Ako vybra┼ą najlep┼í├ş kapsulov├Ż k├ívovar

Kapsulov├ę k├ívovary sa te┼íia ve─żkej ob─żube. Nemusia pritom sl├║┼żi┼ą len na pr├şpravu k├ívy, ale dobre posl├║┼żia aj na pr├şpravu in├Żch n├ípojov, napr. hor├║cej ─Źokol├ídy, kakaa alebo ─Źaju. Ich obsluha je ve─żmi jednoduch├í. Na v├ís ost├íva len nalia┼ą do n├ídobky vodu, vlo┼żi┼ą do k├ívovaru kapsulu a stla─Źi┼ą tla─Źidlo. O zvy┼íok sa u┼ż postar├í k├ívovar s├ím – za p├ír okamihov m├íte n├ípoj hotov├Ż.

vyberomat sk coffee
vyberomat sk coffee

D├┤le┼żit├ę parametre

Tlak

Pre pr├şpravu kvalitnej k├ívy je d├┤le┼żit├Ż dostato─Źne siln├Ż tlak. ─î├şm vy┼í┼í├ş tlak, t├Żm lep┼íie. Je vhodn├ę, aby tlak dosahoval aspo┼ł 9 barov, lep┼íie pr├şstroje dosahuj├║ aj 15 barov a tie ┼ípi─Źkov├ę dokonca a┼ż 19 barov. Na trhu s├║ aj pr├şstroje napr. s 2 alebo 4 barmi, ale t├Żm je lep┼íie sa vyhn├║┼ą.

Pr├şkon

Vy┼í┼í├ş pr├şkon zaist├ş r├Żchlej┼í├ş ohrev vody a t├Żm aj krat┼íiu pr├şpravu k├ívy. Ide├ílna hodnota pr├şkonu je 1 450 W a viac. Samozrejme plat├ş, ┼że ─Ź├şm vy┼í┼í├ş pr├şkon, t├Żm je aj vy┼í┼íia spotreba elektrickej energie. Av┼íak u takto mal├Żch spotrebi─Źov ide naozaj o zanedbate─żn├ę hodnoty.

Ve─żkos┼ą n├ídoby na vodu

Neust├íle dopl┼łovanie vody m├┤┼że by┼ą otravn├ę, preto si ujasnite, ako ─Źasto budete k├ívu pripravova┼ą a pod─ża toho si zvo─żte aj ve─żkos┼ą n├ídr┼żky na vodu. Be┼żne maj├║ z├ísobn├şky objem od 0,6 do 1,4 litra. ─î├şm v├Ą─Ź┼íia n├ídr┼żka na vodu, t├Żm je v├Ą─Ź┼í├ş cel├Ż k├ívovar.

Vo─żte k├ívovary s prieh─żadnou n├ídr┼żkou alebo s ukazovate─żom mno┼żstva vody, aby ste predi┼íli nechcen├ęmu spusteniu k├ívovaru napr├ízdno.

Vybavenie a funkcie

Kapsulov├ę k├ívovary s├║ jednoduch├ę pr├şstroje, ktor├ę neopl├Żvaj├║ desiatkami funkci├ş. Av┼íak niektor├ę vychyt├ívky sa v├ím ur─Źite bud├║ hodi┼ą.

N├ídoba na mlieko a d├Żza na napenenie mlieka

Ak sa nechcete obmedzova┼ą na su┼íen├ę mlieko v kapsuliach, k├║pte si kapsulov├Ż k├ívovar s n├ídobkou na mlieko a d├Żzou na napenenie mlieka. T├║to funkciu vyu┼żij├║ predov┼íetk├Żm milovn├şci latt├ę a cappuccina.

Nahrievanie šálok

Niektor├ę kapsulov├ę k├ívovary s├║ vybaven├ę plochou, ktor├í nahrieva pr├ízdne ┼í├ílky a udr┼żuje teplotu n├ípoja v plnej ┼í├ílke.

Nastavite─żn├í v├Ż┼íka ┼í├ílok

Nastavite─żn├í v├Ż┼íka je nevyhnutn├í pre d├ívkovanie n├ípojov do vysokej ┼í├ílky alebo poh├íra, napr. pri pr├şprave latt├ę. U v├Ą─Ź┼íiny kapsulov├Żch k├ívovarov je toto rie┼íen├ę nastavite─żnou v├Ż┼íkou odkvapk├ívacej misky pod ┼í├ílkou.

Pr├şprava studen├Żch n├ípojov

T├íto funkcia v├ím umo┼żn├ş pripravi┼ą napr. ─żadov├Ż ─Źaj.

─îasova─Ź

─îasova─Źom je mo┼żn├ę nastavi┼ą po┼żadovan├Ż ─Źas, kedy sa k├ívovar zapne a priprav├ş n├ípoj.

├Üsporn├Ż re┼żim

Funkcia ├║sporn├ęho re┼żimu k├ívovar automaticky vypne alebo usp├ş a t├Żm ┼íetr├ş energiu.

─î├ştanie ─Źiarov├Żch k├│dov z obalu kapsule

K├ívovary s touto funkciou dok├í┼żu pre─Ź├şta┼ą z ─Źiarov├ęho k├│du inform├íciu o n├ípoji a vyhodnoti┼ą tak napr. ak├Ż tlak na pr├şpravu pou┼żi┼ą.

Z├ísobn├şk na pou┼żit├ę kapsule

Niektor├ę firmy odoberaj├║ pou┼żit├ę kapsule sp├Ą┼ą a vy sa tak nemus├şte stara┼ą o ich recykl├íciu. V takom pr├şpade sa v├ím m├┤┼że hodi┼ą z├ísobn├şk na pou┼żit├ę kapsule.

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę kapsulov├ę k├ívovary.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Tassimo TAS11003– dobr├í cena
– tich├Ż chod
– intuit├şvne ovl├ídanie
– mo┼żnos┼ą v├Żberu r├┤znych dizajnov
– drah┼íie kapsule40 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
KRUPS KP240131 Nescaf├ę Dolce Gusto Genio S– intuit├şvne ovl├ídanie
– tich├í prev├ídzka
– kompaktn├ę rozmery
– r├Żchle pou┼żitie
– men┼íia n├ídr┼żka na vodu
– nevhodn├Ż ─Źerven├Ż pr├şvodn├Ż k├íbel
50 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Tchibo Cafissimo MINI Salsa Red– jednoduch├ę ovl├ídanie
– r├Żchlos┼ą nahriatia
– mno┼żstvo funkci├ş
– mal├Ż objem n├ídr┼żky na vodu70 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
NESPRESSO De┬┤Longhi Citiz EN167.B– pomer cena – v├Żkon
– funkcie
– objem z├ísobn├şka
– r├Żchlos┼ą
– vy┼í┼íia hlu─Źnos┼ą
– men┼íia n├ídoba na odpadn├║ vodu
143 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
NESPRESSO De┬┤Longhi Lattissima One EN 500 B– mno┼żstvo nastaven├ş
– v├Żkon
– objem z├ísobn├şka
– r├Żchle pou┼żitie
– vy┼í┼íia cena209 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk tassimo tas

Tassimo TAS11003

Tento kapsulov├Ż k├ívovar dosahuje pr├şkon 1 400 W s tlakom 3 bar. Pre tento k├ívovar sa pou┼ż├şvaj├║ kapsule Tassimo. K├ívovar pon├║ka samo─Źistiaci syst├ęm, mo┼żnos┼ą nastavenia mno┼żstva vody, v├Ż┼íkovo nastavite─żn├Ż podstavec a automatick├ę vypnutie. Dok├í┼że pripravi┼ą Cappuccino a latte, Espresso, Caffe crema alebo Americano. Rozmery: h. 32 x ┼í. 17,1 x v. 26,5 cm. V├íha: 2 kg.


vyberomat sk krups kp nescafe dolce gusto genio s

KRUPS KP240131 Nescaf├ę Dolce Gusto Genio S

Kapsulov├Ż k├ívovar KRUPS v─Ćaka svojim kompaktn├Żm rozmerom a pekn├ęmu dizajnu m├┤┼żete umiestni┼ą aj do men┼íej kuchyni. Dok├í┼że pripravi┼ą tepl├ę aj stupen├ę n├ípoje. Odn├şmate─żn├Ż z├ísobn├şk m├í objem 0,8 l. Pr├şkon k├ívovaru je 1 500 W s tlakom 15 bar. Kapsulov├Ż k├ívovar disponuje mo┼żnos┼ąou nastavenia mno┼żstva vody, odkvapk├ívac├şm syst├ęmom, re┼żimom ├║spory energie, v├Ż┼íkovo nastavite─żn├Żm podstavcom a automatick├Żm vypnut├şm. Dok├í┼że pripravi┼ą Cappuccino a latte, Espresso a Americano. Rozmery: h. 28,6 x ┼í. 11,2 x v. 27,3 cm. V├íha: 1,9 kg.


vyberomat sk tchibo cafissimo mini salsa red

Tchibo Cafissimo MINI Salsa Red

K├ívovar od zna─Źky Tchibo pon├║ka pr├şkon 1 500 W s tlakom 15 bar. Obsahuje n├ídr┼żku na vodu, ktor├í m├í objem 0,65 l. Do k├ívovaru sa pou┼ż├şvaj├║ kapsule Tchibo. Disponuje odv├íp┼łovac├şm syst├ęmom, mo┼żnos┼ąou nastavenia mno┼żstva vody, odkvapk├ívac├şm syst├ęmom, re┼żimom ├║spory energia a automatick├Żm vypnut├şm. ├Üdr┼żba k├ívovaru je naozaj jednoduch├í, preto┼że dr┼żiak, mrie┼żku a misku m├┤┼żete um├Żva┼ą v um├Żva─Źke riadu. Pr├şstroj sa nahreje u┼ż za 40 sek├║nd. Rozmery: h. 29,8 x ┼í. 18 x v. 22,3 cm. V├íha: 3,7 kg.


vyberomat sk nespresso de┬┤longhi citiz en b

NESPRESSO De┬┤Longhi Citiz EN167.B

De┬┤Longhi Citiz EN167.B je perfektn├Żm pomocn├şkom do dom├ícnosti s prijate─żnou cenou. Dosahuje pr├şkon 1 260 W s tlakom 19 bar. Disponuje odkvapk├ívac├şm syst├ęmom, re┼żimom ├║spory energie a automatick├Żm vypnut├şm. N├ídr┼żka na vodu k├ívovaru m├í objem 1 liter. Pr├şstroj sa nahreje u┼ż za 25 sek├║nd. Rozmery: h. 37,2 x ┼í. 11,3 x v. 27,7 cm. V├íha: 3,4 kg. Pokia─ż si k├ívovar k├║pite prostredn├şctvom Alza.sk, dostanete poukaz na k├ívov├Ż set v hodnote 58 ÔéČ ako DAR─îEK.


vyberomat sk nespresso de┬┤longhi lattissima one en b

NESPRESSO De┬┤Longhi Lattissima One EN 500 B

Vysokov├Żkonn├Ż kapsulov├Ż k├ívovar s pr├şkonom 1 400 W disponuje tlakom 19 bar. Obsahuje n├ídr┼żku na vodu s objemom 1 l. Najv├Ą─Ź┼í├şm plusom tohto produktu je ve─żk├ę mno┼żstvo funkci├ş. Patr├ş medzi ne vytvorenie hustej mlie─Źnej peny, syst├ęm automatick├ęho ─Źistenia, signaliz├ícia potreby odv├ípnenia alebo automatick├ę vypnutie po 9 min├║tach. Pr├şstroj sa zohreje u┼ż za 25 sek├║nd. ─îistenie a ├║dr┼żba s├║ ve─żmi jednoduch├ę, ke─Ć┼że m├┤┼żete k├ívovar um├Żva┼ą aj v um├Żva─Źke riadu. Rozmery: h. 32,4 x ┼í. 15,4 x v. 26,6 cm. V├íha: 4,2 kg. Pokia─ż si k├ívovar k├║pite prostredn├şctvom Alza.sk, dostanete poukaz na k├ívov├Ż set v hodnote 58 ÔéČ ako DAR─îEK.

Kapsule do kávovaru

K├ívov├ę kapsule s├║ jedna z najd├┤le┼żitej┼í├şch vec├ş pri vyberan├ş kapsulov├ęho k├ívovaru. V├Ą─Ź┼íina kapsulov├Żch k├ívovarov umo┼ż┼łuje vyu┼ż├şvanie kaps├║l od jedn├ęho konkr├ętneho v├Żrobcu. Sloty na vkladanie kaps├║l maj├║ svoje ┼ípecifick├ę rozmery a kapsule od r├┤znych v├Żrobcov v├Ą─Ź┼íinou nie s├║ navz├íjom kompatibiln├ę. V s├║─Źasnej dobe je mo┼żn├ę zaobstara┼ą si aj neorigin├ílne kapsule, ale tie do k├ívovaru nie v┼żdy sedia.

Niektor├ş v├Żrobcovia kaps├║l sa zameriavaj├║ predov┼íetk├Żm na pr├şpravu klasickej k├ívy, in├ş radi experimentuj├║ s chu┼ąou a maj├║ k dispoz├şcii ┼íirok├║ ponuku kaps├║l s r├┤znymi n├ípojmi. Preto si pred samotnou k├║pou kapsulov├ęho k├ívovaru dobre premyslite, ak├Żm n├ípojom d├ívate prednos┼ą. ─îi sa uspokoj├şte len s klasikou alebo si ─Źas od ─Źasu radi vychutn├íte napr├şklad i latt├ę, cappuccino alebo hor├║cu ─Źokol├ídu.

Vhodn├ę je tie┼ż prepo─Ź├şta┼ą si cenu za jednu ┼í├ílku k├ívy. T├í sa u kapsulov├Żch k├ívovarov pohybuje medzi cca 0,30 – 0,60 ÔéČ za ┼í├ílku n├ípoja.

Medzi najzn├ímej┼í├şch v├Żrobcov kaps├║l patria:

 • Tassimo
 • Nespresso
 • Nescaf├ę Dolce Gusto

Ak sa o k├ívov├Żch kapsuliach chcete dozvedie┼ą viac, pre─Ź├ştajte si tie┼ż n├í┼í ─Źl├ínok K├ívov├ę kapsule – ako si vybra┼ą tie najlep┼íie.

├Üdr┼żba kapsulov├ęho k├ívovaru

├Üdr┼żba kapsulov├ęho k├ívovaru je ve─żmi jednoduch├í. Sta─Ź├ş ho pravidelne odv├íp┼łova┼ą. Tento proces v├ím zaberie p├ír min├║t. Do n├ídr┼żky s vodou nalejete odv├íp┼łovac├ş roztok, ktor├Ż nech├íte pretiec┼ą k├ívovarom. Potom nech├íte pretiec┼ą k├ívovarom e┼íte ─Źist├║ vodu. Niektor├ę modely sa ─Źistia pomocou ┼ípeci├ílnej kapsule, ktor├í sa vlo┼ż├ş do k├ívovaru namiesto kapsule s k├ívou. Nikdy ne─Źistite k├ívovar octom, mohlo by to v├Żrazne poznamena┼ą chu┼ą k├ívy.

Lep┼íie modely k├ívovarov maj├║ zabudovan├║ funkciu automatick├ęho ─Źistenia a odv├íp┼łovania.

Cena

Cena kapsulov├Żch k├ívovarov sa odv├şja od ich funkci├ş, ve─żkosti a kompatibility kaps├║l. V┼íeobecne mo┼żno poveda┼ą, ┼że medzi lacnej┼íie kapsulov├ę k├ívovary patria tie od Tassimo a Nescaf├ę Dolce Gusto, pomyseln├Ż stred s├║ kapsulov├ę k├ívovary od Tchibo, medzi tie drah┼íie sa radia modely Nespresso.

Cena do 80 ÔéČ

Rozmerovo skladnej┼íie modely s men┼í├şm z├ísobn├şkom na vodu. Ne─Źakajte funkcie navy┼íe.

Cena od 80 do 200 ÔéČ

So zvy┼íuj├║cou sa cenou sa zv├Ą─Ź┼íuje aj objem n├ídr┼żky na vodu. U niektor├Żch modelov u┼ż n├íjdeme aj funkcie naviac a m├┤┼żu by┼ą kompatibiln├ę aj s inou zna─Źkou kaps├║l ne┼ż dod├íva v├Żrobca.

Cena nad 200 ÔéČ

Modely v tejto cenovej kateg├│rii u┼ż maj├║ v├Ą─Ź┼íinou n├ídr┼żku na mlieko a funkciu automatick├ęho penenia mlieka. Takisto parn├Ż tlak b├Żva u t├Żchto modelov vy┼í┼í├ş ako u lacnej┼í├şch kapsulov├Żch k├ívovarov.

V├Żhody

 • N├şzka obstar├ívacia cena
 • Jednoduch├í obsluha aj ├║dr┼żba
 • Kompaktn├ę rozmery
 • R├Żchla pr├şprava k├ívy
 • Variabilita pripravovan├Żch n├ípojov
 • ┼Żiadny neporiadok po─Źas pr├şprav

Nev├Żhody

 • Neuspokoj├ş skuto─Źn├Żch milovn├şkov k├ívy
 • Cena kaps├║l
 • Nekompatibilita kaps├║l
 • Mno┼żstvo odpadu z kaps├║l
vyberomat sk coffee capsule
vyberomat sk coffee capsule

Zauj├şmavosti a tipy

 • Kapsulov├ę k├ívovary ─Źasto m├ívaj├║ dva produktov├ę n├ízvy. Jeden uv├ídza v├Żrobcu k├ívovaru, druh├Ż zna─Źku kaps├║l, pr├şpadne s├║ r├┤zne kombinovan├ę.
 • Na trhu je dosta┼ą aj stojany na kapsule, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą praktick├Żm doplnkom kapsulov├ęho k├ívovaru.

Ob─ż├║ben├ę zna─Źky

Medzi najzn├ímej┼íie a najob─ż├║benej┼íie zna─Źky kapsulov├Żch k├ívovarov patria:

 • Bosch Tassimo
 • DeLonghi Nespresso
 • Nescaf├ę Dolce Gusto
 • Tchibo Cafissimo

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest