Ako vybra┼ą v├┤dzku pre psa

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk zolux mac leather
vyberomat sk zolux mac leather

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk doobledobe neon blue
vyberomat sk doobledobe neon blue

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk zolux jogging hiking moov
vyberomat sk zolux jogging hiking moov

Najvyššia kvalita

V├┤dzka je nevyhnutnou s├║─Źas┼ąou v├Żbavy ka┼żd├ęho psieho majite─ża. Ponuka na trhu je ve─żmi ┼íirok├í a m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę orientova┼ą sa v tom, ak├í v├┤dzka sa bude hodi┼ą pr├íve pre v├ís. Majte na pam├Ąti, ┼że k r├┤znym aktivit├ím sa hodia r├┤zne typy v├┤dzok. Po─Ćme sa teda pozrie┼ą, ako vybra┼ą v├┤dzku, ktor├í v├ím poskytne potrebn├║ kontrolu nad psom.

Pri v├Żbere v├┤dzky s├║ d├┤le┼żit├ę tieto krit├ęri├í:

  • ve─żkos┼ą a v├íha psa
  • vek psa
  • ├║─Źel pou┼żitia v├┤dzky

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov pre v├Żhodn├ę v├┤dzky pre v├í┼ího mil├í─Źika.

Najv├Żhodnej┼íie v├┤dzky pre psaTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna cena
ZOLUX JOGGING HIKING MOOVTextiln├í v├┤dzka – pru┼żn├í
– reflexn├í
– nepremokav├í
– vysok├í cena20 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
DOOBLEBONE NEON BLUENylonov├í v├┤dzka – pohodln├ę dr┼żanie
– odoln├í
– dizajn
– vy┼í┼íia cena13 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ZOLUXSilik├│nov├í v├┤dzka – pohodln├ę dr┼żanie
– dizajn
– menej odoln├í10 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ZOLUX LEDNyl├│nov├í led v├┤dzka – svieti v tme
– pohodln├ę dr┼żanie
– odoln├í
– vy┼í┼íia cena14 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ZOLUX MAC LEATHERKo┼żen├í v├┤dzka – dizajn
– pohodln├ę dr┼żanie
– n├şzka cena
– m├┤┼że sa sk├┤r opotrebova┼ą6 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk zolux jogging hiking moov

Zolux Jogging Biking Moov

V├┤dzka pre psa Zolux Jogging Biking MOOV je vytvoren├í z textiln├ęho, odoln├ęho a nepremokav├ęho materi├ílu. V├┤dzka je vidite─żn├í v tme. Upev┼łuje sa pomocou karab├şny k opasku alebo ─żadvinke. Vhodn├í pre v┼íetky typy plemien. V├┤dzka je najvhodnej┼íie pri ┼íportov├Żch aktivit├ích. Obsahuje dve karab├şny s bezpe─Źnostnou poistkou. D─║┼żka v├┤dzky s├║ 2 m.


vyberomat sk doobledobe neon blue

Dooblebone Neon Blue

Doobleboona lanov├í v├┤dzka je vyroben├í z nylonov├ęho materi├ílu, v─Ćaka ─Źomu je odoln├í a pevn├í. Vybra┼ą si m├┤┼żete z viacer├Żch farebn├Żch preveden├ş. Dooblebone je overenou klasickou v├┤dzkou. D─║┼żka v├┤dzky je 130 cm.


vyberomat sk zolux

Zolux Silicone

Zolux je v├┤dzka pre psa zo silik├│nov├ęho materi├ílu. Vhodn├í pre v┼íetky plemen├í. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z r├┤znych d─║┼żok a farieb.


vyberomat sk zolux led

Zolux LED

Zolux Led v─Ćaka ne├│nov├ęmu dizajnu svieti v tme. Je vhodn├í pre v┼íetky plemen├í. Pohodlne sa dr┼ż├ş a v─Ćaka nyl├│nov├ęho materi├ílu je odoln├í. D─║┼żka v├┤dzky je 120 cm, ┼í├şrka 15 mm.


vyberomat sk zolux mac leather

Zolux Mac Leather

Ko┼żen├í v├┤dzka pre psa Zolux Mac Leather je ur─Źen├í pre v┼íetky druhy plemien. Je vytvoren├í z kombin├ície ko┼że a textilu. Zolux pon├║ka v├┤dzky v jasn├Żch origin├ílnych farb├ích. V├┤dzka je opatren├ę kovov├Żmi medajl├│nikmi na retiazke. D─║┼żka v├┤dzky je 1,2 m. ┼á├şrka 10 mm.

Klasick├ę v├┤dzky

Klasick├ę v├┤dzky maj├║ na jednom konci karab├şnu a na druhom ucho, pre pohodln├ę dr┼żanie. S├║ vhodn├ę na v├Żcvik aj na prech├ídzky. Klasick├ę v├┤dzky sa vyr├íbaj├║ v r├┤znych d─║┼żkach, naj─Źastej┼íie od 1,2 m a┼ż po 3 metre. Na prech├ídzky do pr├şrody s├║ vhodnej┼íie dlh┼íie v├┤dzky, naopak do mesta vyu┼żijete sk├┤r krat┼íie v├┤dzky.

Klasick├ę v├┤dzky sa vyr├íbaj├║ z najr├┤znej┼í├şch materi├ílov. Naj─Źastej┼íie sa pou┼ż├şvaj├║ syntetick├ę materi├íly, ako je nylon alebo polypropyl├ęn. Pou┼ż├şva sa aj modern├Ż materi├íl BioThane alebo ko┼ża, ─Źi kovov├ę retiazky. V├┤dzka m├┤┼że by┼ą doplnen├í aj o reflexn├ę prvky, kv├┤li lep┼íej vidite─żnosti v tme. Hlavne pri v├Ą─Ź┼í├şch plemen├ích je d├┤le┼żit├ę zamera┼ą sa na ve─żkos┼ą karab├şny a celkov├║ pevnos┼ą v├┤dzky.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Klasick├║ v├┤dzku vyberajte tak, aby sa v├ím dobre dr┼żala aj v pr├şpade, ┼że by sa v├í┼í pes rozhodol za─Źa┼ą niekam uteka┼ą.

Samonav├şjacie v├┤dzky

Samonav├şjacie v├┤dzky, ─Źasto ozna─Źovan├ę aj ako flexi, pod─ża nemeckej zna─Źky t├Żchto v├┤dzok, s├║ u majite─żov psov ve─żmi ob─ż├║ben├ę. Ka┼żd├í samonav├şjacia v├┤dzka je vybaven├í tzv. stopkou, ktorou zabrzd├şte vy┼ąahovanie v├┤dzky a okam┼żite tak zastav├şte psa.

Existuj├║ dva typy samonav├şjaj├║cich v├┤dzok ÔÇô lankov├ę a p├ískov├ę. Lankov├í v├┤dzka je ─żah┼íia, ale ─żah┼íie m├┤┼że d├┤js┼ą k jej pretrhnutiu. Preto nie je vhodn├í pre siln├ę psy. P├ískov├í v├┤dzka je odolnej┼íia, ale z├írove┼ł aj ┼ąa┼ż┼íia. V├┤dzky sa vyr├íbaj├║ v r├┤znych d─║┼żkach, ve─żkostiach aj farb├ích.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Flexi v├┤dzky sa nehodia pre ┼íte┼łat├í a psy, ktor├ę chcete odnau─Źi┼ą ┼ąaha┼ą na v├┤dzke.

Prep├şnacie v├┤dzky

Prep├şnacie v├┤dzky sa v─Ćaka syst├ęmu kr├║┼żkov daj├║ jedn├Żm prepnut├şm skr├íti┼ą alebo pred─║┼żi┼ą na in├║ d─║┼żku. Prep├şnaciu v├┤dzku si taktie┼ż m├┤┼żete pohodlne pripn├║┼ą okolo tela a budete tak ma┼ą vo─żn├ę ruky. T├íto v├┤dzka sa d├í pou┼żi┼ą aj na vedenie dvoch psov naraz.

Stopovacie v├┤dzky

Stopovacia v├┤dzka, alebo inak stopova─Źka, sa pou┼ż├şva predov┼íetk├Żm k v├Żcviku, napr├şklad n├ícvik privolania. Stopova─Źka je v├Ą─Ź┼íinou dlh├í 5 ÔÇô 15 m. Naj─Źastej┼íie sa vyr├íba z nylonu a m├í tvar ploch├ęho alebo gu─żat├ęho lana.

┼áportov├ę v├┤dzky

┼áportov├í v├┤dzka sa v├ím bude hodi┼ą pokia─ż sa chyst├íte so psom beha┼ą, be┼żkova┼ą alebo jazdi┼ą na bicykli. ┼áportov├ę v├┤dzky s├║ ─Źasto vybaven├ę amortiz├ęrom (odpru┼żenou ─Źas┼ąou), ktor├Ż tlm├ş ┼íklbanie a zais┼ąuje plynul├Ż ┼ąah. Spolo─Źne so ┼íportovou v├┤dzkou ur─Źite ocen├şte aj ┼ípeci├ílny p├ís, ku ktor├ęmu sa d├í v├┤dzka pripn├║┼ą.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Predvádzacie vôdzky

Predv├ídzacia v├┤dzka, alebo inak v├Żstavn├í v├┤dzka, je vlastne obojok a v├┤dzka v jednom. Ide o tenk├║ ┼ín├║ru so slu─Źkou na konci, ktor├í sa pretiahne psovi okolo krku. V├Żstavn├í v├┤dzka by mala by┼ą nen├ípadn├í, aby ─Źo najmenej ru┼íila poh─żad na vystavovan├ęho psa. Predv├ídzacie v├┤dzky nie s├║ moc pevn├ę a od psov sa o─Źak├íva, ┼że s├║ vycvi─Źen├Ż a poslu┼ín├Ż.

Rozdvojovacie v├┤dzky

Rozdvojku m├┤┼żete pripn├║┼ą na klasick├║ v├┤dzku. Na jednej v├┤dzke tak m├┤┼żete vies┼ą nieko─żko psov naraz.

Ako nau─Źi┼ą psa ch├┤dzu na v├┤dzke

Training Tips CZ - ─î├íst 4 - Ch┼»ze na vod├ştku
vyberomat sk people
Ur─Źite u┼ż ka┼żd├Ż z v├ís niekedy v ┼żivote za┼żil nejak├║ stresov├║ situ├íciu. Je lek├írsky potvrden├ę, ┼że stres je sp├║┼í┼ąa─Źom mnoh├Żch chor├┤b ako psychick├Żch, tak aj ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk latvia
Obstaranie sauny patr├ş medzi drah┼íie invest├şcie, preto je potrebn├ę pred jej k├║pou premyslie┼ą si ur─Źit├ę body. Odpovede na nasleduj├║ce ot├ízky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri v├Żbere ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk huum rusoexmcu unsplash
Rozm├Ż┼í─żate nad obstaran├şm f├şnskej sauny, ale neviete ktor├║ si vybra┼ą? V s├║─Źasnosti sa na trhu nach├ídza mno┼żstvo typov s r├┤znymi sp├┤sobmi vykurovania. Rozhodovanie by v├ím ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk balance
─îi u┼ż do elektrick├Żch alebo dreven├Żch kachl├ş, je potrebn├ę vybra┼ą spr├ívne kamene. Nie v┼íetky druhy s├║ vhodn├ę do ve─żmi hor├║ceho prostredia ak├Żm je sauna. Niektor├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk sauna
Obstaranie sauny so sebou prin├í┼ía nutnos┼ą dok├║penia ur─Źit├Żch doplnkov. Niektor├ę z nich s├║ nevyhnutn├ę, ostatn├ę zase sl├║┼żia pre zlep┼íenie z├í┼żitku z procesu saunovania. V ─Źl├ínku v├ím prin├í┼íame zoznam ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk pool
Infrasauny funguj├║ prostredn├şctvom ┼ípeci├ílnych ┼żiaroviek, ktor├ę zahrievaj├║ ─żudsk├ę telo. Pri tomto type sauny s├║ teploty ni┼ż┼íie ako u klasickej. V─Ćaka jej vlastnostiam poskytuje odli┼ín├ę benefity ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest