Ako vybrať správnu misku pre psa

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk dog fantasy
vyberomat sk dog fantasy

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk karlie flamingo miska nerez kost x ml
vyberomat sk karlie flamingo miska nerez kost x ml

Rozumná voľba

vyberomat sk karlie
vyberomat sk karlie

Najvyššia kvalita

Pokiaľ máte doma psieho kamaráta, patrí miska k základnému vybaveniu, bez ktorého sa nezaobídete. Každý pes by mal mať aspoň dve misky – jednu na krmivo a druhú na vodu. Výber misky nepodceňujte, je dôležité, aby psovi vyhovovala nielen veľkostne, ale aj tvarom, materiálom a umiestnením. Určite budete mať radosť, keď bude psíkovi vďaka dobrej miske viac chutiť.

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné misky pre psov, ktoré sme rozdelili podľa typu.

Najvýhodnejšie misky pre psovTypKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna cena
HUNTER LISTsilikónová miska– vhodná na cestovanie
– skladacia
– jednoduchá údržba
– vhodná do umývačky riadu
– možnosť vybrať si farebné prevedenie
– kvôli ľahkému materiálu sa môže prevrhnúť8 €Zobraziť ponuku
DOG FANTASY 21 cm, 0,7 lnerezová miska– dobrá cena
– nerezový materiál
– protišmyková
– odolnejšia
– voda v nej rýchlo vychladne4 €Zobraziť ponuku
KARLIE 22 x 22 x 6,2 cmplastová, chladiaca miska– chladí
– ľahko prenosná
– vyššia cena17 €Zobraziť ponuku
Karlie-Flamingo Miska nerez KOSŤ 2 x 400 ml nerezová miska– odolnejší materiál
– dvojmiska – granule a voda na jednom mieste
– dizajn
– vysoká cena27 €Zobraziť ponuku
DOG FANTASY 20,5 x 7,5 cm 1,61 lkeramická miska– dizajn– vyššia cena10 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk hunter list pouzit

HUNTER LIST

Hunter List miska je vhodná na cestovanie, ľahko sa skladá, údržba je jednoduchá a je vhodná do umývačky riadu. Pri Hunter miskách si môžete vybrať s viacerých farebných prevedení.


vyberomat sk dog fantasy

DOG FANTASY 21 cm x 0,7 l

Dog Fantasy je miska s nehrdzavejúceho nerezového materiálu. S objemom 0,7 l je určená pre menších až stredne veľkých psíkov. Nerezový materiál vďaka svojej váhe zapríčiní, že sa miska neprevrhne. Priemer misky je 21 cm, výška 6 cm.


vyberomat sk karlie

Karlie

Plastová Karlie chladiaca miska, je určená predovšetkým pre menších psov. Obsah misky je 450 ml, priemer 22 cm a výška 6,2 cm. Vďaka plastovému materiálu je ľahká. Modrá farba dodáva miske príjemný dizajn.


vyberomat sk karlie flamingo miska nerez kost x ml

Karlie-Flamingo Miska nerez KOSŤ 2 x 400 ml

Sada dvoch misiek od značky Karlie Flamingo je vytvorená z nehrdzavejúceho nerezového materiál. Výhodou je, že psík má granule a vodu na jednom mieste. Obidve misky majú výšku 8 cm a objem 400 ml. Vhodné sú predovšetkým pre stredne veľké psy. Rozmery: 36 x 22 x 8 cm. cm a objem 250 ml. Vhodné sú predovšetkým pre malé psi.


vyberomat sk dog fantasy keramicka biela

DOG FANTASY 20,5 x 7,5 cm 1,61 l

Dog Fantasy keramická miska, s priemerom 20,5 cm, výškou 7,5 cm a objemom 1,6 l je určená pre veľkých psov. Miska má príjemný dizajn.

Veľkosť misky     

Veľkosť misky vyberajte podľa veľkosti psa a podľa toho, či vyberáte misku na vodu alebo na krmivo. Miska na krmivo môže byť menšia, ale miska na vodu by mala byť väčšia a hlbšia. Všeobecne platí, že pre malé plemená sú postačujúce misky s objemom 0,2 – 0,5 l, pre stredne veľké psy 0,7 – 1 l a pre veľké psy nad 1 l.

vyberomat sk dog bowl
vyberomat sk dog bowl

Materiál misky

Najčastejšie sa stretnete s miskami z plastu, silikónu, nerezu alebo keramiky. Novinkou sú ekologické misky z bambusových vláken a ryžových šupiek. Plastové misky sú ľahké, lacné a zoženiete ich v najrôznejších tvaroch a farbách. Nie sú však vhodné pre psy, ktoré majú sklon všetko okusovaním ničiť. Misky z nerezu sú ľahké, ľahko umývateľné a hlavne takmer nerozbitné. Medzi keramickými miskami často nájdete dizajnové kúsky, ktoré môžu byť zároveň aj vhodným doplnkom do domácnosti. Myslite však na to, že sú krehké a ľahko sa rozbijú.

Ideálne je vybrať misku s protišmykovou úpravou, aby psíkovi pri kŕmení neutekala. Pre pohodlnejšiu údržbu sa porozhliadnite po miske, ktorú budete môcť umývať v umývačke.

vyberomat sk dog bowl
vyberomat sk dog bowl

Umiestnenie misky    

Pes by mal mať na kŕmenie dostatočný priestor a kľud. Preto misku umiestnite na menej frekventované miesto, kde ho pri kŕmení nebude nič rušiť. Miska by nemala po povrchu kĺzať, a preto je dobré mať misku s protišmykovým povrchom alebo si zaobstarať podložku pod misku. Výhodou podložky je, že zachytí aj neporiadok, ktorý váš pes pri kŕmení či pití urobí. Miesto upratovania podlahy po každom jedle vám bude stačiť umyť len podložku.

Pre väčšie plemeno zvážte kúpu výškovo nastaviteľného stojanu na misky, aby sa pes pri kŕmení nemusel príliš zohýbať. Misky by mal mať pes približne na úrovni hrudníka. Je to jeden zo spôsobov, ako predísť torzii žalúdka, ktorá je pre psy väčšinou končí smrťou.

Špeciálne misky

Protihltacia miska

Protihltacia miska je určená pre psy, ktoré jedlo hltajú bez rozkúsania a prežutia, čím si môžu spôsobiť zdravotné komplikácie. Je špeciálne tvarovaná s rôznymi výstupkami, medzi ktoré sa krmivo rozsype. Psíkovi potom trvá omnoho dlhšie kým krmivo vydoluje.

vyberomat sk dog bowl
vyberomat sk dog bowl

Cestovná miska

Na cesty alebo dlhšie prechádzky určite oceníte ľahké a skladné misky, ktoré jednoducho pribalíte do batohu alebo tašky. Cestovné misky sú najčastejšie zo silikónu alebo nylonu a dajú sa ľahko zložiť

Miska pre psy s dlhými ušami

Niektoré plemená potrebujú špeciálnu misku, lebo v tej obyčajnej by si pri kŕmení a pití máčali svoje dlhé uši. Misky pre tieto plemená sú hlbšie a užšie ako misky pre ostatné psy. Medzi tieto plemená patrí napríklad baset, kokeršpaniel či bloodhound.

Misky do klietky

Patria sem misky so závesným systémom na upevnenie do cestovnej klietky alebo koterca. Miska má buď závesné háky alebo skrutky na uchytenie.

Cena

Jednoduchú misku si môžete kúpiť už za pár eur. Pri väčších alebo špeciálnych miskách počítajte s cenou do 20 €.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest