Ako vybrať najlepšiu autodiagnostiku

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk mobilly bt

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk sixtol sx one

Rozumná voľba

vyberomat sk icarsoft fr v pre peugeotcitroenrenaultdacia

Najvyššia kvalita

Čo je autodiagnostika

Automobily sú vybavené riadiacou jednotkou, ktorú môžeme nazvať mozgom auta. Riadi motor, brzdy, prevodovku, ale tiež obsahuje pamäť porúch a štatistiky. Práve preto je riadiaca jednotka základom pre autodiagnostiku. Dokáže z nej vyčítať údaje a vám prinesie potrebné informácie a zobrazí poruchu vo vašom aute. Autodiagnostika vypíše chybové hlásenie alebo kód chyby, čím vy môžete presne zistiť, čo sa v aute pokazilo. Zároveň slúži ako skvelá prevencia, ktorá vám dokáže ušetriť veľa peňazí. Včasne odhalí chyby, ktoré by po čase mohli spôsobiť oveľa väčší a nákladnejší problém.

Táto technológia môže byť v podobe prístroja s displejom a softvérom alebo môže ísť o program. Ten si nainštalujete do vášho počítača, tabletu alebo smart telefónu. Autodiagnostika sa prepája s riadiacou jednotkou prostredníctvom konektoru.

Konektor: sú dva typy. Bezdrôtový konektor funguje na základe technológie Bluetooth. Druhým typom je konektor s káblom. Ten sa zapája do zásuvky, ktorá je najčastejšie pod palubnou doskou.

vyberomat sk autodiagnostika

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné autodiagnostiky.

ProduktKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Mobilly BT– množstvo recenzií
– bezdrôtový prenos (Bluetooth)
– kompatibilita s väčšinou softvérov
– intuitívne ovládanie
– nižšia cena
– pomalé pripojenie
– málo funkcií
16,90 €Zobraziť ponuku
Mobilly Wifi– bezdrôtový prenos (Wifi)
– kompatibilita s väčšinou softvérov
– intuitívne ovládanie
– nízka cena
– pomalé pripojenie
– málo funkcií
23,40 €Zobraziť ponuku
SIXTOL SX ONE– pozitívne recenzie
– jednoduché ovládanie
– funkčnosť
– pre širokú škálu vozidiel
– kratší kábel
– nemusí dobre komunikovať s niektorými značkami
47,90 €Zobraziť ponuku
TORRIA V302 V-checker profi diagnostika VW group– jednoduché ovládanie
– spoľahlivosť
– množstvo funkcií
– len pre vybraté značky131,90 €Zobraziť ponuku
iCarsoft FR V2.0 pre Peugeot/ Citroen/ Renault/ Dacia– pozitívne recenzie
– jednoduché ovládanie
– spoľahlivosť
– množstvo funkcií
– príslušenstvo
– vyššia cena
– len pre vybrané značky
206,90 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk mobilly bt

Mobilly BT

Za prijateľnú cenu, môžete získať prehľad nad chybovými hláškami riadiacej jednotky. Takže budete mať prehľad nad momentálnym stavom tlakov, teplôt a podobne. Typ: OBD 2. Je kompatibilný s väčšinou diagnostických programov. Balenie neobsahuje softvér, ale môžete si ho bezplatne stiahnuť.


vyberomat sk mobilly obd ii wifi

Mobilly Wifi

Diagnostická jednotka s podporou bezdrôtového prenosu dokáže prečítať chybové kódy a prezradí vám ich význam. Podporuje viacero operačných systémov iOS, Windows a Android. Typ: OBD 2. Je vhodný pre všetky európske, ázijské a americké vozidlá.


vyberomat sk sixtol sx one

SIXTOL SX ONE

Vďaka podsvietenému displeju a tlačidlám je ovládanie zariadenia naozaj jednoduché. Napája sa prostredníctvom kábla. Nechýba mu základná diagnostika prevodovky a možnosť zmazania a čítania chýb. Prevádzková teplota 0 – 60 ° C. Môžete ju použiť pri širokej škále vozidiel.


vyberomat sk torria v v checker profi diagnostika vw group

TORRIA V302 V-checker profi diagnostika VW group

Diagnostika auta vám zobrazí informácie o vozidle a diagnostickej jednotku, umožní vám mazať chybové kódy, vykoná test akčných členov a mnoho ďalšieho. Je kompatibilná s autami značky Škoda, Audi, Volkswagen a Seat. Vďaka veľkému displeju a prehľadnému menu je použitie veľmi intuitívne a jednoduché. Prepojenie je pomocou 16 pinovej zásuvky a kábla, ktorý je súčasťou balenia.


vyberomat sk icarsoft fr v pre peugeotcitroenrenaultdacia

iCarsoft FR V2.0 pre Peugeot/ Citroen/ Renault/ Dacia

Toto spoľahlivé zariadenie ponúka širokú škálu funkcií pre autá značky Peugeot, Citroen, Renault a Dacia. Ovláda sa prostredníctvom dotykového displeja. Na jeho použitie vám postačí nabitý akumulátor vo vozidle. Typ: OBD 2. Za zmienku stojí aj príslušenstvo, a to príručka, hlavný kábel, USB kábel, pamäťová karta a nylonová brašna.

Parametre výberu

Pokiaľ nie ste odborníkom v danom obore, prinášame vám parametre, na ktoré je dobré sa pri kúpe zamerať.

Formy alebo typy

V úvode sme uviedli, že autodiagnostika môže mať dve formy.

Prístroj: vo väčšine ide o zariadenie s displejom a integrovaným softvérom. Má intuitívne ovládanie pomocou tlačidiel alebo displeja. Prístroj býva odolný a softvér je vopred nainštalovaný. Prípája sa buď cez bluetooth alebo kábel.

PC program: druhou formou je program, ktorý si môžete nainštalovať do počítača, tabletu alebo smart telefónu. Funguje rovnako ako prístrojová forma. Môžete ju použiť vo viacerých zariadeniach a zároveň môžete mať v jednom zariadení viac autodiagnostík.

On Board Diagnostics

OBD je typ štandardizovaného konektora. Slúži na pripojenie diagnostiky auto k vozidlu. Sú dva druhy OBD. Autodiagnostika musí akceptovať rovnaký diagnostický štandard ako vaša riadiaca jednotka.

  • OBD 2: ide o štandard, ktorý využívajú americké autá od roku 1996 a európske od roku 200 (dieselové 2003)
  • OBD a OBD 1: ostatné a staršie vozidlá, (ktoré nespadajú do OBD 2) patria do OBD a OBD 1. Pokiaľ vlastníte vozidlo so štandardom OBD a OBD 1 a máte autodiagnostiku OBD 2, budete na pripojenie potrebovať špeciálny adaptér.

Rozsah použitia

Univerzálna diagnostika auta: Môžete ju použiť na rôzne značky áut. Nevýhodou je, že môže s niektorými vozidlami zle komunikovať.

Špecializovaná diagnostika auta: Robí diagnostiku len pre konkrétnu značku auta. Komunikácia je čistá a bez problémov a ponúka širšiu paletu funkcií.

Funkcie autodiagnostiky

Funkcie záležia od typu a samozrejme aj od ceny autodiagnostiky. Niektoré vám zobrazia len základné údaje, iné zase ponúkajú viac užitočných funkcií. Medzi základné patrí:

  • Komplexná emisná diagnostika – umožňuje sledovanie potrebných údajov, čím slúži aj ako prevencia pred závažnejšími problémami.
  • Čítanie chybových kódov – priblížia vám dôvod poruchy vozidla. Zobrazí vám chybový kód.
  • Mazanie chybových kódov – chybové kódy môžete aj zmazať.
  • Pamäť porúch – dokáže si zapamätať históriu zaznamenaných údajov, prípadne vzniknutých porúch.
  • Výmena oleja – upozorní vás na nutnosť výmeny oleja vo vašom vozidle.
  • Airbag – táto funkcia nespadá tak úplne do základných, ale určite stojí za zmienku. Prostredníctvom autodiagnostiky môžete v prípade potreby aktivovať alebo deaktivovať airbagy vo vozidle.

Cena a obľúbené značky

Cena sa odvíja od kvality a množstva funkcií, ktoré ponúkajú. Záleží na vašich potrebách. Nájdete lacné diagnostiky auta, ktoré spĺňajú základné funkcie. Ich cena je od 10 € do približne 30 €. Modely s cenou 30 € až 150 € vám na domáce použitie úplne postačia a poskytnú vám aj pridané funkcie. Drahšie autodiagnostiky slúžia už na profesionálne účely. Ich ceny sa pohybujú od 300 do 1 000 €, no pre vás, ako bežného spotrebiteľa sú zbytočným luxusom

Nakoniec sa zameriame na obľúbené a hlavne spotrebiteľmi overené značky. Ľudia najčastejšie využívajú autodiagnostiky od značiek Authopix. Autel, iCarsoft, Sixtol alebo Mobilly. Pri týchto značkách nespravíte krok vedľa.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest