Ako si vybra┼ą spr├ívne zimn├ę kor─Źule

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk rulyt duplex v
vyberomat sk rulyt duplex v

Najv├Żhodnej┼íie detsk├ę kor─Źule

vyberomat sk tempish giulia black plus
vyberomat sk tempish giulia black plus

Najv├Żhodnej┼íie d├ímske kor─Źule

vyberomat sk tempish crox x top
vyberomat sk tempish crox x top

Najv├Żhodnej┼íie p├ínske kor─Źule

Kor─Źu─żovanie je vo v┼íeobecnosti ve─żmi ob─ż├║benou aktivitou a┬áto nielen letn├ę, ale aj to ÔÇ×prav├ę kor─Źu─żovanie v┬ázimeÔÇť. Aby ste si tento ┼íport plne u┼żili, budete potrebova┼ą kvalitn├ę kor─Źule, ktor├ę v├ím „padn├║“. Pred k├║pu je preto dobre vedie┼ą, na ktor├ę parametre sa zamera┼ą. V na┼íom ─Źl├ínku v├ís zozn├ímime s┬ár├┤znymi typmi zimn├Żch kor─Ź├║─ż a┬áporad├şme v├ím, ─Ź├şm sa kor─Źule kvalitat├şvne odli┼íuj├║.

Typy zimn├Żch kor─Ź├║─ż

V zime sa kor─Źule pou┼ż├şvaj├║ bu─Ć na rekrea─Źn├ę alebo ┼íportov├ę ├║─Źely. Pozn├íme dva z├íkladn├ę typy zimn├Żch kor─Ź├║─ż ÔÇô kor─Źule na hokej a kor─Źule na krasokor─Źu─żovanie. Oba typy s├║ r├Żchle a ovl├ídate─żn├ę a pon├║kaj├║ dobr├║ podporu chodidla, v─Ćaka ─Źomu s├║ dobrou vo─żbou aj pre za─Źiato─Źn├şkov.

vyberomat sk ice skates
vyberomat sk ice skates

Hokejov├ę kor─Źule

Ako u┼ż n├ízov napoved├í, hokejov├ę kor─Źule s├║ vhodn├ę pre ─żadov├Ż hokej, ale s├║ rovnako dobr├ę pre be┼żn├ę kor─Źu─żovanie na ─żade, ak ste za─Źiato─Źn├şk alebo ak m├íte radi r├Żchle kor─Źu─żovanie.

Hokejov├í kor─Źu─ża sa sklad├í z pevnej top├ínky, ktor├í chr├íni va┼íe nohy pred ├║dermi hokejkou po─Źas hry. Interi├ęr je dobre ─Źal├║nen├Ż, v─Ćaka ─Źomu sa nosia pohodlne napriek tvrd├ęmu vonkaj┼íku. S├║ vhodn├ę aj pre za─Źiato─Źn├şkov, ktor├ş h─żadaj├║ pohodln├ę kor─Źule. Top├ínka je navrhnut├í tak, aby poskytovala dobr├║ podporu pre ─Źlenok a chodidlo. N├┤┼ż je kr├ítky a zakriven├Ż, ─Źo rob├ş kor─Źule ─żahko ovl├ídate─żn├Żmi a optim├ílnymi pre r├Żchle jazdy, ale menej s├║ vhodn├ę na kor─Źu─żovanie dlh┼í├ş ─Źas.

vyberomat sk ice skates
vyberomat sk ice skates

V z├ísade sa tu hlavn├Ż d├┤raz kladie na pevnos┼ą obuvi (v pr├şpade n├írazu puku, hokejky, kontaktu s in├Żm hokejistom, at─Ć.) a dobr├║ stabilitu a „man├ęvrovate─żnos┼ą“. Nev├Żhodou je v├Ą─Ź┼íinou men┼íie pohodlie a ve─żmi dlh├ę zav├Ązovanie ┼ín├║rok.

Ako rozpozna┼ą kvalitn├ę hokejov├ę kor─Źule od t├Żch lacn├Żch?

 • Pevnej┼íia a tuh┼íia obuv – lep┼íia man├ęvrovate─żnos┼ą, ochrana, stabilita.
 • Vystu┼żen├Ż a lep┼íie tvarovan├Ż jazyk – vy┼í┼í├ş komfort a lep┼íia ochrana.
 • Kvalitnej┼í├ş n├┤┼ż – vy┼í┼íia tuhos┼ą, trvanlivos┼ą, dlh├í ┼żivotnos┼ą.
 • Lep┼íie vn├║torn├ę ─Źal├║nenie – pohodlie, prenos sily.

Tieto body sa daj├║ splni┼ą v─Ćaka technol├│gii v├Żroby a vybran├Żm materi├ílom. Pri najlacnej┼í├şch kor─Źuliach bude pou┼żit├Żm materi├ílom v├Ą─Ź┼íinou PVC, uhl├şkov├í oce─ż alebo polyester. U najdrah┼í├şch zas n├íjdete uhl├şkov├ę alebo sklenen├ę vl├íkna, kalen├║ kultivovan├║ oce─ż, termoplastick├ę materi├íly a pod.

Kor─Źule na krasokor─Źu─żovanie

Tieto typy kor─Ź├║─ż s├║ ur─Źen├ę pre t├Żch, ktor├ş chc├║ na ─żade robi┼ą r├┤zne fig├║ry. V─Ćaka ┼ípi─Źk├ím v prednej ─Źasti no┼ża m├┤┼żete vykon├íva┼ą r├┤zne piruety a skoky. Samotn├í top├ínka je vyroben├í bu─Ć z origin├ílnej alebo syntetickej ko┼że. Prav├í ko┼ża sa ─Źasto vyskytuje v drah┼í├şch kor─Źuliach pou┼ż├şvan├Żch na profesion├ílne s├║┼ąa┼że. Top├ínka je zvy─Źajne tvrd┼íia a teda menej pohodln├í na nosenie, ale poskytuje v├Ą─Ź┼íiu oporu ─Źlenku. Top├ínky vyroben├ę zo syntetickej ko┼że sa zvy─Źajne nosia pohodlnej┼íie, ale poskytuj├║ men┼íiu oporu ─Źlenku. Niektor├ę modern├ę kor─Źule zo syntetickej ko┼że v┼íak poskytuj├║ lep┼íiu oporu a dokonca maj├║ lep┼íie ─Źal├║nenie, v─Ćaka ─Źomu s├║ pohodln├ę.

vyberomat.sk ice skates
vyberomat.sk ice skates

Ako spozna┼ą kvalitn├ę kor─Źule na krasokor─Źu─żovanie?

 • Kvalita vrchn├ęho materi├ílu – PVC m├í ├║plne odli┼ín├ę vlastnosti ako polyuret├ínov├í alebo prav├í hov├Ądzia ko┼ża. Materi├íl ve─żmi ovplyv┼łuje kvalitu kor─Ź├║─ż.
 • Kvalita ─Źal├║nenia – lacn├ę kor─Źule nemaj├║ ─Źal├║nenie v├┤bec, drah┼íie maj├║ ─Źal├║nenie silnej┼íie, kvalitnej┼íie a lep┼íie tvarovan├ę, ─Źo ovplyv┼łuje va┼íe pohodlie.
 • Pevnos┼ą top├ínky – v┼íetky kvalitn├ę kor─Źule maj├║ ur─Źit├║ ├║rove┼ł pevnosti. Drah┼íie kor─Źule s├║ pevnej┼íie a rigidnej┼íie. V─Ćaka tomu sa budete c├şti┼ą stabilnej┼íie a kor─Źule budete lep┼íie ovl├ída┼ą. Na krasokor─Źu─żovanie potrebujete pevn├ę top├ínky kv├┤li ─Źast├Żm skokom a p├ídom.
 • Jazyk – kvalitn├Ż jazyk je dobre vystu┼żen├Ż a predtvarovan├Ż. Na lacn├Żch kor─Źuliach ni─Ź tak├ę neo─Źak├ívajte.
 • N├┤┼ż – bez neho by to nefungovalo. M├┤┼że ma┼ą r├┤znu kvalitu pou┼żitej ocele, z├íklad┼ła je z nehrdzavej├║cej ocele s dostato─Źnou pevnos┼ąou. Drah┼íie kor─Źule maj├║ no┼że z pevnej┼íej a kultivovanej ocele, s├║ odolnej┼íie, dlh┼íie zostan├║ naostren├ę a maj├║ dlh├║ ┼żivotnos┼ą.

K├║pte si kor─Źule v spr├ívnej ve─żkosti

Je d├┤le┼żit├ę, aby ste si nek├║pili ─żadov├ę kor─Źule pr├şli┼í ve─żk├ę – najm├Ą pri krasokor─Źu─żovan├ş mus├şte ma┼ą toti┼ż absol├║tnu kontrolu nad no┼żom, aby ste mohli robi┼ą fig├║ry a skoky. Va┼ía noha mus├ş by┼ą v kor─Źuli pevn├í, ale nesmie jej by┼ą zase pr├şli┼í tesno. Po uvo─żnen├ş ┼ín├║rok a praciek a pritla─Źen├ş chodidla dopredu by ste mali ma┼ą dostatok priestoru na to, aby ste dok├ízali za p├Ątu vlo┼żi┼ą prst. Aj preto je najlep┼íie kor─Źule sk├║┼ía┼ą rovno v hrub├Żch pono┼żk├ích, v ktor├Żch budete kor─Źu─żova┼ą.

Detsk├ę kor─Źule

Kor─Źule nie s├║ lacnou z├íle┼żitos┼ąou a ka┼żd├Ż rok kupova┼ą kor─Źule pre svoje ratolesti by mohlo nepr├şjemne zasiahnu┼ą va┼íu pe┼ła┼żenku. Na┼í┼ąastie je tu rie┼íenie. Mnoho v├Żrobcov za─Źalo vyr├íba┼ą detsk├ę kor─Źule v nastavite─żn├Żch modeloch, ─Źo znamen├í, ┼że d─║┼żka top├ínky sa d├í meni┼ą. To umo┼ż┼łuje, ┼że vysta─Źia die┼ąa┼ąu a┼ż do 3-4 ve─żkost├ş nohy. Nastavite─żn├ę kor─Źule s├║ ur─Źen├ę iba na rekrea─Źn├ę pou┼żitie a kvalitne s├║ rovnako dobr├ę ako be┼żn├ę modely. Odpor├║─Źame preto kor─Źule nastavite─żn├ę, ak je va┼íe die┼ąa st├íle vo f├íze rastu a potrebuje ich iba na be┼żn├ę kor─Źu─żovanie.

vyberomat sk ice skates
vyberomat sk ice skates

Ako si vybra┼ą detsk├ę ─żadov├ę kor─Źule?

 • Stabilita a pevnos┼ą kon┼ítrukcie – u det├ş je hlavn├Żm d├┤le┼żit├Żm parametrom, len┼że tu ─żudia ─Źasto ┼íetria, preto naoko nevidie┼ą rozdiel. Vyberaj├║ si pod─ża ceny a farby a to je to, ─Źo chce pr├íve v├Żrobca. Nie je ni─Ź hor┼íie, ako k├║pi┼ą lacn├ę kor─Źule s nedostato─Źnou zosilnenou kon┼ítrukciou obuvi, v├Ą─Ź┼íinou z PVC. Deti nebud├║ ma┼ą pevn├Ż ─Źlenok a tak sa im kor─Źu─żovanie nebude p├í─Źi┼ą. Dbajte preto na tento parameter.
 • Kvalita v├Żstu┼że – v├Żstu┼ż mus├ş by┼ą pevn├í a mala by sa aspo┼ł trochu prisp├┤sobi┼ą tvaru nohy.
 • Kvalitn├í pod┼í├şvka – uistite sa, ┼że va┼íe deti bud├║ ma┼ą zdrav├║ obuv. V├Żber kor─Ź├║─ż nie je o ni─Ź menej d├┤le┼żit├Ż. Die┼ąa nebude v kor─Źuliach cel├Ż de┼ł ako v top├ínkach, ale s├║ tu kladen├ę ─Ćal┼íie po┼żiadavky. Kvalitnej┼íie kor─Źule maj├║ prirodzenej┼íiu podporu obl├║ka a kvalitn├║ pod┼í├şvku.
 • V├Ż┼íka ┼ąa┼żiska – m├í vplyv na celkov├║ stabilitu a man├ęvrovate─żnos┼ą. Pri k├║pe kvalitn├Żch kor─Ź├║─ż s n├şzkym ┼ąa┼żiskom uvid├şte prekvapuj├║ce rozdiely v kor─Źu─żovan├ş va┼íich det├ş.
 • Kvalita no┼żov ÔÇô tu je dobr├ę zamera┼ą sa minim├ílne na nehrdzavej├║cu oce─ż a nech├íva┼ą kor─Źule pravidelne br├║si┼ą. M├┤┼żete sa zamera┼ą na spr├ívne centrovanie no┼ża proti top├ínke, ale s touto nepr├şjemnos┼ąou sa budete stret├íva┼ą pomerne zriedka.
N├ízovTypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Rulyt Dupex 14 2 v 1detsk├ę– dostupn├í cena
– 2 v 1 (kolieska – n├┤┼ż)
– jednoduch├ę ob├║vanie
– ─żahk├í kon┼ítrukcia
– certifik├ícia ABEC 1
– vhodn├ę iba pre za─Źiato─Źn├şkov47 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Tempish Giulia d├ímske – krasokor─Źuliarske– pevne dr┼żia nohu
– udr┼żuj├║ teplo
– pohodlie
– nevhodn├ę pre profi hr├í─Źov49 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Tempish Giulia Black Plusd├ímske – krasokor─Źuliarske– pevnos┼ą materi├ílu
-udr┼żuj├║ teplo
– dobre tvarovan├ę
– nevhodn├ę pre profi hr├í─Źov60 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Tempish Volt-Prop├ínske – ┼íportov├ę– pevnos┼ą materi├ílu
– certifikovan├í kvalita no┼żov
– vhodn├ę na rekrea─Źn├Ż hokej
– vhodn├ę pre obrancov alebo ├║to─Źn├şkov
– nevhodn├ę pre profi hr├í─Źov66 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Tempish Crox.X Topp├ínske – rekrea─Źn├ę– pevnos┼ą materi├ílu
– certifikovan├í kvalita no┼żov
– pohodlnos┼ą
– dobre tvarovan├ę
– nevhodn├ę pre profi hr├í─Źov
– vy┼í┼íia cena
86 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk rulyt duplex v

Rulyt Dupex 14 2 v 1

Detsk├ę kor─Źule s├║ ur─Źen├ę pre za─Źiato─Źn├şkov. Najv├Ą─Ź┼íou prednos┼ąou je mo┼żnos┼ą vymeni┼ą kolieskov├Ż podvozok za n├┤┼ż pre kor─Źu─żovanie na ─żade. Kolieska maj├║ priemer 70 mm s tvrdos┼ąou PVC. V strede sa nach├ídzaj├║ certifikovan├ę ABEC1 lo┼żisk├í. R├ím je vyroben├Ż z kompozitu.


vyberomat sk tempish giulia

Tempish Giulia

D├ímske kor─Źule s kr├ísnym dizajnom vyu┼żite pri rekrea─Źnom kor─Źu─żovan├ş. Zima v├ím nebude v─Ćaka v├Żborn├Żm izola─Źn├Żm vlastnostiam a materi├ílu SUPER SOFT FUN FUR. Na selekt bol pou┼żit├Ż PU LAXY 3D s povrchovou ├║pravou – diamond effect. No┼że kor─Ź├║─ż s├║ tie┼ż doplnen├ę o praktick├ę z├║bky. Hmotnos┼ą kor─Ź├║─ż je 2 300 g.


vyberomat sk tempish giulia black plus

Tempish Giulia Black Plus

Krasokor─Źuliarske kor─Źule pote┼íia ka┼żd├║ ┼żenu, ktor├í si u┼ż├şva rekrea─Źn├ę kor─Źu─żovanie. Na v├Żrobu top├ínky sa pou┼żil materi├íl SUPER SOFT FUN FUR. Na vyhotovenie skeletu kor─Źule bol pou┼żit├Ż syntetick├Ż materi├íl s prospe┼ín├Żmi vlastnos┼ąami a ve─żmi p├┤sobivou 3D povrchovou ├║pravou. No┼że kor─Ź├║─ż s├║ tie┼ż doplnen├ę o praktick├ę z├║bky.


vyberomat sk tempish volt pro

Tempish Volt-Pro

Kor─Źule s├║ ur─Źen├ę pre ┼íportov├Żch kor─Źuliarov. S├║ navrhnut├ę pre be┼żn├Żch hr├í─Źov. Vyroben├ę s├║ z CAMBRA brushed nylonu a anatomickej vkladacej stielky. No┼że kor─Ź├║─ż, dostali zna─Źku kvality T├ťV. Top├ínky si utiahnete pomocou ┼ín├║rok. Hmotnos┼ą cel├ęho p├íru predstavuje 2300 g


vyberomat sk tempish crox x top

Tempish Crox.X Top

Tieto p├ínske kor─Źule na ─żad ocenia v┼íetci rekrea─Źn├Ż ┼íportovci, ktor├ş si radi zahraj├║ hokej so svojimi priate─żmi. Na v├Żrobu kor─Źule bol vyu┼żit├Ż PE materi├íl v─Ćaka ─Źomu je zaru─Źen├í maxim├ílna pevnos┼ą a┼ż do teploty – 25 stup┼łov. No┼że kor─Ź├║─ż, maj├║ aj zna─Źku kvality T├ťV. Kor─Źule s├║ vybaven├ę kombinovan├Żm zap├şnan├şm Hmotnos┼ą cel├ęho p├íru predstavuje 2500 g.

Prekvapenie v podobe 3v1

Na trhu sa objavili detsk├ę kor─Źule typu 3v1, ktor├ę sa skladaj├║ z top├ínok, ku ktor├Żm m├┤┼żete pripevni┼ą bu─Ć no┼że na kor─Źu─żovanie na ─żade alebo kolieska na inline alebo klasick├ę dvojradov├ę kor─Źule. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼że va┼íe die┼ąa pou┼ż├şva┼ą kor─Źule cez letn├║ aj zimn├║ sez├│nu bez potreby n├íkupu troch p├írov. Kvalita a v├Żkon jednotliv├Żch ─Źast├ş nie s├║ tak├ę dobr├ę ako keby ste ich k├║pili samostatne, ale svojmu ├║─Źelu sl├║┼żia dobre, ak s├║ pou┼ż├şvan├ę iba pr├şle┼żitostne.

Záver

Ako vid├şte, medzi kor─Źu─żami s├║ ve─żk├ę rozdiely, aj ke─Ć sa to na prv├Ż poh─żad nemus├ş tak zda┼ą. V z├ísade plat├ş pravidlo, ┼że ─Ź├şm s├║ kor─Źule drah┼íie, t├Żm s├║ lep┼íie vystu┼żen├ę, pevnej┼íie, maj├║ lep┼í├ş n├┤┼ż, ni┼ż┼íiu hmotnos┼ą a aj vy┼í┼íiu odolnos┼ą.

T├Żm z┬áv├ís, ktor├ş bud├║ pou┼ż├şva┼ą kor─Źule na ob─Źasn├ę kor─Źu─żovanie na verejnom klzisku, posta─Źia oby─Źajn├ę kor─Źule, ktor├ę s├║ pohodln├ę a dostato─Źne dobre spracovan├ę, ale nedajte sa zl├íka┼ą ─Źo najni┼ż┼íou cenou. T├ş, ktor├ş pou┼ż├şvaj├║ kor─Źule u┼ż na profesion├ílnej ├║rovni, by mali v├Żberu svojich nov├Żch kor─Ź├║─ż venova┼ą ve─żk├║ pozornos┼ą. Mnoho odborn├şkov z┬áhokejov├ęho a krasokor─Źuliarskeho sveta hovor├ş, ┼że nie je ni─Ź hor┼íie ako nespr├ívne zvolen├í kor─Źu─ża.

vyberomat sk people
Ur─Źite u┼ż ka┼żd├Ż z v├ís niekedy v ┼żivote za┼żil nejak├║ stresov├║ situ├íciu. Je lek├írsky potvrden├ę, ┼że stres je sp├║┼í┼ąa─Źom mnoh├Żch chor├┤b ako psychick├Żch, tak aj ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk latvia
Obstaranie sauny patr├ş medzi drah┼íie invest├şcie, preto je potrebn├ę pred jej k├║pou premyslie┼ą si ur─Źit├ę body. Odpovede na nasleduj├║ce ot├ízky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri v├Żbere ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk huum rusoexmcu unsplash
Rozm├Ż┼í─żate nad obstaran├şm f├şnskej sauny, ale neviete ktor├║ si vybra┼ą? V s├║─Źasnosti sa na trhu nach├ídza mno┼żstvo typov s r├┤znymi sp├┤sobmi vykurovania. Rozhodovanie by v├ím ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk balance
─îi u┼ż do elektrick├Żch alebo dreven├Żch kachl├ş, je potrebn├ę vybra┼ą spr├ívne kamene. Nie v┼íetky druhy s├║ vhodn├ę do ve─żmi hor├║ceho prostredia ak├Żm je sauna. Niektor├ę ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk sauna
Obstaranie sauny so sebou prin├í┼ía nutnos┼ą dok├║penia ur─Źit├Żch doplnkov. Niektor├ę z nich s├║ nevyhnutn├ę, ostatn├ę zase sl├║┼żia pre zlep┼íenie z├í┼żitku z procesu saunovania. V ─Źl├ínku v├ím prin├í┼íame zoznam ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok
vyberomat sk pool
Infrasauny funguj├║ prostredn├şctvom ┼ípeci├ílnych ┼żiaroviek, ktor├ę zahrievaj├║ ─żudsk├ę telo. Pri tomto type sauny s├║ teploty ni┼ż┼íie ako u klasickej. V─Ćaka jej vlastnostiam poskytuje odli┼ín├ę benefity ÔÇŽ
Cel├Ż ─Źl├ínok

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest