Ako vybrať najlepšiu hojdaciu sieť

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk cattara
vyberomat sk cattara

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk dimenza siet maxi pre dve osoby zelena s pruhmi
vyberomat sk dimenza siet maxi pre dve osoby zelena s pruhmi

Rozumná voľba

vyberomat sk la siesta colibri single
vyberomat sk la siesta colibri single

Najvyššia kvalita

Kto by nemal rád leňošenie – na chvíľu sa natiahnuť, len tak sa nechať unášať myšlienkami niekam ďaleko, čítať si knižku alebo len tak pozorovať nebo. Vďaka hojdacej sieti posuniete vaše chvíle odpočinku ešte o kúsok bližšie k dokonalosti. V hojdacej sieti sa dá nielen skvele relaxovať, ale je vhodná aj pre cestovateľov, ktorí radi prespávajú v prírode.

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné hojdacie siete, ktoré sme rozdelili podľa typu.

NázovTypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Cattarapre 1 osobu– dostupná cena
– obsahuje vrece na prenášanie
– nosnosť (120 kg)
– neobsahuje povraz na zavesenie
11 €Zobraziť ponuku
Spokey Bench Deluxepre 2 osoby– nosnosť (160 kg)
– vyrobený z ekologickej bavlny
– zlé riešenie držania lanka
– neobsahuje povraz na zavesenie
29 €Zobraziť ponuku
DIMENZA MAXIpre 2 osoby– nosnosť (200 kg)
– drevená výstuž
– plocha na ležanie 220 cm
– neobsahuje povraz na zavesenie35 €Zobraziť ponuku
Ticket To The Moon pre 2 osoby – nosnosť (200 kg)
– odolný proti roztrhnutiu
– plocha na ležanie 320 cm
– vysoká cena 59 € Zobraziť ponuku
La Siesta Colibri 3.0 Singlepre 1 osobu– nosnosť (180 kg)
– vyrobený z padákového hodvábu
– plocha na ležanie 270 cm
– vyššia cena62 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk cattara

Cattara

Cattara je hojdacia sieť pre jednu osobu. Vyrobená je z textilu. Nosnosť siete je 120 kg. Rozmery: 100 x 200 cm. Disponuje integrovaným závesným systémom. Súčasťou siete je aj obal na prenášanie. Zvoliť si môžete z rôznych farebných kombinácií.


vyberomat sk spokey bench deluxe

Spokey Bench Deluxe

Hojdacia sieť Spookey Bench Delux je určená pre dve osoby. Nosnosť siete je 160 kg. Vyrobená je z ekologickej bavlny. Rozmer: 140 x 200 cm. Drevená tyč má dĺžku 130 cm. Táto hojdacia sieť disponuje integrovaným závesným systémom. Zvoliť si môžete z rôznych farebných kombinácií.


vyberomat sk dimenza siet maxi pre dve osoby zelena s pruhmi

DIMENZA MAXI

DIMENZA MAXI je hojdacia sieť pre 2 osoby. Nosnosť tejto siete je 200 kg. Vyrobená je z textilu. Kladom DIMENZI je drevená výstuž. Rozmery: 160 x 220 cm. Disponuje integrovaným závesným systémom. Zvoliť si môžete z rôznych farebných kombinácií.


vyberomat sk ticket to the moon original hammock chocolate brown

Ticket To The Moon

Hojdacia sieť Ticket To The Moon Original je určená pre dve osoby. Vyrobená je zo 100% nylonu. Prednosťou siete je lem odolný proti roztrhnutiu. Rozmery: 200 x 320 cm. Disponuje integrovaným závesným systémom. Zvoliť si môžete z rôznych farebných kombinácií.


vyberomat sk la siesta colibri single

La Siesta Colibri 3.0 Single

La Siesta Colibri 3.0 Single je hojdacia sieť určená pre jednu osobu. Nosnosť siete je až 180 kg. Vyrobená je z padákového hodvábu. Minimálna vzdialenosť na zavesenie je 3,2 m. Rozmery: 270 x 170 cm. Disponuje integrovaným závesným systémom. Zvoliť si môžete z rôznych farebných kombinácií.

Hojdacia sieť alebo závesné hojdacie kreslo?

Relaxovať môžete nielen v hojdacej sieti (hovorí sa jej tiež hamaka), ale aj v hojdacom kresle. Poďme sa pozrieť na hlavné rozdiely.

Hojdacia sieť – na zavesenie hojdacej siete potrebujete dva kotevné body. Môžete ju tak zavesiť medzi dva stromy, trámy pergoly alebo do špeciálneho stojanu. V hojdacej sieti sa leží, nemožno v nej sedieť.

Závesné kreslo – na uchytenie závesného hojdacieho kresla vám stačí len jeden kotviaci bod. Kreslo môžete zavesiť do stropu, na silnú vetvu alebo si na zavesenie zaobstarať špeciálny stojan. Kreslo je na rozdiel od siete menej náročné na priestor. V kresle môžete pohodlne sedieť a dá sa v ňom bez problémov napr. aj pracovať na notebooku.

Materiál

Najčastejšie sa hojdacie siete vyrábajú z bavlny, polyesteru alebo nylonu. Stretnúť sa môžete aj s materiálmi ako je ľan, padákový hodváb alebo odolnejší materiál EIITex, ktorý nie je toľko náchylný na rozmary počasia. Vždy si rozmyslite, kde a ako budete hojdaciu sieť používať, a prispôsobte tomu aj výber materiálu. Bavlnené siete patria medzi tie najlacnejšie na trhu, ale sú tiež viac náchylné k opotrebovaniu materiálu. Je preto vhodné nevystavovať bavlnené siete dažďu a mrazu. Polyester a nylonodolnejšie voči vplyvu počasia, ale zle absorbujú vlhkosť.

Nosnosť a veľkosť

Hojdacie siete pre jednu osobu majú väčšinou nosnosť do 120 kg. Pokiaľ chcete leňošiť v dvoch, bude pre vás vhodnejšia sieť s nosnosťou 160 kg. V ponuke sú aj rodinné siete. Tie majú veľkosť štandardného dvojlôžka (180 × 200 cm) a nosnosť až 200 kg. Dostať možno aj hojdacie siete vo variante pre deti.

Umiestnenie a upevnenie hojdacej siete

Dobre si premyslite, kde chcete mať sieť umiestnenú. Budete ju mať doma alebo vonku na záhrade? Vonku je ideálne natiahnuť hojdaciu sieť v polotieni medzi dva stromy vo vzdialenosti približne 3 metre od seba, prípadne ju ukotviť na pergolu.

Ak nemáte k dispozícii stromy alebo pergolu, budete si musieť na uchytenie hojdacej siete zaobstarať špeciálny stojan. Ten je vhodný aj na upevnenie siete v interiéri. Stojan má výhodu, že ho môžete posúvať, ako sa vám zachce. V jednej chvíli sa môžete opaľovať na slniečku a za okamih sa napríklad presunúť leňošiť do tieňa. Stojan by mal byť umiestnený na pevnom, rovnejším povrchu, aby bol stabilný.

Aby sa v sieti pohodlne ležalo, nesmie byť napnutá, ani veľmi previsnutá. Jednoducho tak akurát.

Ako správne ležať v hojdacej sieti

Pokiaľ máte hojdaciu sieť bez výstuže, je vhodné v nej ležať diagonálne. Sieť sa pekne roztvorí a budete sa pohupovať nie do bokov, ale dopredu a dozadu. Taký štýl hojdania je nielen príjemnejší, ale aj bezpečnejší.

Pokiaľ máte hojdaciu sieť s drevenou rozpernou tyčou, ktorá je zvyčajne na oboch koncoch siete, môžete v nej ležať pozdĺžne. Ľahnite si do jej stredu, nech zo siete nevypadnete.

Príslušenstvo a doplnky

K hojdacej sieti by sa vám mohlo hodiť pár nasledujúcich doplnkov:

Moskytiéra – ochránia vás pred otravným hmyzom.

Puzdro na hojdaciu sieť – slúži na skladovanie siete. Niektoré majú systém pre prenášanie napr. na chrbte.

Závesná kapsa – všetky nevyhnutnosti, ktoré potrebujete mať po ruke, si môžete uložiť do vrecka, ktorá sa zavesia na hojdaciu sieť.

Vankúšiky – pre vaše väčšie pohodlie ponúkajú výrobcovia k niektorým hojdacím sieťam špeciálne vankúšiky, ktoré sa dajú k sieti prichytiť.

Kotvenie – pomocou kotvenia možno sieť nielen zavesiť, ale pomocou laniek na boku siete tiež ukotviť k zemi a zaistiť tak jej väčšiu stabilitu. Hodí sa napríklad v prípade, že v sieti prespávate a dávate prednosť len veľmi miernemu pohupovaniu siete.

Cena

Všeobecne platí, že čím je hojdacia sieť jednoduchšia, tým lacnejšie ju kúpite. Najlacnejšie hojdacie siete či kresla kúpite už do 20 eur. Viac si potom priplatíte za lepší materiál alebo väčšie rozmery a vyššiu nosnosť. Pokiaľ chcete sieť vrátane špeciálneho stojanu na zavesenie siete, počítajte s cenou cez 120 eur.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest