Ako vybra┼ą robotick├Ż vys├íva─Ź

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny

vyberomat sk evolveo
vyberomat sk evolveo

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk vyberomat sk xiaomi mi ro
vyberomat sk vyberomat sk xiaomi mi ro

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk irobot romba
vyberomat sk irobot romba

Najvyššia kvalita

Vys├ívanie patr├ş medzi najneob─ż├║benej┼íie dom├íce pr├íce. Preto sa nie je ─Źo ─Źudova┼ą, ┼że sa robotick├ę vys├íva─Źe, ktor├ę obrali ─Źloveka o┬át├║to drinu, te┼íia takej ob─żube. Ide v┼íak o┬árelat├şvne nov├║ vec vo svete pomocn├şkov do dom├ícnosti. A┬átak, si e┼íte ve─ża ─żud├ş nie je ist├Żch t├Żm, ako postupova┼ą pri v├Żbere robotick├ęho vys├íva─Źa. Pr├íve pre tak├Żchto ─żud├ş s├║ ur─Źen├ę nasleduj├║ce riadky, ktor├ę poodhalia 7 najd├┤le┼żitej┼í├şch oblast├ş, na ktor├ę je dobr├ę sa zamera┼ą pri v├Żbere.

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov pre kvalitn├ę automatick├ę vys├íva─Źe.

Najv├Żhodnej┼íie automatick├ę vys├íva─ŹeKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna cena
XIAOMI ROBOROCK S5 Max– obsahuje mop pre mokr├ę ─Źistenie, funk─Źnos┼ą
– v├Żkon
– v├Żdr┼ż
– jednoduch├ę ovl├ídanie cez aplik├íciu
– tich├Ż
– mal├Ż
– r├Żchle nab├şjanie
– ─żahko zohnate─żn├ę n├íhradn├ę diely
– vysok├í cena
– komplik├ície pri ─Źisten├ş kobercov s vysok├Żmi vl├íknami
530 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
XIAOMI MI ROBOT VACUUM MOP PRO– obsahuje mop pre mokr├ę ─Źistenie
– funk─Źnos┼ą
– v├Żdr┼ż
– nastavite─żn├Ż sac├ş v├Żkon
– jednoduch├ę ovl├ídanie cez aplik├íciu
– tich├Ż
– mal├Ż
– nastavenie zak├ízan├Żch z├│n
– aplik├ícia a pr├şru─Źka nie s├║ v slovenskom jazyku
– pam├Ąt├í si len jednu mapu bytu
– metli─Źka odpad├íva pri zv├Ż┼íen├Żch povrchoch
365 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
IROBOT ROOMBA 981– funk─Źnos┼ą
– v├Żdr┼ż
– jednoduch├ę ovl├ídanie cez aplik├íciu
– vy─Źist├ş koberce s dlh├Żm vl├íknom
– aplik├ícia v sloven─Źine
– tich├Ż
– mal├Ż
– vysok├í cena
– ch├Żba funkcia pam├Ąte
– neobsahuje mop
540 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ROWENTA  RR7 447WH EXPLORER SERIE 60– obsahuje mop pre mokr├ę ─Źistenie
– extr├ęmne n├şzky
– funk─Źnos┼ą
– jednoduch├ę ovl├ídanie cez aplik├íciu
– tich├Ż
– automatick├í detekcia kobercov
– mal├í n├ídobka na prach
– neprejde cez vy┼í┼íie povrchy
320 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
EVOLVEO ROBOTREX H6– obsahuje mop pre mokr├ę ─Źistenie
– dobr├í cena
– funk─Źnos┼ą
– jednoduch├ę ovl├ídanie
– r├Żchle nab├şjanie
– tich├Ż
– balenie s n├íhradn├Żmi dielmi
– obsahuje funkciu proti zamotaniu k├íblov
– zasek├íva sa
– hor┼íia orient├ícia v priestore
– neobsahuje navig├íciu
169 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk xiomi roborock s max

Xiaomi Roborock S5 Max

Robotick├Ż vys├íva─Ź Xiaomi Roborock S5 Max je v├Żborn├Żm pomocn├şkom pri ka┼żdodennom upratovan├ş, ktor├Ż v├ím u┼íetr├ş ─Źas aj energiu. Dostane sa aj do rohov, ktor├ę nielen povys├íva ale aj umyje. Vys├íva─Ź m├í sac├ş v├Żkon a┼ż 2 000 Pa. V─Ćaka laserovej navig├ícii LIDAR a senzorom, nenar├í┼ża do stien a nespadne zo schodov Vybra┼ą si m├┤┼żete z dvoch farebn├Żch vari├ícii. N├ídoba na prach m├í 460 ml, na vodu 280 ml. V├Żhodou vys├íva─Źa je automatick├ę dob├şjanie, ovl├ídanie prostredn├şctvom aplik├ícii, detekcia zne─Źisten├Żch miest a prisp├┤sobenie povrchu podlahy. Xiaomi Roborock S5 Max patr├ş medzi najlep┼íie a najkvalitnej┼íie robotick├ę vys├íva─Źe na trhu.


vyberomat sk xiaomi mi ro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro okrem vys├ívania vy─Źist├ş va┼íe podlahy v─Ćaka mopu, s ktor├Żm viete jednoducho manipulova┼ą. Automatick├ę nab├şjanie zabezpe─Ź├ş jeho prev├ídzku bez potreby v├í┼ího z├ísahu. Perfektne sa prisp├┤sob├ş povrchu podlahy. V├Żhodou je nastavenie zak├ízan├Żch z├│n, senzor proti p├ídu zo schodov a senzor proti n├írazu. Sac├ş v├Żkon robotick├ęho vys├íva─Źu je 2 100 Pa. Vybra┼ą si m├┤┼żete z bielej a ─Źiernej farby.


vyberomat sk irobot romba

iRobot Roomba 981

Robotick├Ż vys├íva─Ź iRobot Roomba 981, je vhodn├Żm pomocn├şkom majite─żom dom├ícich zvierat, ke─Ć┼że jednoducho a efekt├şvne odstr├íni chlpy a ne─Źistoty z povrchu podlahy a kobercov. Ovl├ída sa prostredn├şctvom aplik├ície, ktor├║ si viete nastavi┼ą aj v slovenskom jazyku. V─Ćaka inteligentn├ęmu syst├ęmu navig├ície iAdapt 2.0 a senzorom proti p├ídu a n├írazu efekt├şvne povys├íva aj bez v├í┼ího z├ísahu.


vyberomat sk rowenta serie

Rowenta RR7447WH Explorer Serie 60

Rowenta RR7447WH Explorer Serie 60 je robotick├Ż vys├íva─Ź s mopom, ktor├Ż zviera ne─Źistoty a prisp├┤sob├ş sa v┼íetk├Żm povrchom. Vys├íva─Ź obsahuje automatick├║ detekciu kobercov, senzor proti p├ídu a n├írazu. Automatick├ę dob├şjanie zabezpe─Ź├ş jeho plynul├Ż chod. Doba prev├ídzky je 90 min├║t. Ovl├ída sa prostredn├şctvom mobilnej aplik├ície.


vyberomat sk evolveo

EVOLVEO RoboTrex H6

EVOLVEO Robo Trex H6 sl├║┼żi na um├Żvanie a vys├ívanie podl├íh, odstra┼łuje zvieracie chlpy a ne─Źistoty. Robotick├Ż vys├íva─Ź obsahuje funkciu proti zamotaniu k├íblov, senzor proti p├ídu a n├írazu. Perfektne sa prisp├┤sob├ş v┼íetk├Żm povrchom. Doba prev├ídzky po jednom nabit├ş je a┼ż min├║t. Nev├Żhodou vys├íva─Źa je absencia aplik├ície, tak┼że mus├şte robota nastavi┼ą ru─Źne.

Vyu┼żite─żnos┼ą 

Proces v├Żberu vhodn├ęho robotick├ęho vys├íva─Źa je nutn├ę za─Źa┼ą t├Żm, ┼że si ujasn├şte, ako ho chcete vyu┼ż├şva┼ą. To znamen├í, ┼że je potrebn├ę si d├┤kladne prejs┼ą v├í┼í byt ─Źi dom a rozmyslie┼ą si, kde v┼íade ho chcete vyu┼ż├şva┼ą a po ak├Żch povrchoch bude vys├íva─Ź jazdi┼ą. Nie ka┼żd├Ż robotick├Ż vys├íva─Ź je toti┼ż vybaven├Ż na v┼íetky povrchy. Niektor├ę robotick├ę vys├íva─Źe s├║ ur─Źen├ę len na tvrd├ę podlahy, in├ę si poradia aj s kobercami.

─Äal┼í├şm d├┤vodom, pre─Źo nie je mo┼żn├ę vyu┼żite─żnos┼ą tohto modern├ęho pomocn├şka do dom├ícnosti podceni┼ą, je skuto─Źnos┼ą, ┼że t├Żm pred├şdete situ├íci├ím, kedy by ste si k├║pili pr├şli┼í v├Żkonn├Ż model. Mohlo by sa toti┼ż sta┼ą, ┼że mu jeho v├Żkonnos┼ą zabr├íni dosta┼ą sa tam, kde to od neho vy┼żadujete. Napr├şklad pod gau─Ź alebo skri┼łu. Cel├Ż priestor va┼íej nehnute─żnosti je potrebn├ę si premera┼ą a uisti┼ą sa, ┼że sa v┼íade bez n├ímahy zmest├ş. A aj ke─Ć s├║ tieto mal├ę spotrebi─Źe vybaven├ę senzorom na rozozn├ívanie prek├í┼żok, je dobr├ę sa najprv presved─Źi┼ą, ┼że mu nehrozia ┼żiadne skryt├ę nebezpe─Źia.

vyberomat sk robotic vacuum cleaner
vyberomat sk robotic vacuum cleaner

Funkcie 

Okrem u┼ż zmie┼łovan├ęho rozozn├ívania prek├í┼żok, zabra┼łuj├║ceho kol├şziam s n├íbytkom, sa robotick├ę vys├íva─Źe m├┤┼żu p├Ż┼íi┼ą celou radou modern├Żch funkci├ş. Jednou z nich je napr├şklad mo┼żnos┼ą dia─żkov├ęho ovl├ídania. T├íto funkcia sa hod├ş pre v┼íetk├Żch, ktor├ş chc├║ ma┼ą nad vys├ívan├şm ├║pln├║ kontrolu, ale nechc├║ sa ┼ąaha┼ą s ┼ąa┼żk├Żm luxom. Ve─ża robotick├Żch vys├íva─Źov sa dnes d├í ovl├ída┼ą aj pomocou smartf├│nu.

V aplik├ícii pre ┼íikovn├ę telef├│ny, je okrem ovl├ídania mo┼żn├ę napr├şklad aj napl├ínova┼ą, kedy m├í vys├íva─Ź upratova┼ą alebo zaznamen├íva┼ą oblasti, ktor├ę u┼ż vy─Źistil. Nech├Żba samozrejme ani ─Źasova─Ź, ktor├Ż sa postar├í o to, ┼że vys├íva─Ź bude upratova┼ą len stanoven├Ż ─Źas. Medzi ─Ćal┼íie funkcie, ktor├ę m├┤┼żete pri v├Żbere zv├í┼żi┼ą, patr├ş schopnos┼ą automatick├ęho dob├şjania alebo detekcia schodov.

Kapacita vrec├║┼íok/prachov├Żch n├ídob 

To, ┼że bude ma┼ą vys├íva─Ź radu zauj├şmav├Żch funkci├ş je s├şce pekn├ę, ale taktie┼ż by mal ma┼ą dostato─Źne ve─żk├║ prachov├║ n├ídobu. Bez nej by bol toti┼ż takmer nepou┼żite─żn├Ż, najm├Ą v priestorovo roz─żahlej┼í├şch objektoch. Preto je a┼ż takmer nevyhnutn├ę zamera┼ą sa pri v├Żbere robotick├ęho vys├íva─Źa aj na tento ├║daj, o kapacite n├ídoby na povys├ívan├ę ne─Źistoty. Vo v┼íeobecnosti dok├í┼żu tieto vys├íva─Źe zozbiera┼ą o poznate─żne menej ne─Źist├┤t ako tie ┼ítandardn├ę v├íkuov├ę.

Z tohto d├┤vodu odpor├║─Źame, hlavne v pr├şpade, ┼że nechcete pr├şli┼í ─Źasto vypr├ízd┼łova┼ą prachov├║ n├ídobu ─Źi meni┼ą vreck├í, porozhliadnu┼ą sa po vys├íva─Źi s v├Ą─Ź┼íou kapacitou. Za ako tak dostato─Źn├Ż, sa d├í pova┼żova┼ą objem prachovej n├ídoby okolo 600 ml. Ak m├í vys├íva─Ź aj n├ídobu na mokr├ę upratovanie, je potrebn├ę aby mala objem aspo┼ł 150 ml.

Bat├ęria a doba prev├ídzky

V├Żdr┼ż bat├ęrie je tie┼ż jedn├Żm z faktorov, ktor├Ż je potrebn├ę pri v├Żbere zv├í┼żi┼ą. Ur─Źuje toti┼ż to, ako dlho dok├í┼że by┼ą vys├íva─Ź v prev├ídzke na jedno nabitie. ─î├şm rozsiahlej┼íie je va┼íe obydlie, t├Żm vy┼í┼íiu v├Żdr┼ż bat├ęrie budete potrebova┼ą. Najlacnej┼íie robotick├ę vys├íva─Źe vydr┼żia na jedno nabitie ledva hodinu. Naopak, tie ktor├ę s├║ vybaven├ę najkvalitnej┼í├şmi akumul├ítormi, dok├í┼żu na jeden z├í┼ąah zvl├ídnu┼ą aj viac ako trojhodinov├ę vys├ívanie a ─Źistenie.

vyberomat sk robotic vacuum cleaner
vyberomat sk robotic vacuum cleaner

Zvy─Źajne sa kapacita akumul├ítorov pohybuje v rozmedz├ş okolo 2 500 mAh, v├Żnimkou v┼íak nie s├║ ani tie s kapacitou 3 000 mAh. S vy┼í┼íou kapacitou bat├ęrie b├Żva spojen├í aj vy┼í┼íia k├║pna cena. Z├íle┼ż├ş teda len na v├ís, ─Źi sa v├ím do pohodlia a ─Źasu u┼íetren├ęho nab├şjan├şm oplat├ş investova┼ą. Rada preva┼żne drah┼í├şch vys├íva─Źov je dokonca schopn├í samostatne sa dobi┼ą v dob├şjacej stanici, alebo sa do nej v pr├şpade potreby automaticky vr├íti┼ą. Nezabudnite sa zamera┼ą aj na to, ako dlho trv├í k├Żm sa vys├íva─Ź dobije. Ide├ílne by to mal zvl├ídnu┼ą za 2 a┼ż 3 hodiny.

Hlu─Źnos┼ą 

Predpoklad├í sa, ┼że robotick├Ż vys├íva─Ź budete naj─Źastej┼íie pou┼ż├şva┼ą v miestnostiach kde sa be┼żne zdr┼żujete, napr├şklad v sp├ílni ─Źi ob├Żvacej izbe. S t├Żm ├║zko s├║vis├ş potreba toho, aby bol vys├íva─Ź tich├Ż a zbyto─Źne v├ís neru┼íil pri be┼żn├Żch ─Źinnostiach. Napr├şklad pri pozeran├ş telev├şzie. Z t├Żchto pochopite─żn├Żch d├┤vodov je rozhodne lep┼íie a praktickej┼íie sa porozhliadnu┼ą po tichom robotickom vys├íva─Źi, ktor├ęho hlu─Źnos┼ą nepresahuje 72 dB.

Pokia─ż v┼íak m├íte v pl├íne pou┼ż├şva┼ą robotick├Ż vys├íva─Ź v miestnostiach kde sa cez de┼ł pr├şli┼í nezdr┼żujete, napr├şklad v predsieni, zv├Ż┼íen├í hlu─Źnos┼ą v├ím nemus├ş prek├í┼ża┼ą. To ist├ę plat├ş aj ak pl├ínujete vys├íva┼ą po─Źas va┼íej nepr├ştomnosti priamo v byte ─Źi dome. V tomto pr├şpade k─żudne u┼íetrite nejak├ę to euro a bez v├Ż─Źitiek si k├║pte mierne hlu─Źnej┼íiu variantu.

V├Żkon 

Niektor├ę modely robotick├Żch vys├íva─Źov ─Źistia lep┼íie a ├║─Źinnej┼íie ako ich konkurencia. M├┤┼że za to cel├í rada faktorov, ale najz├ísadnej┼í├ş vplyv m├í na t├║to skuto─Źnos┼ą pr├íve v├Żkon t├Żchto modern├Żch pomocn├şkov do dom├ícnosti. Pr├íve sac├ş v├Żkon ur─Źuje ako r├Żchlo a efekt├şvne bude v├í┼í vys├íva─Ź schopn├Ż zbiera┼ą ne─Źistoty. Av┼íak vy┼í┼í├ş sac├ş v├Żkon automaticky neznamen├í, ┼że bude vys├íva─Ź schopn├Ż vysa┼ą viac ne─Źist├┤t, ako by sa mohli mnoh├ş mylne domnieva┼ą.

vyberomat sk robotic vacuum cleaner
vyberomat sk robotic vacuum cleaner

Nie v┼íetky robotick├ę vys├íva─Źe toti┼ż dok├í┼żu dobre ─Źisti┼ą na v┼íetk├Żch povrchoch. Pre niektor├ę s vysok├Żm sac├şm v├Żkonom m├┤┼że by┼ą probl├ęm vysa┼ą psie chlpy z podlahy. In├ę, s ni┼ż┼í├şm sac├şm v├Żkonom, m├┤┼żu t├║to ├║lohu bez ┼ąa┼żkost├ş zvl├ída┼ą, lebo s├║ na to lep┼íie prisp├┤soben├ę. Ka┼żdop├ídne, k├║pou vys├íva─Źa s vy┼í┼í├şm v├Żkonom okolo 30 ÔÇô 40 W ni─Ź nepokaz├şte, pr├íve naopak.

Cena  

Ani v pr├şpade robotick├Żch vys├íva─Źov nie je mo┼żn├ę z procesu v├Żberu vynecha┼ą cenu. T├í m├┤┼że by┼ą naozaj r├┤znorod├í. Vys├íva─Ź m├┤┼żete n├íjs┼ą u┼ż za 50 ÔéČ, ale aj za nieko─żko stoviek eur. V priemere sa cena pohybuje okolo 200 ÔéČ. E┼íte d├┤le┼żitej┼íie ako samotn├í k├║pna cena je to, aby ste za dan├ę peniaze dostali zodpovedaj├║ce funkcie.

Od t├Żch najlacnej┼í├şch modelov robotick├Żch vys├íva─Źov samozrejme nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą ┼żiadne z├ízraky, ale aj so z├íkladn├Żm vybaven├şm dok├í┼żu obstojne povys├íva┼ą. U modelov za viac ako 400 ÔéČ by u┼ż naopak nemali ch├Żba┼ą aj sofistikovanej┼íie funkcie, ako napr├şklad senzory na mapovanie okolia. Tieto senzory umo┼ż┼łuj├║ r├Żchlej┼íie a efekt├şvnej┼íie vys├ívanie. U t├Żch najdrah┼í├şch modelov m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą napr├şklad funkciu vytv├írania virtu├ílnych stien, ─Źi mo┼żnos┼ą nastavi┼ą vys├íva─Ź tak, aby ─Źistil len vybran├║ oblas┼ą.

Zdroje

ÔÇó┬áhttps://www.tomsguide.com/us/robot-vacuum-buying-guide,review-4084.html
ÔÇó┬áhttps://www.pcmag.com/picks/the-best-robot-vacuums
ÔÇó┬áhttps://www.which.co.uk/reviews/robot-vacuum-cleaners/article/how-to-buy-the-best-robot-vacuum-cleaner

vyberomat sk people
Ur─Źite u┼ż ka┼żd├Ż z v├ís niekedy v ┼żivote za┼żil nejak├║ stresov├║ situ├íciu. Je lek├írsky potvrden├ę, ┼że stres je sp├║┼í┼ąa─Źom mnoh├Żch chor├┤b ako psychick├Żch, tak aj ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk latvia
Obstaranie sauny patr├ş medzi drah┼íie invest├şcie, preto je potrebn├ę pred jej k├║pou premyslie┼ą si ur─Źit├ę body. Odpovede na nasleduj├║ce ot├ízky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri v├Żbere ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk huum rusoexmcu unsplash
Rozm├Ż┼í─żate nad obstaran├şm f├şnskej sauny, ale neviete ktor├║ si vybra┼ą? V s├║─Źasnosti sa na trhu nach├ídza mno┼żstvo typov s r├┤znymi sp├┤sobmi vykurovania. Rozhodovanie by v├ím ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk balance
─îi u┼ż do elektrick├Żch alebo dreven├Żch kachl├ş, je potrebn├ę vybra┼ą spr├ívne kamene. Nie v┼íetky druhy s├║ vhodn├ę do ve─żmi hor├║ceho prostredia ak├Żm je sauna. Niektor├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk sauna
Obstaranie sauny so sebou prin├í┼ía nutnos┼ą dok├║penia ur─Źit├Żch doplnkov. Niektor├ę z nich s├║ nevyhnutn├ę, ostatn├ę zase sl├║┼żia pre zlep┼íenie z├í┼żitku z procesu saunovania. V ─Źl├ínku v├ím prin├í┼íame zoznam ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk pool
Infrasauny funguj├║ prostredn├şctvom ┼ípeci├ílnych ┼żiaroviek, ktor├ę zahrievaj├║ ─żudsk├ę telo. Pri tomto type sauny s├║ teploty ni┼ż┼íie ako u klasickej. V─Ćaka jej vlastnostiam poskytuje odli┼ín├ę benefity ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest