Ako vybra┼ą kolobe┼żku

Jazda na kolobe┼żke u┼ż d├ívno nie je len ob─ż├║benou vo─żno─Źasovou aktivitou pre deti. Kolobe┼żky dnes be┼żne stretnete aj na ru┼ínej ulici ─Źi v pr├şrode. Jazdia na nich deti, teenageri aj dospel├ş. Kolobe┼żky si na┼íli tie┼ż svoje miesto medzi ┼íportovcami. V na┼íom n├íkupnom poradcovi preto nebud├║ ch├Żba┼ą kolobe┼żky pre deti, pre dospel├Żch, freestyle kolobe┼żky ani elektrick├ę ─Źi skladacie kolobe┼żky.

V nasleduj├║com ─Źl├ínku n├íjdete jednotliv├ę parametre, ktor├ę je potrebn├ę pri n├íkupe kolobe┼żky porovn├íva┼ą. Prejdeme si vlastnosti brzdn├ęho syst├ęmu, materi├íly r├ímov a nosnos┼ą jednotliv├Żch modelov. Porad├şme v├ím tie┼ż pri v├Żbere v├Ż┼íky riadidiel a n├í┼í─żapu. Nezabudli sme ani na ve─żkos┼ą a materi├íl kolies.

vyberomat sk scooter
vyberomat sk scooter
Najv├Żhodnej┼íie kolobe┼żky pre dospel├ŻchTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna ponuka
CITY BOSS GV5elektrick├í, pre dospel├Żch– v├Żkon
– tempomat
– dlh├Ż dojazd
– displej
– cena
– nevhodn├í do da┼ż─Ća
– v├íha
765 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA KVALITA
XIAOMI MI Electric Scooter Proelektrick├í, pre dospel├Żch– dlh├Ż dojazd
– skladacia kon┼ítrukcia
– mobiln├í aplik├ícia
– bezpe─Źnos┼ą
– uskladnenie
– v├íha
– dlh├Ż ─Źas nab├şjania
– nosnos┼ą (100kg)
530 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
YEDOO Dragstrpre dospel├Żch + deti– kvalita r├ímu
– nafukovacie koles├í
– nosnos┼ą (150 kg)
– nastavite─żn├í v├Ż┼íka n├í┼í─żapu
– v├íha
– cena
– komplikovan├ę zlo┼żenie
362 ÔéČZobrazi┼ą ponuku 
LAMAX E-Scooter S5000elektrick├í, pre dospel├Żch– cena
– skladacia kon┼ítrukcia
– v├íha
– displej
– nosnos┼ą (90 kg)
– kr├ítky dojazd
299 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼á├Ź POMER CENA – KVALITA
FRENZY FR 205 Dual Brake V2 pre dospel├Żch + deti– kvalita r├ímu
– skladacia kon┼ítrukcia
– nafukovacie koles├í
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– v├íha
– nosnos┼ą (100 kg)153 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA CENA
Najv├Żhodnej┼íie kolobe┼żky pre detiTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna ponuka
RAZOR POWER CORE E100elektrick├í, pre deti– kvalita r├ímu
– ─żahk├í ├║dr┼żba
– ─żahk├í mont├í┼ż
– hmotnos┼ą
– cena266 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA KVALITA
RAZOR A5 Airpre dospel├Żch + deti– kvalita r├ímu
– skladacia kon┼ítrukcia
– nafukovacie koles├í
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– v├íha
– nosnos┼ą (100 kg)130 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼á├Ź POMER CENA – KVALITA
LIFEFIT YOUTHpre deti– cena
– nastavite─żn├ę riadidl├í
– hmotnos┼ą
– nosnos┼ą (45 kg)57 ÔéČZobrazi┼ą ponukuNAJLEP┼áIA CENA
vyberomat sk city boss gv

City Boss GV5

Elektrick├í skladacia kolobe┼żka City Boss GV5 s v├Żkonom 500 W, m├í nosnos┼ą 150 kg. Je ur─Źen├í pre dospel├Żch a dorast od 16 rokov. Odpor├║─Źan├í max. v├Ż┼íka jazdca je 200 cm, min. 150 cm. Kon┼ítrukcia je vyroben├í z hlin├şka. V├í┼żi 22 kg. O─Źak├ívan├Ż dojazd kolobe┼żky je 35 km. Dok├í┼że dosiahnu┼ą r├Żchlos┼ą 35 km/h. Maxim├ílne st├║panie: 17 %. Disponuje bat├ęriou typu L├ştium-i├│n, s kapacitou 15,4 Ah. Koles├í s├║ vyroben├ę z materi├ílu pneu. Priemer kolies je 254 mm. Obsahuje kot├║─Źov├ę brzdy. Gumen├ę dr┼żadl├í s├║ nastavite─żn├ę od 98 cm po 67 cm. Rozmery n├í┼í─żapu 20 x 54 x 21 cm.


vyberomat sk xiaomi mi electric scooter pro

Xiaomi MI Electric Scooter Pro 2

Elektrick├í kolobe┼żka Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2, m├í v├Żkon 300W. Je ur─Źen├í pre dospel├Żch a dorast od 16 rokov. Odpor├║─Źan├í max. v├Ż┼íka jazdca je 200 cm – min. 120 cm. Maxim├ílna nosnos┼ą u kolobe┼żky je 100 kg. Dok├í┼że dosiahnu┼ą r├Żchlos┼ą 25 km/h. O─Źak├ívan├Ż dojazd je 45 km. Kolobe┼żka v├í┼żi 14,2 kg. Disponuje kot├║─Źovou brzdou. Priemer kolies je 215,9 mm. Obsahuje bat├ęriu typu L├ştium-i├│n, s kapacitou 12,8 Ah. Prednos┼ąou kolobe┼żky Xiaomi je mobiln├í aplik├ícia, v─Ćaka ktorej viete kontrolova┼ą kapacitu bat├ęrie, hodnotu aktu├ílneho dojazdu, sledova┼ą prejden├║ vzdialenos┼ą a maxim├ílnu dosiahnut├║ r├Żchlos┼ą. Prostredn├şctvom aplik├ície dok├í┼żete kolobe┼żku uzamkn├║┼ą. D─║┼żka kolobe┼żky je 113 cm.


vyberomat sk yedoo dragstr

Yedoo Dragstr

Kolobe┼żka Yedoo Dragstr je vhodn├í pre dospel├Żch alebo deti od 12 rokov. Minim├ílna odpor├║─Źan├í v├Ż┼íka jazdca je 150 cm. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 150 kg. R├ím je vyroben├Ż z hlin├şku, v─Ćaka ─Źomu kolobe┼żka v├í┼żi 7,4 kg. Dr┼żadl├í s├║ vyroben├ę z peny. Riadidl├í sa daj├║ nastavi┼ą od 90 cm do 95 cm. Medzi prednosti patria ve─żk├ę koles├í z materi├ílu pneu (508 mm). Rozmery n├í┼í─żapu 40 x 8,7 cm. Brzdov├Ż syst├ęm: ─Źelus┼ąov├ę brzdy. D─║┼żka kolobe┼żky je 159 cm.


vyberomat sk lamax e scooter s

Lamax E-Scooter S5000

Elektrick├í kolobe┼żka Lamax E-Scooter S5000, dosahuje v├Żkon 250 W. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 90 kg. Odpor├║─Źan├í v├Ż┼íka jazdca je od 130 cm do 190 cm. Disponuje skladacou kon┼ítrukciou z hlin├şka, v─Ćaka ─Źomu m├í ─żahk├║ v├íhu, 8,4 kg. Priemer predn├ęho kolesa je 152,4 mm a zadn├ęho 139,7 mm. Kolobe┼żka dosahuje maxim├ílnu r├Żchlos┼ą 24km/h s dojazdom 16 km. Kapacita l├ştiovej bat├ęrie je 5 Ah.


vyberomat sk frenzy fr dual brake v

Frenzy FR 205 Dual Brake V2

Skladacia kolobe┼żka Frenzy – FR 205 Dual Brake V2 je ur─Źen├í pre dospel├Żch a deti. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 100 kg. Disponuje nastavite─żn├Żmi riadidlami od 72 cm do 103 cm. Najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou je n├şzka v├íha, 4,85 kg a popruh na pren├í┼íanie, v─Ćaka ─Źomu je ─żahko prenosn├í. Rozmery n├í┼í─żapov s├║: 15 x 55 cm. Disponuje kolesami z gumov├ęho materi├ílu (200 mm). Obsahuje 2 brzdov├ę syst├ęmy a to ─Źe─żus┼ąov├ę a n├í┼í─żapn├ę brzdy.


vyberomat sk razor power core e

Razor Power Core E100

Elektrick├í kolobe┼żka Razor Power Core E100, m├í v├Żkon 120 W. Je ur─Źen├í pre deti od 8 rokov. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 54 kg. Vyroben├í je z ocele. Dr┼żadl├í s├║ z penov├ęho materi├ílu. Maxim├ílna v├Ż┼íka riadidiel je 88 cm. Disponuje ─Źe─żus┼ąov├Żmi brzdami. Obsahuje koles├í s priemerom 203,2 mm, z materi├ílu Pneu. Razor dosahuje maxim├ílnu r├Żchlos┼ą 18 km/h s dojazdom 18 km. Oloven├í bat├ęria m├í kapacitu 6 Ah. D─║┼żka: 85 cm, hmotnos┼ą: 11,8 kg.


vyberomat sk razor a air

Razor A5 Air

Elektrick├í kolobe┼żka Razor Power Core E100, m├í v├Żkon 120 W. Je ur─Źen├í pre deti od 8 rokov. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 54 kg. Vyroben├í je z ocele. Dr┼żadl├í s├║ z penov├ęho materi├ílu. Maxim├ílna v├Ż┼íka riadidiel je 88 cm. Disponuje ─Źe─żus┼ąov├Żmi brzdami. Obsahuje koles├í s priemerom 203,2 mm, z materi├ílu Pneu. Razor dosahuje maxim├ílnu r├Żchlos┼ą 18 km/h s dojazdom 18 km. Oloven├í bat├ęria m├í kapacitu 6 Ah. D─║┼żka: 85 cm, hmotnos┼ą: 11,8 kg.


vyberomat sk lifefit youth

LifeFit Youth

Kolobe┼żka LifeFit Youth je ur─Źen├í pre deti od 4 rokov. Nosnos┼ą kolobe┼żky je 45 kg. Odpor├║─Źan├í v├Ż┼íka jazdca je od 105 cm do 170 cm. R├ím je vyroben├Ż z ocele. Dr┼żadl├í z gumy. N├í┼í─żapy maj├║ rozmer: 11 x 25 x 12 cm. V├Żhodou s├║ nastavite─żn├ę riadidl├í v rozp├Ąt├ş od 65 cm do 75 cm. Obsahuje ─Źe─żus┼ąov├ę brzdi. Koles├í s├║ vyroben├ę z gumy, s priemerom 254 mm. Hmotnos┼ą: 5 kg. D─║┼żka: 97 cm.

Typy kolobe┼żiek

Jednotliv├ę typy kolobe┼żiek sa od seba odli┼íuj├║ ve─żkos┼ąou kon┼ítrukcie, kolies ale aj in├Żmi vlastnos┼ąami. Na za─Źiatku n├íkupu by ste si preto mali vybra┼ą, ak├Ż typ je pre v├ís najvhodnej┼í├ş.

Detsk├ę kolobe┼żky

Detsk├ę kolobe┼żky s├║ ur─Źen├ę pre deti. Na trhu n├íjdete modely s troma kolesami pre deti u┼ż od 2 rokov. Detsk├ę kolobe┼żky sa vyzna─Źuj├║ men┼íou ve─żkos┼ąou. Pre men┼íie deti m├┤┼żete k├║pi┼ą kolobe┼żku z plastu. Ak kupujete model pre v├Ą─Ź┼íie die┼ąa, vyberajte kolobe┼żky z ocele. Tie s├║ vhodn├ę a┼ż do hmotnosti 75 kg.

Skladacie kolobe┼żky

Tvarom sa skladacie kolobe┼żky pon├í┼íaj├║ na detsk├ę. S├║ v┼íak ur─Źen├ę pre teenagerov alebo dospel├Żch. M├┤┼żete si tie┼ż vybra┼ą z r├┤znych ve─żkost├ş kolies. V├Żhodu je nastavenie v├Ż┼íky riadidiel, r├Żchle rozlo┼żenie a zlo┼żenie. Skladacia kolobe┼żka sa v─Ćaka tomu stane v├Żborn├Żm pomocn├şkom na prepravu v meste. Po zlo┼żen├ş m├┤┼żete kolobe┼żku uchopi┼ą ako pr├şru─Źn├║ ta┼íku a nast├║pi┼ą s ┼łou do MHD.

Freestyle kolobe┼żky

Freestyle kolobe┼żky s├║ ┼ípeci├ílne usp├┤soben├ę na jazdenie na r├┤znych prek├í┼żkach v skateparkoch. Vzh─żadom na to, ┼że musia vydr┼ża┼ą aj v├Ą─Ź┼íie n├írazy, s├║ ve─żmi pevn├ę. Pevn├Ż mus├ş by┼ą r├ím aj ostatn├ę komponenty. Freestyle kolobe┼żky s├║ men┼íie a maj├║ men┼íie kolieska. Svojou ve─żkos┼ąou preto nebud├║ vyhovova┼ą t├Żm, ktor├ş h─żadaj├║ kolobe┼żku na be┼żn├ę vozenie.

Elektrick├ę kolobe┼żky

Elektrick├ę kolobe┼żky dosahuj├║ r├Żchlos┼ą a┼ż 30 km/h. Ich dojazd je pribli┼żne 40 km. Elektrick├║ kolobe┼żku vyu┼żijete na r├Żchly presun bez vynalo┼żenia va┼íej n├ímahy. Po─Ź├ştajte v┼íak s nutnos┼ąou jej nab├şjania. Na elektrickej kolobe┼żke m├┤┼żete jazdi┼ą aj bez vyu┼żitia pohonu. Budete v┼íak musie┼ą vynalo┼żi┼ą v├Ą─Ź┼íiu n├ímahu ako na klasickej kolobe┼żke. Je to pre jej vy┼í┼íiu hmotnos┼ą a odpor.

Kolobe┼żky pre dospel├Żch

Medzi kolobe┼żkami pre dospel├Żch n├íjdete viacero typov. Maj├║ nafukovacie pneumatiky a v├Ą─Ź┼íie predn├ę koleso. Dospel├Żm je prisp├┤soben├í aj ich ve─żkos┼ą. Okrem be┼żn├Żch modelov si m├┤┼żete vybra┼ą kolobe┼żky na ┼íportov├║ jazdu s dvoma ru─Źn├Żmi brzdami, kolobe┼żku do pr├şrody a na turistiku s ve─żk├Żm predn├Żm kolesom.

vyberomat sk scooter
vyberomat sk scooter

Parametre v├Żberu

Pri v├Żbere kolobe┼żky budete ─Ćalej musie┼ą zv├í┼żi┼ą viacero parametrov.

Ve─żkos┼ą kolies

Ve─żkos┼ą kolies kolobe┼żky sa ud├íva v palcoch. Vo─żba ve─żkosti kolies bude z├ívisie┼ą od toho, na ak├Ż ├║─Źel ju budete pou┼ż├şva┼ą. Plat├ş, ┼że ─Ź├şm je koleso v├Ą─Ź┼íie, t├Żm bude kolobe┼żka r├Żchlej┼íia a budete potrebova┼ą viac obratnosti na jej ovl├ídanie.

  • 12ÔÇť ÔÇö kolobe┼żky pre za─Źiato─Źn├şkov a detsk├ę kolobe┼żky,
  • 16ÔÇť ÔÇö s touto ve─żkos┼ąou u┼ż m├┤┼żete dosiahnu┼ą dostato─Źn├║ r├Żchlos┼ą,
  • 20 ÔÇô 22ÔÇť ÔÇö kolobe┼żky vhodn├ę na presun v meste aj na v├Ą─Ź┼íie vzdialenosti,

Niektor├ę modely maj├║ predn├ę koleso v├Ą─Ź┼íie ako zadn├ę.

  • predn├ę koleso 16ÔÇť, zadn├ę 12ÔÇť ÔÇö t├║to ve─żkos┼ą vyu┼żijete pri be┼żnej jazde v meste,
  • predn├ę koleso 20ÔÇť, zadn├ę 16ÔÇť ÔÇö vhodn├ę v meste aj mimo mesta,
  • predn├ę koleso 26ÔÇť, zadn├ę 20ÔÇť ÔÇö tak├║to kolobe┼żku m├┤┼żete vyu┼żi┼ą na dlh┼íie cestovanie.
vyberomat sk scooter
vyberomat sk scooter

Tvrdos┼ą a materi├íl kolies

Pri koles├ích plat├ş z├íkladn├ę pravidlo ÔÇö na tvrd├Żch koles├ích sa jazd├ş ─żah┼íie ako na m├Ąkk├Żch. ─îo sa materi├ílov t├Żka, m├┤┼żete si vybra┼ą PVC alebo PU alebo nafukovacie koles├í. Men┼íie kolobe┼żky maj├║ koles├í z PCV alebo PU. S├║ tvrd├ę a dosiahnete na nich dobr├║ r├Żchlos┼ą, av┼íak mus├şte po─Ź├şta┼ą s men┼í├şm komfortom pri jazde. Uc├ştite toti┼ż ka┼żd├║ nerovnos┼ą.

Nafukovacie koles├í maj├║ ozna─Źen├║ tvrdos┼ą g├║m ─Ź├şslom. ─î├şslo 86A a menej znamen├í m├Ąkk├ę gumy. ─î├şslo 88A a viac znamen├í tvrd├ę gumy.

Nosnos┼ą

Nosnos┼ą kolobe┼żiek pre deti je maxim├ílne do 75 kg. Plastov├ę modely maj├║ e┼íte ni┼ż┼íiu nosnos┼ą. Kolobe┼żky pre dospel├Żch m├┤┼żu ma┼ą nosnos┼ą od 90 do 150 kg. Pri v├Żbere myslite na to, ┼że pre ─Źo najdlh┼íiu ┼żivotnos┼ą kolobe┼żky je vhodn├ę vybra┼ą model s nosnos┼ąou, ktor├í nie je na hranici va┼íej hmotnosti. Vyberajte model s vy┼í┼íou nosnos┼ąou. Za┼ąa┼żenie kolobe┼żky bude napr├şklad pri vyskakovan├ş na obrubn├şk v├Ą─Ź┼íie ako je va┼ía v├íha.

Materiál rámu

R├ím kolobe┼żky mus├ş vydr┼ża┼ą jej za┼ąa┼żenie pri jazde aj po nerovnostiach. Mus├ş by┼ą preto pevn├Ż a odoln├Ż. Pri k├║pe sa zamerajte na materi├íl cel├ęho r├ímu a riadidiel. Na v├Żber m├íte nasledovn├ę:

Oce─ż ÔÇö v├Żhodou je tuhos┼ą a pru┼żnos┼ą.

Hlin├şk ÔÇö je dostato─Źne tuh├Ż a ─żahk├Ż.

Tieto dva materi├íly sa pou┼ż├şvaj├║ pri v├Żrobe v├Ą─Ź┼íiny modelov.

Karb├│n ÔÇö z materi├ílov na v├Żrobu kolobe┼żiek je naj─żah┼í├ş aj najpevnej┼í├ş. Vhodn├Ż na ┼íportov├ę kolobe┼żky.

Rozmery n├í┼í─żapu

Aby sa v├ím dobre jazdilo, mali by v├ís zauj├şma┼ą rozmery n├í┼í─żapu alebo st├║padla. N├í┼í─żap je plocha, na ktorej pri jazde stoj├şte. Skontrolujte jeho v├Ż┼íku, d─║┼żku a ┼í├şrku.

V├Ż┼íka n├í┼í─żapu ovplyv┼łuje to, ako sa v├ím bude odr├í┼ża┼ą. Pri odraze je potrebn├ę prejs┼ą do mierneho podrepu. Pr├şli┼í hlbok├Ż podrep by znamenal v├Ą─Ź┼íiu n├ímahu svalov na stojnej nohe. Myslite aj na ter├ęn, do ktor├ęho budete chodieva┼ą. Nerovn├Ż ter├ęn vy┼żaduje vy┼í┼í├ş n├í┼í─żap ÔÇö pribli┼żne 7 cm. Do rovn├ęho ter├ęnu je to 5 cm.

D─║┼żka n├í┼í─żapu nemus├ş by┼ą ve─żk├í. Potrebn├ę je len pohodln├ę polo┼żenie oboch n├┤h za sebou. Zadn├í noha by mala by┼ą polo┼żen├í ide├ílne z polovice a┼ż tretiny jej d─║┼żky. Ide├ílna d─║┼żka n├í┼í─żapu je 45 cm.

┼á├şrka n├í┼í─żapu by mala by┼ą pribli┼żne 11 cm. Mala by vyhovova┼ą polo┼żeniu nohy.

vyberomat sk scooter
vyberomat sk scooter

V├Ż┼íka riadidiel

Pri jazde ocen├şte, ak v├ím bude vyhovova┼ą v├Ż┼íka riadidiel. Na mnoh├Żch kolobe┼żk├ích sa d├í nastavi┼ą. Skontrolujte preto, ─Źi v├ím vyhovuje rozsah nastavenia. Pr├şli┼í n├şzko nastaven├ę riadidl├í by v├ís n├║tili do predklonu, z ─Źoho by v├ís mohol bolie┼ą chrb├ít. Vysoko nastaven├ę riadidl├í by zhor┼íili va┼íu kontrolu nad kolobe┼żkou. Riadidl├í by sa pri ide├ílnom uchopen├ş mali nach├ídza┼ą vo v├Ż┼íke bedier. Detsk├ę kolobe┼żky maj├║ v├Ż┼íku riadidiel 50 cm a viac. Modely pre dospel├Żch 90 a┼ż 130 cm.

Brzdy

M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s troma typmi b┼Ľzd:

N├í┼í─żapn├ę ÔÇö n├í┼í─żapn├ę brzdy sa ovl├ídaj├║ nohou. Nach├ídzaj├║ sa nad zadn├Żm kolieskom kolobe┼żky. Pri jazde po meste s├║ posta─Źuj├║ce.

─îe─żus┼ąov├ę ÔÇö ovl├ídaj├║ sa p├í─Źkou na riadidl├ích. Funguj├║ na rovnakom princ├şpe ako brzdy na bicykloch.

Kot├║─Źov├ę ÔÇö najdrah┼íie a najlep┼íie brzdy, ktor├ę s├║ vhodn├ę na ┼íportov├ę kolobe┼żky. Ovl├ídaj├║ sa p├íkou na riadidl├ích. Je potrebn├ę sa o ne stara┼ą.

Záver

Kolobe┼żku vyu┼żij├║ mal├ş aj ve─żk├ş. Modely pre deti s troma kolesami s├║ vhodn├ę u┼ż od 2 rokov. Bohat├í je tie┼ż ponuka pre dospel├Żch. Na v├Żber m├íte z viacer├Żch typov kolobe┼żiek. Pri k├║pe by ste mali za─Źa┼ą pr├íve v├Żberom vhodn├ęho typu. Ten bude z├ívisie┼ą od toho, na ak├Ż ├║─Źel budete kolobe┼żku pou┼ż├şva┼ą.

Pokra─Źujte porovnan├şm jednotliv├Żch parametrov. Mala by v├ím vyhovova┼ą predov┼íetk├Żm v├Ż┼íka riadidiel, rozmery n├í┼í─żapu a rozmery kolies. Pam├Ątajte, ┼że ─Ź├şm v├Ą─Ź┼íie koles├í, t├Żm r├Żchlej┼íia jazda, ktor├í vy┼żaduje lep┼íie zru─Źnosti. Tu sa parametre v├Żberu kolobe┼żky nekon─Źia. ─Äalej je potrebn├ę porovna┼ą materi├íl kon┼ítrukcie a kolies. Jednotliv├ę modely sa l├ş┼íia tie┼ż brzdami. Pre be┼żn├ę pou┼żitie v├ím posta─Ź├ş n├í┼í─żapn├í alebo ─Źelus┼ąov├í brzda. Na ┼íportov├ę jazdenie odpor├║─Źame najkvalitnej┼íie kot├║─Źov├ę brzdy.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest