Infrasauna a jej liečivé účinky

Infrasauna funguje prostredníctvom špeciálnych žiaroviek, ktoré zahrievajú ľudské telo. Pri tomto type sauny sú teploty nižšie ako u klasickej. Vďaka jej vlastnostiam poskytuje odlišné benefity ako parné či fínske sauny. Najväčšou prednosťou infrasauny je, že je vhodná pre ľudí, pre ktorých sa pobyt vo vysokých teplotách neodporúča. Aké ďalšie liečivé účinky infrasauna ponúka?

vyberomat sk pexels andrea piacquadio
vyberomat sk infrasauna

V skratke môžeme zhrnúť liečivé účinky infrasauny do nasledujúcich bodov:

  • Pôsobí ako prevencia pred ochoreniami ako je napríklad chrípka,
  • zlepšuje imunitu a kondíciu,
  • zmierňuje stuhnuté svaly a bolesť kĺbov,
  • zmierňuje bolesť tela a napätie,
  • stimuluje krvný obeh, lieči zápaly kože,
  • podporuje chudnutie (za 30 minút až 1200 KJ),
  • poskytuje celkovú relaxáciu a regeneráciu organizmu,
  • vplýva na pleť,
  • je vhodná aj pre deti.

Imunitný systém

Pri pobyte v saune dochádza k vyplavovaniu škodlivín z tela, ktoré sa v ňom ukladajú. Počas jedného saunovania dokážete vypotiť až pol litra potu, vďaka čomu ostáva telo v správnej kondícií. Pravidelné zbavovanie sa škodlivých látok a toxínov, slúži aj ako perfektná prevencia pred chorobami. Dochádza k posilneniu imunitného systému, ktorý bude lepšie zvládať boj proti chorobám. Hlavne počas zmien ročných období alebo počas chrípkovej sezóny dochádza k jeho oslabeniu. Infrasauna vám pomôže tieto obdobia zvládať v zdraví.

Stuhnuté svaly a bolesť kĺbov

Časté sedenie, nesprávne držanie tela alebo vyšší vek spôsobuje stuhnuté svaly či bolesť kĺbov. S problémami ako je artróza, reumatická artritída alebo s inými ochoreniami pohybového ústrojenstva vám pravidelné saunovanie dokáže pomôcť. Infražiarenie dokáže preniknúť do hĺbky 4 až 5 cm. Teplo pôsobí na svaly ktoré sa pod jeho vplyvom začnú uvoľňovať. Preto jej liečivé účinky oceníte aj pri natiahnutých svaloch.

Bolesť

Žiarenie v infrasaune, vďaka priamemu zameraniu tepla na telo, pomáha znížiť fyzickú bolesť. Infrasauna je skvelým pomocníkom aj po prekonaní operácie a pri pooperačných žiareniach. Dokonca sa v súčasnosti používa na zmiernenie vedľajších účinkov po podstúpení chemoterapie. Infračervené žiarenie môže taktiež pomôcť zmierniť bolesť pacientom po transplantácií kostnej drene alebo po transplantácii kmeňových buniek. V každom prípade však svoju návštevu infrasauny konzultujte so svojím lekárom. V opačnom prípade by ste svojmu telu mohli viac uškodiť ako pomôcť.

vyberomat sk infrared sauna
vyberomat sk infrasauna

Kožné ochorenia

Vďaka stimulácií krvného obehu, infražiarenie viditeľne zlepšuje stav vašej pokožky. Jej využívanie oceníte aj pri závažnejších problémoch. Pomáha pri akzémoch, mechanických poškodeniach pokožky, jazvách či dokonca pri popáleninách. Nápomocná môže byť aj pri otvorených ranách. Ďalším skvelým benefitom je, že dokáže zmenšiť a zlepšiť stav jaziev. Aj v tomto prípade pobyt v infrasaune radšej konzultuje so svojim lekárom.

Pleť

Medzi najväčšie liečivé účinky infrasauny patrí zlepšenie stavu pleti. Prekrvenie pleti a odplavenie toxínov a škodlivín z tela pomáhajú zlepšovať stav akné. Žiarenie čistí pokožku do hĺbky a aj na povrchu, kde sa zbavuje odumretých kožných buniek. Pleť ostane mäkká a hebká, ako po peelingu. Zároveň sa prirodzenou cestou prečistí a zbaví vás nechcených vyrážok.

Chudnutie a celulitída

Potenie prostredníctvom žiarenia pomáha pri chudnutí a zlepšeniu stavu celulitídy. Vplyvom tepla dochádza k totožným procesom v tele, ako pri fyzickej námahe. Vďaka tomu môžete spáliť až 1 200 KJ za 30 minút. Nemôžeme nespomenúť vplyv infrasauny na stav celulitídy. Žiarenie účinne bojuje proti tzv. pomarančovej koži. Prekrvenie pokožky spôsobuje rozpustenie nahromadených škodlivín pod povrchom pokožky a vyhladzuje ju.

Relax

V súčasnosti žijeme v uponáhľanej dobe, čo nám spôsobuje napätie. Stres je spúšťačom mnohých chorôb, takže by sme sa mu mali čo najviac vyhýbať. Strávený čas v saune okrem vyššie spomenutých benefitov pomáha zrelaxovať telo i myseľ. Zároveň je skvelým spôsobom pre oddych a uvoľnenie. Ďalšie dobré tipy, ako bojovať so stresom sa dozviete v článku: Ako zvládať stres.

Sauna a deti

Infasauny sú vhodné aj pre deti. Okrem všetkých spomenutých účinkoch, blahodarne pôsobia na neuro – vegetatívny systém. Tento účinok pomáha k väčšej chuti do jedla, kvalitnejšiemu spánku a k upokojenie dieťaťa.

Najčastejšie otázky

Na koniec sme si pre vás pripravili odpovede na otázky, ktoré vás o infrasaune najviac zaujímajú.

Infrasauna, ako často sa saunovať?

Ideálne je navštíviť infrasaunu 3 krát do týždňa. Neodporúča sa chodiť do nej každý deň, pretože predstavuje určitú záťaž pre ľudské telo, ktoré potrebuje oddych.

Ako používať infrasaunu?

Pri infrasaune nemusíte čakať, kým sa samotná miestnosť zohreje. Môžete sa zahrievať spolu s ňou. Počas tohto procesu je dobré masírovať svoje telo a otierať pokožku, čím posilníte jej pozitívne vplyvy. Je na vás, ako dlho a pri akej teplote ju chcete používať. Po skončení nezabudnite na ochladenie. Nie však skôr ako o 10 minút po opustení sauny, kým sa telo stihne spamätať z vysokej teploty.

Infrasauna, ako dlho sa saunovať?

Pri infrasaunách je proces saunovanie dlhší, ako u tej klasickej. A to hlavne kvôli neskoršiemu začatiu potenia. Preto sa Odporúča doba od 30 do 40 minút.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest