Ako vybra┼ą najlep┼í├ş turistick├Ż batoh

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk loap alpinex l
vyberomat sk loap alpinex l

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk husky scape l
vyberomat sk husky scape l

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk osprey kestrel l
vyberomat sk osprey kestrel l

Najvyššia kvalita

Ka┼żd├Ż turista vie, ┼że kvalitn├Ż batoh je viac ako miesto, kam si ulo┼ż├şte potrebn├ę veci. Turistick├Ż, inak naz├Żvan├Ż aj outdoorov├Ż, batoh mus├ş sp─║┼ła┼ą ur─Źit├ę krit├ęri├í. Okrem objemu potrebn├ęho na ulo┼żenie va┼íich vec├ş by sa mal da┼ą dobre nosi┼ą. Tak, aby v├ís po nieko─żk├Żch kilometroch ch├┤dze neza─Źal bolie┼ą chrb├ít, hlava ─Źi ramen├í.

Ur─Źit├Żm po┼żiadavk├ím mus├ş vyhovova┼ą aj materi├íl, z ktor├ęho je vyroben├Ż. Samozrejmos┼ąou pre pobyt v pr├şrode by mala by┼ą ├║prava proti vlhkosti. Pri v├Żbere si v┼í├şmajte tie┼ż kon┼ítrukciu a nosn├Ż syst├ęm batoha. Vy┼í┼í├ş komfort pri pou┼ż├şvan├ş v├ím zaistia praktick├ę drobnosti, o ktor├Żch si pre─Ź├ştate v z├ívere ─Źl├ínku.

vyberomat sk tourist backpack
vyberomat sk tourist backpack

Typy batohov

Turistick├ę batohy s├║ jedn├Żm z viacer├Żch typov batohov. Pre komplexnos┼ą problematiky si najsk├┤r povieme, ak├ę typy batohov n├íjdete na trhu. Niektor├ę z nich s├║ vhodn├ę na turistiku, in├ę sk├┤r do mesta ─Źi na in├ę ─Źinnosti.

Krosná

Pojmom krosn├í sa ozna─Źuj├║ batohy so spevnenou vonkaj┼íou kon┼ítrukciou. S├║ vhodn├ę na viacd┼łov├ę n├íro─Źnej┼íie v├Żlety. Kv├┤li spevnenej kon┼ítrukcii maj├║ vy┼í┼íiu hmotnos┼ą. Umo┼ż┼łuj├║ v┼íak dobr├ę rozlo┼żenie v├íhy n├íkladu.

Turistick├ę batohy

Turistick├ę batohy sa vyr├íbaj├║ v objeme 30 ÔÇô 50 l. ─Żahko do nich zbal├şte v├Żbavu na nieko─żkod┼łov├║ turistiku, nevyn├şmaj├║c spac├ík a karimatku. Aj turistick├ę batohy maj├║ vystu┼żen├Ż chrb├ít. Od─żah─Źen├║ kon┼ítrukciu v┼íak na chrbte takmer nec├ştite. Nosenie batoha u─żah─Źuje bedrov├Ż popruh.

Expedi─Źn├ę batohy

Aj expedi─Źn├ę batohy vyu┼żijete pri dlh┼íom pobyte v pr├şrode. Poskytuj├║ dostatok miesta na ulo┼żenie v┼íetk├ęho potrebn├ęho. Vyr├íbaj├║ sa v objeme vy┼í┼íom ako 50 l. Maj├║ od─żah─Źen├║ kon┼ítrukciu a ni┼ż┼íiu hmotnos┼ą ako krosn├í. Ergonomick├ę tvarovanie, bedrov├ę a hrudn├ę popruhy umo┼ż┼łuj├║ nies┼ą hmotnos┼ą  batoha na dlh├ę vzdialenosti.

┼áportov├ę batohy

Ak pravidelne ┼íportujete, potom iste ocen├şte v├Żhody ┼íportov├ęho batoha. Poskytuje dostatok priestoru na ulo┼żenie n├íhradn├ęho oble─Źenia, pitia a jedla. Vyr├íbaj├║ sa v objeme do 30 l. Jednoduch├í kon┼ítrukcia je usp├┤soben├í tak, aby dobre priliehala k telu a neobmedzovala v├ís v pohybe.

Batohy do mesta

Do mesta v├ím posta─Ź├ş batoh men┼íieho objemu. M├┤┼żete ho nosi┼ą do ┼íkoly, do pr├íce alebo na v├Żlety po meste. Pohodlne do neho ulo┼ż├şte pitie, jedlo, doklady a in├ę drobnosti. Ak tr├ívite po─Źas d┼ła viac ─Źasu pe┼íou ch├┤dzou, odpor├║─Źame v├ím vybra┼ą model s bedrov├Żmi popruhmi, ktor├ę od─żah─Źia va┼íe ramen├í od hmotnosti n├íkladu.

Batohy na palubu

Batohy na palubu s├║ ur─Źen├ę pre v┼íetk├Żch cestovate─żov. Maj├║ men┼í├ş objem, ktor├Ż si m├┤┼żete so sebou zobra┼ą do vlaku, autobusu ─Źi lietadla.

Fotobatohy

Svoje miesto medzi batohmi si na┼íli aj fotobatohy. Ako u┼ż n├ízov napoved├í, vyu┼żijete ich na nosenie fotoapar├ítu a jeho pr├şslu┼íenstva. Fotobatohy poskytuj├║ nie len dostatok priestoru na fotografick├ę vybavenie. Pre lep┼íiu ochranu drah├Żch pr├şstrojov s├║ vybaven├ę kvalitn├Żm polstrovan├şm.

vyberomat sk tourist backpack
vyberomat sk tourist backpack

Ak├Ż zvoli┼ą objem

Turistick├Ż batoh by mal disponova┼ą dostato─Źn├Żm priestorom na ulo┼żenie v┼íetk├ęho, ─Źo budete potrebova┼ą. Objem turistick├ęho batoha sa ud├íva v litroch. Pred t├Żm, ako si vyberiete konkr├ętny model, sa preto zamyslite nad t├Żm, ak├ę dlh├ę v├Żlety budete robi┼ą. Od toho sa bude odv├şja┼ą mno┼żstvo v├Żbavy, ktor├║ si budete potrebova┼ą zbali┼ą. Pri v├Żbere objemu si v┼í├şmajte tie┼ż praktick├ę s┼ąahovacie popruhy, ktor├Żmi m├┤┼żete zmen┼íi┼ą objem batoha alebo na┼ł pripevni┼ą veci.

Pod─ża objemu del├şme batohy na tri skupiny:

Objem 30 ÔÇô 40 l

Tak├íto ve─żkos┼ą v├ím posta─Ź├ş na jednod┼łov├ę v├Żlety do mesta ─Źi do h├┤r. Pohodlne sa v├ím tam pomest├ş n├íhradn├ę oble─Źenie, pr┼íipl├í┼í┼ą, mapa, jedlo aj pitie. Maj├║ najni┼ż┼íiu v├íhu a tie┼ż ve─żkos┼ą.

Objem 40 ÔÇô 50 l

Do batoha s objemom 50 l sa zbal├şte pohodlne aj na cel├Ż v├şkend. Ulo┼ż├şte do┼ł v┼íetko oble─Źenie, hygienick├ę potreby a spac├ík. Pri objeme 50 l sa u┼ż stretne s kvalitnej┼í├şmi ergonomick├Żmi vlastnos┼ąami, ktor├ę vyhovuj├║ aj n├íro─Źnej┼í├şm turistom.

Objem nad 60 l

V objeme nad 60 l k├║pite priestrann├ę batohy vhodn├ę na nieko─żkod┼łov├ę pobyty v pr├şrode. V objeme nad 70 l si u┼ż m├┤┼żete vybra┼ą aj spevnen├ę krosn├í ─Źi expedi─Źn├ę batohy.

Sp├┤sob plnenia a hmotnos┼ą

S objemom ├║zko s├║vis├ş aj sp├┤sob plnenia. Ak h─żad├íte outdoorov├Ż batoh, v ktorom sa nebudete musie┼ą pri h─żadan├ş vec├ş po─Źas v├Żletu dookola prehrab├íva┼ą od hora a┼ż nadol, vyberajte modely s vhodn├Żm plnen├şm. Batoh by mal by┼ą prakticky rozdelen├Ż na viacero prie─Źinkov, v─Ćaka ktor├Żm si veci budete m├┤c┼ą usporiada┼ą. Pod─ża sp├┤sobu plnenia sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s modelmi s horn├Żm, ─Źeln├Żm alebo kombinovan├Żm plnen├şm.

Hmotnos┼ą z├ívis├ş od objemu a celej kon┼ítrukcie batoha. Pri v├Żbere berte oh─żad na z├í┼ąa┼ż, ktor├║ budete schopn├ş nies┼ą.

vyberomat sk tourist backpack
vyberomat sk tourist backpack

D├┤le┼żitos┼ą nosn├ęho syst├ęmu

Po nieko─żk├Żch hodin├ích ch├┤dze ocen├ş ka┼żd├Ż turista optim├ílne rozlo┼żenie v├íhy batoha. Outdoorov├ę batohy s├║ preto vybaven├ę popruhmi na od─żah─Źenie chrbta a ramien. Nosn├Ż syst├ęm turistick├ęho batoha tvor├ş bedrov├Ż a hrudn├Ż popruh. D├┤le┼żit├í je tie┼ż mo┼żnos┼ą nastavenia d─║┼żky ramenn├Żch p├ísov. ─Äal┼í├şm prvkom, ktor├Ż by mal ma┼ą ka┼żd├Ż turistick├Ż batoh, je v├Żstu┼ż chrbtovej ─Źasti a odvetr├ívanie chrbta. Pri k├║pe preto skontrolujte, ─Źi m├í vybran├Ż model v┼íetky tieto prvky.

Na trhu sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s batohmi:

Bez kon┼ítrukcie ÔÇö  bez kon┼ítrukcie sa vyr├íbaj├║ najm├Ą batohy s men┼í├şm objemom. V├Żhodou je n├şzka hmotnos┼ą. Nevyu┼żijete ich v┼íak na nosenie ┼ąa┼ż┼íieho n├íkladu.

S vonkaj┼íou kon┼ítrukciou ÔÇö vonkaj┼íou kon┼ítrukciou s├║ vybaven├ę krosn├í. Maj├║ vy┼í┼íiu hmotnos┼ą no bez probl├ęmov v nich odnesiete aj ┼ąa┼żn├ę n├íklady.

S vn├║tornou kon┼ítrukciou ÔÇö na vystu┼żenie chrbtovej ─Źasti sa pou┼ż├şva od─żah─Źen├í plastov├í kon┼ítrukcia.

Ak├Ż vybra┼ą materi├íl

Aby v├ím turistick├Ż batoh dlho a dobre sl├║┼żil, mus├ş by┼ą vyroben├Ż z kvalitn├Żch materi├ílov. Kvalitn├ę materi├íly vydr┼żia vysok├║ z├í┼ąa┼ż a mali by odol├íva┼ą vlhkosti aspo┼ł do istej miery. Materi├íl chrbtov├ęho syst├ęmu by mal navy┼íe dobre odv├ídza┼ą pot a r├Żchlo schn├║┼ą. V├Żhodou je pogumovan├ę dno.

Pri v├Żbere si v┼í├şmajte aj hr├║bku materi├ílu, z ktor├ęho je batoh ┼íit├Ż. ─î├şm hrub┼í├ş bude, t├Żm vy┼í┼íia bude jeho odolnos┼ą vo─Źi odretiu ─Źi roztrhnutiu. Zamerajte sa aj na niektor├ę vlastnosti materi├ílu.

Nepremokav├í ├║prava ÔÇö z├íkladom by mala by┼ą nepremokav├í ├║prava. Aj ke─Ć od batoha nem├┤┼żete o─Źak├íva┼ą, ┼że vydr┼ż├ş bez akejko─żvek ochrany prudk├Ż lejak, nepremokav├í ├║prava zaist├ş jeho odolnos┼ą vo─Źi vlhkosti.

Ripstop ÔÇö tento term├şn ozna─Źuje, ┼że do l├ítky s├║ votkan├ę silnej┼íie vl├íkna, ktor├ę zvy┼íuj├║ jej odolnos┼ą vo─Źi roztrhnutiu. V pr├şpade roztrhnutia zabra┼łuj├║ zv├Ą─Ź┼íeniu trhliny.

Kvalita ┼íitia ÔÇö na kvalitu batoha vpl├Żva vo ve─żkej miere kvalita ┼íitia. Iste nekupujte batoh, z┬áktor├ęho tr─Źia nitky alebo sa dokonca p├íraj├║. Pre nepremokavos┼ą ┼ívov je d├┤le┼żit├Ż ich z├íter. Pou┼ż├şvaj├║ sa PVC alebo akryl├ítov├ę z├ítery. Najkvalitnej┼íie s├║ polyuret├ínov├ę z├ítery.

N├ízovKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Loap Alpinex 25 l– dobr├í cena
– odolnos┼ą
– pohodlnos┼ą
– bez ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva35 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Jack Wolfskin Kingston 22 l– odolnos┼ą vo─Źi vode
– n├şzka hmotnos┼ą
– bohat├ę pr├şslu┼íenstvo
– pohodlnos┼ą
– nena┼íli sme45 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Husky Scape 38 l– od─żah─Źen├í kon┼ítrukcia
– nepremokav├Ż materi├íl a zips
– odolnos┼ą
– pohodlnos┼ą
– bez ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva65 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Loap Saulo 65 l– odolnos┼ą
– vrchn├ę aj spodn├ę plnenie
– pohodlnos┼ą
– bez ─Ćal┼íieho pr├şslu┼íenstva78 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Osprey Kestrel 58 l– odolnos┼ą
– pohodlnos┼ą
– n├şzka v├íha
– bohat├í v├Żbava
– vysok├í cena149 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk loap alpinex l

Loap Alpinex 25 l

Turistick├Ż batoh s objemom 25 l, je vhodn├Ż pre v┼íetk├Żch nad┼íencov turistiky. V─Ćaka anatomicky tvarovan├ęmu chrbtu a odvr├ívaniu je jeho nosenie pr├şjemn├ę po─Źas cel├ęho d┼ła. Batoh obsahuje integrovan├Ż pr┼íipl├í┼í┼ą a vrecko na vak na vodu. Rozmery: 48 x 24 x 23 cm. Hmotnos┼ą: 0,93 kg.


vyberomat sk jack wolfskin kingston l

Jack Wolfskin Kingston 22 l

Tento turistick├Ż batoh je vhodn├Ż na ka┼żd├║ turistiku. Plusom batohu je jeho bohat├ę pr├şslu┼íenstvo. Obsahuje skryt├ę vrecko na cennosti, vrecko na vak na vodu, dr┼żiak na palice. Integrovan├Ż pr┼íipl├í┼í┼ą, vrec├║┼íko na mobiln├Ż telef├│n a p├║tko na k─ż├║─Źe. Vyroben├Ż je z vodeodoln├ęho materi├ílu, tak┼że sa nemus├şte ob├íva┼ą nepriazniv├ęho po─Źasia. Jeho pohodlnos┼ą zaru─Źuje n├şzka v├íha, anatomicky tvarovan├Ż a odvetran├Ż chrb├ít. Taktie┼ż sa na ┼łom nach├ídzaj├║ reflexn├ę prvky. Rozmery: 52 x 28 x 10 cm. Hmotnos┼ą: 0,81 kg.


vyberomat sk husky scape l

Husky Scape 38 l

S batohom od zn├ímej zna─Źky Husky dok├í┼żete bez probl├ęmov zvl├ídnu┼ą celodenn├║ turistiku. V─Ćaka objemu 38 litrov zbal├şte v┼íetko potrebn├ę. Od─żah─Źen├Ż materi├íl s vystu┼żen├Żm chrbtom zaru─Źuje pohodlnos┼ą nosenia. Obsahuje integrovan├Ż pr┼íipl├í┼í┼ą a reflexn├ę prvky. Povrch batohu je vyroben├Ż z nepremokav├ęho materi├ílu spolu s nepremokav├Żm zipsom. Rozmery: 56 x 28 x 21 cm. Hmotnos┼ą: 0,96 kg.


vyberomat sk loap saulo l

Loap Saulo 65 l

Do turistick├ęho batohu s objemom 65 litrov, sa dok├í┼żete zbali┼ą aj na viacd┼łov├Ż v├Żlet. K batohu navy┼íe dostanete integrovan├Ż pr┼íipl├í┼í┼ą. V─Ćaka anatomicky tvarovan├ęmu chrbtu s odvetr├ívan├şm je pohodln├Ż aj po─Źas dlhej prech├ídzky. V├Żborne rozklad├í v├íhu cel├ęho n├íkladu. Vonkaj┼í├ş materi├íl batohu je Bulltech, 420 RS Diamond, ─Źo zaru─Źuje jeho odolnos┼ą aj proti mechanick├ęmu po┼íkodeniu ─Źi opotrebovaniu. S├║─Źas┼ąou batohu je dr┼żiak na palice. M├┤┼żete ho naplni┼ą zvrchu aj zospodu. Rozmery: 80 x 49 cm. V├íha: 25 kg. Nosnos┼ą: 25 kg.


vyberomat sk osprey kestrel l

Osprey Kestrel 58 l

Tento batoh s objemom 58 litrov ocen├ş ka┼żd├ş milovn├şk v├Żletov do pr├şrody. V─Ćaka v├Ą─Ź┼íiemu objemu sa dok├í┼żete pobali┼ą aj na viac dn├ş. Pohodlnos┼ą zaru─Źuje ergonomick├Ż tvar a odvetran├Ż chrb├ít. Ve─żkou prednos┼ąou je bohat├í v├Żbava, ktor├║ batoh pon├║ka, a to integrovan├Ż pr┼íipl├í┼í┼ą, vrecko na vak na vodu a p├ş┼í┼ąalka. S├║─Źas┼ąou batohu je taktie┼ż dr┼żiak na palice. Rozmery: 78 x 36 x 35 cm. Hmotnos┼ą: 1,76 kg.

Praktick├ę tipy na z├íver

Kvalitn├Ż outdoorov├Ż batoh v├ím umo┼żn├ş zbali┼ą do pr├şrody v┼íetko potrebn├ę. A nie len to. Kvalita nosn├ęho syst├ęmu zabezpe─Ź├ş optim├ílne rozlo┼żenie jeho v├íhy bez zbyto─Źn├ęho pre┼ąa┼żenia chrbta a ramien. D├┤le┼żit├í je tie┼ż odolnos┼ą materi├ílu vo─Źi vlhkosti a roztrhnutiu.

Vyberajte objem batoha pod─ża va┼íich potrieb. Turistick├ę batohy s vy┼í┼í├şm objemom z├írove┼ł viac v├í┼żia, preto myslite aj na z├í┼ąa┼ż, ktor├║ budete pri ch├┤dzi nies┼ą. Komfort pri pou┼ż├şvan├ş zv├Ż┼íia vhodn├ę doplnky. M├┤┼żete sa stretn├║┼ą s nasledovn├Żmi:

  • pl├í┼ítenka na ochranu pred da┼ż─Ćom,
  • bo─Źn├ę zap├şnacie alebo otvoren├ę vreck├í pre zv├Ż┼íenie ├║lo┼żn├ęho priestoru,
  • popruhy na uchytenie karimatky alebo in├Żch vec├ş,
  • vak na vodu s hadi─Źkou, aby ste sa mohli napi┼ą bez skladania batoha z chrbta.
vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest