– ─żahko kombinovate─żn├ę
– vodotesnos┼ą
– zna─Źka
– kvalita materi├ílu
– bez pridan├Żch funkci├ş140 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
FESTINA 20371d├ímske – cena
– dizajn
– mo┼żnos┼ą vybra┼ą si z r├┤znych farieb
– vodotesnos┼ą
– kvalita materi├ílu
– bez pridan├Żch funkci├ş90 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
CASIO EDIFICE EFR-S107l-1AVUEFp├ínske – cena
– dizajn
– mo┼żnos┼ą vybra┼ą si z dvoch farieb
– vodotesnos┼ą
– kvalita materi├ílu
– funkcia stopiek
– menej zn├íma zna─Źka80 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk emporio armani ar

Emporio Armani AR1451

P├ínske anal├│gov├ę hodinky Emporio Armani AR1451, v─Ćaka jednoduch├Żm l├şniam a farebnej kombin├íci├ş dok├í┼żete ─żahko zladi┼ą s ak├Żmko─żvek outfitom. Hodia sa na sl├ívnostn├ę udalosti ale aj na ka┼żdodenn├ę nosenie. Priemer cifern├şka je 47 mm. Vyroben├ę s├║ z keramiky, skl├ş─Źka s├║ z miner├ílneho skla. Hodinky s├║ vodotesn├ę (50 m, 5 ATM). V├Żhodou s├║ stopky a ukazovate─ż d├ítumu. Stroj─Źek: Quartz.


vyberomat sk michael kors mk

Michael Kors MK3179

V─Ćaka jednoduch├Żm dizajnu s├║ d├ímske anal├│gov├ę hodinky, od zn├ímej zna─Źky Michael Kors MK3179, ─żahko kombinovate─żn├ę a vhodn├ę pre ka┼żdodenn├ę nosenie. Odolaj├║ da┼ż─Ću aj striekaj├║cej vode (vodotesnos┼ą 50 m, 5 ATM). Vyroben├ę s├║ z kvalitnej ocele s cifern├şkom kryt├Żm odoln├Żm miner├ílnym skl├ş─Źkom. Logo zna─Źky sa nach├ídza na cifern├şku. Hodinky v├í┼żia 115 g. Stroj─Źek: Quartz.


vyberomat sk daniel wellington classic petite dw

Daniel Wellington Classic Petite DW00100164

Strieborn├ę d├ímske anal├│gov├ę hodinky od zna─Źky Daniel Wellington, Classic Petite DW00100164, s├║ kr├ísnym doplnkom pre ka┼żdodenn├ę nosenie. Vyroben├ę s├║ odolnej ocele. Cifern├şk chr├íni miner├ílne skl├ş─Źko. Priemer cifern├şka je 32 mm. Hodinky s├║ vodotesn├ę ( 30 m, 3 ATM). Stroj─Źek: Quartz.


vyberomat sk calvin klein knn

Calvin Klein K4N2114N

Calvin Klein K4N2114N, s├║ p├ínske anal├│gov├ę hodinky od zn├ímej zna─Źky. Priemer cifern├şka je 40 mm. Ramienko je vyroben├ę z chirurgickej ocele. Skl├ş─Źko je vyroben├ę z miner├ílneho skla. Hodinky s├║ vodotesn├ę (30 m, 3 ATM). Stroj─Źek Quartz.


vyberomat sk festina

Festina 20371

Festina 20371 s├║ d├ímske anal├│gov├ę hodinky, pri ktor├Żch si m├┤┼żete vybra┼ą z ru┼żovej bielej, ─Źiernej a svetlo fialovej farby. Ramienko hodiniek je vyroben├ę z ko┼że, skl├ş─Źko z miner├ílneho skla. Priemer cifern├şka je 33 mm. Hodinky s├║ vodotesn├ę ( 30 m, 3 ATM). Stroj─Źek: Guartz.


vyberomat sk casio edifice efr sl avuef

Casio Edifice EFR-S107l-1AVUEF

P├ínske anal├│gov├ę hodinky Casio Edifice EFR-S107L-1AVUEF, maj├║ priemer cifern├şka 42,5 mm. V├Żhodou hodiniek je funkcia stopiek a ukazovate─ż d├ítumu. Ramienka hodiniek s├║ vyroben├ę z ko┼że. Cifern├şk prekr├Żva zaf├şrov├ę skl├ş─Źko. Hodinky s├║ vodotesn├ę (100 m, 10 ATM). Stroj─Źek: Quartz.

Pre koho s├║ hodinky ur─Źen├ę

Pod─ża toho, kto bude hodinky nosi┼ą, sa delia do ┼ítyroch skup├şn.

Pánske hodinky

P├ínske hodinky sa vyzna─Źuj├║ v├Ą─Ź┼í├şmi rozmermi a mas├şvnej┼í├şm tvarom. Maj├║ bohat┼íie funkcie. V kateg├│rii hodiniek pre mu┼żov n├íjdete luxusn├ę hodinky, ┼íportov├ę aj klasick├ę modely. Vyberajte tak, aby zvolen├Ż model zodpovedal ├║─Źelu ich pou┼żitia. Z├írove┼ł by mal dotv├íra┼ą osobnos┼ą mu┼ża.

P├ínske hodinky by mali odr├í┼ża┼ą charakter mu┼ża a reprezentova┼ą jeho osobnos┼ą. Hodinky pre mu┼żov b├Żvaj├║ mas├şvnej┼íie a m├ívaj├║ zvy─Źajne ┼íirok├Ż remienok.

Dámske hodinky

D├ímske hodinky sa vyr├íbaj├║ s men┼í├şm cifern├şkom a u┼ż┼í├şm remienkom. Telo hodiniek je v porovnan├ş s p├ínskymi hodinkami men┼íie. Ke─Ć┼że ┼żeny nosia hodinky najm├Ą ako doplnok k oble─Źeniu, mali odr├í┼ża┼ą m├│dne trendy. Aj pre ┼żeny m├íte na v├Żber ┼íportov├ę, elegantn├ę ─Źi luxusn├ę hodinky.

Detsk├ę hodinky

Deti sa nau─Źia vn├şma┼ą ─Źas u┼ż v pred┼íkolskom veku. Je vhodn├ę, aby do prvej triedy pri┼íli s detsk├Żmi hodinkami na ruke. Pom├┤┼że im to zorientova┼ą sa v dennom rozvrhu. Deti, ktor├ę sa nenau─Źili hodinky do tohto veku spozn├íva┼ą, sa to ─żah┼íie nau─Źia. Detsk├ę hodinky s├║ tomuto veku prisp├┤soben├ę svojou ve─żkos┼ąou aj dizajnom. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s r├┤znymi obr├ízkov├Żmi mot├şvmi a farebnos┼ąou. D├┤le┼żit├í je dobr├í vidite─żnos┼ą ─Ź├şsiel a ru─Źi─Źiek a odolnos┼ą materi├ílu.

Unisex hodinky                                                                                

Unisex hodinky si m├┤┼żu vybra┼ą mu┼żi aj ┼żeny. Tomu zodpoved├í najm├Ą ich univerz├ílny dizajn.

Hodinky pod─ża pr├şle┼żitosti

Okrem toho, pre koho s├║ hodinky ur─Źen├ę, bude v├Żber z├ívisie┼ą aj od pr├şle┼żitosti, na ak├║ ich budete nosi┼ą. M├┤┼żete si tak vybra┼ą elegantn├ę hodinky do spolo─Źnosti, dizajnov├ę hodinky s extravagantn├Żm alebo luxusn├ę hodinky s origin├ílnym vzh─żadom. Na ka┼żdodenn├ę nosenie do pr├íce ─Źi in├ę be┼żn├ę ─Źinnosti s├║ vhodn├ę univerz├ílne hodinky. Pri ┼íporte v├ím bud├║ najlep┼íie vyhovova┼ą ┼íportov├ę hodinky. Pre ┼íportovcov ale aj pre t├Żch, ktor├ş ob─żubuj├║ modern├ę technol├│gie, s├║ ur─Źen├ę smart hodinky.

vyberomat sk watches
vyberomat sk watches

Parametre v├Żberu

Jednotliv├ę modely sa ─Ćalej l├ş┼íia viacer├Żmi vlastnos┼ąami. Postupne si ich prejdeme, aby ste si mohli vybra┼ą presne tak├ę hodinky, ak├ę potrebujete.

Typ cifern├şka

Cifern├şk sl├║┼żi na zobrazenie ─Źasu. M├┤┼że by┼ą:

  • Anal├│gov├Ż cifern├şk ÔÇö anal├│gov├Ż cifern├şk ukazuje ─Źas pomocou ─Ź├şsiel a hodinov├Żch ru─Źi─Źiek. ─î├şsla m├┤┼żu by┼ą arabsk├ę, r├şmske alebo dokonca tie┼ż kombinovan├ę. Mnoh├ę modely maj├║ sekundov├║ ru─Źi─Źku.
  • Digit├ílny cifern├şk ÔÇö digit├ílny cifern├şk informuje o ─Źase pomocou digit├ílneho zobrazenia ─Ź├şslicami.
  • Kombinovan├Ż cifern├şk ÔÇö kombin├íciou anal├│gov├ęho a digit├ílneho zobrazenia vznikne kombinovan├Ż cifern├şk. ─îas sa tak zobrazuje oboma sp├┤sobmi.
  • Bin├írny cifern├şk ÔÇö tento typ zobrazuje ─Źas v bin├írnom k├│de. Stretnete sa s n├şm na modern├Żch modeloch LED hodiniek.

Materiál

Pri k├║pe hodiniek je potrebn├ę pos├║di┼ą viacero materi├ílov. Ako prv├ę sa pozrieme na materi├íl tela.

Materiál tela hodiniek

Plast ÔÇö plast je vhodn├Ż na ┼íportov├ę hodinky. Je to najm├Ą pre jeho ─żahkos┼ą. V├Żhodou plastu je tie┼ż to, ┼że s n├şm nemaj├║ probl├ęm ani ─żudia s ko┼żn├Żmi alergiami.

Aluminium ÔÇö aj tento materi├íl sa vyzna─Źuje n├şzkou hmotnos┼ąou. Je tie┼ż dostato─Źne odoln├Ż.

Tit├ín ÔÇö vysok├í odolnos┼ą, tvrdos┼ą a n├şzka hmotnos┼ą s├║ prednosti tit├ínu. Aj tit├ín je vhodn├Ż pre alergikov.

Karb├│n ÔÇö je ─żahk├Ż, pevn├Ż a odoln├Ż. Pou┼ż├şva sa na v├Żrobu ┼íportov├Żch a vojensk├Żch hodiniek.

Mosadz ÔÇö mosadzn├ę hodinky maj├║ jedine─Źn├Ż ┼ít├Żl. Je to pre vzh─żad tohto materi├ílu.

Pozl├íten├í oce─ż ÔÇö sa pou┼ż├şva na v├Żrobu luxusn├Żch hodiniek. Oce─ż dod├í hodink├ím dostato─Źn├║ odolnos┼ą. Tento materi├íl je o nie─Źo ┼ąa┼ż┼í├ş.

Nerezov├í oce─ż ÔÇö odoln├Ż materi├íl, ktor├Ż navy┼íe p├┤sob├ş elegantne.

Keramika ÔÇö patr├ş medzi modern├ę materi├íly. Je tvrd├í, odoln├í a vhodn├í pre alergikov. Nev├Żhodou je vy┼í┼íia cena.

Ak├Ż materi├íl skl├ş─Źka zvoli┼ą

├Ülohou skl├ş─Źka je ochr├íni┼ą cifern├şk. Skl├ş─Źko mus├ş by┼ą dostato─Źne odoln├ę vo─Źi rozbitiu a po┼íkriabaniu. Aj tu sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s viacer├Żmi materi├ílmi.

Plastov├ę skl├ş─Źko ÔÇö plast je ako materi├íl skl├ş─Źka najmenej vhodn├Ż. N├íjdete ho len na najlacnej┼í├şch modeloch. Nev├Żhodou je riziko prasknutia aj po┼íkriabania.

Miner├ílne (krem├şkov├ę) skl├ş─Źko ÔÇö jedn├í sa o sklo s pr├şdavkom kreme┼ła, ktor├Ż zvy┼íuje jeho tvrdos┼ą a odolnos┼ą. Krem├şkov├ę skl├ş─Źko je ide├ílnym kompromisom rozumnej ceny s posta─Źuj├║cou kvalitou.

Antireflexn├í ├║prava ÔÇö na hodink├ích iste ocen├şte antireflexn├║ ├║pravu skl├ş─Źka. Pri kontrole ─Źasu v├ís tak nebude ru┼íi┼ą odraz svetla, ani ke─Ć budete st├í┼ą na priamom slnku ─Źi pod pouli─Źnou lampou.

Zaf├şrov├ę skl├ş─Źko ÔÇö je najodolnej┼íie proti n├írazu, odretiu a po┼íkriabaniu. M├í ve─żmi vysok├║ tvrdos┼ą.

Materiál remienka

Poslednou skupinou materi├ílov s├║ materi├íly, ktor├ę sa pou┼ż├şvaj├║ na v├Żrobu remienka.

Ko┼ża ÔÇö ko┼ża vynik├í svoj├şm pr├şjemn├Żm vzh─żadom. M├í tie┼ż dlh├║ ┼żivotnos┼ą. V├Żhodami s├║ vhodnos┼ą pre alergikov a odolnos┼ą vo─Źi vlhkosti.

Nerezov├í oce─ż ÔÇö tento materi├íl je ┼ąa┼ż┼í├ş. T├║to nev├Żhodu vyv├í┼żi jeho dlh├í ┼żivotnos┼ą a dobr├í odolnos┼ą vo─Źi po┼íkodeniu.

Plast ÔÇö plastov├ę remienky ocenia alergici. Plast je okrem toho ─żahk├Ż, tak┼że ho na ruke takmer nepoc├ştite. Pou┼ż├şva sa najm├Ą pri ┼íportov├Żch hodink├ích.

Textil ÔÇö m├┤┼żete sa stretn├║┼ą aj s textiln├Żm remienkom s kovovou alebo plastovou prackou. V├Żhodou tohto materi├ílu je n├şzka cena. Je v┼íak najmenej odoln├Ż.

Tit├ín ÔÇö elegantne p├┤sobiaci remienok z tit├ínu sa vyzna─Źuje n├şzkou hmotnos┼ąou a vysokou odolnos┼ąou. Navy┼íe je antialerg├ęnny.

vyberomat sk watches
vyberomat sk watches

Hodinkov├Ż stroj─Źek

Vo vn├║tri hodiniek sa nach├ídza hodinkov├Ż stroj─Źek. V s├║─Źasnosti sa pou┼ż├şvaj├║ nasledovn├ę stroj─Źeky:

Quartzov├Ż stroj─Źek ÔÇö Quartzov├Ż stroj─Źek s elektromotorom, ktor├Ż pos├║va ru─Źi─Źky hodiniek, je najpou┼ż├şvanej┼í├şm. Je presn├Ż ÔÇö priemern├ę me┼íkanie je len 0,5 sekundy za de┼ł. M├í tie┼ż dlh├║ v├Żdr┼ż bat├ęrie.

Digit├ílny stroj─Źek ÔÇö zabezpe─Źuje chod digit├ílnych hodiniek.

Mechanick├Ż stroj─Źek ÔÇö tento typ m├┤┼że by┼ą s manu├ílnym alebo automatick├Żm na┼ąahovan├şm. Pri manu├ílnom na┼ąahovan├ş sa stroj─Źek na┼ąahuje ru─Źne. Pri automatickom sa na┼ąahuje pohybom ruky. Ich spr├ívne fungovanie zabezpe─Ź├şte pravideln├Żm nosen├şm. Ak ich nebudete nosi┼ą, zastan├║. Pred op├Ątovn├Żm nosen├şm ich bude potrebn├ę znovu nastavi┼ą.

Sol├írne nab├şjanie ÔÇö sol├írne nab├şjanie je menej roz┼í├şren├ę. Tak├Żto stroj─Źek z├şskava energiu zo slnka.

Vodoodolnos┼ą

Ak h─żad├íte vodoodoln├ę hodinky, nebud├║ v├ím sta─Źi┼ą modely ozna─Źen├ę n├ípisom ÔÇ×water resistantÔÇť. Toto ozna─Źenie znamen├í, ┼że s├║ odoln├ę len vo─Źi vlhkosti. Nie s├║ v┼íak vhodn├ę na pl├ívanie. Vodoodoln├ę hodinky musia by┼ą ozna─Źen├ę inform├íciou o h─║bke v metroch a tlaku. Tieto ├║daje s├║ ud├ívan├ę v atmosf├ęrach (atm) alebo baroch (bar). Z t├Żchto ├║dajov sa dozviete, ak├ęmu tlaku vodn├ęho st─║pca odolaj├║. Nejde pri tom o h─║bku, do akej sa s nimi m├┤┼żete ponori┼ą. Pre h─║bkov├ę pot├ípanie a pl├ívane mus├ş by┼ą hodnota 20 ÔÇô 100 atm. Pre sprchovanie a pl├ívanie 10 atm. Hodnota 5 atm je vhodn├í len do da┼ż─Ća a sprchy.

Tipy na záver

Hodinky si vyber├íme pod─ża viacer├Żch krit├ęri├ş. Najd├┤le┼żitej┼í├şmi s├║ pre koho a na ak├Ż ├║─Źel s├║ ur─Źen├ę. Okrem toho je potrebn├ę porovna┼ą materi├íl skl├ş─Źka, remienka a tela hodiniek, typ cifern├şka a pou┼żit├Ż hodinkov├Ż stroj─Źek. Ak chcete s hodinkami aj pl├íva┼ą, mala by v├ís zauj├şma┼ą ich vodoodolnos┼ą.

Jednotliv├ę modely maj├║ tie┼ż viacer├ę u┼żito─Źn├ę funkcie. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą so zobrazovan├şm d├ítumu, d┼ła v┬át├Ż┼żdni alebo kalend├íra aj na nieko─żko rokov dopredu. Ak ─Źasto cestujete, mo┼żno v├ís oslov├ş mo┼żnos┼ą zobrazovania aktu├ílneho ─Źasu vo viacer├Żch mest├ích na svete. Praktick├Żmi funkciami s├║ tie┼ż osvetlenie cifern├şka, stopky, bud├şk alebo tachometer. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s┬áhodinkami s┬ábarometrom, v├Ż┼íkomerom, teplomerom alebo h─║bkomerom. Smart hodinky v├ím m├┤┼żu zmera┼ą napr├şklad aj r├Żchlos┼ą tepu.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

2 koment├íre k “Ako vybra┼ą hodinky”

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest