Ako vybra┼ą spr├ívny hrebe┼ł na ka┼żd├Ż typ vlasov

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk olivia garden black label
vyberomat sk olivia garden black label

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk tangle teezer salon elite midnight
vyberomat sk tangle teezer salon elite midnight

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk olivia garden divine brush care style
vyberomat sk olivia garden divine brush care style

Najvyššia kvalita

─îesanie pom├íha doda┼ą ├║─Źesu spr├ívny tvar. Pravideln├ę ─Źesanie zabra┼łuje zamotaniu vlasov a prospieva k ich pevnosti a zdraviu. Pre r├┤zne druhy vlasov nie je vhodn├Ż ka┼żd├Ż hrebe┼ł. Vybera┼ą m├┤┼żete zo ┼íirokej ponuky modelov v r├┤znych tvaroch. Hrebene s├║ vhodn├ę najm├Ą pre kr├ítke vlasy a na tup├şrovanie. Na roz─Źes├ívanie dlh├Żch vlasov s├║ vhodnej┼íie kefy.

V nasleduj├║com n├ívode v├ím porad├şme, ako si vybra┼ą hrebe┼ł, ktor├Ż bude vyhovova┼ą v├í┼ímu typu vlasov a ├║─Źelu, na ktor├Ż ho budete pou┼ż├şva┼ą. Dozviete sa tie┼ż nie─Źo nov├ę o materi├íloch, z ktor├Żch sa vyr├íbaj├║ hrebene a kefy na vlasy. A nezabudli sme ani na hrebene pre deti.

N├ízovTypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
OLIVIA GARDEN Black Labelna styling – dobr├í cena
– odolnos┼ą a┼ż do 230 stup┼łov
– antistatick├Ż ├║─Źinok
– ─żahkos┼ą
– nevhodn├Ż pre hust├ę ku─Źerav├ę vlasy5 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
REER natur mediumdetsk├ę vlasy– vhodn├ę pre deti od 6 mesiacov
– ┼ítetinky z kozej srsti
– bez ┼íkodliv├Żch l├ítok
– vhodn├ę iba pre jemn├ę detsk├ę vl├ísky8 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
TANGLE TEEZER Salon Elite Midnightv┼íetky typy vlasov– overen├í zna─Źky
– v├Żborn├ę recenzie
– ne┼ąah├í ani pri dlh├Żch vlasoch
– mas├şruje hlavu
– ch├Żba kryt na ┼ítetinky8 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
TANGLE TEEZER Original Mini Unicorn Magic Printdetsk├ę vlasy– dizajn vhodn├Ż pre deti
– overen├í zna─Źky
– v├Żborn├ę recenzie
– ne┼ąah├í ani pri dlh├Żch vlasoch
– mas├şruje hlavu
– ch├Żba kryt na ┼ítetinky10 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
PANDOO Bambusov├í kefa na vlasyv┼íetky typy vlasov– ekologickos┼ą
– skvele roz─Źe┼íe aj dlh├ę vlasy
– mas├şruje hlavu
– nem├í antistatick├Ż ├║─Źinok16 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
OLIVIA GARDEN Divine Brush Care & Stylev┼íetky typy vlasov– antistatick├Ż ├║─Źinok
– divia─Źie ┼ítetiny
– roz─Źe┼íe aj hust├ę vlasy
– vysok├í cena23 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk olivia garden black label

OLIVIA GARDEN Black Label

Hrebe┼ł je ur─Źen├Ż predov┼íetk├Żm pre styling vlasov. V─Ćaka karb├│nov├Żm vl├íknam dok├í┼że odol├íva┼ą teplote a┼ż do 230 stup┼łov celzia. Je ─żahk├Ż a nerozbitn├Ż. Turnamal├şnov├Ż povrch zabra┼łuje krepovateniu vlasov. Taktie┼ż p├┤sob├ş antistaticky.


vyberomat sk reer natur medium

REER natur medium

V─Ćaka m├Ąkk├Żm ┼ítetink├ím z kozej srsti je hrebe┼ł vhodn├Ż pre jemn├ę detsk├ę vl├ísky u┼ż od 6 mesiacov. Neobsahuje ┼íkodliv├ę l├ítky a nepo┼íkod├ş n├íchyln├║ detsk├║ poko┼żku. D├í sa pou┼żi┼ą v spojen├ş s vodou. ─Äal┼í├şm plusom je ergonomick├í rukov├Ą┼ą vytvoren├í z pr├şrodn├ęho bukov├ęho dreva.


vyberomat sk tangle teezer salon elite midnight

TANGLE TEEZER Salon Elite Midnight

Kefy na vlasy od zna─Źky TANGLE TEEZER s├║ zaru─Źenou kvalitou, ktor├ę si z├şskali popularitu po celom svete. Kefa je ur─Źen├í pre v┼íetky typy vlasov. Plastov├ę ┼ítetinky s├║ navrhnut├ę tak, aby sa v mieste zazuzlenia ohli. V─Ćaka tomu va┼íe vlasy nebude vytrh├íva┼ą ani v mokrom stave. Navy┼íe popri ─Źesan├ş mas├şruj├║ poko┼żku hlavy.


vyberomat sk tangle teezer original mini unicorn magic print

TANGLE TEEZER Original Mini Unicorn Magic Print

Kefa je ur─Źen├í pre detsk├ę vl├ísky, ktor├ę ne┼ąah├í ani v mokrom stave. V─Ćaka mil├ęmu detsk├ęmu dizajnu si die┼ąa na ─Źesanie r├Żchlo zvykne. D├┤kladne roz─Źe┼íe aj hust├ę ku─Źerav├ę vl├ísky. ┼átetinky s├║ vyroben├ę z plastu. Popri ─Źesan├ş navy┼íe pr├şjemne mas├şruje poko┼żku hlavy.


vyberomat sk pandoo bambusova kefa na vlasy

PANDOO Bambusová kefa na vlasy

Hrebe┼ł je ur─Źen├Ż pre v┼íetky typy vlasov. Najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou je ekologickos┼ą tohto v├Żrobku, ke─Ć┼że je cel├Ż vyroben├Ż z dreva. ┼átetinky s├║ vyroben├ę z bambusu. ─Żahko roz─Źe┼í├║ aj mokr├ę vlasy. Taktie┼ż maj├║ ergonomick├Ż tvar, tak┼że sadne do ruky ka┼żd├ęmu.


vyberomat sk olivia garden divine brush care style

OLIVIA GARDEN Divine Brush Care & Style

Kefa m├í ┼ítetinky vyroben├ę z kombin├ície 100 % divia─Źik a umel├Żch ┼ítet├şn, v─Ćaka ─Źomu roz─Źe┼í├║ aj ve─żmi hust├ę vlasy. Taktie┼ż m├í antistatick├Ż ├║─Źinok. Je ur─Źen├í aj pre jemn├ę a slab├ę vlasy. ─Äal┼í├şm plusom je jej ergonomick├Ż tvar ─Źo zais┼ąuje jednoduch├║ manipul├íciu.

vyberomat sk comb
vyberomat sk comb

Typy hrebe┼łov

Hrebene vyu┼żijete najm├Ą na krat┼íie vlasy. Pri roz─Źes├ívan├ş dlh├Żch vlasov nie s├║ ve─żmi efekt├şvne. Hrebene del├şme na:

Hrebene so ┼íirok├Żmi zubmi

Hrebe┼ł so ┼íirok├Żmi zubmi vyu┼żijete na roz─Źesanie kr├ítkych a ─Źiasto─Źn├ę roz─Źesanie zamotan├Żch dlh├Żch vlasov pred t├Żm, ako pou┼żijete kefu. Z├şde sa v├ím tie┼ż pri nan├í┼ían├ş vlasovej masky. ─îesan├şm nanesiete masku po celej ich d─║┼żke.

Tenk├ę hrebene

Tenk├ę hrebene maj├║ rovnomerne nahusto umiestnen├ę z├║bky. Vyu┼żijete ich pri ├║prave kr├ítkych a red┼í├şch vlasov. Vhodn├ę s├║ aj na roz─Źes├ívanie krat┼í├şch vlasov po umyt├ş. S├║ men┼íie a preto vhodn├ę do kabelky.

Kombinovan├ę hrebene

Kombinovan├ę hrebene maj├║ spravidla do polovice ┼í├şrky hustej┼íie a od polovice red┼íie zuby. Tak├Żto hrebe┼ł vyu┼żijete na vytvorenie ├║─Źesu. Pou┼ż├şvaj├║ ho tie┼ż kadern├şci pri strihan├ş a farben├ş vlasov.

Hrebe┼ł so ┼íirok├Żmi medzerami medzi zubami

Tento typ n├íjdete aj pod n├ízvom hrebe┼ł s nieko─żk├Żmi zubami. Jedn├í sa o hrebe┼ł s extra ve─żk├Żmi medzerami medzi zubami. Vyu┼żijete ho pri ─Źesan├ş ku─Źerav├Żch vlasov.

Hrebene pre deti

Jemn├ę detsk├ę vl├ísky potrebuj├║ hust├Ż hrebe┼ł alebo kefu s jemn├Żmi ┼ítetinkami.

Detsk├í kefa na vlasy ÔÇö kefa je vhodn├í pre novorodencov s krat┼í├şmi vl├ískami. M├í jemn├ę ┼ítetinky, ktor├ę s├║ ┼íetren├ę k jemnej detskej poko┼żke. Vlasy d├┤kladne pre─Źe┼íe a z├írove┼ł vymas├şruje poko┼żku hlavy.

Detsk├Ż hrebe┼ł ÔÇö ak m├í va┼íe die┼ąa dlh┼íie vl├ísky, zvo─żte detsk├Ż hrebe┼ł s hust├Żmi zubami. Vlasy tak d├┤kladne pre─Źe┼íete.

Tup├şrovacie hrebene

Tup├şrovacie hrebene maj├║ hustej┼íie zuby. V─Ćaka ├║zkemu priestoru medzi nimi m├┤┼żete ├║─Źes natup├şrova┼ą, ─Ź├şm dod├íte ├║─Źesu objem. ├Üzkou ┼ípi─Źkou hrebe┼ła si pri tup├şrovan├ş odde─żujete jednotliv├ę pramienky.

Hrebene na vši

V rodin├ích s men┼í├şmi de┼ąmi sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s nutnos┼ąou k├║pi┼ą ┼ípeci├ílny hrebe┼ł na v┼íi. Tento hrebe┼ł m├í extra husto umiestnen├ę tenk├ę z├║bky, v─Ćaka ktor├Żm je mo┼żn├ę v┼íi z vlasov vy─Źesa┼ą. Kv├┤li hustote zubov je vhodn├ę vlasy najsk├┤r d├┤kladne roz─Źesa┼ą be┼żn├Żm hrebe┼łom, potom za─Źa┼ą s vy─Źes├ívan├şm. Po pou┼żit├ş hrebe┼ła je d├┤le┼żit├ę vydezinfikova┼ą ho v hor├║cej vode s teplotou minim├ílne 60 ┬░C.

vyberomat sk comb
vyberomat sk comb

Typy kief na vlasy

Okrem hrebe┼łov n├íjdete na trhu kefy na vlasy pre v┼íetk├Żch, ktor├ş maj├║ dlh├ę vlasy. Aj kefy sa vyzna─Źuj├║ r├┤znymi vlastnos┼ąami.

Ploch├ę kefy na vlasy

Ploch├ę kefy vyu┼żijete na roz─Źesanie a uhladenie dlh├Żch vlasov. Vyu┼żijete ich aj vtedy, ak m├íte krat┼íie, ale hust├ę vlasy. Ploch├ę kefy pom├íhaj├║ vyrovna┼ą a uhladi┼ą vlasy aj pri f├ęnovan├ş. Maj├║ pru┼żn├║ podu┼íku, v ktorej s├║ umiestnen├ę ┼ítetiny. Pru┼żn├í podu┼íka pom├íha prirodzene kop├şrova┼ą ┼ąah kefy po vlasoch a zmierni┼ą tlak na poko┼żku.

Ploch├ę kefy sa vyr├íbaj├║ v obd─║┼żnikovom alebo ov├ílnom tvare. K├║pite ich v dvoch ve─żkostiach. Men┼íie ploch├ę kefy s├║ skladnej┼íie a vhodn├ę na ─Źast├ę cestovanie. Na dom├íce pou┼żitie s├║ lep┼íie v├Ą─Ź┼íie kefy, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ d├┤kladnej┼íie a ┼íetrnej┼íie roz─Źesanie.

Gu─żat├ę kefy

Gu─żat├ę kefy sa pou┼ż├şvaj├║ na vytvarovanie ├║─Źesu. S ich pomocou z├şska v├í┼í ├║─Źes objem. Na roz─Źes├ívanie nie s├║ vhodn├ę. Gu─żatou kefou m├┤┼żete vytvori┼ą vlny alebo nimi vlasy vyrovna┼ą. Pri v├Żbere vezmite do ├║vahy d─║┼żku va┼íich vlasov. Na dlh├ę vlasy vyberajte gu─żat├║ kefu s v├Ą─Ź┼í├şm priemerom a naopak.

Gu─żat├ę kefy sa vyr├íbaj├║ z viacer├Żch druhov materi├ílov, ktor├ę ur─Źuj├║ ich vlastnosti. Najmenej vhodn├ę s├║ kefy s plastov├Żm jadrom, preto┼że plast nedok├í┼że absorbova┼ą teplo. Aby v├ím gu─żat├í kefa pomohla vytvarova┼ą vlasy do po┼żadovan├ęho tvaru, vhodnej┼í├şmi materi├ílmi s├║ hlin├şk alebo keramika. Oboje v├Żborne prij├şma a odovzd├íva teplo. V├Żhodou keramiky je, ┼że p├┤sob├ş aj proti tvoreniu statickej elektriny a krepovateniu vlasov. Na druhej strane je v┼íak menej odoln├í vo─Źi zlomeniu pri p├íde kefy.

Tunelov├ę kefy

Tento typ je ur─Źen├Ż na vys├║┼íanie vlasov. Medzi ┼ítetinami na kefe s├║ vytvoren├ę dlh├ę tunely, ktor├ę vytv├íraj├║ priestor pre pr├║denie hor├║ceho vzduchu. Vlasy sa okrem r├Żchlej┼íieho vysu┼íenia nezamot├ívaj├║. Tunelov├ę kefy m├┤┼żu by┼ą ploch├ę alebo gu─żat├ę.

Tangle Teezer

Ak m├íte probl├ęm s roz─Źesan├şm vlasov, vysk├║┼íajte Tangle Teezer. V─Ćaka d├┤myseln├ęmu dizajnu a ┼ípeci├ílnym ┼ítetin├ím roz─Źe┼íete vlasy bezbolestne. ┼átetiny pri roz─Źes├ívan├ş navy┼íe jemne mas├şruj├║ poko┼żku hlavy. Tangle Teezer je vhodn├Ż pre v┼íetky typy vlasov a na ─Źesanie za sucha aj za mokra.

vyberomat sk comb
vyberomat sk comb

Vlastnosti materiálov

Materi├íl hrebe┼ła

Pri v├Żrobe hrebe┼łov sa pou┼ż├şvaj├║ tri druhy materi├ílov – plast, kov a drevo.

Plast

Plast je vhodn├Ż na ─Źesanie a tie┼ż ├║pravu ├║─Źesu. Dobre sa udr┼żiava a ─Źist├ş. Nev├Żhodou je jeho l├ímavos┼ą.

Kov

Kov sa vyzna─Źuje vysokou odolnos┼ąou. N├íjdete ho naj─Źastej┼íie na r├║─Źke hrebe┼ła na tup├şrovanie. Na zuby hrebe┼ła nie je vhodn├Ż, preto┼że by vlasy po─Źas roz─Źes├ívania po┼íkodil.

Drevo

Drevo je vhodn├Żm materi├ílom najm├Ą na hrebene so ┼íirok├Żmi medzerami medzi zubmi. Nev├Żhodou je v┼íak n├íro─Źnej┼íie um├Żvanie a dezinfekcia.

Materiál na kefy na vlasy

Vhodne zvolen├Ż materi├íl zabr├íni ich l├ímaniu a po┼íkodeniu. Na v├Żber m├íte nasledovn├ę materi├íly:

Divia─Źie ┼ítetiny

Divia─Źie ┼ítetiny pom├íhaj├║ nanies┼ą ko┼żn├Ż maz od poko┼żky hlavy po celej d─║┼żke vlasu. Zabra┼łuj├║ tak ich l├ímaniu, krepovateniu a nadmern├ęmu vys├║┼íaniu. Pri ka┼żdodennom ─Źesan├ş dod├ívaj├║ ├║─Źesu vzdu┼ínos┼ą a pom├íhaj├║ proti tvorbe statickej elektriny. S├║ vhodn├ę na rovn├ę aj na vlnit├ę vlasy a tie┼ż na jemn├ę vlasy, ktor├Żm dodaj├║ objem.

Nylonov├ę ┼ítetiny

Nylonov├ę ┼ítetiny maj├║ antistatick├ę vlastnosti. Vhodn├ę je, aby boli zakon─Źen├ę ochrannou guli─Źkou, ktor├í chr├íni vlasy a poko┼żku hlavy pred po┼íkoden├şm. Nylonov├ę ┼ítetiny dobre roz─Źes├ívaj├║ aj zamotan├ę vlasy bez toho, aby ich po┼íkodili. Vlasy s├║ pri pravidelnom ─Źesan├ş zdrav├ę a ─żahko sa upravuj├║.

Kombinovan├ę ┼ítetiny

Na niektor├Żch kef├ích n├íjdete v jednotliv├Żch zv├Ązkoch ┼ítet├şn kombin├íciu divia─Źich a nylonov├Żch ┼ítet├şn. S├║ vhodn├ę pre jemn├ę a hust├ę vlasy. Tieto kefy sp├íjaj├║ v├Żhody oboch materi├ílov.

Dreven├ę ostne

Ak h─żad├íte sp├┤sob, ako vlasy ┼íetrne roz─Źesa┼ą, vysk├║┼íajte kefu s dreven├Żmi ost┼łami. Drevo pri ─Źesan├ş navy┼íe jemne mas├şruje poko┼żku hlavy a pom├íha cirkul├ícii krvi. Drevo m├í tie┼ż antistatick├ę ├║─Źinky.

Praktick├ę tipy na z├íver

Hrebe┼ł patr├ş k na┼íim ka┼żdodenn├Żm pomocn├şkom pri starostlivosti o vlasy. Ka┼żd├Ż typ vlasov v┼íak potrebuje in├Ż hrebe┼ł alebo kefu.

  • Ak m├íte jemn├ę dlh├ę vlasy, vyberte si kefu s pr├şrodn├Żmi ┼ítetinami z diviaka.
  • Na mokr├ę vlasy pou┼żite hrebe┼ł so ┼íirok├Żmi zubami. Pri ich su┼íen├ş tunelov├║ kefu.
  • Hust├ę ku─Źerav├ę vlasy si p├Żtaj├║ ploch├║ kefu zo syntetick├Żch materi├ílov. Pred su┼íen├şm je vhodn├ę roz─Źesa┼ą ich hrebe┼łom s extra ┼íirok├Żmi medzerami.
  • Na kr├ítke vlasy pou┼ż├şvajte riedku kefu s nylonov├Żmi ┼ítetinami alebo hrebe┼ł so ┼íirok├Żmi zubami.
  • Pri ├║prave norm├ílnych vlasov je vhodn├í kombin├ícia nylonov├Żch a divia─Ź├şch ┼ítet├şn. T├íto kombin├ícia pom├┤┼że vlasy uhladi┼ą a d├┤kladne roz─Źesa┼ą.
vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest