Ako vybrať vôdzku pre psa

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk zolux mac leather
vyberomat sk zolux mac leather

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk doobledobe neon blue
vyberomat sk doobledobe neon blue

Rozumná voľba

vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom
vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom

Najvyššia kvalita

Vôdzka je nevyhnutnou súčasťou výbavy každého psieho majiteľa. Ponuka na trhu je veľmi široká a môže byť ťažké orientovať sa v tom, aká vôdzka sa bude hodiť práve pre vás. Majte na pamäti, že k rôznym aktivitám sa hodia rôzne typy vôdzok. Poďme sa teda pozrieť, ako vybrať vôdzku, ktorá vám poskytne potrebnú kontrolu nad psom.

Pri výbere vôdzky sú dôležité tieto kritériá:

  • veľkosť a váha psa
  • vek psa
  • účel použitia vôdzky

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov pre výhodné vôdzky pre vášho miláčika.

Najvýhodnejšie vôdzky pre psaTypKladyZáporyPriemerná cenaAktuálna cena
Trixie Hands Free pás s vodidlomtextilná vôdzka– pružná
– pevné kovové spony
– nastaviteľný pás aj vôdzka
– vysoká cena22 €Zobraziť ponuku
DOOBLEBONE NEON BLUEnylonová vôdzka– pohodlné držanie
– odolná
– dizajn
– vyššia cena13 €Zobraziť ponuku
ZOLUXsilikónová vôdzka– pohodlné držanie
– dizajn
– menej odolná10 €Zobraziť ponuku
Karlie-Flamingo LED nylonový s USB nabíjanímnylónová LED vôdzka– svieti v tme
– pohodlné držanie
– odolná
– slabšia výdrž batérie23 €Zobraziť ponuku
ZOLUX MAC LEATHERkožená vôdzka– dizajn
– pohodlné držanie
– nízka cena
– môže sa skôr opotrebovať6 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom

Trixie Hands Free pás s vodidlom

Vôdzka pre psa Trixie Hands Free je vytvorená z textilného, odolného a nepremokavého materiálu. Upevňuje sa pomocou kovovej karabíny. Vhodná pre všetky typy plemien do 40 kg. Vôdzka je ideálna pri športových aktivitách. Dĺžka vôdzky je 120 cm..


vyberomat sk doobledobe neon blue

Dooblebone Neon Blue

Doobleboona lanová vôdzka je vyrobená z nylonového materiálu, vďaka čomu je odolná a pevná. Vybrať si môžete z viacerých farebných prevedení. Dooblebone je overenou klasickou vôdzkou. Dĺžka vôdzky je 130 cm.


vyberomat sk zolux

Zolux Silicone

Zolux je vôdzka pre psa zo silikónového materiálu. Vhodná pre všetky plemená. Zvoliť si môžete z rôznych dĺžok a farieb.


vyberomat sk karlie flamingo led nylonovy s usb nabijanim

Karlie-Flamingo LED nylonový s USB nabíjaním

Karlie-Flamingo LED vďaka neónovému dizajnu svieti v tme. Je vhodná pre všetky plemená. Pohodlne sa drží a vďaka nylónového materiálu je odolná. Dĺžka vôdzky je 120 cm.


vyberomat sk zolux mac leather

Zolux Mac Leather

Kožená vôdzka pre psa Zolux Mac Leather je určená pre všetky druhy plemien. Je vytvorená z kombinácie kože a textilu. Zolux ponúka vôdzky v jasných originálnych farbách. Vôdzka je opatrené kovovými medajlónikmi na retiazke. Dĺžka vôdzky je 1,2 m. Šírka 10 mm.

Klasické vôdzky

Klasické vôdzky majú na jednom konci karabínu a na druhom ucho, pre pohodlné držanie. Sú vhodné na výcvik aj na prechádzky. Klasické vôdzky sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, najčastejšie od 1,2 m až po 3 metre. Na prechádzky do prírody sú vhodnejšie dlhšie vôdzky, naopak do mesta využijete skôr kratšie vôdzky.

Klasické vôdzky sa vyrábajú z najrôznejších materiálov. Najčastejšie sa používajú syntetické materiály, ako je nylon alebo polypropylén. Používa sa aj moderný materiál BioThane alebo koža, či kovové retiazky. Vôdzka môže byť doplnená aj o reflexné prvky, kvôli lepšej viditeľnosti v tme. Hlavne pri väčších plemenách je dôležité zamerať sa na veľkosť karabíny a celkovú pevnosť vôdzky.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Klasickú vôdzku vyberajte tak, aby sa vám dobre držala aj v prípade, že by sa váš pes rozhodol začať niekam utekať.

Samonavíjacie vôdzky

Samonavíjacie vôdzky, často označované aj ako flexi, podľa nemeckej značky týchto vôdzok, sú u majiteľov psov veľmi obľúbené. Každá samonavíjacia vôdzka je vybavená tzv. stopkou, ktorou zabrzdíte vyťahovanie vôdzky a okamžite tak zastavíte psa.

Existujú dva typy samonavíjajúcich vôdzok – lankové a páskové. Lanková vôdzka je ľahšia, ale ľahšie môže dôjsť k jej pretrhnutiu. Preto nie je vhodná pre silné psy. Pásková vôdzka je odolnejšia, ale zároveň aj ťažšia. Vôdzky sa vyrábajú v rôznych dĺžkach, veľkostiach aj farbách.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Flexi vôdzky sa nehodia pre šteňatá a psy, ktoré chcete odnaučiť ťahať na vôdzke.

Prepínacie vôdzky

Prepínacie vôdzky sa vďaka systému krúžkov dajú jedným prepnutím skrátiť alebo predĺžiť na inú dĺžku. Prepínaciu vôdzku si taktiež môžete pohodlne pripnúť okolo tela a budete tak mať voľné ruky. Táto vôdzka sa dá použiť aj na vedenie dvoch psov naraz.

Stopovacie vôdzky

Stopovacia vôdzka, alebo inak stopovačka, sa používa predovšetkým k výcviku, napríklad nácvik privolania. Stopovačka je väčšinou dlhá 5 – 15 m. Najčastejšie sa vyrába z nylonu a má tvar plochého alebo guľatého lana.

Športové vôdzky

Športová vôdzka sa vám bude hodiť pokiaľ sa chystáte so psom behať, bežkovať alebo jazdiť na bicykli. Športové vôdzky sú často vybavené amortizérom (odpruženou časťou), ktorý tlmí šklbanie a zaisťuje plynulý ťah. Spoločne so športovou vôdzkou určite oceníte aj špeciálny pás, ku ktorému sa dá vôdzka pripnúť.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Predvádzacie vôdzky

Predvádzacia vôdzka, alebo inak výstavná vôdzka, je vlastne obojok a vôdzka v jednom. Ide o tenkú šnúru so slučkou na konci, ktorá sa pretiahne psovi okolo krku. Výstavná vôdzka by mala byť nenápadná, aby čo najmenej rušila pohľad na vystavovaného psa. Predvádzacie vôdzky nie sú moc pevné a od psov sa očakáva, že sú vycvičený a poslušný.

Rozdvojovacie vôdzky

Rozdvojku môžete pripnúť na klasickú vôdzku. Na jednej vôdzke tak môžete viesť niekoľko psov naraz.

Ako naučiť psa chôdzu na vôdzke

Training Tips CZ - Část 4 - Chůze na vodítku

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest