Ako vybrať správny ohrievač kojeneckých fliaš

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk bayby bbw
vyberomat sk bayby bbw

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk nuk thermo express plus
vyberomat sk nuk thermo express plus

Rozumná voľba

vyberomat sk truelife invio bw double
vyberomat sk truelife invio bw double

Najvyššia kvalita

vyberomat sk baby bottle warmer
vyberomat sk baby bottle warmer

Ohrievače detskej stravy sú dobrým pomocníkom pri ohrievaní mlieka či detského príkrmu. Umožňujú pripraviť jedlo v požadovanej teplote bez stráženia a bez starostí za krátku dobu a to ako doma, tak aj na cestách alebo v aute. Odpadáva tak starosť o meranie správnej teploty pri zahrievaní či naopak chladenie príliš zahriateho pokrmu. Na trhu existuje niekoľko druhov ohrievačov s rôznymi funkciami a rôznym spôsobom fungovania. Pre zjednodušenie voľby sme pripravili ich porovnanie.

Než ohrievačku kúpite, skúste si odpovedať na pár otázok.

  • Ako často budete ohrievačku používať?
  • Chcete ohrievať len detské dojčenské mlieko / materské mlieko? Alebo tiež príkrmy?
  • Budete ju využívať aj na cestách či v aute?
  • V akých fľašiach / pohároch budete ohrievať?
  • Plánujete rozohrievať zamrazené pokrmy?

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné ohrievače kojeneckých fliaš.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
BAYBY BBW 2000– nízka cena
– funkcia sterilizácie
– kompatibilný s väčšinou fliaš
– bez ďalších funkcií
– chýba automatické vypnutie pri dosiahnutí ideálnej teploty
19 €Zobraziť ponuku
Philips AVENT SCF358/00– viac stupňov ohrevu, funkcia udržovania teploty
– kompatibilný z väčšinou fliaš
– chýba automatické vypnutie pri dosiahnutí ideálnej teploty39 €Zobraziť ponuku
Bo Jungle SUPERFAST DIGITAL Hame&Car – automatické vypnutie pri dosiahnutí teploty
– množstvo funkcií
– kompatibilný s väčšinou fliaš
– displej
– bez rozmrazovania43 € Zobraziť ponuku
NUK Thermo Express Plus– adaptér do auta
– automatické vypnutie pri dosiahnutí ideálnej teploty
– kompatibilný s väčšinou fliaš
– bez ďalších funkcií47 €Zobraziť ponuku
TrueLife Invio BW Double– adaptér do auta
– môžete použiť 2 fľaše naraz
– dokáže sterilizovať a udržiavať teplotu
– kompatibilný s väčšinou fliaš
– vyššia cena
– bez rozmrazovania
70 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk bayby bbw

BAYBY BBW 2000

Ohrievač fliaš BAYBY BBW 2000 dokáže mlieko nielen ohriať ale aj sterilizovať. Ohrievač má tri úrovne nastavenia teploty a to: – 40 stupňov, 70 stupňov a 100 stupňov. Pri dosiahnutí teploty sa prístroj automaticky nevypne, ale zhasne svetelná signalizácia. Sterilizácia trvá 5 min.


vyberomat sk philips avent scf

Philips AVENT SCF358/00

Philips AVENT SCF358 patrí medzi obľúbené ohrievače na kojenecné fľaše. Obsahuje funkciu rozmrazovania a udržiavania teploty. Pomocou systému teplého kúpeľa ohreje mlieko rovnomerne. Pri tomto ohrievači musíte sledovať teplotu mlieka, keďže mu chýba časovač aj automatické vypnutie. Objem fľaše má 125 ml.


vyberomat sk bo jungle superfast digital hamecar

Bo Jungle SUPERFAST DIGITAL Hame&Car

Bo Jungle SUPERFAST je digitálny ohrievač dojčenských fliaš, ktorý disponuje funkciou automatického vypnutia a displejom. Môžete ho použiť do klasickej zásuvky ale aj do auta. Doba ohrevu v klasickej zásuvke: 1 min 30 s. Doba ohrevu v aute: 4 min. Ohrievač je kompatibilný z väčšinou fliaš. Súčasťou balenia je redukčný krúžok, odmerka a držiak na fľašku.


vyberomat sk nuk thermo express plus

NUK Thermo Express Plus

NUK Thermo Express Plus je elektrický ohrievač na kojenecké fľaše. Medzi jeho prednosti patrí adaptér do auta, vďaka čomu je ideálny na cestovanie. Ohrievač je kompatibilný z väčšinou sklenených fliaš. Pri dosiahnutí ideálnej teploty sa automaticky vypne. Počas celého procesu ohrievania vás o teplote informuje svetelná signalizácia. Funguje na základe pary, čo zaisťuje rýchle, šetrné a rovnomerné ohrievanie. Príkon: 500 W. Napájanie: 220 – 240 V. Rozmery: 12,5 x 12,5 x 18 cm. Hmotnosť: 739 g.


vyberomat sk truelife invio bw double

TrueLife Invio BW Double

Digitálny ohrievač fliaš TrueLife Invio BW Double dokáže ohriať dve fľaše naraz. Ďalšou plusom je funkcia udržiavania teploty a sterilizácia. Zvoliť si môžete z viac stupňov ohrevu. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa prístroj automaticky vypne. Vďaka cirkulácie ohrevu v pravidelných intervaloch, mlieko ohrieva rovnomerne. Ovláda sa prostredníctvom dotykového displeju. Balenie obsahuje: košík na fľašu, odmerku a veko.

Rozdelenie ohrievačiek podľa spôsobu použitia

Klasické

Tieto ohrievačky sú určené na každodenné fungovanie v domácnosti. Fungujú na klasické pripojenie k elektrickej sieti. Tomuto užívaniu sú uspôsobené samozrejme tiež tvarom, veľkosťou a vzhľadom.

Cestovné

Ide o jednoduché ohrievače, z ktorých niektoré pracujú na princípe „elektrického obalu na fľašu“. Ďalším druhom sú ohrievačky, ktoré majú v balení termosku udržujúcu vriacu vodu a ktorej obsah sa vleje do ohrievacej nádoby.

Kombinované  

Zariadenie obsahujú okrem klasického napájania ešte adaptér do auta a možno ich teda používať doma, ale aj na cestách. Kombinované ohrievačky sú pomerne rozšírené a veľmi obľúbené. Podľa druhu napájania sa odvíja aj čas ohrevu, kedy v domácom režime je doba samozrejme o mnoho kratšia ako v aute.

vyberomat sk baby bottle warmer
vyberomat sk baby bottle warmer

Podľa čoho správne vyberať

Na trhu je pomerne pestrá ponuka ohrievačiek detských fliaš a okrem spôsobu použitia je vhodné vyberať najmä podľa užitočných dodatkových funkcií.

Ukazovateľ teploty

Ide o dôležitú funkciu. Princípom fungovania u väčšiny ohrievačiek je ohrievanie vo vodnom kúpeli. Termostat zahreje vodu na požadovanú teplotu, ktorá následne detskú fľašu zahreje. Preto je pomerne užitočná možnosť ukazovateľa teploty, u niektorých fliaš spojená s princípom udržania konštantnej požadovanej teploty po nejakú dobu.

Rozmrazovanie

Niektoré ohrievačky majú viac funkcií v jednom – okrem ohrievania tiež šetrné rozmrazovanie. Postupné rozohrievanie je dôležité pre zachovanie vitamínu a minerálov v mlieku obsiahnutých.

Rovnomerné ohrievanie

Veľmi užitočná funkcia, niektoré ohrievačky disponujú špeciálnou technológiou zamedzujúcou prehrievaniu len určitých častí. Väčšinou sa nachádza skôr u drahších výrobkov.

Rýchlosť ohrevu

Ďalšou funkciou, ktorú iste oceníte, je rýchlosť ohrevu. Niektoré ohrievačky sú výkonnejšie a ohrev je rýchly, ale zároveň aj šetrný.

Kvalita výrobku

Pri výbere by ste nemali zabudnúť ani kvalitu výrobkov, všetky ohrievačky sú vyrábané z plastu a nemali by obsahovať nežiadúce jedovaté chemické látky, napr. BPA. Okrem toho by zariadenia mali byť bezpečné, rad ohrievačiek disponuje ochranou proti prehriatiu a po skončení ohrevu sa automaticky vypnú.

vyberomat sk baby bottle warmer
vyberomat sk baby bottle warmer

Cena

Na trhu nájdeme ohrievačky v cenovom rozpätí od pár stoviek až do pár tisíc korún. Ceny sa líšia v závislosti od počtu funkcií a značky výrobku.

Cena do 20 eur

Za túto cenu nájdeme naozaj jednoduché ohrievačky najznámejších značiek bez akýchkoľvek doplnkových funkcií. Ďalej tiež jednoduché cestovné ohrievačky. Tieto zariadenia väčšinou nestrážia teplotu a je potrebné strážiť, aby nedošlo k popáleniu dieťaťa.

Cena od 20 do 40 eur

V tejto kategórii je pomerne veľký výber ohrievačiek, a to aj od známych značiek, s viacerými funkciami.

Cena od 40 do 60 eur

V tejto cenovej triede sú už ohrievačky digitálne, kvalitné výrobky s viacerými funkciami.

Cena nad 60 eur

Tu sa nachádzajú už kombinované ohrievačky a sterilizátory, ktoré ponúkajú veľmi šetrný spôsob ohrevu na princípe pary. U týchto zariadení je dôraz kladený na správnu techniku ohrievania, teda aby nedošlo k popáleniu dieťaťa, ale naopak k správnemu ohriatiu pokrmu. Ďalšou výhodou potom je tiež akcent na rýchlosť ohrievania.

Obľúbené značky

Philips Avent – kvalitné a obľúbené výrobky, tradícia výrobkov starajúcich sa o deti.

Babymoov – ohrievače určené pre domáce použitie aj do auta, najmä výrobky do auta sú veľmi predávané.

Nuvita – programovateľné digitálne ohrievače, ale aj obľúbené cestovné.

Tommee Tippee – najobľúbenejším výrobkom tejto značky je cestovná ohrievačka a termoska.

Bayby BBW – v ponuke má zaujímavý multifunkčný ohrievač, kombinujúci okrem ohrevu, sterilizácie tiež varenie v pare.

Beurer – značka s kompromisnou a obľúbenou ohrievačkou s ukazovateľom teploty.

Lovi – v ponuke viacfunkčný digitálnej ohrievač s módmi pre komfortné ohrievanie.

NUK – obľúbené výrobky, dôraz je kladený na rovnomerný ohrev, bezpečné a pomalé rozmrazovanie potravy.

Zaujímavosti a tipy

  • Na trhu existujú už kombinované zariadenia spájajúce sterilizátory fliaš s ohrievačkou. Tieto zariadenia fungujú predovšetkým na princípe ohrievania pomocou pary.
  • Okrem výrobkov kombinujúcich sterilizátorov s ohrievačkou nájdeme ďalšie kombinované prístroje, multifunkčné hrnce zaisťujúce množstvo dôležitých a užitočných funkcií ako varenie v pare, ohrievanie a dokonca aj mixovanie.
  • U ohrievačiek nie je tak úplne rozhodujúca cena, ale hlavne vyššie spomínané funkcie. U tých najlacnejších nebýva súčasťou ukazovateľ teploty a pretože fungujú na princípe ohrievania vody termostatom a keďže neberú do úvahy množstvo, charakter či počiatočnú teplotu ohrievaného pokrmu, môže dôjsť k ohriatiu na veľmi vysoké teploty. Pred použitím vždy mlieko či príkrm ochutnajte, nech nedôjde k popáleniu dieťaťa. Ďalšou zásadou pri používaní je správne dodržiavanie pokynov výrobcu a pravidelnú kontrolu stavu vody v ohrievačke.
  • Nie všetky ohrievačky sú vhodné pre PE fľaše či vrecúška na materské mlieko. Pred kúpou je potrebné vziať do úvahy všetky faktory.
TrueLife Invio BW Double

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest