Ako vybrať najlepší odžmolkovač

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk sencor slr
vyberomat sk sencor slr

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk eta mia
vyberomat sk eta mia

Rozumná voľba

vyberomat sk proficare tc
vyberomat sk proficare tc

Najvyššia kvalita

Ku každodenným domácim povinnostiam patrí aj starostlivosť o oblečenie. Či už ide o pranie, sušenie a žehlenie, všetky tieto činnosti naše šaty postupne poškodzujú. Jedným zo znakov sú aj žmolky. Našťastie, je naozaj jednoduchý a cenovo dostupný prístroj, ktorý nám s nimi pomáha. V tomto článku sa dozviete ako si vybrať najlepší odžmolkovač a na čo, si pri výbere dávať pozor.

vyberomat sk odzmolkovac
vyberomat sk odzmolkovac

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár odžmolkovačov, z ktorých si vyberie každý.

ProduktTypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Sencor SLR 33na baterky– nízka cena
– pozitívne recenzie
– šetrnosť k textilu
– dlhšia práca
– malý zásobník
– vyššia hlučnosť
– slabšia výdrž
4,19 €Zobraziť ponuku
ETA Mia 2260 90000na akumulátor– pekný dizajn
– šetrnosť k textilu
– USB nabíjanie
– malé rozmery
– jednoduchá práca
– malý zásobník na odpad
– slabší výkon
11,90 €Zobraziť ponuku
ETA 1260 90010 Lintyna akumulátor– ergonomický tvar
– jednoduchá práca
– šetrnosť k textilu
– veľká plocha
– malý zásobník na odpad
– slabší výkon
– slabá výdrž
– dlhé nabíjanie
11,90 €Zobraziť ponuku
Philips GC026/80na baterky– pozitívne recenzie
– výkon
– spoľahlivosť
– šetrný k textilu
– jednoduchá práca
– vyššia cena
– vyššia hlučnosť
16,00 €Zobraziť ponuku
Proficare TC 3080na baterky– vysoký výkon
– jednoduché čistenie
– bezpečnosť
– spoľahlivosť
– kvalita
– vyššia cena19,10 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk sencor slr

Sencor SLR 33

Cenovo dostupný odstraňovač žmolkov poslúži pre všetky typy textílií. Práca s ním je naozaj jednoduchá. Napája sa prostredníctvom 2 x 1,5 V AA batérií. Disponuje systémom trojitej čepele.


vyberomat sk eta mia

ETA Mia 2260 90000

Prístroj na odstránenie žmolkov od značky ETA má veľmi pekný, elegantný dizajn. Vďaka jeho malým rozmerom je skvelý na cestovanie. Nabíja sa prostredníctvom USB kábla. Po plnom nabití, ktoré trvá 3 hodiny, vydrží v prevádzke 50 minút. K prístroju výrobca pribaľuje aj malú kefku na čistenie. Plocha: 50 mm.


vyberomat sk eta linty

ETA 1260 90010 Linty

S hlavicou s priemerom 55 mm je odžmolkovávanie rýchle a jednoduché. Navyše má toto zariadenie ergonomický tvar, vďaka čomu sa s ním skvele pracuje. Horšie je na tom výdrž a doba nabíjania. Výrobca uvádza, že po plnom nabití vydrží v prevádzke až 40 minút. Avšak, podľa recenzií spotrebiteľov, tomu tak nie je. Obsahuje 3 flexibilné nehrdzavejúce čepele.


vyberomat sk philips gc

Philips GC026/80

Jedným z najobľúbenejších prístrojov podľa recenzie používateľov je práve Philips GC026/80. Dosahuje až 8800 otáčok za minútu, vďaka čomu si poradí s menšími aj väčšími žmolkami. Nechýba mu ani ľahko vyberateľná nádoba na odpad a mini kefka na čistenie. Je šetrný ku každému typu textílie. Napája sa prostredníctvom 2 x AA batérií.


vyberomat sk proficare tc

Proficare TC 3080

Značka Proficare prináša kvalitný prístroj, s ktorými odstránenie žmolkov bude rýchle a efektívne. Obsahuje trojitý nerezový nôž. Dosahuje až 7000 ot./min. Bezpečnosť je zaistená ochranným krytom a bezpečnostným okruhom. Napája sa prostredníctvom 2 AA batérií.

Prečo nepoužívať žiletky?

Často krát sa stretávame s tým, že ľudia na odstránenie žmolkov používajú žiletky. To však nie je najšťastnejšie riešenie, keďže si nimi môžete vaše oblečenie rýchlo poškodiť. Žiletky majú svoje čepele veľmi blízko k oblečeniu. Stačí jeden rýchly pohyb alebo vyťahaná nitka a diera je na svete. Preto radšej nechajte starostlivosť o vašu bielizeň na odžmolkovačoch, ktoré zoženiete za veľmi dostupné ceny.

Parametre výberu

Na čo sa pri kúpe odžmolkovaču zamerať?

Typy odžmolkovačov

Zvoliť si môžete z dvoch typov, a to:

Elektrický odžmolkovač: Funguje vďaka vstavanému elektrickému motorčeku, ktoré poháňajú nože a čepele. Tento typ obsahuje hlavicu s otočným nožom a ochranný kryt. Použitie je úplne bezpečné, keďže sú vaše prsty chránené mriežkou s malými otvormi. Oproti ručným odžmolkovačom je s nimi práca rýchlejšia a jednoduchšia. Navyše si poradia aj s väčšími žmolkami.

Ručný odžmolkovač: Rozdielom je, že ručné odžmolkovače fungujú len pomocou vašej pomoci. Nepotrebujete na ich fungovanie žiadnu elektrinu ani batérie. Takisto sú vybavené nožmi s čepeľami. Žmolky odstraňuje vďaka kĺzavému pohybu po textile. Jeho použitie síce trvá dlhšie, ale na druhú stranu je jeho životnosť naozaj dlhá.

Nože

Najdôležitejším parametrom, na ktorý sa zamerať, sú nože. Tie sú totiž zodpovedné sa fungovanie a výkon odžmolkovaču. Väčšina ručných odžmolkovačov obsahujú nôž s jednou čepeľou. U elektrických ich býva viac, no nie je to pravidlo. Výhodou je, ak sú k prístroju pribalené aj nastaviteľné výškové nadstavce. Vďaka nim môžete odžmolkovač prispôsobiť hrúbke a materiálu textilu a veľkosti či množstvu žmoliek.

Materiál

Väčšina odžmolkovačov má telo vyrobené z odolného plastu. Tvarovo sa podobá na kefu. Podstatný je materiál nožov. V drvivej väčšine prípadov sú vyrobené z odolnej ocele. Vyššiu kvalitu dosahujú odžmolkovače s keramickými čepeľami. U nich máte istotu, že sa vám hneď neopotrebujú a ostanú dlhšiu dobu ostré.

Spôsob napájania

  • Napájanie do zástrčky: Do tejto kategórie spadajú lacnejšie prístroje. Napájajú sa prostredníctvom kábla, ktorý musíte zapojiť do elektrickej siete. Ich nevýhodou je, že ho musíte používať len v blízkosti zástrčky.
  • Batérie: Druhým a veľmi obľúbeným typom sú odžmolkovače na batérie. Na svoju prevádzku využívajú batérie typu AA alebo AAA. Výhodou je, že sú skvelé na cestovanie a dovolenku, keďže sú bezdrôtové. Využiť môžete aj nabíjateľné batérie, vďaka čomu nemusíte dokupovávať nové.
  • Nabíjateľné: Posledný a najpraktickejší typ sú nabíjateľné odžmolkovače. Po nabití dokážu fungovať aj celú hodinu. Nabíjajú sa dlhšiu dobu, väčšinou 6 až 8 hodín. Všetko záleží od modelu a značky, akú si zvolíte.
vyberomat sk odzmokovac
vyberomat sk odzmokovac

Pridané funkcie

Moderné odžmolkovače ponúkajú aj ďalšie pridané funkcie, ako napríklad:

Ergonomický tvar: Slúži pre vaše pohodlie. Vďaka ergonomickému tvaru sa vám s ním bude pracovať pohodlnejšie a jednoduchšie.

Nadstavce: Drahšie a kvalitnejšie modely ponúkajú viacero nadstavcov. S nimi si budete môcť odžmolkovač prispôsobiť materiálu a hrúbke textilu. Taktiež si ho môžete nastaviť podľa veľkosti a množstva žmolkov.

Zásobník: Odžmolkovač by mal mať dostatočne veľký a ľahko vyberateľný zásobník. Do neho sa zbierajú odstránené žmolky. Okrem zásobníka by mal mať aj rozoberateľnú hlavicu, aby ste mohli prístroj detailne vyčistiť a tým predĺžiť jeho životnosť.

Cena a obľúbené značky

Tieto prístroje sú naozaj cenovo dostupné. Najlacnejšie nájdete už za 5 €. Tak, ako je to u väčšiny produktov, aj u odžmokovačov s cenou rastie aj kvalita. Napriek tomu, aj drahšie modely sú relatívne lacné. Pohybujú sa v sume od 10 € do 20 €.

Najobľúbenejšími značkami podľa recenzií ľudí sú Philips, Gallet Tefal, Eta, Orava a Sencor.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest