Doplnky do sauny

Obstaranie sauny so sebou prin├í┼ía nutnos┼ą dok├║penia ur─Źit├Żch doplnkov. Niektor├ę z nich s├║ nevyhnutn├ę, ostatn├ę zase sl├║┼żia pre zlep┼íenie z├í┼żitku z procesu saunovania. V ─Źl├ínku v├ím prin├í┼íame zoznam potrebn├Żch a zop├ír pridan├Żch doplnkov a inform├ície o ich vyu┼żit├ş.

Uterák (aj na hlavu)

Najnevyhnutnej┼í├şm doplnkom do sauny je ur─Źite uter├ík. Pln├ş predov┼íetk├Żm hygienick├Ż ├║─Źel, preto┼że chr├íni povrch sauny pred potom. Zabra┼łuje mno┼żeniu bakt├ęri├ş na povrchu dreva, ktor├ę by mohlo zapr├ş─Źini┼ą ko┼żn├ę probl├ęmy alebo nepr├şjemn├Ż z├ípach. ─Äal┼í├şm benefitom je, ┼że ochr├íni va┼íu poko┼żku pred kontaktom s rozhor├║─Źen├Żm drevom. Taktie┼ż sl├║┼żi ako m├Ąkk├í podlo┼żka pri seden├ş. Najvhodnej┼íie uter├íky s├║ vyroben├ę z bavlny a ─żanu. Perfektne absorbuj├║ tekutiny a izoluj├║ teplo. Okrem uter├íku na sedenie, netreba zab├║da┼ą aj na prikr├Żvku hlavy.

Opierka

─îi u┼ż tr├ívite v saune dlh┼íiu alebo krat┼íiu dobu ocen├şte opierku hlavy. Dopom├┤┼że k lep┼íiemu z├í┼żitku a kvalitnej┼íiemu relaxu. Opierky maj├║ ergonomick├Ż tvar, v─Ćaka ktor├ęmu udr┼żiavaj├║ va┼íu hlavu, krk a chrbticu v spr├ívnej polohe.

Saunov├ę kamene

─Äal┼í├şm nevyhnutn├Żm doplnkom do f├şnskych s├íun s├║ kamene. Prostredn├şctvom polievania ┼ípeci├ílnych saunov├Żch kame┼łov zv├Ż┼íite vlhkos┼ą v saune, ─Źo ocenia va┼íe horn├ę d├Żchacie cesty a poko┼żka. Pri v├Żbere s├║ d├┤le┼żit├ę dva parametre, a to ve─żkos┼ą a druh. Od t├Żchto parametrov z├íle┼ż├ş ako kamene kumuluj├║ teplo a ako dlho ho vy┼żaruj├║ do okolia. Viac o saunov├Żch kame┼łoch sa dozviete v ─Źl├ínku ak├ę kamene pou┼żi┼ą do sauny.

Vedro + nabera─Źka

Jedn├Żm z pr├şslu┼íenstiev, ktor├ę budete potrebova┼ą pokia─ż vlastn├şte f├şnsku saunu s kach─żami je dreven├ę vedro s nabera─Źkou. Sl├║┼żi na polievanie kame┼łov kv├┤li zvy┼íovaniu vlhkosti. Pri v├Żbere odpor├║─Źame zvoli┼ą drevo vhodn├ę pre prostredie vo vn├║tri sauny. V ─Źl├ínku materi├íl sauny sme zhrnuli typy driev, ktor├ę s├║ vhodn├ę do sauny.

vyberomat sk sauna
vyberomat sk sauna

Teplomer

Teplomer je ─Ćal┼íou nevyhnutnou s├║─Źas┼ąou sauny. Je d├┤le┼żit├ę aby ste poznali teplotu, ktor├í je moment├ílne v saune aby ste predi┼íli nedostato─Źn├ęmu zohriatiu alebo prehriatiu organizmu. ─Äal┼í├şm u┼żito─Źn├Żm doplnkom je vlhkomer, ktor├Żm odmeriate % vlhkosti vo vzduchu. Zvy─Źajne sa pohybuje v rozmedz├ş medzi 10% a┼ż 35%, v z├ívislosti od mno┼żstva polievania kame┼łov.

Nasleduj├║ce pr├şslu┼íenstvo pom├íha k lep┼íiemu z├í┼żitku zo saunovania a ku kvalitnej┼íiemu relaxu. Taktie┼ż prostredn├şctvom neho m├┤┼żete skvalitni┼ą zdravotn├ę benefity, ktor├ę pon├║ka.

Vonn├ę esencie

Vzniklo mno┼żstvo ┼ít├║di├ş, ktor├ę potvrdzuj├║, ┼że aromaterapia okrem umocnen├ęho z├í┼żitku, prin├í┼ía aj zdravotn├ę benefity. Citrusov├ę oleje pom├┤┼żu najm├Ą po─Źas leta osvie┼żi┼ą telo a dodaj├║ v├ím energiu. Levandu─ża pom├íha na uvo─żnenie svalstva, psychick├Ż oddych alebo odb├║ranie stresu. Dokonca prispieva k lep┼íej kvalite sp├ínku. Sta─Ź├ş pokia─ż p├ír kvapiek nalejete do drevenej misky a ar├│ma sa v─Ćaka teplu za─Źne vyparova┼ą. Pri v├Żbere rad┼íej zvo─żte oleje vyroben├ę ┼ípeci├ílne do sauny. Klasick├ę oleje m├┤┼żu prostredn├şctvom odparovania vyp├║┼í┼ąa┼ą do vzduchu karcinog├ęnne plyny.

Kefy, peelingov├ę hubky

Jedn├Żm z blahodarn├Żch ├║─Źinkov sauny je jej vplyv na poko┼żku. Vplyvom tepla sa otv├íraj├║ p├│ry, z ktor├Żch sa vyplavuj├║ ne─Źistoty a mastnota. Poten├şm z├írove┼ł odplav├şte odumret├ę bunky z povrchu tela. V─Ćaka stimul├íci├ş prietoku krvi skvele p├┤sob├ş na lymfatick├Ż syst├ęm. V┼íetk├Żm t├Żmto benefitom m├┤┼żete dopom├┤c┼ą mas├í┼żou prostredn├şctvom kefy alebo peelingov├Żch hubiek.

Hodiny, ─Źasova─Ź

Niekedy sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że v─Ćaka uvo─żneniu a relax├íci├ş po─Źas saunovania strat├şte pojem o ─Źase. Hodinky v├ím pom├┤┼żu ustr├í┼żi┼ą si ─Źas, aby ste v saune nestr├ívili pr├şli┼í dlh├║ dobu. Prostredn├şctvom ─Źasova─Źu si m├┤┼żete nastavi┼ą presn├ę cykly medzi saunovan├şm a ochladzovan├şm.

vyberomat sk hourglass
vyberomat sk hourglass

Kober─Źek

Tak ako uter├ík, aj kober─Źek m├í predov┼íetk├Żm hygienick├Ż ├║─Źel. Chr├íni podlahu pred telesn├Żmi tekutinami. Z├írove┼ł chr├íni chodidl├í pred hor├║cim povrchom podlahy. Taktie┼ż sl├║┼żi ako prevencia pred po┼ímyknut├şm. Koberce musia by┼ą vhodn├ę do hor├║ceho prostredia sauny.

vyberomat sk outfit

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Zateplen├í b├ę┼żov├í bunda v├ís ├║─Źinne zahreje aj po─Źas chladn├Żch zimn├Żch dn├ş.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: Hned├í, ─Źierna, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk novy projekt

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Nesmrte─żn├í kombin├ícia bielej a ─Źiernej vhodn├í na ka┼żd├Ż de┼ł.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: ─îierna, hned├í, ─Źerven├í, ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest