Ako vybrať správny odlakovač

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk bel premium odlakovacie tampony ks
vyberomat sk bel premium odlakovacie tampony ks

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk benecos bio natural nail polish remover ml
vyberomat sk benecos bio natural nail polish remover ml

Rozumná voľba

vyberomat sk opi expert touch remover ml
vyberomat sk opi expert touch remover ml

Najvyššia kvalita

Ak patríte k tým ženám, ktoré si pravidelne či príležitostne lakujú nechty, iste ste už použili odlakovač. Odlakovač je účinný spôsob, ako odstrániť zvyšky laku z nechtov. Jednotlivé produkty sa od seba však líšia vo viacerých vlastnostiach. Aby ste si vybrali ten odlakovač na nechty, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať, mali by ste tieto rozdiely poznať. Práve to vám pomôže pri výbere.

Pri kúpe si najskôr vyberte typ odlakovača, ktorý preferujete. Môžete si vybrať podľa zloženia alebo spôsobu použitia. Dôležitý je tiež účinok produktu na vaše nechty a ich zdravie. Keď už budete poznať všetky rozdiely, na záver článku si môžete prečítať, ako správne nechty odlakujete.

vyberomat sk nail varnish remover
vyberomat sk nail varnish remover

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov na výhodné odlakovače na nechty.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
OPI Polish Remover 110 ml– obsahuje aloe vera
– regeneruje
– zapácha
– vysoká cena
6,60 €Zobraziť ponuku
OPI Expert Touch Remover 110 ml– rýchlosť odlakovania
– citrusová vôňa
– výživa
– vyššia cena6,60 €Zobraziť ponuku
BENECOS BIO Natural Nail Polish Remover 125 ml– bio výrobok
– neobsahuje acetón
– vhodný pre vegánov
– obsahuje oleje
zapácha5,10 €Zobraziť ponuku
DERMACOL Odourless– bez zápachu
– vhodný aj na oslabené nechty
– neobsahuje acetón
– nenašli sme2,00 €Zobraziť ponuku
BEL Premium odlakovacie tampóny 30 ks– ideálne na cestu
– bez zápachu
– obsahuje vitamín E
– neekologickosť výrobku2,30 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk opi polish remover ml

OPI Polish Remover 110 ml

Odlakovač na nechty s obsahom 110 ml obsahuje výťažok z aloe vera, vďaka čomu regeneruje kožné a nechtové tkanivo. Taktiež obsahuje acetón, ktorý účinne odstraňuje lak a nezanecháva škvrny.


vyberomat sk opi expert touch remover ml

OPI Expert Touch Remover 110 ml

Tento odlakovač s objemom 110 ml, zanecháva po použití citrusovú vôňu. Je určený aj pre tmavšie odtiene laku a nezanecháva žiadne škvrny. Zároveň regeneruje kožné a nechtové tkanivo.


vyberomat sk benecos bio natural nail polish remover ml

BENECOS BIO Natural Nail Polish Remover 125 ml

Bio odlakovač na nechty je vhodný pre ľudí s citlivými a oslabenými nechtami. Výrobok je vhodný pre vegánov. Obsahuje oleje z pomaranča a citróna. Balenie má 125 ml.


vyberomat sk dermacol odourless

DERMACOL Odourless

Odlakovač je vhodný aj pre slabé a poškodené nechty. Neobsahuje acetón. Pri aplikácií nezapácha ako ostatné typy odlakovačov. Objem balenia je 120 ml.


vyberomat sk bel premium odlakovacie tampony ks

BEL Premium odlakovacie tampóny 30 ks

Odlakovacie tampóny sú ideálne na cesty. Obsahujú vitamín E a oleje, ktoré chránia nechty pred poškodením. Tampóny sú bez zápachu. Po použití zanechávajú citrusovú vôňu. Balenie obsahuje 30ks.

Typy odlakovačov

Na trhu nájdete viacero typov odlakovačov. Líšia sa od seba svojím zložením. Môžete si vybrať:

Acetónové odlakovače na nechty

Acetónové odlakovače používajú na rozpustenie laku na nechty acetón. Sú dobrou voľbou, ak potrebujete odstrániť viac vrstiev laku alebo lak s trblietkami. Odlakovače s acetónom však nie sú veľmi vhodné na pravidelné používanie. Acetón totiž oslabuje nechty. Nemali by ste ich používať ani v tom prípade, ak máte suché a lámavé nechty.

Bezacetónové odlakovače na nechty

Jemnejší spôsob odstránenia laku predstavujú odlakovače bez acetónu. Vďaka pridaným látkam pre hydratáciu ich môžete používať aj na citlivé nechty. Nezabudnite však použitie odlakovača kombinovať s posilňujúcimi prípravkami pre nechty.

vyberomat sk nail varnish remover
vyberomat sk nail varnish remover

Parfumované odlakovače na nechty

Parfumované odlakovače zmierňujú pridaním vône typický pach odlakovačov. Môžete sa stretnúť s rôznymi vôňami.

Odlakovače vo forme pera

Odlakovače vo forme pera využijete pri úprave nechtov po lakovaní. Jemným špicom pera na odlakovanie odstránite lak z pokožky mimo nechtu.

Odlakovacie obrúsky

Odlakovacie obrúsky sú výbornou pomôckou na cesty. Vďaka nim nebudete musieť do kozmetickej taštičky baliť fľaštičku s odlakovačom aj kozmetické tampóny. Lak jednoducho odstránite pomocou obrúskov nasiaknutých odlakovačom. Niektoré odlakovacie obrúsky obsahujú aj zložky pre ošetrenie kože.

Odlakovacie tampóny

Odlakovacie tampóny sú podobne ako obrúsky nasiaknuté odlakovačom. Zabalené v krabičke si ich môžete vziať pre prípad potreby kamkoľvek so sebou.

Bio odlakovače

Ak hľadáte odlakovač extra šetrný k pokožke, vyskúšajte bio odlakovač. Tieto produkty obsahujú rôzne prírodné látky, ktoré majú hydratačné a regeneračné účinky na nechty.

Odlakovače podľa účinku

Pravidelné lakovanie a odlakovanie nechtov narúša ich prirodzenú štruktúru, vysúša ich a môže spôsobovať ich lámavosť. Preto v mnohých odlakovačoch nájdete látky, ktoré nechtom pomáhajú v regenerácii. Môžete sa stretnúť s viacerými účinkami na nechty:

vyberomat sk nail varnish remover
vyberomat sk nail varnish remover
  • Odlakovače s protizápalovým účinkom — chránia nechty a pokožku pred zápalom.
  • Vyživujúce odlakovače — dodávajú nechtom vitamíny A a E. Nechty sa vďaka tomu nevysúšajú a neoslabujú.
  • Proti lámaniu a štiepeniu — posilňujú štruktúru nechtov, zabraňujú ich vysúšaniu a lámaniu. Medzi zložkami týchto produktov nájdete napríklad prírodné oleje a vitamín E.
  • Odlakovače s regeneračným účinkom — regeneráciu nepotrebuje len necht ale aj nechtové lôžko. Regeneračné odlakovače obsahujú látky pre jeho obnovu a posilnenie, ako glycerín, rastlinné oleje a proteíny.

Podľa objemu

Odlakovače sa od seba odlišujú aj objemom. Pre občasné použitie sú vhodné balenia s obsahom 50 ml. Ak si nechty lakujete často, môžete uvažovať nad balením v objeme 100 – 150 ml. Väčší objem je vhodný pre profesionálne použitie v nechtových salónoch. Na tento účel si môžete kúpiť balenie 500 alebo 1 000 ml.

Ako správne odlakovať nechty

Aby ste lak na nechty odstránili naozaj dôkladne a zároveň čo najšetrnejšie, dodržujte nasledovný postup:

  1. Naneste odlakovač na kozmetický tampón a priložte ho na necht. Chvíľu nechajte pôsobiť.
  2. Stierajte lak smerom ku končekom prstov. Dávajte pri tom pozor na okolitú pokožku. Mali by ste sa jej dotýkať čo najmenej.
  3. Ruky dôkladne umyte. Ak je to možné, nenanášajte hneď nový lak. Namiesto toho doprajte nechtom regeneráciu. Vhodné je použitie krému či olejčeka na nechty.

Pre zdravie pokožky prstov aj nechtov sa odporúča nepoužívať odlakovač viac ako raz týždenne. Netýka sa to len odlakovačov s acetónom. Aj bezacetónové odlakovače obsahujú chemické látky, ktoré pri častom použití nechtom neprospievajú.

Záver

Odlakovač je nevyhnutnou pomôckou pre každú ženu, ktorá si rada lakuje nechty. Pri kúpe máte na výber viacero typov odlakovačov. Základné delenie je na acetónové a bezacetónové. Na trhu nájdete tiež praktické riešenie odstránenia laku z pokožky okolo nechtov či na cestách. Vyberajte preto podľa vašich potrieb.

Jednotlivé produkty sa od seba líšia aj účinkom. Iný odlakovač budete potrebovať na suché a lámavé nechty a iný, ak budete chcieť poskytnúť nechtom dostatočnú výživu. Pre zdravie nechtov nezabúdajte na dôkladné odstránenie zvyškov laku a starostlivosť o ruky. Ak si nechty lakujete pravidelne, doprajte im hydratáciu a vyživenie aj prostredníctvom krémov či kondicionérov na starostlivosť o nechty.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest