Ako vybra┼ą v├┤dzku pre psa

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk zolux mac leather
vyberomat sk zolux mac leather

Najlacnej┼íia mo┼żnos┼ą

vyberomat sk doobledobe neon blue
vyberomat sk doobledobe neon blue

Rozumn├í vo─żba

vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom
vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom

Najvyššia kvalita

V├┤dzka je nevyhnutnou s├║─Źas┼ąou v├Żbavy ka┼żd├ęho psieho majite─ża. Ponuka na trhu je ve─żmi ┼íirok├í a m├┤┼że by┼ą ┼ąa┼żk├ę orientova┼ą sa v tom, ak├í v├┤dzka sa bude hodi┼ą pr├íve pre v├ís. Majte na pam├Ąti, ┼że k r├┤znym aktivit├ím sa hodia r├┤zne typy v├┤dzok. Po─Ćme sa teda pozrie┼ą, ako vybra┼ą v├┤dzku, ktor├í v├ím poskytne potrebn├║ kontrolu nad psom.

Pri v├Żbere v├┤dzky s├║ d├┤le┼żit├ę tieto krit├ęri├í:

  • ve─żkos┼ą a v├íha psa
  • vek psa
  • ├║─Źel pou┼żitia v├┤dzky

─îo si vybra┼ą?

Pripravili sme si pre v├ís zop├ír tipov pre v├Żhodn├ę v├┤dzky pre v├í┼ího mil├í─Źika.

Najv├Żhodnej┼íie v├┤dzky pre psaTypKladyZ├íporyPriemern├í cenaAktu├ílna cena
Trixie Hands Free p├ís s vodidlomtextiln├í v├┤dzka – pru┼żn├í
– pevn├ę kovov├ę spony
– nastavite─żn├Ż p├ís aj v├┤dzka
– vysok├í cena22 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
DOOBLEBONE NEON BLUEnylonov├í v├┤dzka – pohodln├ę dr┼żanie
– odoln├í
– dizajn
– vy┼í┼íia cena13 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ZOLUXsilik├│nov├í v├┤dzka – pohodln├ę dr┼żanie
– dizajn
– menej odoln├í10 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
Karlie-Flamingo LED nylonov├Ż s USB nab├şjan├şmnyl├│nov├í LED v├┤dzka – svieti v tme
– pohodln├ę dr┼żanie
– odoln├í
– slab┼íia v├Żdr┼ż bat├ęrie23 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
ZOLUX MAC LEATHERko┼żen├í v├┤dzka – dizajn
– pohodln├ę dr┼żanie
– n├şzka cena
– m├┤┼że sa sk├┤r opotrebova┼ą6 ÔéČZobrazi┼ą ponuku
vyberomat sk trixie hands free pas s vodidlom

Trixie Hands Free pás s vodidlom

V├┤dzka pre psa Trixie Hands Free je vytvoren├í z textiln├ęho, odoln├ęho a nepremokav├ęho materi├ílu. Upev┼łuje sa pomocou kovovej karab├şny. Vhodn├í pre v┼íetky typy plemien do 40 kg. V├┤dzka je ide├ílna pri ┼íportov├Żch aktivit├ích. D─║┼żka v├┤dzky je 120 cm..


vyberomat sk doobledobe neon blue

Dooblebone Neon Blue

Doobleboona lanov├í v├┤dzka je vyroben├í z nylonov├ęho materi├ílu, v─Ćaka ─Źomu je odoln├í a pevn├í. Vybra┼ą si m├┤┼żete z viacer├Żch farebn├Żch preveden├ş. Dooblebone je overenou klasickou v├┤dzkou. D─║┼żka v├┤dzky je 130 cm.


vyberomat sk zolux

Zolux Silicone

Zolux je v├┤dzka pre psa zo silik├│nov├ęho materi├ílu. Vhodn├í pre v┼íetky plemen├í. Zvoli┼ą si m├┤┼żete z r├┤znych d─║┼żok a farieb.


vyberomat sk karlie flamingo led nylonovy s usb nabijanim

Karlie-Flamingo LED nylonov├Ż s USB nab├şjan├şm

Karlie-Flamingo LED v─Ćaka ne├│nov├ęmu dizajnu svieti v tme. Je vhodn├í pre v┼íetky plemen├í. Pohodlne sa dr┼ż├ş a v─Ćaka nyl├│nov├ęho materi├ílu je odoln├í. D─║┼żka v├┤dzky je 120 cm.


vyberomat sk zolux mac leather

Zolux Mac Leather

Ko┼żen├í v├┤dzka pre psa Zolux Mac Leather je ur─Źen├í pre v┼íetky druhy plemien. Je vytvoren├í z kombin├ície ko┼że a textilu. Zolux pon├║ka v├┤dzky v jasn├Żch origin├ílnych farb├ích. V├┤dzka je opatren├ę kovov├Żmi medajl├│nikmi na retiazke. D─║┼żka v├┤dzky je 1,2 m. ┼á├şrka 10 mm.

Klasick├ę v├┤dzky

Klasick├ę v├┤dzky maj├║ na jednom konci karab├şnu a na druhom ucho, pre pohodln├ę dr┼żanie. S├║ vhodn├ę na v├Żcvik aj na prech├ídzky. Klasick├ę v├┤dzky sa vyr├íbaj├║ v r├┤znych d─║┼żkach, naj─Źastej┼íie od 1,2 m a┼ż po 3 metre. Na prech├ídzky do pr├şrody s├║ vhodnej┼íie dlh┼íie v├┤dzky, naopak do mesta vyu┼żijete sk├┤r krat┼íie v├┤dzky.

Klasick├ę v├┤dzky sa vyr├íbaj├║ z najr├┤znej┼í├şch materi├ílov. Naj─Źastej┼íie sa pou┼ż├şvaj├║ syntetick├ę materi├íly, ako je nylon alebo polypropyl├ęn. Pou┼ż├şva sa aj modern├Ż materi├íl BioThane alebo ko┼ża, ─Źi kovov├ę retiazky. V├┤dzka m├┤┼że by┼ą doplnen├í aj o reflexn├ę prvky, kv├┤li lep┼íej vidite─żnosti v tme. Hlavne pri v├Ą─Ź┼í├şch plemen├ích je d├┤le┼żit├ę zamera┼ą sa na ve─żkos┼ą karab├şny a celkov├║ pevnos┼ą v├┤dzky.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Klasick├║ v├┤dzku vyberajte tak, aby sa v├ím dobre dr┼żala aj v pr├şpade, ┼że by sa v├í┼í pes rozhodol za─Źa┼ą niekam uteka┼ą.

Samonav├şjacie v├┤dzky

Samonav├şjacie v├┤dzky, ─Źasto ozna─Źovan├ę aj ako flexi, pod─ża nemeckej zna─Źky t├Żchto v├┤dzok, s├║ u majite─żov psov ve─żmi ob─ż├║ben├ę. Ka┼żd├í samonav├şjacia v├┤dzka je vybaven├í tzv. stopkou, ktorou zabrzd├şte vy┼ąahovanie v├┤dzky a okam┼żite tak zastav├şte psa.

Existuj├║ dva typy samonav├şjaj├║cich v├┤dzok ÔÇô lankov├ę a p├ískov├ę. Lankov├í v├┤dzka je ─żah┼íia, ale ─żah┼íie m├┤┼że d├┤js┼ą k jej pretrhnutiu. Preto nie je vhodn├í pre siln├ę psy. P├ískov├í v├┤dzka je odolnej┼íia, ale z├írove┼ł aj ┼ąa┼ż┼íia. V├┤dzky sa vyr├íbaj├║ v r├┤znych d─║┼żkach, ve─żkostiach aj farb├ích.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Flexi v├┤dzky sa nehodia pre ┼íte┼łat├í a psy, ktor├ę chcete odnau─Źi┼ą ┼ąaha┼ą na v├┤dzke.

Prep├şnacie v├┤dzky

Prep├şnacie v├┤dzky sa v─Ćaka syst├ęmu kr├║┼żkov daj├║ jedn├Żm prepnut├şm skr├íti┼ą alebo pred─║┼żi┼ą na in├║ d─║┼żku. Prep├şnaciu v├┤dzku si taktie┼ż m├┤┼żete pohodlne pripn├║┼ą okolo tela a budete tak ma┼ą vo─żn├ę ruky. T├íto v├┤dzka sa d├í pou┼żi┼ą aj na vedenie dvoch psov naraz.

Stopovacie v├┤dzky

Stopovacia v├┤dzka, alebo inak stopova─Źka, sa pou┼ż├şva predov┼íetk├Żm k v├Żcviku, napr├şklad n├ícvik privolania. Stopova─Źka je v├Ą─Ź┼íinou dlh├í 5 ÔÇô 15 m. Naj─Źastej┼íie sa vyr├íba z nylonu a m├í tvar ploch├ęho alebo gu─żat├ęho lana.

┼áportov├ę v├┤dzky

┼áportov├í v├┤dzka sa v├ím bude hodi┼ą pokia─ż sa chyst├íte so psom beha┼ą, be┼żkova┼ą alebo jazdi┼ą na bicykli. ┼áportov├ę v├┤dzky s├║ ─Źasto vybaven├ę amortiz├ęrom (odpru┼żenou ─Źas┼ąou), ktor├Ż tlm├ş ┼íklbanie a zais┼ąuje plynul├Ż ┼ąah. Spolo─Źne so ┼íportovou v├┤dzkou ur─Źite ocen├şte aj ┼ípeci├ílny p├ís, ku ktor├ęmu sa d├í v├┤dzka pripn├║┼ą.

vyberomat sk dog lead
vyberomat sk dog lead

Predvádzacie vôdzky

Predv├ídzacia v├┤dzka, alebo inak v├Żstavn├í v├┤dzka, je vlastne obojok a v├┤dzka v jednom. Ide o tenk├║ ┼ín├║ru so slu─Źkou na konci, ktor├í sa pretiahne psovi okolo krku. V├Żstavn├í v├┤dzka by mala by┼ą nen├ípadn├í, aby ─Źo najmenej ru┼íila poh─żad na vystavovan├ęho psa. Predv├ídzacie v├┤dzky nie s├║ moc pevn├ę a od psov sa o─Źak├íva, ┼że s├║ vycvi─Źen├Ż a poslu┼ín├Ż.

Rozdvojovacie v├┤dzky

Rozdvojku m├┤┼żete pripn├║┼ą na klasick├║ v├┤dzku. Na jednej v├┤dzke tak m├┤┼żete vies┼ą nieko─żko psov naraz.

Ako nau─Źi┼ą psa ch├┤dzu na v├┤dzke

Training Tips CZ - ─î├íst 4 - Ch┼»ze na vod├ştku
vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest