Ako vybra┼ą dobr├Ż stan do z├íhrady a do pr├şrody

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk campgo one layer pop up p
vyberomat sk campgo one layer pop up p

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk coleman festival octagon
vyberomat sk coleman festival octagon

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk jurek midi duo
vyberomat sk jurek midi duo

Najvyššia kvalita

Na rodinn├║ dovolenku do pr├şrody, ─Źi v├Żlet s┬ápriate─żmi, budete potrebova┼ą spac├ík, karimatku a┬áv┬áneposlednom rade aj stan. Na trhu n├íjdete ve─ża modelov turistick├Żch a rodinn├Żch stanov, ktor├ę sa navz├íjom l├ş┼íia. Aby ste si vybrali stan, ktor├Ż v├ím bude vyhovova┼ą najlep┼íie, pripravili sme pre v├ís kr├ítkeho n├íkupn├ęho poradcu. Dozviete sa, ako si vybra┼ą kvalitn├Ż stan, ktor├Ż odol├í aj nepriazniv├ęmu po─Źasiu. Zozn├ímite sa tie┼ż s┬áparametrami, ktor├ę v├ím prezradia v┼íeli─Źo o┬ájeho stabilite a┬ákon┼ítrukcii. Pri k├║pe stanu je d├┤le┼żit├ę jednoduch├ę pren├í┼íanie a┬ár├Żchle postavenie. Nezabudli sme ani na r├┤zny typy a┬átvary stanov, z┬áktor├Żch si m├┤┼żete vybera┼ą.

vyberomat sk tent
vyberomat sk tent
N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Campgo One-Layer Pop Up 2P– dobr├í cena
– nepremokavos┼ą
– samorozkladac├ş
– ─żahkos┼ą
– jednopl├í┼í┼ąov├Ż
– men┼íia ve─żkos┼ą
31 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Husky Breaker 3 classic– nepremokavos┼ą
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– s├║─Źas┼ąou balenia je opravn├Ż set
– komplikovan├ę zlo┼żenie do vaku68 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Husky Bard 4 Family– nepremokavos┼ą
– priestrannos┼ą
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– komplikovan├ę zlo┼żenie do vaku180 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Coleman Festival Octagon– nepremokavos┼ą
– ve─żkos┼ą
– 360 stup┼łov├Ż v├Żh─żad
– mo┼żnos┼ą rozdeli┼ą stan na 2 miestnosti s vlastn├Żm vchodom
– vysok├í v├íha240 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Jurek MIDI 4 DUO– nepremokavos┼ą
– dva vchody
– ─żahk├ę zlo┼żenie
– s├║─Źas┼ąou balenia je opravn├Ż set
– vysok├í cena314 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk campgo one layer pop up p

Campgo One-Layer Pop Up 2P

Outdoorov├Ż samorozkladac├ş stan je ur─Źen├Ż pre maxim├ílne 2 osoby. Kon┼ítrukcia je vyroben├í zo sklolamin├ítu. Rozmery rozbalen├ęho stanu: 120x 220 x 95 cm. V├íha: 1,8 kg.


vyberomat sk husky breaker classic

Husky Breaker 3 classic

Dvojpl├í┼í┼ąov├Ż outdoorov├Ż stan v tvare iglu je ur─Źen├Ż pre 3 dospel├ę osoby, ktor├ę radi tr├ívia ─Źas v pr├şrode. Je vhodn├Ż aj do nepriazniv├ęho po─Źasia, v─Ćaka jeho nepremokavosti a odolnosti vo─Źi vonkaj┼í├şm poveternostn├Żm podmienkam. V├Żhodou s├║ ├║lo┼żn├ę priestory a predsienka. Kon┼ítrukcia je vyroben├í zo sklolamin├ítu. Rozmery rozbalen├ęho stanu: 185 x 300 x 130 cm. Rozmery zbalen├ęho stanu: 45 x 15 x 15 cm. V├íha: 3,5 kg.


vyberomat sk husky bard family

Husky Bard 4 Family

Stan Husky je overenou zna─Źkou kvality, ktor├í je ve─żmi ob─ż├║ben├í. Ur─Źen├Ż je pre 4 ─żud├ş, ktor├Ż radi tr├ívia ─Źas v pr├şrode. V├Żhodou je jeho priestrannos┼ą v─Ćaka jeho tunelov├ęmu tvaru. S├║─Źas┼ąou stanu je pl├í┼í┼ą, ─Źo zais┼ąuje jeho nepremokavos┼ą. Rozmery rozbalen├ęho stanu: 430 x 270 x 190 cm. Rozmery zbalen├ęho stanu: 65 x 24 x 24 cm. V├íha: 8,5 kg.


vyberomat sk coleman festival octagon

Coleman Festival Octagon

Rodinn├Ż stan je ur─Źen├Ż a┼ż pre 8 os├┤b. Hod├ş sa na festival alebo do pr├şrody. Ve─żkou v├Żhodou je iglu stanu je mo┼żnos┼ą rozdeli┼ą ho pomocou textilnej prep├í┼żky na dve miestnosti s vlastn├Żm vchodom. V─Ćaka technol├│gi├ş WeatherTec je odoln├Ż vo─Źi siln├ęmu da┼ż─Ću a vetru. ─Äal┼íou technol├│giou je Fire Retardant ktor├Ż potla─Ź├ş horenie tkaniny v pr├şpade po┼żiaru. Rozmery rozbalen├ęho stanu: 428 x 396 x 225 cm. Rozmery zbalen├ęho stanu: 85 x 30 x 30 cm. V├íha: 20,7 kg.


vyberomat sk jurek midi duo

Jurek MIDI 4 DUO

Tento dvojpl├í┼í┼ąov├Ż outdoorov├Ż stan m├┤┼żete pou┼ż├şva┼ą ─Źasto a celoro─Źne. Vhodn├Ż je pre 4 osoby. Obsahuje dva vchody. Kvalitn├Ż materi├íl zais┼ąuje odolnos┼ą vo─Źi vode, zl├Żm poveternostn├Żm podmienkam a UV ┼żiareniu. Taktie┼ż je odoln├í vo─Źi mechanick├ęmu po┼íkodeniu. Rozmery rozbalen├ęho stanu: 220 x 360 x 145 cm. Rozmery zbalen├ęho stanu: 42 x 22 x 22 cm. V├íha: 4,5 kg.

Typy stanov

Stany sa od seba l├ş┼íia napr. t├Żm, do ak├Żch podmienok a na ak├ę pou┼żitie s├║ najvhodnej┼íie. Pod─ża toho del├şme stany na 4 typy:

Rodinn├ę stany

Rodinn├ę stany vyu┼żijete na dovolenke v pr├şrode alebo v turistickom kempe. Tento typ stanu vyhovuje viac─Źlennej rodine a poskytne jej potrebn├Ż komfort na spanie aj na odlo┼żenie vec├ş. Pod─ża konkr├ętnej ve─żkosti sa tu pohodlne vyspia ┼ítyri a viac os├┤b. V─Ćaka ve─żkorys├ęmu rozmeru, ktor├Ż kladie d├┤raz na dostatok priestoru, sa m├┤┼żete v ┼łom aj postavi┼ą.

Interi├ęr rodinn├ęho stanu b├Żva rozdelen├Ż do dvoch alebo viacer├Żch oddelen├Żch priestorov. Okrem toho je k dispoz├şcii predsie┼ł pre ulo┼żenie vec├ş a in├ę vyu┼żitie. Nev├Żhodou m├┤┼że by┼ą v├Ą─Ź┼í├ş rozmer a v├íha po zlo┼żen├ş. Ke─Ć┼że na rodinn├ę dovolenky v├Ą─Ź┼íina z n├ís cestuje autom, preprava stanu na vybran├ę miesto by nemala by┼ą probl├ęmom. Ak si k├║pite rodinn├Ż stan, po─Ź├ştajte s dlh┼í├şm ─Źasom potrebn├Żm na jeho rozlo┼żenie a zlo┼żenie.

Turistick├ę stany

Turistick├ę stany s├║ skladn├ę a daj├║ sa r├Żchlo postavi┼ą. Jednotliv├ę modely s├║ ur─Źen├ę pre dve alebo viac os├┤b. Jednou z hlavn├Żch po┼żiadaviek na tento typ je jeho hmotnos┼ą. Nem├┤┼żete preto po─Ź├şta┼ą s tak├Żm ve─żkorys├Żm priestorom ako v rodinnom stane. Turistick├ę stany dobre obstoja v be┼żn├Żch podmienkach. Vyu┼żijete ich na v├Żletoch v pr├şrode, no do n├íro─Źn├Żch vysokohorsk├Żch miest ur─Źen├ę nie s├║.

vyberomat sk tent
vyberomat sk tent

Expedi─Źn├ę stany

Expedi─Źn├ę stany sa vzh─żadom pon├í┼íaj├║ na turistick├ę. Maj├║ pevn├║ a odoln├║ kon┼ítrukciu vyroben├║ z ─żahk├Żch, tvrden├Żch materi├ílov. V─Ćaka tomu s├║ ove─ża stabilnej┼íie a odolaj├║ aj n├íporom vetra. Pri ich v├Żrobe sa mysl├ş tie┼ż na ich nepremokavos┼ą. Expedi─Źn├ę stany m├┤┼żete preto pou┼żi┼ą v n├íro─Źn├Żch podmienkach ve─żh├┤r. Kvalite vyhotovenia zodpoved├í aj cena t├Żchto stanov. V porovnan├ş s ostatn├Żmi druhmi s├║ najdrah┼íie.

Ultra─żahk├ę stany

Ak h─żad├íte stan, ktor├Ż m├í ─Źo najni┼ż┼íiu hmotnos┼ą a minim├ílne rozmery, najvhodnej┼í├şm rie┼íen├şm bude ultra─żahk├Ż stan. Tak├Żto stan je vhodn├Ż maxim├ílne pre dve osoby. Mus├şte v┼íak po─Ź├şta┼ą s men┼í├şm priestorom a men┼íou odolnos┼ąou vo─Źi vetru a da┼ż─Ću.

Stany pod─ża tvaru

Pri k├║pe sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s nasledovn├Żmi tvarmi stanov:

Kupolovit├Ż tvar

Tento tvar je u n├ís najviac roz┼í├şren├Ż vo v┼íetk├Żch typoch stanov. Z├íklad jeho kon┼ítrukcie tvoria dva pr├║ty smeruj├║ce z rohu do rohu naprie─Ź stanom. V jeho strede sa prekri┼żuj├║. ─Äal┼íie pr├║ty spev┼łuj├║ predsie┼ł a vchod.

Kupolovit├Ż stan sa d├í ve─żmi r├Żchlo postavi┼ą aj zlo┼żi┼ą. Okrem toho je stabiln├Ż a poskytuje dostatok priestoru. Niektor├ę modely, spravidla s viacer├Żmi pr├║tmi, nie je potrebn├ę ukotvi┼ą do zeme. Plat├ş, ┼że ─Ź├şm viac pr├║tov m├í stan, t├Żm je stabilnej┼í├ş a odolnej┼í├ş proti vetru.

vyberomat sk tent
vyberomat sk tent

Tunelov├Ż tvar

Tunelov├Ż tvar sa u n├ís nepou┼ż├şva a┼ż v takej miere. Jeho v├Żhodou je men┼íia plocha, ktor├║ zaberie, napriek tomu poskytuje dostatok vn├║torn├ęho priestoru. Postavenie je o nie─Źo zlo┼żitej┼íie a vy┼żaduje viacero pr├║tov. Tunelov├Ż stan je potrebn├ę ukotvi┼ą do zeme minim├ílne v ┼ítyroch bodoch. V pr├şpade vetern├ęho po─Źasia sa stavia krat┼íou stenou smerom k vetru.

├ü─Źkov├Ż tvar

Tento tvar stanu bol najbe┼żnej┼í├şm v minulosti. Nev├Żhodou je men┼í├ş vn├║torn├Ż priestor pri rovnakej podlahovej ploche ako pri tvare tunela. Kon┼ítrukcia „├í─Źkov├ęho“ tvaru nie je tak├í pevn├í ako pri ostatn├Żch typoch. Do zeme sa kotv├ş pomocou l├ín a kol├şkov.

Parametre v├Żberu

Jedn├Żm z najd├┤le┼żitej┼í├şch parametrov v├Żberu stanu je jeho ve─żkos┼ą. T├í by mala zodpoveda┼ą po─Źtu os├┤b, ktor├ę v ┼łom bud├║ naraz spa┼ą. Na jednu osobu po─Ź├ştajte priestor 55 ÔÇô 60 cm na ┼í├şrku. D─║┼żka stanu by mala presahova┼ą va┼íu telesn├║ v├Ż┼íku o 25 cm. Okrem toho je potrebn├ę porovn├íva┼ą aj in├ę parametre.

Konštrukcia

Materi├íl kon┼ítrukcie ur─Źuje jej vlastnosti, ak├Żmi s├║ odolnos┼ą a hmotnos┼ą. Na v├Żber m├íte:

Lamin├ítov├ę pr├║ty

Lamin├ítov├ę pr├║ty s├║ najviac roz┼í├şrenou mo┼żnos┼ąou. Maj├║ vy┼í┼íiu hmotnos┼ą. Na druhej strane s├║ v┼íak lacnej┼íie. Lamin├ítov├ę pr├║ty nie s├║ tak├ę pevn├ę ako pr├║ty z ostatn├Żch materi├ílov. M├┤┼żu sa preto ─żah┼íie zlomi┼ą. Po┼íkoden├Ż diel je mo┼żn├ę vymeni┼ą.

Duralov├ę pr├║ty

Duralov├ę pr├║ty s├║ kvalitnej┼íie, pevnej┼íie a ─żah┼íie. Nev├Żhodou je vy┼í┼íia cena. Maj├║ v┼íak vy┼í┼íiu odolnos┼ą, n├íjdete ich najm├Ą v expedi─Źn├Żch stanoch.

vyberomat.sk tent
vyberomat.sk tent

Plášte

Vrchn├║ ─Źas┼ą stanu tvoria pl├í┼íte. Pod─ża toho pozn├íme:

Jednopl├í┼í┼ąov├ę stany

Jednopl├í┼í┼ąov├ę stany sa vyr├íbaj├║ z ─żah┼í├şch materi├ílov. Nev├Żhodou je vy┼í┼íia kondenz├ícia vlhkosti vo vn├║tri. Lacn├ę jednopl├í┼í┼ąov├ę stany vyu┼żijete napr├şklad na pr├şle┼żitostn├ę prespanie v z├íhrade. Nie s├║ ve─żmi odoln├ę vo─Źi da┼ż─Ću. Jeden pl├í┼í┼ą maj├║ aj expedi─Źn├ę stany. V─Ćaka pou┼żit├Żm materi├ílom poskytn├║ plnohodnotn├║ ochranu pred da┼ż─Ćom.

Dvojpl├í┼í┼ąov├ę stany

Dvojpl├í┼í┼ąov├ę stany sa skladaj├║ z vn├║tornej priedu┼ínej a vonkaj┼íej vrstvy, ktor├í sa naz├Żva tropiko. Tak├íto kon┼ítrukcia obmedzuje kondenz├íciu vlhkosti. Tropiko chr├íni stan pred premoknut├şm. Voda ste─Źie po jeho povrchu a na vn├║torn├║ vrstvu sa nedostane.

Podlaha

Najhlavnej┼íou vlastnos┼ąou podlahy v stane je odolnos┼ą vo─Źi vode, aby nedo┼ílo k jej presiaknutiu dovn├║tra. Aby dobre odolala zv├Ż┼íen├ęmu tlaku vody, ktor├Ż vznik├í p├┤soben├şm v├íhy ─żudsk├ęho tela, mala by ma┼ą vodn├Ż st─║pec minim├ílne 5 000 mm pre be┼żn├ę podmienky. Podlaha sa vyr├íba z dvoch druhov materi├ílov:

PVC podlaha ÔÇö m├í krat┼íiu ┼żivotnos┼ą. Je tie┼ż menej odoln├í a pou┼ż├şvan├şm sa ─żahko po┼íkod├ş.

Polyester a polyamid ÔÇö tento materi├íl je kvalitnej┼í├ş. Za jeho vy┼í┼íiu odolnos┼ą si budete musie┼ą priplati┼ą.

Vodn├Ż st─║pec

V predch├ídzaj├║cej ─Źasti sme spomenuli vodn├Ż st─║pec podlahy. Tento ├║daj je d├┤le┼żit├Ż aj pri vrchnom materi├íli stanu. Vodn├Ż st─║pec prezr├ídza, nako─żko je stan odoln├Ż vo─Źi vode. Pre va┼íu orient├íciu uvedieme, ┼że vodn├Ż st─║pec 2 000 mm znamen├í, ┼że materi├íl odol├í tlaku kvapiek, ktor├ę padaj├║ r├Żchlos┼ąou 80ÔÇô90 km/h. ─î├şm vy┼í┼íia je jeho hodnota, t├Żm v├Ą─Ź┼íiu odolnos┼ą vo─Źi da┼ż─Ću m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą. Pri k├║pe stanu skontrolujte dve hodnoty:

Vodn├Ż st─║pec tropika

Pre pobyt v nen├íro─Źn├Żch podmienkach posta─Ź├ş hodnota vodn├ęho st─║pca 3 000 mm a viac. Ak hroz├ş, ┼że budete ma┼ą po─Źas stanova─Źky nepriazniv├ę po─Źasie s b├║rkami a da┼ż─Ćom, vyberajte modely s hodnotou 4 000ÔÇô5 000 mm. Hodnota 6 000 mm a vy┼í┼íia odol├í aj extr├ęmnym podmienkam.

Vodn├Ż st─║pec podlahy

Pre be┼żn├ę pou┼żitie vyberajte modely s hodnotou 5 000 mm. Do extr├ęmnych podmienok s├║ ur─Źen├ę materi├íly s vodn├Żm st─║pcom 8 000ÔÇô10 000 mm.

Hmotnos┼ą

Hmotnos┼ą stanu vypl├Żva z jeho ve─żkosti. Rodinn├ę stany s├║ preto naj┼ąa┼ż┼íie. Ak vyber├íte stan na pe┼íiu alebo cyklistick├║ turistiku, h─żadajte modely s hmotnos┼ąou 2ÔÇô2,5 kg.

Tipy na záver

Spr├ívny v├Żber stanu je d├┤le┼żit├Ż pre v├í┼í komfort pri jeho pou┼ż├şvan├ş. N├íkupu by preto mal predch├ídza┼ą starostliv├Ż v├Żber. Pri rozhodovan├ş o konkr├ętnom modeli v├ím pom├┤┼że ├║─Źel, na ktor├Ż stan potrebujete a po─Źet os├┤b, ktor├ę ho bud├║ pou┼ż├şva┼ą. Porovn├ívajte tie┼ż parametre ako hmotnos┼ą, materi├íl ty─Ź├ş, pl├í┼í┼ąa a podlahy. Pre porovnanie odolnosti pl├í┼í┼ąa a podlahy stanu skontrolujte hodnotu vodn├ęho st─║pca.

K┬ástanu si m├┤┼żete zak├║pi┼ą r├┤zne doplnky, napr├şklad n├íhradn├ę kol├şky, aj impregna─Źn├║ a┬áopravn├║ sadu, ktor├í v├ím pom├┤┼że opravi┼ą steny stanu v┬ápr├şpade roztrhnutia. K┬ániektor├Żm modelom je mo┼żn├ę dok├║pi┼ą predsienky na roz┼í├şrenie priestoru. Ochranu proti chladu a┬ávlhkosti odspodu stanu zlep┼íia tzv. foodprinty. S├║ to ┼ípeci├ílne podlo┼żky, ktor├ę podlo┼ż├şte pod stan.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest