Ako vybrať najlepšiu žehličku

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk eta leila
vyberomat sk eta leila

Najlepšia cestovná žehlička

vyberomat sk eta
vyberomat sk eta

Najlepšia suchá žehlička

vyberomat sk philips gc perfectcare elite
vyberomat sk philips gc perfectcare elite

Najlepšia naparovacia žehlička

Žehlička je stálou súčasťou úpravy našich odevov. Stará sa nielen o narovnanie pokrčených košieľ, ale aj o doladenie výsledného dojmu, ktorý chceme na svojom okolí zanechať. Rovnako je však súčasťou menej obľúbeného rituálu žehlenia, ktorý sa v mnohých prípadoch snažíme odkladať na najviac vzdialený termín. Výberom správnej žehličky môžeme žehlenie nielen skrátiť, ale si ho v podstatnej miere aj uľahčiť.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Typy žehličiek

Výber žehličky závisí od niekoľkých základných bodov a dizajn rozhodne nehrá prvé husle. Dôležité sú naše preferencie, s ktorým typom radšej pracujeme a svoju úlohu zohráva aj typ oblečenia, ktorý nosíme. Ktorá zo žehličiek sa stane pre vás víťazom?

Parná žehlička

Parná žehlička je dnes jeden z najpoužívanejších typov. Funguje na princípe vodnej pary, ktorá oblečenie navlhčí a žehlenie prebieha rýchlejšie a jednoduchšie. Moderné naparovacie žehličky sa vyznačujú rýchlym nahriatím a výhodou je, ak je v žehličke zabudovaná funkcia odvápňovania, ktorá sa postará o hladký a jednoduchý priebeh.

Výhody naparovacej žehličky oceníte pri žehlení hrubých tkanív. Medzi jej hlavné výhody patrí jednoduchá skladnosť a manipulácia. Pri výbere sa zamerajte na povrch žehliacej plochy.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Medzi najkvalitnejšie patrí keramika, nasleduje durilium vyznačujúce sa odolnosťou a až na konci sa nachádzajú nerez a hliník, ktoré patria medzi najpoužívanejšie, ale v ich prípade hrozí poškodenie povrchu a následne aj poškodenie žehleného odevu. Pri výbere sa však zamerajte aj na parný výkon, ktorý by sa mal pohybovať v medziach 30-40 g/min.

Žehlička s parným generátorom

Ak žehlíte často a veľa, potom rozhodne oceníte služby parného generátora. Parný generátor sa často nazýva i parná stanica a predstavuje nádobu pod tlakom s objemom približne 1,5 litra. Pred kúpou by ste mali vedieť, že vodu nie je možné počas žehlenia dopĺňať. Tento typ žehličiek je až trojnásobne výkonnejší ako klasická žehlička.

Pri výbere žehliacich povrchov je situácia rovnaká ako pri parnej žehličke, ale parné generátory sa vyznačujú povrchom zo zliatiny safir, ktorá má podobné vlastnosti ako durilium. Parný výkon sa pohybuje okolo 90 g/min a zabezpečuje tak optimálne žehlenie.

Cestovná naparovacia žehlička

Cesta do zahraničia, pobyt v internáte, či iná nevyhnutná cesta s batožinou predpokladá pokrčené oblečenie. V tomto prípade pomôže cestovná naparovacia žehlička vyznačujúca sa nízkou hmotnosťou, malými rozmermi a jednoduchým použitím. V tomto prípade však naozaj hovoríme len o žehličke na cestovanie, ktorá nie je vhodná na žehlenie väčšieho množstva bielizne a nie je stavaná na pravidelné používanie. Jej skladnosť je zabezpečená malými rozmermi a v mnohých prípadoch aj sklápacou rúčkou.

Na výber sú väčšinou dva materiály: keramika a nerez. Parný výkon sa pohybuje okolo 50 g/min. Nevýhodou tohto typu žehličiek je častá absencia užitočných funkcií.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Naparovač

Toto zariadenie je šikovným pomocníkom pri rannom zhone, pomocou neho narovnáte oblečenie priamo na ramienku. Jeho pomoc oceníte aj v prípade dezinfekcie oblečenia. Výhodou naparovačov je ľahká obsluha a rýchle narovnanie oblečenia.

V zásade sa delia na dve základné kategórie a to ručné naparovače, ktoré sú skladné a ľahko sa s nimi manipuluje a naparovače so stojanom, ktoré sú rozmerné a predstavujú náročnejšiu manipuláciu, ale umožňujú dlhšie žehlenie. Ich výkon vodnej pary sa pohybuje v rozmedzí 20-40 g/min. Pri naparovačoch oceníte funkciu ECO, ktorá šetrí energiu prístroja a pri dlhšej nečinnosti sa naparovač vypne sám.

Suchá žehlička

Suché žehlenie funguje na princípe nahrievania žehliacej plochy. Materiály, z ktorých je žehliaca plocha vyrobená sú tri: keramika, nerez a hliník. Keramika má ideálne vlastnosti a je jednoduchá na údržbu, pri nereze a hliníku je potrebné dávať pozor na poškodenie.

Žehlenie so suchou žehličkou je rýchle, je nenáročná na obsluhu a výhodou je aj jej nízka cena. Na strane druhej je však potrebné kropenie bielizne a je absolútne nevhodná pre žehlenie jemnej bielizne, ktorá je v tomto prípade vystavovaná poškodeniu. Pri výbere je dôležité zohľadniť tepelný príkon, ktorý by mal byť okolo 1000 – 1300 W.

Funkcie, ktoré oceníte

Odvápňovanie – zabezpečí jednoduchý chod žehličky a zabráni usadzovaniu minerálov;

Funkcia automatického vypnutia – bezpečnostná funkcia, ktorá poteší najmä zábudlivcov;

Anti Drip systém – zabezpečí, že pri nízkej teplote bude zastavená tvorba vodnej pary a na oblečenie nebude kvapkať voda zo žehličky;

ECO – šetrí energiu prístroja;

Vertikálne naparovanie – skvelý pomocník najmä pri jemných tkaninách, ktoré by nemali prísť do styku so žehliacou plochou;

Regulátor teploty – umožňuje nastaviť teplotu a tým žehliť mnohé typy tkanín.

Čo si vybrať?

Na koniec sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné žehličky, ktoré sme rozdelili podľa typu.

NázovTypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
ETA LEILA 0271 cestovná– nízka cena
– optimálne rozmery
– možnosť suchého žehlenia
– pomer cena – výkon
– menšia nádržka na vodu
– bez pridaných funkcií
18 €Zobraziť ponuku
ETA 7246suchá– spoľahlivosť
– dlhý kábel
– odolnosť
– životnosť
– jednoduché použitie
– pri žehlení vŕzga
– bez pridaných funkcií
37 €Zobraziť ponuku
BRAUN SI7066VIparná– odolnosť proti poškriabaniu
– bezpečnosť
– množstvo funkcií
– menšia nádržka na vodu63 €Zobraziť ponuku
Tefal GV9221E0 Pro Express Protectparná– výkon
– ľahké žehlenie
– bezpečnosť
– veľká nádržka na vodu
– množstvo funkcií
– hlučné čerpadlo
– žehličku je možné odložiť len na parnú stanicu
223 €Zobraziť ponuku
Philips GC9635/20 PerfectCare Eliteparná– výkon
– kvalita
– ekologickosť
– bezpečnosť
– veľká nádržka na vodu
– množstvo funkcií
– vysoká cena234 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk eta leila

ETA LEILA 0271

Naparovacia žehlička je vďaka svojej nízkej váhe a malým rozmerom vhodná na cestovanie. Materiál žehliacej plochy je vyrobený z keramiky. Pri žehlení môžete využiť vertikálne naparovanie. Parný výkon žehličky je 50 g/min s príkonom 1 150 W. Parný ráz žehličky je 50 g/min. Objem nádržky: 35 ml. Kábel má dĺžku 2 metre.


vyberomat sk eta

ETA 7246

Suchá žehlička je určená pre všetkých ľudí, ktorí uprednostňujú klasické spoľahlivé žehlenie. Žehliaca plocha je vytvorená z antikoru. Bezpečnosť zaisťuje svetelná signalizácia prevádzky a bezpečnostná poistka proti prehriatiu. Príkon žehličky: 1 000 W. Kábel má dĺžku 3 metre. Váži 1,16 kg.


vyberomat sk braun sivi

BRAUN SI7066VI

Žehlička vďaka zvýšenému výdaju paty a zosilnenému výkonu, vyžehlí aj najodolnejšie záhyby. Disponuje eloxalovou 3D plochou. Súčasťou žehličky je funkcia Turbo, ktorá zvyšuje kontinuálny výstup pary vďaka čomu preniká rýchlejšie a hlbšie do textílií. Ďalšími funkciami sú odvápňovanie a anti-drip systém. Parný výkon žehličky je 50 g/min s príkonom 2 600 W. Parný ráz: 225 g/min. Obsahuje nádržku na vodu s objemom 300 ml. Dĺžka kábla je 2,5 metra.


vyberomat sk tefal gve pro express protect

Tefal GV9221E0 Pro Express Protect

Parný generátor zaisťuje jednoduché, rýchle a účinné žehlenie bielizne. Disponuje množstvom funkcií ako je možnosť vertikálneho žehlenia, odvápňovanie, anti-drip systém, rýchle nahriatie, ECO režim a možnosť použiť vodu z kohútiku. Vďaka vyberateľnej nádržke na vodu, je použitie naozaj jednoduché. Bezpečnosť je zaručená vďaka zámku na prenášanie a automatickému vypínaniu. Žehliaca doska je vyrobená z Duriliumu. Parný výkon žehličky je 130 g/min s príkonom 2 800 W. Parný ráz: 520 g/min. Obsahuje nádržku s objemom 1 800 ml. Kábel má dĺžku 1,6 m. Parný generátor zaisťuje jednoduché, rýchle a účinné žehlenie bielizne. Disponuje množstvom funkcií ako je možnosť vertikálneho žehlenia, odvápňovanie, anti-drip systém, rýchle nahriatie, ECO režim a možnosť použiť vodu z kohútiku. Vďaka vyberateľnej nádržke na vodu, je použitie naozaj jednoduché. Bezpečnosť je zaručená vďaka zámku na prenášanie a automatickému vypínaniu. Žehliaca doska je vyrobená z Duriliumu. Parný výkon žehličky je 140 g/min s príkonom 2 600 W. Parný ráz: 550 g/min. Obsahuje nádržku s objemom 1 800 ml. Kábel má dĺžku 1,6 m.


vyberomat sk philips gc perfectcare elite

Philips GC9635/20 PerfectCare Elite

Efektívny parný generátor od značky Philips bude veľkým pomocníkom vo vašej domácnosti. Vyššiu cenu kompenzuje kvalita, odolnosť a množstvo funkcií. Vďaka technológií OptimalTemp nemusíte riešiť nastavovanie teploty pre jednotlivé kusy oblečenia. Sama nastaví optimálnu teplotu, a to bez spálenia. Využiť ju môžete aj na vertikálne naparovanie. Ďalšími funkciami sú odvápňovanie, rýchle nahriatia za 2 minúty, vyberateľná nádržka na vodu a možnosť použiť vodu z vodovodu. Bezpečnosť zaisťuje automatické bezpečnostné vypínanie (po 10 min. – pohotovostný režim, ďalších 10 min. – vypnutie) a zámok na prenášanie. Žehliaca plocha je vyrobená z nereze. Parný výkon 155 g/min s príkonom 2 700 W. Parný ráz žehličky 520 g/min. Disponuje nádržkou s objemom 1 800 ml. Kábel má dĺžku 1,8 m.

Zhrnutie

Parné žehličky a parné generátory dnes predstavujú najefektívnejšiu možnosť žehlenia oblečenia. Dostupný výber však obsahuje oveľa viac možností, z ktorých sa dá vyberať. Svojich zákazníkov si nájdu aj naparovače a suché žehličky, počas cestovania zas oceníte cestovnú žehličku. Podstatné je vybrať typ, ktorý najlepšie zodpovedá tkaninám, ktoré žehlíte.

Pred kúpou sa zamerajte aj na dostupné funkcie, ktoré umožňujú jednoduchšie, rýchlejšie a pohodlnejšie žehlenie. Nezabudnite však zhodnotiť dĺžku kábla, príkon alebo parný výkon, ktoré sú rovnako dôležitými ukazovateľmi.

Philips Perfect Care Elite Steam Generator Iron GC9630/20

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest