Ako vybra┼ą trampol├şnu

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk crefit classic cm ochranna siet rebrik

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk spartan safety cm ochranna siet schodiky
vyberomat sk spartan safety cm ochranna siet schodiky

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk marimex premium cm vnutorna ochranna siet schodiky

Najvyššia kvalita

Trampol├şna na z├íhradu, do telocvi─Źne ─Źi do bytu pote┼í├ş nielen deti. Zacvi─Źi┼ą si na nej m├┤┼żu aj dospel├ş. Pri v├Żbere za─Źnite vo─żbou vhodn├ęho typu pod─ża ├║─Źelu, ktor├ęmu bude sl├║┼żi┼ą. ─Äalej budete potrebova┼ą vybra┼ą tvar, ve─żkos┼ą a┬ánosnos┼ą. D├┤le┼żit├ę je tie┼ż dopredu vedie┼ą, ko─żko os├┤b bude trampol├şnu pou┼ż├şva┼ą.

Pri v├Żbere konkr├ętneho modelu je vhodn├ę porovna┼ą viacero parametrov. Skontrolujte materi├íly, z ktor├Żch je trampol├şna vyroben├í, stabilitu n├┤h a kvalitu pru┼ż├şn. Ku ka┼żdej trampol├şne je mo┼żn├ę dok├║pi┼ą viacero doplnkov, ktor├ę pred─║┼żia jej ┼żivotnos┼ą alebo ju umo┼żnia vyu┼ż├şva┼ą aj v nepriaznivom po─Źas├ş. Ktor├ę to s├║, sa dozviete v z├ívere ─Źl├ínku.

vyberomat sk trampoline
vyberomat sk trampoline

─îo si vybra┼ą?

V tabu─żke ni┼ż┼íie v├ím pon├║kame zop├ír tipov na v├Żhodn├ę trampol├şny.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
MARIMEX PREMIUM 457 cm (vn├║torn├í ochrann├í sie┼ą + schod├şky)– obvod
– bezpe─Źnos┼ą
– stabilita kon┼ítrukcie
– pru┼żnos┼ą
– jednoduchos┼ą mont├í┼że
– cena400 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
SPARTAN SAFETY 305 cm (ochrann├í sie┼ą + schod├şky)– obvod
– bezpe─Źnos┼ą
– pru┼żnos┼ą
– jednoduchos┼ą mont├í┼że
– ni┼ż┼íia kvalita molit├ínov├Żch chr├íniacich ty─Ź├ş
– nosnos┼ą (100 kg)
233 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
MARIMEX 305 cm (ochrann├í sie┼ą + rebr├şk)– vhodn├í pre viacero os├┤b
– bezpe─Źnos┼ą
– stabilita kon┼ítrukcie
– pru┼żnos┼ą
– zlo┼żitos┼ą mont├í┼że187 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
CREFIT CLASSIC 305 cm (ochrann├í sie┼ą + rebr├şk)– cena
– obvod
– bezpe─Źnos┼ą
– pru┼żnos┼ą
– jednoduchos┼ą mont├í┼że
– n├ípis na sk├íkacej ploche m├┤┼że farbi┼ą160 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk marimex premium cm vnutorna ochranna siet schodiky

Marimex Premium 457 cm (vn├║torn├í ochrann├í sie┼ą + schod├şky)

Trampol├şna Marimex Premium m├í obvod 457 cm. Priemer plochy na sk├íkanie je 406 cm, v├Ż┼íka 270 cm. Obsahuje vn├║torn├║ ochrann├║ sie┼ą a schod├şky. Prednos┼ąou Marimexu Premium je vysok├í bezpe─Źnos┼ą, ktor├║ okrem in├ęho zabezpe─Źia proti┼ímykov├ę schod├şky. Nosnos┼ą trampol├şny je 150 kg. V├íha – 97 kg. Kon┼ítrukcia je vyroben├í z ocele. Sk├íkacia plocha je vyroben├í z materi├ílu polypropyl├ęn. Obsahuje 90 ks pru┼ż├şn.


vyberomat sk spartan safety cm ochranna siet schodiky

Spartan Safety 305 cm (ochrann├í sie┼ą + schod├şky)

Spartan Safety, je trampol├şna s priemerom 305 cm. Obsahuje ochrann├║ sie┼ą a schod├şky. Kon┼ítrukcia trampol├şny je vyroben├í z ocele. Plocha na sk├íkanie z polypropyl├ęnu. Maxim├ílna nosnos┼ą je 100 kg. V├í┼żi 53 kg. V├Ż┼íka trampol├şny je 200 cm, a v├Ż┼íka r├ímu 76 cm. Disponuje 60 ks pru┼ż├şn.


vyberomat sk marimex cm ochranna siet rebrik

Marimex 305 cm (ochrann├í sie┼ą + rebr├şk)

Marimex, je trampol├şna s priemerom 305 cm. Priemer plochy na sk├íkanie je 263 cm. V├Ż┼íka trampol├şny je 246 cm. Obsahuje ochrann├║ sie┼ą spolu s rebr├şkom. Nosnos┼ą Marimexu je 150 kg. V├í┼żi 49 kg. Kon┼ítrukcia trampol├şny je vytvoren├í z ocele, plocha na sk├íkanie z polypropyl├ęnu. Disponuje 54 ks pru┼ż├şn.


vyberomat sk crefit classic cm ochranna siet rebrik

Crefit Classic 305 cm (ochrann├í sie┼ą + rebr├şk)

Crefit Classic, je trampol├şna s priemerom 305 cm. Priemer plochy na sk├íkanie je 264 cm. S├║─Źas┼ąou trampol├şny je ochrann├í sie┼ą spolu s rebr├şkom. Kon┼ítrukcia je vyroben├í z ocele, plocha na sk├íkanie z polypropyl├ęnu. V├í┼żi 35 kg. V├Ż┼íka trampol├şny je 245 cm. V├Ż┼íka r├ímu 650 cm. Obsahuje 60 ks pru┼ż├şn.


Typy trampol├şn pod─ża ├║─Źelu

Prv├Żm krokom pri k├║pe trampol├şny je v├Żber vhodn├ęho typu. In├║ trampol├şnu budete potrebova┼ą na z├íhradu pre deti a in├║ do interi├ęru.

Vonkaj┼íie trampol├şny

Vonkaj┼íie trampol├şny s├║ ur─Źen├ę na sk├íkanie pre deti na z├íhrade. Vyr├íbaj├║ sa z m├Ąk┼í├şch materi├ílov s dostato─Źn├Żm pru┼żen├şm. D├┤le┼żitou s├║─Źas┼ąou je ochrann├í sie┼ą. Na v├Żber m├íte trampol├şny, ktor├ę jednoducho postav├şte na zem. Pre lep┼íiu stabilitu v┼íak m├┤┼żete vybra┼ą trampol├şnu, ktor├í sa zapust├ş do zeme. Nev├Żhodou je s├şce n├íro─Źnej┼íia in┼ítal├ícia, no iste ju vyv├í┼żi vy┼í┼íia bezpe─Źnos┼ą pri cvi─Źen├ş.

Vonkaj┼íie trampol├şny je vhodn├ę na zimu uskladni┼ą, ─Ź├şm pred─║┼żite ich ┼żivotnos┼ą. Pri k├║pe preto po─Ź├ştajte s potrebou vhodn├ęho priestoru. K trampol├şne do exteri├ęru odpor├║─Źame dok├║pi┼ą aj kryciu plachtu.

Interi├ęrov├ę trampol├şny

Sk├íkania na trampol├şne sa nemus├şte vzda┼ą ani v byte. Interi├ęrov├ę trampol├şny sa vyr├íbaj├║ v priemere okolo 1 ÔÇô 1,4 m. M├┤┼żete ich k├║pi┼ą v preveden├ş pre deti aj dospel├Żch. Modely pre dospel├Żch maj├║ nosnos┼ą a┼ż 100 kg. V├Żhodou tohto typu je mo┼żnos┼ą skladania pre jednoduch┼íie uskladnenie.

vyberomat sk trampoline
vyberomat sk trampoline

Trampol├şny pre jumping

Jumping sa cvi─Ź├ş pri hudbe a je vhodn├Ż pre v┼íetky vekov├ę kateg├│rie na udr┼żanie a budovanie kond├şcie. Tento typ m├┤┼żete n├íjs┼ą na trhu aj pod n├ízvom fitness trampol├şny. Ich s├║─Źas┼ąou je odn├şmate─żn├ę dr┼żadlo, za ktor├ę sa pri cvi─Źen├ş m├┤┼żete dr┼ża┼ą. Dr┼żadlo sa d├í nastavi┼ą pod─ża v├Ż┼íky cvi─Źiaceho. Bez dr┼żadla m├┤┼żete jumping trampol├şnu vyu┼żi┼ą ako trampol├şnu pre deti.

Parametre v├Żberu

Nie ka┼żd├í trampol├şna mus├ş by┼ą dostato─Źne kvalitn├í. Jednotliv├ę modely sa okrem toho l├ş┼íia aj in├Żmi parametrami. Aby ste vybrali to najlep┼íie rie┼íenie pre v├ís, je potrebn├ę ich porovna┼ą.

Ve─żkos┼ą a tvar

Ve─żkos┼ą trampol├şny z├ívis├ş najm├Ą od priestoru, kde bude umiestnen├í. D├┤le┼żit├ę je, aby bol v┼żdy okolo nej 1 m vo─żn├ęho priestoru do ka┼żdej strany. Toto plat├ş pre v┼íetky typy trampol├şn. Na v├Żber m├íte trampol├şny so ┼í├şrkou od 90 do 460 cm, pri─Źom do interi├ęru s├║ vhodn├ę rozmery do 140 cm. Pri v├Żbere myslite tie┼ż na to, ┼że rozmery sa ud├ívaj├║ pod─ża vonkaj┼íieho obvodu. Priestor na sk├íkanie preto bude o nie─Źo men┼í├ş. V├Ż┼íka odrazovej plochy sa pohybuje od 40 do 100 cm. Vy┼í┼íie b├Żvaj├║ spravidla trampol├şny ur─Źen├ę do exteri├ęru.

Naj─Źastej┼íie sa stretnete s kruhov├Żm tvarom trampol├şny. Na trhu v┼íak n├íjdete aj ov├ílne, ┼ítvorcov├ę a viacuholn├şkov├ę modely.

vyberomat sk trampoline
vyberomat sk trampoline

Nosnos┼ą

Nosnos┼ą trampol├şn je dan├í s├║─Źtom hmotnosti os├┤b, ktor├ę na nej bud├║ naraz cvi─Źi┼ą. Pri v├Żbere preto nesta─Ź├ş po─Ź├şta┼ą len s hmotnos┼ąou naj┼ąa┼ż┼íej z nich alebo po─Źtom os├┤b. Nosnos┼ą trampol├şny m├┤┼że by┼ą a┼ż do 200 kg. Pri sk├íkan├ş myslite na to, ┼że nie je dobr├ę pou┼ż├şva┼ą trampol├şnu pravidelne na hranici jej nosnosti. Doch├ídza tak k r├Żchlej┼íiemu opotrebeniu.

Hmotnos┼ą

Hmotnos┼ą trampol├şn z├ívis├ş od jej ve─żkosti a materi├ílu, z ktor├ęho je vyroben├í. Vyberajte preto pod─ża toho, ako ─Źasto ju budete potrebova┼ą pren├í┼ía┼ą.

Materiály

Aby v├ím zak├║pen├í trampol├şna dlho a spo─żahlivo sl├║┼żila, d├┤le┼żit├ę je, aby bola vyroben├í z kvalitn├Żch materi├ílov.

Materiál konštrukcie

Kon┼ítrukcia trampol├şny mus├ş by┼ą pevn├í a odoln├í. Najkvalitnej┼í├şm materi├ílom je oce─ż. Aby vydr┼żala p├┤sobenie po─Źasia, je potrebn├ę, aby bola povrchovo upraven├í. ├Üprava ocele sa vykon├íva galvanizovan├şm pomocou in├ęho prvku alebo nanesen├şm ─Źiernej pr├í┼íkovej farby. Obidva sp├┤soby poskytuj├║ dostato─Źn├║ ochranu pred kor├│ziou.

O nie─Źo hor┼íie vlastnosti ako oce─ż m├í hlin├şk. Je menej stabiln├Ż a m├í ni┼ż┼íiu nosnos┼ą. Najlacnej┼íie trampol├şny maj├║ kon┼ítrukciu z plastu. Aj ke─Ć je plast v├Żhodn├Ż, ─Źo sa t├Żka hmotnosti, m├í najkrat┼íiu ┼żivotnos┼ą.

Skontrolujte tie┼ż hr├║bku jednotliv├Żch ─Źast├ş kon┼ítrukcie. Mali by by┼ą dostato─Źne hrub├ę a kvalitne zvaren├ę. V─Ćaka tomu trampol├şna unesie po┼żadovan├║ z├í┼ąa┼ż.

Pru┼żiny

Na trhu n├íjdete trampol├şny s po─Źtom pru┼ż├şn od 40 a┼ż do 100. ─î├şm ich je viac, t├Żm lep┼íie odrazov├ę vlastnosti bude ma┼ą. Pru┼żiny trampol├şny musia by┼ą dostato─Źne kryt├ę, aby sa na ne pri sk├íkan├ş nedalo spadn├║┼ą. Kryt okrem toho chr├íni pru┼żiny aj pred vonkaj┼í├şmi vplyvmi. D├┤le┼żit├ę je, aby bol kryt zo str├ín zo┼íit├Ż. Pri prekryt├ş len zhora doch├ídza ─Źasto k odkrytiu pru┼ż├şn.

Aj na pru┼żiny je najvhodnej┼í├şm materi├ílom galvanizovan├í oce─ż. Napriek kvalite tohto materi├ílu sa v┼íak m├┤┼że sta┼ą, ┼że sa niektor├í opotrebuje. V takomto pr├şpade je mo┼żn├ę dok├║pi┼ą n├íhradn├ę pru┼żiny.

Plocha na skákanie

Plocha na sk├íkanie sa vyr├íba z polypropyl├ęnov├Żch vl├íkien. Tento materi├íl je zdravotne nez├ívadn├Ż. Pri p├íde tie┼ż nedoch├ídza k odretiu poko┼żky. Polypropyl├ęnov├ę vl├íkna maj├║ navy┼íe vysok├║ pevnos┼ą a po natiahnut├ş sa vracaj├║ do p├┤vodn├ęho tvaru.

vyberomat sk trampoline
vyberomat sk trampoline

Pr├şslu┼íenstvo k trampol├şnam

Pri pou┼ż├şvan├ş trampol├şny ocen├şte doplnky a pr├şslu┼íenstvo, ktor├ę v├ím jej pou┼ż├şvanie zjednodu┼íia. Najvhodnej┼íie je vybera┼ą pr├şslu┼íenstvo od v├Żrobcu va┼íej trampol├şny, na trhu s├║ v┼íak k dispoz├şcii aj univerz├ílne modely.

Kotviaca sada

Kotviaca sada sl├║┼żi na lep┼íie ukotvenie trampol├şny a zv├Ż┼íi tak jej stabilitu pri sk├íkan├ş aj silnom vetre. Ukotvenie sa nain┼ítaluje po celom obvode do zeme.

Schod├şky

K trampol├şnam s v├Ż┼íkou sk├íkacej plochy okolo 1 m budete potrebova┼ą dok├║pi┼ą schod├şky. Najm├Ą v tom pr├şpade, ak ich bud├║ pou┼ż├şva┼ą aj deti. Pri k├║pe schod├şkov je d├┤le┼żit├í kompatibilita, ktor├í zabezpe─Ź├ş ich dostato─Źn├║ stabilitu. Schod├şky sa od seba l├ş┼íia po─Źtom prie─Źok. Pre mal├ę deti je vhodn├ę, aby boli prie─Źky dostato─Źne nahusto. Pre dospel├Żch posta─Ź├ş ni┼ż┼í├ş po─Źet.

Kryt pru┼ż├şn

Ku v┼íetk├Żm ve─żkostiam trampol├şn je mo┼żn├ę dok├║pi┼ą samostatn├Ż kryt pru┼ż├şn. M├┤┼żete ho pou┼żi┼ą na doplnenie u┼ż existuj├║ceho krytu alebo, ak je p├┤vodn├Ż kryt zni─Źen├Ż.

Ochrann├ę siete

Ochrann├ę siete sa umiest┼łuj├║ okolo a pod sk├íkacou plochou. Ochrann├í sie┼ą dookola plochy je potrebn├í, ke─Ć bud├║ na trampol├şne sk├íka┼ą deti. Ochr├íni v┼íak aj dospel├Żch. Pri k├║pe skontrolujte jej pevnos┼ą a sp├┤sob uzatv├írania. M├┤┼że by┼ą pomocou zipsu alebo such├ęho zipsu. Kvalitnej┼í├şm rie┼íen├şm s dlh┼íou ┼żivotnos┼ąou je klasick├Ż zips.

Ochrann├í sie┼ą pod sk├íkacou plochou m├í za ├║lohu ochr├íni┼ą priestor pod trampol├şnou od toho, aby sa do┼ł dostalo die┼ąa v ─Źase, ke─Ć na trampol├şne niekto sk├í─Źe.

Krycia plachta

├Ülohou krycej plachty je ochr├íni┼ą trampol├şnu pred poveternostn├Żmi vplyvmi v┼żdy, ke─Ć ju nikto nepou┼ż├şva. Ak nem├íte kam trampol├şnu uskladni┼ą na zimu, m├┤┼żete ju pou┼żi┼ą aj po─Źas chladn├Żch mesiacov.

Trampol├şnov├Ż stan

Trampol├şnov├Ż stan umo┼żn├ş sk├íkanie za ka┼żd├ęho po─Źasia. Okrem nepremokavej vrstvy je vybaven├Ż otvormi zo sie┼ąoviny, tak┼że ho nebudete musie┼ą po skon─Źen├ş da┼ż─Ća sklada┼ą.

Záver

Trampol├şnu vyu┼żij├║ deti na hranie ale m├┤┼że posl├║┼żi┼ą aj na cvi─Źenie. Pred t├Żm, ako za─Źnete vybera┼ą, si zodpovedzte na ot├ízku, kto a na ak├Ż ├║─Źel bude trampol├şnu pou┼ż├şva┼ą. D├┤le┼żit├ę je tie┼ż to, kde bude trampol├şna umiestnen├í. Pod─ża toho si zvol├şte vhodn├Ż typ.

Pokra─Źujte v├Żberom tvaru a┬áur─Źite si po┼żadovan├║ ve─żkos┼ą a nosnos┼ą. Aby ste trampol├şnu pravidelne neza┼ąa┼żovali na hranici nosnosti, pridajte k┬átejto hodnote e┼íte 20 %. Ak budete trampol├şnu pren├í┼ía┼ą, iste v├ís bude zauj├şma┼ą aj jej hmotnos┼ą. D├┤le┼żit├Żm faktorom v├Żberu je kvalita pou┼żit├Żch materi├ílov. K┬átrampol├şne si m├┤┼żete dok├║pi┼ą viacero doplnkov. Napr├şklad schod├şky pre jednoduch┼í├ş pr├şstup na sk├íkaciu plochu, kryciu plachtu, ochrann├ę siete a┬ákryt na pru┼żiny.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest