Ako vybra┼ą najlep┼íiu ┼żehli─Źku

┼Żehli─Źka je st├ílou s├║─Źas┼ąou ├║pravy na┼íich odevov. Star├í sa nielen o narovnanie pokr─Źen├Żch ko┼íie─ż, ale aj o doladenie v├Żsledn├ęho dojmu, ktor├Ż chceme na svojom okol├ş zanecha┼ą. Rovnako je v┼íak s├║─Źas┼ąou menej ob─ż├║ben├ęho ritu├ílu ┼żehlenia, ktor├Ż sa v mnoh├Żch pr├şpadoch sna┼ż├şme odklada┼ą na najviac vzdialen├Ż term├şn. V├Żberom spr├ívnej ┼żehli─Źky m├┤┼żeme ┼żehlenie nielen skr├íti┼ą, ale si ho v podstatnej miere aj u─żah─Źi┼ą.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Typy ┼żehli─Źiek

V├Żber ┼żehli─Źky z├ívis├ş od nieko─żk├Żch z├íkladn├Żch bodov a dizajn rozhodne nehr├í prv├ę husle. D├┤le┼żit├ę s├║ na┼íe preferencie, s ktor├Żm typom rad┼íej pracujeme a svoju ├║lohu zohr├íva aj typ oble─Źenia, ktor├Ż nos├şme. Ktor├í zo ┼żehli─Źiek sa stane pre v├ís v├ş┼ąazom?

Parn├í ┼żehli─Źka

Parn├í ┼żehli─Źka je dnes jeden z najpou┼ż├şvanej┼í├şch typov. Funguje na princ├şpe vodnej pary, ktor├í oble─Źenie navlh─Ź├ş a ┼żehlenie prebieha r├Żchlej┼íie a jednoduch┼íie. Modern├ę naparovacie ┼żehli─Źky sa vyzna─Źuj├║ r├Żchlym nahriat├şm a v├Żhodou je, ak je v ┼żehli─Źke zabudovan├í funkcia odv├íp┼łovania, ktor├í sa postar├í o hladk├Ż a jednoduch├Ż priebeh.

V├Żhody naparovacej ┼żehli─Źky ocen├şte pri ┼żehlen├ş hrub├Żch tkan├şv. Medzi jej hlavn├ę v├Żhody patr├ş jednoduch├í skladnos┼ą a manipul├ícia. Pri v├Żbere sa zamerajte na povrch ┼żehliacej plochy.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Medzi najkvalitnej┼íie patr├ş keramika, nasleduje durilium vyzna─Źuj├║ce sa odolnos┼ąou a a┼ż na konci sa nach├ídzaj├║ nerez a hlin├şk, ktor├ę patria medzi najpou┼ż├şvanej┼íie, ale v ich pr├şpade hroz├ş po┼íkodenie povrchu a n├ísledne aj po┼íkodenie ┼żehlen├ęho odevu. Pri v├Żbere sa v┼íak zamerajte aj na parn├Ż v├Żkon, ktor├Ż by sa mal pohybova┼ą v medziach 30-40 g/min.

┼Żehli─Źka s parn├Żm gener├ítorom

Ak ┼żehl├şte ─Źasto a ve─ża, potom rozhodne ocen├şte slu┼żby parn├ęho gener├ítora. Parn├Ż gener├ítor sa ─Źasto naz├Żva i parn├í stanica a predstavuje n├ídobu pod tlakom s objemom pribli┼żne 1,5 litra. Pred k├║pou by ste mali vedie┼ą, ┼że vodu nie je mo┼żn├ę po─Źas ┼żehlenia dop─║┼ła┼ą. Tento typ ┼żehli─Źiek je a┼ż trojn├ísobne v├Żkonnej┼í├ş ako klasick├í ┼żehli─Źka.

Pri v├Żbere ┼żehliacich povrchov je situ├ícia rovnak├í ako pri parnej ┼żehli─Źke, ale parn├ę gener├ítory sa vyzna─Źuj├║ povrchom zo zliatiny safir, ktor├í m├í podobn├ę vlastnosti ako durilium. Parn├Ż v├Żkon sa pohybuje okolo 90 g/min a zabezpe─Źuje tak optim├ílne ┼żehlenie.

Cestovn├í naparovacia ┼żehli─Źka

Cesta do zahrani─Źia, pobyt v intern├íte, ─Źi in├í nevyhnutn├í cesta s bato┼żinou predpoklad├í pokr─Źen├ę oble─Źenie. V tomto pr├şpade pom├┤┼że cestovn├í naparovacia ┼żehli─Źka vyzna─Źuj├║ca sa n├şzkou hmotnos┼ąou, mal├Żmi rozmermi a jednoduch├Żm pou┼żit├şm. V tomto pr├şpade v┼íak naozaj hovor├şme len o ┼żehli─Źke na cestovanie, ktor├í nie je vhodn├í na ┼żehlenie v├Ą─Ź┼íieho mno┼żstva bielizne a nie je stavan├í na pravideln├ę pou┼ż├şvanie. Jej skladnos┼ą je zabezpe─Źen├í mal├Żmi rozmermi a v mnoh├Żch pr├şpadoch aj skl├ípacou r├║─Źkou.

Na v├Żber s├║ v├Ą─Ź┼íinou dva materi├íly: keramika a nerez. Parn├Ż v├Żkon sa pohybuje okolo 50 g/min. Nev├Żhodou tohto typu ┼żehli─Źiek je ─Źast├í absencia u┼żito─Źn├Żch funkci├ş.

vyberomat sk iron
vyberomat sk iron

Naparova─Ź

Toto zariadenie je ┼íikovn├Żm pomocn├şkom pri rannom zhone, pomocou neho narovn├íte oble─Źenie priamo na ramienku. Jeho pomoc ocen├şte aj v pr├şpade dezinfekcie oble─Źenia. V├Żhodou naparova─Źov je ─żahk├í obsluha a r├Żchle narovnanie oble─Źenia.

V z├ísade sa delia na dve z├íkladn├ę kateg├│rie a to ru─Źn├ę naparova─Źe, ktor├ę s├║ skladn├ę a ─żahko sa s nimi manipuluje a naparova─Źe so stojanom, ktor├ę s├║ rozmern├ę a predstavuj├║ n├íro─Źnej┼íiu manipul├íciu, ale umo┼ż┼łuj├║ dlh┼íie ┼żehlenie. Ich v├Żkon vodnej pary sa pohybuje v rozmedz├ş 20-40 g/min. Pri naparova─Źoch ocen├şte funkciu ECO, ktor├í ┼íetr├ş energiu pr├şstroja a pri dlh┼íej ne─Źinnosti sa naparova─Ź vypne s├ím.

Such├í ┼żehli─Źka

Such├ę ┼żehlenie funguje na princ├şpe nahrievania ┼żehliacej plochy. Materi├íly, z ktor├Żch je ┼żehliaca plocha vyroben├í s├║ tri: keramika, nerez a hlin├şk. Keramika m├í ide├ílne vlastnosti a je jednoduch├í na ├║dr┼żbu, pri nereze a hlin├şku je potrebn├ę d├íva┼ą pozor na po┼íkodenie.

┼Żehlenie so suchou ┼żehli─Źkou je r├Żchle, je nen├íro─Źn├í na obsluhu a v├Żhodou je aj jej n├şzka cena. Na strane druhej je v┼íak potrebn├ę kropenie bielizne a je absol├║tne nevhodn├í pre ┼żehlenie jemnej bielizne, ktor├í je v tomto pr├şpade vystavovan├í po┼íkodeniu. Pri v├Żbere je d├┤le┼żit├ę zoh─żadni┼ą tepeln├Ż pr├şkon, ktor├Ż by mal by┼ą okolo 1000 – 1300 W.

Funkcie, ktor├ę ocen├şte

Odv├íp┼łovanie ÔÇô zabezpe─Ź├ş jednoduch├Ż chod ┼żehli─Źky a zabr├íni usadzovaniu miner├ílov;

Funkcia automatick├ęho vypnutia ÔÇô bezpe─Źnostn├í funkcia, ktor├í pote┼í├ş najm├Ą z├íbudlivcov;

Anti Drip syst├ęm ÔÇô zabezpe─Ź├ş, ┼że pri n├şzkej teplote bude zastaven├í tvorba vodnej pary a na oble─Źenie nebude kvapka┼ą voda zo ┼żehli─Źky;

ECO ÔÇô ┼íetr├ş energiu pr├şstroja;

Vertik├ílne naparovanie ÔÇô skvel├Ż pomocn├şk najm├Ą pri jemn├Żch tkanin├ích, ktor├ę by nemali pr├şs┼ą do styku so ┼żehliacou plochou;

Regul├ítor teploty ÔÇô umo┼ż┼łuje nastavi┼ą teplotu a t├Żm ┼żehli┼ą mnoh├ę typy tkan├şn.

Zhrnutie

Parn├ę ┼żehli─Źky a parn├ę gener├ítory dnes predstavuj├║ najefekt├şvnej┼íiu mo┼żnos┼ą ┼żehlenia oble─Źenia. Dostupn├Ż v├Żber v┼íak obsahuje ove─ża viac mo┼żnost├ş, z ktor├Żch sa d├í vybera┼ą. Svojich z├íkazn├şkov si n├íjdu aj naparova─Źe a such├ę ┼żehli─Źky, po─Źas cestovania zas ocen├şte cestovn├║ ┼żehli─Źku. Podstatn├ę je vybra┼ą typ, ktor├Ż najlep┼íie zodpoved├í tkanin├ím, ktor├ę ┼żehl├şte.

Pred k├║pou sa zamerajte aj na dostupn├ę funkcie, ktor├ę umo┼ż┼łuj├║ jednoduch┼íie, r├Żchlej┼íie a pohodlnej┼íie ┼żehlenie. Nezabudnite v┼íak zhodnoti┼ą d─║┼żku k├íbla, pr├şkon alebo parn├Ż v├Żkon, ktor├ę s├║ rovnako d├┤le┼żit├Żmi ukazovate─żmi.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest