Ako vybra┼ą spr├ívnu poste─ż pre dokonal├Ż sp├ínok

Kvalitn├Ż sp├ínok je z├íklad celkovej fyzickej pohody. Pri n├íkupe novej postele je preto d├┤le┼żit├ę, aby ste vyberali kvalitu. Okrem postele budete, samozrejme, potrebova┼ą aj kvalitn├Ż ro┼ít a matrac. Vybra┼ą t├║ spr├ívnu poste─ż nemus├ş by┼ą v├┤bec jednoduch├ę. Pripravili sme preto pre v├ís kr├ítky n├ívod, ktor├Ż v├ím pri n├íkupe pom├┤┼że zv├í┼żi┼ą v┼íetky d├┤le┼żit├ę faktory.

Prv├Żm bodom, ktor├ęmu sa budeme venova┼ą, s├║ typy postel├ş pod─ża ve─żkosti. Potom sa spolu pozrieme na spr├ívne rozmery postele, v─Ćaka ktor├Żm budete ma┼ą pri sp├ínku dostatok priestoru. Postupne prejdeme jednotliv├ę v├Żrobn├ę materi├íly, ich v├Żhody a nev├Żhody. Povieme si tie┼ż nie─Źo o doplnkoch, ktor├ę m├┤┼żu postele ma┼ą alebo si ich m├┤┼żete dok├║pi┼ą.

vyberomat sk bed
vyberomat sk bed

Typy postel├ş

Typy postel├ş sa od seba odli┼íuj├║ svojou ve─żkos┼ąou a kon┼ítrukciou. Na v├Żber m├íte z viacer├Żch typov.

Jednol├┤┼żkov├ę a dvojl├┤┼żkov├ę postele

Jednol├┤┼żkov├í poste─ż je ur─Źen├í na spanie pre jednu osobu. Dvojl├┤┼żkov├ę postele n├íjdete na trhu aj pod n├ízvom man┼żelsk├ę postele. Ako z n├ízvu vypl├Żva, pohodlne sa na nich vyspia dvaja ─żudia. M├┤┼żete si ich zak├║pi┼ą aj na spanie len pre jedn├ęho. V takomto pr├şpade v├ím poskytn├║ naozaj komfortn├Ż priestor.

Detsk├ę postele

Detsk├ę postele s├║ svojimi rozmermi prisp├┤soben├ę pre deti. Na deti mysl├ş ─Źasto aj ich dizajn. Na trhu tak m├┤┼żete n├íjs┼ą postele v tvare auta, formuly ─Źi postele s baldach├Żnom pre mal├ę princezn├ę. Niektor├ę modely detsk├Żch postel├ş maj├║ nastavite─żn├║ d─║┼żku. Ve─żkos┼ą tak budete m├┤c┼ą postupne prisp├┤sobova┼ą tomu, ako die┼ąa rastie.

Poschodov├ę postele

Nielen v detskej izbe sa na ─Źo najefekt├şvnej┼íie vyu┼żitie priestoru vyu┼ż├şvaj├║ poschodov├ę postele. Umo┼ż┼łuj├║ pohodln├Ż sp├ínok pre dve osoby nad sebou. Niektor├ę modely s├║ doplnen├ę aj o tretiu ÔÇö v├Żsuvn├║ poste─ż.

Postele pre seniorov

Postele pre seniorov maj├║ vy┼í┼íiu v├Ż┼íku. Vyberajte modely s minim├ílnou v├Ż┼íkou 60 cm. ─îasto sa tie┼ż daj├║ polohova┼ą.

vyberomat sk bed
vyberomat sk bed

Rozmery postel├ş

Rozmer postele je d├┤le┼żit├Ż z h─żadiska pohodlia pri sp├ínku. V stiesnenom priestore by ste sa nemuseli vyspa┼ą tak dobre. Ide├ílny rozmer je minim├ílne o 25 cm dlh┼í├ş ako je va┼ía v├Ż┼íka. Budete tak ma┼ą dostatok miesta pri chodidl├ích aj hlave. Vybera┼ą m├┤┼żete zo ┼ítandardn├Żch rozmerov 200 cm alebo 220 a 240 cm pri pred─║┼żen├Żch modeloch.

┼á├şrka miesta na spanie pre jednu osobu je minim├ílne 80 cm. Vhodnej┼í├ş je v┼íak a┼ż rozmer 1 m. V rozmere od 80 cm do 1 m sa vyr├íbaj├║ jednol├┤┼żka. Pri dvojl├┤┼żkach sa m├┤┼żete stretn├║┼ą so ┼í├şrkou od 160 cm. ┼átandardn├Żm rozmerom je 180 a 200 cm. Na trhu n├íjdete aj tzv. 1,5 l├┤┼żka. S├║ ur─Źen├ę pre jednu osobu, no v pr├şpade potreby sa na takejto posteli vyspia aj dvaja ─żudia. Maj├║ ┼í├şrku od 110 do 140 cm.

V├Ż┼íka postele ovplyv┼łuje to, ako sa v├ím z nej bude vst├íva┼ą. Nezabudnite po─Ź├şta┼ą aj s v├Ż┼íkou matraca. Minim├ílna v├Ż┼íka na spanie je 30 cm nad zemou. Pri tejto v├Ż┼íke ne─Źakajte komfortn├ę vst├ívanie. Je v┼íak dostato─Źn├í na to, aby ste v sp├ínku ned├Żchali prach z podlahy. V star┼íom veku je odpor├║─Źan├í minim├ílna v├Ż┼íka 60 cm a viac.

Postele pod─ża materi├ílu

Jednotliv├ę materi├íly sa od seba odli┼íuj├║ svojou ┼żivotnos┼ąou, pevnos┼ąou a dizajnom. Pred k├║pou je preto potrebn├ę zv├í┼żi┼ą nie len cenu ale aj vlastnosti jednotliv├Żch materi├ílov.

Lamin├ítov├ę postele

Najv├Ą─Ź┼íou v├Żhodou lamin├ítu je cena. Lamin├ítov├ę postele sa vyr├íbaj├║ z drevotriesky s vrchnou f├│liou v r├┤znych dek├│roch. V├Ą─Ź┼íinou sa jedn├í o imit├ície dreva. M├┤┼żete si ju tie┼ż zak├║pi┼ą v r├┤znych farebn├Żch prevedeniach.

Nev├Żhodou tohto materi├ílu je men┼íia pevnos┼ą a to samotnej drevotriesky ako aj jednotliv├Żch spojov. Hor┼íie je to tie┼ż s odolnos┼ąou. Povrch dosiek sa pri n├íraze ─żahko po┼íkod├ş a doch├ídza k odlupovaniu vrchnej vrstvy. Ak sa rozhodnete pre lamin├ít, d├┤le┼żit├í je tie┼ż jeho hr├║bka. Mala by by┼ą minim├ílne 32 cm. Skontrolujte tie┼ż pevnos┼ą rohov├Żch spojov.

Dreven├ę postele

Dreven├í poste─ż bude vyhovova┼ą ka┼żd├ęmu, kto m├í r├íd pr├şrodn├ę materi├íly. V├Żhodami dreva s├║ jeho pevnos┼ą, dobr├í stabilita a dlh├í ┼żivotnos┼ą. Drevo je okrem toho odolnej┼íie vo─Źi n├írazom. Na tomto materi├íli m├┤┼żu spa┼ą aj alergici. Nev├Żhodou m├┤┼że by┼ą vy┼í┼íia cena a vy┼í┼íia hmotnos┼ą. Pri k├║pe drevenej postele skontrolujte pevnos┼ą spojov a typ dreva, z ktor├ęho je poste─ż vyroben├í.

Dreven├ę postele sa vyr├íbaj├║ z viacer├Żch typov dreva. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s poste─żami z m├Ąkk├Żch drev├şn, ak├Żmi s├║ smrek alebo borovica. Pri t├Żchto drevin├ích je na dosiahnutie dostato─Źnej odolnosti potrebn├í povrchov├í ├║prava lakom. Postele sa vyr├íbaj├║ tie┼ż z tvrd┼í├şch drev├şn, ktor├Żmi s├║ dub, buk, orech alebo jase┼ł. Tieto maj├║ dlh┼íiu ┼żivotnos┼ą a lep┼íiu odolnos┼ą.

Kovov├ę postele

V modernom dizajne v├Żborne vynikne kovov├í poste─ż. V├Żhodou kovovej postele je, ┼że sa na nej nezachyt├íva prach. Tento materi├íl je preto vhodn├Ż pre alergikov. Kovov├í poste─ż je tie┼ż ve─żmi odoln├í, dostato─Źne ─żahk├í a m├í dlh├║ ┼żivotnos┼ą. Je prakticky nezni─Źite─żn├í.

Nev├Żhodou kovovej postele m├┤┼że by┼ą jej dizajn, ktor├Ż nie ka┼żd├ęmu mus├ş vyhovova┼ą. Nev├Żhodou je tie┼ż vy┼í┼íia cena a v┼Ľzganie v pr├şpade nekvalitn├Żch spojov. Pri k├║pe ich preto d├┤kladne skontrolujte.

─îal├║nen├ę postele

─îal├║nen├ę postele vynikaj├║ svoj├şm dizajnom. ─îelo aj l├┤┼żkov├║ ─Źas┼ą maj├║ ─Źal├║nen├ę. Pri ─Źal├║nen├ş sa pou┼ż├şvaj├║ viacer├ę materi├íly. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s nasledovn├Żmi:

R├┤zne typy text├şli├ş ÔÇö na v├Żber je mnoho farebn├Żch odtie┼łov a vzorov.

Ko┼ża ÔÇö  ak ste milovn├şkom luxusn├ęho dizajnu, potom iste siahnite po ko┼żi. Ko┼żen├ę postele s├║ z├írove┼ł najdrah┼íie.

Eko ko┼ża ÔÇö syntetick├í napodobenina ko┼że, ktor├║ na poh─żad od tej pravej nerozozn├íte v├ís pote┼í├ş okrem svojho elegantn├ęho vzh─żadu aj ni┼ż┼íou cenou.

V├Żhodou ─Źal├║nen├Żch postel├ş je takmer nekone─Źn├í variabilita dizajnov, tvarov ─Źela aj samotn├Żch postel├ş. V─Ćaka m├Ąkk├ęmu ─Źal├║neniu nem├┤┼żete narazi┼ą o ostr├ę hrany materi├ílu kon┼ítrukcie. Mnoho modelov disponuje aj ├║lo┼żn├Żm priestorom. Nev├Żhodou m├┤┼że by┼ą zl├í kvalita ─Źal├║nenia. Pri k├║pe preto skontrolujte jeho pevnos┼ą a hr├║bku. Tento typ postele tie┼ż nie je vhodnou vo─żbou pre alergikov. Napriek pravidelnej ├║dr┼żbe sa v ─Źal├║nen├ş bud├║ mno┼żi┼ą rozto─Źe a zachyt├íva┼ą prach.

Boxspring

Boxspring postele patria vzh─żadom na sp├┤sob prevedenia k t├Żm ─Źal├║nen├Żm. Od klasickej ─Źal├║nenej postele sa v┼íak v mnohom odli┼íuj├║. Boxspring postele s├║ vy┼í┼íie. Skladaj├║ sa zo spodn├ęho pru┼żinov├ęho matraca a horn├ęho matraca. Tvrdos┼ą horn├ęho matraca si m├┤┼żete vybra┼ą. V├Żhodou boxspring postele je pohodln├ę vst├ívanie a dlh├í ┼żivotnos┼ą. Pri zaria─Ćovan├ş sp├ílne ocen├şte tie┼ż ich luxusn├Ż vzh─żad.

vyberomat sk bed
vyberomat sk bed

Doplnky k posteliam

Pri jednotliv├Żch modeloch sa m├┤┼żete v z├ívislosti od typu postele stretn├║┼ą aj s r├┤znymi doplnkami. Naj─Źastej┼íie s├║ to:

─îelo postele

─îelo postele je ─Źas┼ą, ktor├í sa nach├ídza za hlavou. ─îelo sa vyr├íba v r├┤znych tradi─Źn├Żch aj modern├Żch dizajnoch. Okrem estetickej funkcie sl├║┼żi na oddelenie hlavy od steny miestnosti. V pr├şpade umiestnenia postele v priestore zabra┼łuje spadnutiu vank├║┼ía. ─îelo postele vyu┼żijete aj vtedy, ak si v posteli radi ─Ź├ştate. M├┤┼żete sa o┼ł opiera┼ą bez toho, aby ste c├ştili chlad steny.

Bo─Źnice

Bo─Źnice s├║ praktickou pom├┤ckou najm├Ą pri detsk├Żch posteliach. Zabra┼łuj├║ tomu, aby die┼ąa v sp├ínku spadlo na zem. M├┤┼żete sa s nimi stretn├║┼ą aj na posteliach pre seniorov. V tomto pr├şpade m├┤┼żu pom├íha┼ą pri vst├ívan├ş z postele.

├Ülo┼żn├Ż priestor

├Ülo┼żn├Ż priestor pod poste─żou je mo┼żn├ę vyu┼żi┼ą na odkladanie mnoh├Żch menej pou┼ż├şvan├Żch vec├ş. M├┤┼żete ma┼ą k nemu pr├şstup pomocou vykl├ípania l├┤┼żka alebo je tvoren├Ż z├ísuvkami pod poste─żou.

LED osvetlenie

LED osvetlenie m├┤┼żu ma┼ą niektor├ę luxusnej┼íie modely. Jedine─Źn├Żm sp├┤sobom dotv├íraj├║ atmosf├ęru v sp├ílni.

Tipy na záver

Poste─ż je s├║─Źas┼ąou ka┼żd├ęho domova. Od jej kvality z├ívis├ş kvalita v├í┼ího sp├ínku. N├íkupu postele by preto mal predch├ídza┼ą starostliv├Ż v├Żber. Zamerajte sa na rozmery postele, ktor├ę by mali vyhovova┼ą v├Ż┼íke va┼íej postavy a va┼íim individu├ílnym potreb├ím priestoru pri sp├ínku. Z h─żadiska pohodlia pri vst├ívan├ş je d├┤le┼żit├í tie┼ż v├Ż┼íka postele.

Na trhu n├íjdete postele z┬áviacer├Żch materi├ílov. Ka┼żd├Ż z┬ánich m├í svoje v├Żhody a┬ánev├Żhody. Vyberajte preto najm├Ą pod─ża vlastnost├ş jednotliv├Żch materi├ílov. Cena by v┬átomto pr├şpade mala by┼ą a┼ż na druhom mieste. Spolu s┬áposte─żami s├║ dod├ívan├ę niektor├ę doplnky. Niektor├ę si m├┤┼żete tie┼ż dok├║pi┼ą. Ako napr├şklad ├║lo┼żn├ę priestory pod postele alebo no─Źn├ę stol├şky.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest