Ako vybrať najlepšiu žehličku na vlasy

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk remington s shine therapy
vyberomat sk remington s shine therapy

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk philips prestige bhs
vyberomat sk philips prestige bhs

Rozumná voľba

vyberomat sk l´oreal professionnel steampod
vyberomat sk l´oreal professionnel steampod

Najvyššia kvalita

Žehlička na vlasy je dnes už súčasťou povinnej výbavy takmer každej ženy a dámy, ktorá má aspoň polodlhé vlasy. Prečo je to tak? Je to jednoduché – žehlička na vlasy vás zachráni aj vtedy, keď máte takzvaný „bad hair day“, čiže, keď vlasy nevyzerajú práve podľa vašich predstáv.

Na trhu je množstvo značiek a druhov tohto produktu, ktoré možno nájsť v najrôznejších cenových kategóriách. Niekedy lákajú nízkou cenou, ale môžeme konštatovať, že v lacnejšej a v drahšej verzii žehličiek na vlasy je naozaj veľký rozdiel. Navyše, aktuálne sa výrobcovia pretekajú a ponúkajú ďalšie a ďalšie benefity, ktoré vaše vlasy používaním získajú. Preto si v nasledujúcom článku vysvetlíme, na čo sa pri výbere žehličky na vlasy zamerať a čo musí skutočne kvalitná žehlička mať.

vyberomat sk hair straightener
vyberomat sk hair straightener

Druhy žehličiek na vlasy

Skutočným benefitom žehličiek na vlasy je, že vytvoria efekt dokonale hladkého a lesklého účesu a dokonca aj vlnitý účes. Niekedy sa stáva, že lacnejšie verzie žehličiek zanechajú skôr vaše vlasy krepovité, skrátka, efekt nie je ten správny. Aktuálne sú súčasťou žehličiek na vlasy aj keratínové plochy, keramika, či arganový olej, preto je skutočne z čoho vyberať. Poďme si žehličky na vlasy rozdeliť na základné druhy:

Štandardná žehlička na vlasy

To je úplná klasika medzi žehličkami na vlasy. Štandard aj medzi lacnejšími verziami týchto žehličiek je keramický povrch, tým pádom sú šetrnejšie k vašim vlasom. Klasická žehlička pracuje princípom tepla, takže sa keramické plochy nahrievajú a vďaka tomu vyrovnávajú vaše vlasy. Štandardný rozsah teplôt, ktoré daná žehlička ponúka je od 130 až do 200 alebo dokonca až 230 stupňov. Táto žehlička má vždy rovnú plochu, aby vyrovnala vlasy podľa potreby.

Parná žehlička na vlasy

Parná žehlička na vlasy sa až tak výrazne nelíši od tej klasickej, ale na rozdiel od nej je k vlasom o niečo šetrnejšia. Hodí sa pre ten typ vlasov, ktoré majú sklony k štiepeniu a sú jemnejšie. Parný systém totiž nielen vyhladzuje vlasy na ich povrchu, ale uhládza vlasové vlákno aj v celej jeho štruktúre. Jej hlavnou výhodou však je, že je šetrnejšia k vlasom ako obyčajná žehlička na vlasy. Vďaka pare sú vlasy aj viditeľne hydratované a ešte lesklejšie. Pokiaľ máte teda veľmi husté alebo nepoddajné vlasy, parná žehlička môže byť veľmi vhodná. Parná žehlička má doštičky zväčša vyrobené z keramiky a jej cena je o niečo vyššia ako cena klasickej žehličky na vlasy.

vyberomat sk hair straightener
vyberomat sk hair straightener

Cestovné mini žehličky

Veľmi populárne sú aktuálne aj cestovné žehličky na vlasy. Prečo? Pretože sú veľmi skladným kúskom elektroniky, keď dáma cestuje. A stále skvele poslúžia. Mini cestovná žehlička zaberie oveľa menej miesta a je ľahšia. Vyberajte si však takú cestovnú žehličku, ktorá má keramické platničky, preto je schopná stále rovnomerne držať teplo po celej dĺžke žehličky. Aj cestovné žehličky sa rovnako rýchlo zahrievajú a taktiež majú displej, ktorý vám po celý čas ukazuje teplotu.

Žehličky na vlnité vlasy

Dnes už môžete mať jednu žehličku na vlasy, s ktorou vyčarujete dva efekty, a to buď rovné vlasy alebo jemné a plynulé vlny. Tajomstvo tejto žehličky je v tom, že jej plochy sú jemne zaoblené. Pokiaľ máte tenšie vlasy, bude pre vás táto žehlička plne postačovať aj na žehlenie. Menej vhodná je už na veľmi husté vlasy. Cenovo je táto žehlička na vlasy dostupná v podobnej cene ako úplne klasická žehlička.

Žehliace kefy

Pokiaľ máte pocit, že klasická žehlička na vlasy dáva vaším vlasom príliš zabrať, prípadne ich ničí, bude pre vás tá pravá žehliaca kefa. Už podľa názvu sa žehliaca kefa líši v tom, že jej žehliace plochy netvoria platničky, ale kefy. Žehliaca kefa bez problémov nahradí aj normálnu kefu na česanie. Navyše, jej štetinky bývajú napustené aj keratínovým alebo iným olejom, ktorý vlasom dodá lesk a vitalitu. Na trhu je množstvo modelov týchto žehličiek, ktoré sa, samozrejme, líšia cenou. Sú dostupné aj žehličky s ionizátorom, rotačnou technológiou, so sušením a pod.

Ionizačné žehličky

Ionizačné žehličky sú predovšetkým vhodné na kučeravé vlasy. Zabraňujú takzvanému elektrizovaniu vlasov tým, že zabraňuje vzniku elektrickej energie. Táto žehlička tiež hydratuje vlasy a zabraňuje ich lámavosti.

vyberomat sk hair straightener
vyberomat sk hair straightener

Ako si vybrať tú správnu žehličku na vlasy

Na trhu je množstvo značiek aj druhov žehličiek na vlasy, z ktorých si môžete vybrať. V prvom rade zhodnoťte svoje základné potreby, ktoré vám pomôžu pri výbere žehličky. Máte vlasy jemnejšie alebo hustejšie? Potrebujete vytvoriť viac efekt rozčesaných vlasov alebo túžite po dokonale hladkom účese? Majú vaše vlasy tendenciu k elektrizovaniu?

Prvá základná rada znie – snažte sa vyhýbať najlacnejším žehličkám na vlasy. Pravdepodobne nesplnia dokonale vaše očakávania, pretože nemajú displej, ani žehliace plochy z vhodného povrchu a veľmi skoro prídete na to, že sa predsa len oplatí niečo do žehličky na vlasy investovať. Tu sú základné kritériá, ktorými sa pri výbere vašej žehličky treba riadiť:

Žehliace plochy a ich materiál

Jednoznačne najdôležitejšie kritérium je výber materiálu žehliacich plôch, pretože výrazne ovplyvní konečný efekt. Žehliace plochy sú rôzne a ich výber by mal závisieť od potrieb vašich vlasov. Kovové žehličky sú vo všeobecnosti najmenej vhodný materiál pre vaše vlasy a zvyčajne sú súčasťou lacnejších kúskov. Vhodné materiály sú – keramika a teflón (pre všetky typy vlasov), turmalín (pre hladký účes a lesk vlasov), titán (najvyššia životnosť). Najlepšia voľba je kombinácia viacerých kvalitných materiálov.

Teplota

Jednoznačne si vyberajte žehličku na vlasy, ktorá má displej na zobrazenie teploty. Pre tenšie vlasy je vhodná teplota do 160 stupňov, normálne vlasy znesú od 160 do 190 stupňov, pre hrubšie vlasy je stále v poriadku teplota do 230 stupňov. Pokiaľ budete mať žehličku bez zobrazeného displeja, tá zvyčajne rozžeraví žehliace plochy na príliš vysokú teplotu. Čím menšiu teplotu žehličky na vlasy zvolíte, tým sa vaše vlasy poškodzujú menej. Na trhu už dokonca dnes existujú aj žehličky, ktoré prispôsobia teplotu nastavenia vašim vlasom.

Doba nahriatia

Doba nahriatia môže byť tiež rozhodujúca a to, napríklad, v prípade, že sa chystáte na večierok. Pochopiteľne, pri žehličkách o niečo drahších budete na nahriatie čakať len niekoľko sekúnd, kým pri lacnejších verziách to môže byť až do niekoľkých minút.

Funkcie

Zrejme už z predchádzajúceho popisu druhov žehličiek na vlasy je jasné, že existuje množstvo ďalších pridaných benefitov, ktoré môže mať vaša žehlička na vlasy. Od toho závisí jej konečná cena, rozdiel však nie je v žiadnom prípade markantný. Dôležitými funkciami sú, napríklad:

Automatické vypnutie – to znamená, že vaša žehlička sa po niekoľkých minútach nepoužívania vypne sama, nemusíte mať strach, či ste žehličku vypli alebo nie;

Otočný kábel – otočný kábel je obzvlášť užitočný, ak budete žehličku používať aj na vlnenie vlasov;

Ionizácia – táto žehlička vytvára záporne nabité ióny, čím neutralizuje kladne nabité ióny vo vlasoch, ktoré vlasy ničia a lámu.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár tipov na výhodné žehličky na vlasy, ktoré sme rozdelili podľa typu.

NázovTypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Remington S8500 Shine Therapyštandardná– dobré recenzie
– dobrá cena
– rýchle nahriatie
– otočný kábel
– bezpečnosť
– povrch žehličky sa rýchlo opotrebuje32 €Zobraziť ponuku
BABYLISS ST395Eparná– jednoduché použitie
– kvalitná konštrukcia
– rýchle nahriatie
– bezpečnosť
– menšia nádržka na vodu70 €Zobraziť ponuku
Philips Prestige BHS830štandartná– dobré recenzie
– rýchle nahriatie
– otočný kábel
– bezpečnosť
– vysoká cena 130 €Zobraziť ponuku
Rowenta SF8210F0 Ultimate Experienceštandartná– dobré recenzie
– rýchle nahrievanie
– otočný kábel
– bezpečnosť
– rozsah teplôt
– vyššia cena152 €Zobraziť ponuku
L´oréal Professionnel SteamPod 3.0parná– vhodné aj na tvorbu vĺn
– flexibilný kábel
– kefa
– vysoká cena 250 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk remington s shine therapy

Remington S8500 Shine Therapy

Žehlička na vlasy je zameraná na dodanie lesku a výživu vašich vlasov. Má keramickú plochu napustenú vitamínovým kondicionérom s obsahom vitamínu E a marockého argánového oleja. Ideálnu teplotu si môžete zvoliť v rozpätí od 150 do 230 stupňov. Vďaka funkcií Turbo Boost sa dokáže nahriať už za 15 sekúnd. Bezpečnosť zaisťuje automatické vypnutie po 60 minútach a bezpečnostný zámok. Šírka doštičiek je 27 mm.


vyberomat sk babyliss ste

BABYLISS ST395E

Parná žehlička na vlasy s titanokeramickým povrchom má vysokú účinnosť rovnania. Je vhodná pre všetky typy vlasov. Vďaka nádržke na vodu bráni zbytočnému vysušeniu a hydratuje. Bezpečnosť zaisťuje automatické vypnutie. Vybrať si môžete z rozpätí teplôt od 170 po 230 stupňov. Šírka doštičiek: 38 mm.


vyberomat sk philips prestige bhs

Philips Prestige BHS830

Profesionálna žehlička s technológiou SenselQ vám prispôsobí žehlenie vlasov na mieru. Počas žehlenia sníma teplotu vlasom a sama automaticky prispôsobuje výkon žehlenia aby zamedzila prehrievaniu vlasov. Dokáže sa rýchlo zohriať, a to iba za 15 sekúnd. Vybrať z teploty od 170 do 210 stupňov. Dĺžka prívodného kábla sú 2 metre.


vyberomat sk rowenta sff ultimate experience

Rowenta SF8210F0 Ultimate Experience

Profesionálna žehlička na vlasy ponúka kvalitu ako z kaderníckeho salónu. Experience zachováva 100 % keratínu vo vlasoch. Povrch keramických doštičiek je z minerálneho kameňa. Disponuje nastavením teploty od 120 do 200 stupňov. Vďaka funkcií rýchlonahriatiu môžete žehliť vaše vlasy po 25s. Bezpečnosť zaručuje automatické vypnutie po 45 min. Prívodný kábel má dĺžku 2, m.


vyberomat sk l´oreal professionnel steampod

L´oréal Professionnel SteamPod 3.0

Parná žehlička rýchlo vyrovná vaše vlasy, ale dokáže ich aj natočiť. Určená je pre všetky typy vlasov. Teplotu možno nastaviť v rozsahu od 180 do 210 stupňov. Súčasťou žehličky je aj kefa, ktorá slúži na jemné rozčesanie vlasov počas žehlenia. Príkon: 158 W. Šírka doštičiek: 25 mm. Dĺžka prívodného kábla 2,2 m.

Zhrnutie

Žehlička na vlasy je v každom prípade ideálna na vytvorenie krásneho a lesklého účesu s efektom na niekoľko hodín až dní. Vyberte si tú svoju!

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest