drmax.sk recenzie a skúsenosti

Sieť lekární Dr. Max je od svojho vzniku v roku 2006 lídrom na slovenskom trhu lekární, no čoraz silnejšie postavenie získava i na českom či poľskom trhu. Ďalšie pobočky otvára v Srbsku, Rumunsku a Taliansku, čím sa pomaly stáva spoločnosťou s celoeurópskou pôsobnosťou. Jej prevádzkovateľom je silná investičná skupina Penta Investments.

V internetovom obchode Dr. Max môžete nakupovať od roku 2014, kedy bol portál spustený. Odvtedy získal vedúce miesto v rebríčku predaja internetových lekární na Slovensku, s jedným z najsilnejších vernostných programov v strednej Európe. Dosvedčuje to ocenenie v troch kategóriách súťaže Loyalty Magazine Awards, ktoré spoločnosť získala v roku 2015 za najlepší vernostný program roku vôbec.

Čo najbližšie k vám

Dr. Max dnes disponuje až 309 kamennými prevádzkami po celom Slovensku. S cieľom mať k ľuďom čo najbližšie otvára pobočky v rôznych lokalitách, vo väčších mestách, ale i malých obciach. Láka prehľadným usporiadaním rozšíreného sortimentu či ponukou doplnkových služieb, akými sú bezplatné meranie krvného tlaku a dermoporadenstvo. Okrem toho pravidelne usporadúva edukačné kampane zamerané na podporu prevencie a zdravého životného štýlu. Bezplatné odborné poradenstvo lekárnikov je bonusom, ktorý je v sieti Dr. Max samozrejmosťou.

Široký výber sortimentu 

od liekov až po drobnú elektroniku či kočíky

V ponuke sortimentu na DrMax.sk nájdete voľnopredajné lieky, doplnky stravy, výživu pre deti, ale i hračky a všetko, čo matka s dieťaťom potrebuje. Kúpite tu aj zdravotnícke potreby, pomôcky či kozmetické výrobky, produkty pre dentálnu hygienu a drobnú elektroniku. Pritom viac než 270 produktov sa predáva pod vlastnou značkou Dr. Max. Tým sa mnohé lieky, výživové doplnky a zdravotné pomôcky stávajú dostupnejšími, nakoľko sú v ponuke za férovú cenu. Vyrába ich sesterská spoločnosť Dr. Max Pharma a kúpite ich výhradne v lekárňach Dr. Max. Rovnako exkluzívne len na adrese Dr. Max kúpite napríklad aj dermakozmetiku francúzskej značky Uriage.

Hľadáte tabletky Wobenzym, pastilky na hrdlo Dorithricin, Stoptusin, Guajacuran, kapsuly Endiex, tehotenský test či vitamíny s obsahom magnézia? Na DrMax.sk ich dostanete všetky a za akciové ceny.

Jednoduchý a rýchly nákup liekov 

aj na internete

Ak potrebujete liek na predpis od lekára, je nutné navštíviť kamennú prevádzku lekárne, nakoľko slovenská legislatíva neumožňuje predaj predpísaných liekov cez internet. Všetok ostatný sortiment je však dostupný. Kúpite ho jednoducho a rýchlo na stránke Dr.Max.sk, ktorá je pre užívateľa maximálne prehľadná a intuitívna. Platiť môžete kartou, online platobnou bránou, bankovým prevodom, mobilom cez aplikáciu Viamo alebo na dobierku pri vyzdvihnutí tovaru. Platba na dobierku je spoplatnená sumou 0,99 € a možná len pri objednávke do 1 000 €. Ak vám objednávku doručí kuriér spoločnosti UPS, zaplatiť môžete kartou alebo v hotovosti, v prípade Expres kuriéra Slovenskej pošty len v hotovosti.

Osobný odber na niektorej z prevádzok Dr. Max

Pri objednávaní na DrMax.sk máte na výber viacero spôsobov doručenia. Najvýhodnejšie je prevzatie objednávky priamo na tej prevádzke Dr. Max, ktorá je k vám najbližšie. Osobný odber je zadarmo a vaša objednávka je pripravená na prevzatie už do 1 dňa, nanajvýš do 2 pracovných dní od expedovania zo skladu. O možnosti prevzatia ste informovaný SMS a e-mailovou notifikáciou. Tovar je nutné prevziať do 7 pracovných dní od prijatia tejto správy. Služba osobného odberu nie je dostupná pre rozmerný tovar, akým sú kočíky, postieľky, autosedačky a pod.

Pri osobnom odbere internetovej objednávky nie je možné platiť na prevádzke, objednávku musíte zaplatiť už pri nákupe na internete. Ak je však tovar na danej predajni dostupný, môžete si ho jednoducho na stránke DrMax.sk rezervovať. Počkáte na SMS potvrdenie o možnosti vyzdvihnutia a za nákup zaplatíte až priamo v lekárni.

Doručenie k vám domov 

nad 9,90 € zadarmo

Ak si želáte doručenie objednávky k vám domov, k dispozícii je doručenie kuriérom UPS za poplatok 2,99 € alebo Expres kuriérom Slovenskej pošty za poplatok 3,50 €, ktorý objednávku doručí na vašu adresu alebo adresu pošty. Doručenie prebieha už nasledujúci pracovný deň, po expedovaní tovaru zo skladu. O stave objednávky ste priebežne informovaný emailom a SMS správou a pomocou zásielkového čísla ju sledujete aj na stránke prepravcu. Pri objednávke nad 9,90 € je doprava zadarmo.

Objednávku z DrMax.sk je možné doručiť aj do susedného Česka alebo inej krajiny v rámci EÚ, a to výhradne kuriérskou spoločnosťou UPS. Doručenie do Česka a Maďarska trvá 2 dni a vyžaduje poplatok 6,99 €. V prípade ďalších krajín sa poplatok zvyšuje na 15 € a doručenie môže trvať 3 až 7 dní.

Expresné doručenie 

už do 1 dňa v Bratislave

Objednávate si s doručením v rámci Bratislavy a objednávku potrebujete expresne rýchlo? Odpoveďou je doručenie za poplatok 4,99 € kuriérskou spoločnosťou Go4. Objednávku potvrdenú do 12:00 dostanete už za pár hodín ešte v ten istý deň.

Vernostný program Dr. Max CLUB

Členská karta Dr.Max CLUB vám zabezpečí množstvo výhod jedného z najoceňovanejších vernostných programov. Nakupujete za nižšie ceny, pri výbere lieku na recept získavate zľavu 0,50 € až 1 € z doplatku a pri každom nákupe voľnopredajného sortimentu zbierate body, ktoré neskôr vymeníte za zľavy na ďalšie nákupy. Okrem toho vás prekvapia zľavové kupóny a kódy šité na mieru, ktoré získavate po registrácii prostredníctvom e-mailu, letákov či SMS. K vašim narodeninám a meninám tak dostanete zľavový kód až do 30 %.

Zatiaľ čo body z nákupu zbierate na pobočke aj na internetovej stránke pri každej vašej objednávke, využiť ich môžete len pri nákupe na kamennej predajni. Bod na kartu získavate za každé minuté euro a podľa počtu nazbieraných bodov môžete získať zľavu od 5 do 20 %. Zľavu je možné kombinovať aj so zlacneným tovarom, no vzťahuje sa len na sumu do 100 €.

Máte už plnú peňaženku kariet? Kartu Dr. Max CLUB nemusíte nosiť so sebou, môžete ju mať v mobile. Stačí si stiahnuť aplikáciu Dr. Max a využívať výhody, ktoré vám poskytuje. V sekcii Môj doktor Max nájdete všetky aktuálne prebiehajúce akcie a v sekcii Moje lieky si nastavíte pripomienku, aby ste nezabudli vziať predpísanú tabletku.

Bezplatné poradenstvo od odborníkov 

aj meranie krvného tlaku či výšky telesného tuku

V lekárni Dr. Max vám bezplatne zmerajú krvný tlak či výšku telesného tuku. Vo vybraných prevádzkach je dostupné dokonca i dermoporadenstvo od odborníka (kvalifikovaný dermaporadca). Ten vám ochotne zodpovie akékoľvek otázky o vašej pleti, usmerní vás v starostlivosti o pokožku a poradí, ak trpíte dermatologickým ochorením. Navyše získate kupón so zľavou 20 % na ďalší nákup kozmetických značiek.

Čo je dermokozmetika?

Dermokozmetika je kozmetika s účinnejšou formou a obsahom patentovaných látok získaných z výskumov v laboratóriách. Je efektívnejšia pri riešení kožných problémov a problémov aknóznej pleti, pigmentových škvŕn či jemných vrások.

Nakupujte lieky s najnižším doplatkom

Predpísal vám doktor drahé liečivo? V lekárni Dr. Max vám radi poradia liek s lacnejším doplatkom, pričom sa nemusíte báť, či bude účinný. Náhradný liek totiž obsahuje rovnako účinnú látku ako originálne liečivo, no je vyrobený iným výrobcom po skončení patentovej ochrany originálu. Jeho cena už nezahŕňa náklady na výskum a vývoj liečiva, preto je plnohodnotnou a často aj cenovo výhodnou alternatívou k originálnemu lieku.

Kampane 

pre spoločenskú zodpovednosť a podporu vzdelávania

Spoločnosť prevádzkujúca sieť lekární Dr. Max sa zúčastňuje, prípadne finančne a materiálovo podporuje viaceré kampane prospešné pre verejnosť. Príkladom je partnerstvo so Slovenským spolkom študentov farmácie, ktorí svojimi aktivitami šíria povedomie o poslaní farmaceuta.

Dr. Max poskytuje študentom farmácie možnosť odbornej praxe a v rámci toho spolupracuje so strednými zdravotníckymi školami, čím sa podieľa na podpore vzdelávania. Podobné poslanie má tiež unikátny projekt Detská lekáreň, v ktorej si ešte malé deti skúšajú, aká je práca farmaceuta. Projekt je realizovaný v Detskom meste povolaní v bratislavskom nákupnom centre Bory Mall a v banskobystrickom parku s názvom Club Café Family.

Aj vďaka finančnej podpore lekární Dr. Max, mohli deti niekoľkých základných škôl absolvovať Športovú akadémiu Mateja Tótha. Akadémia motivuje k pohybu zábavnou formou a pracuje s vlastnými špeciálnymi postupmi a vyškolenými trénermi.

Materiálnu či finančnú pomoc lekární Dr. Max získali i viaceré neziskové organizácie konajúce dobro: občianske združenie Štvorlístok deťom, ktoré organizuje detské tábory pre deti z chudobných rodín, siroty, polosiroty a týrané deti, Rodinný detský domov v Kocuriciach či projekt Biela pastelka.

Užívate lieky rozumne?

To je základná otázka kampane Lieky s rozumom, ktorú vedie Asociácia na ochranu práv pacientov SR a ktorej je Dr. Max partnerom. Projekt usiluje o zvýšenie povedomia verejnosti o správnom užívaní liekov, kontraindikáciách s voľnopredajnými liekmi, ale i o možnostiach výberu lacnejšej alternatívy k predpísanému lieku.

Staré liečivá

odovzdáte na prevádzkach Dr. Max

Aby lieky nekončili na skládkach a nestávali sa nebezpečným odpadom, občianske združenie EKOrast vyvinulo aplikáciu Green Bin na podporu odpadového hospodárstva. Aplikácia informuje o správnom triedení rôzneho odpadu, nielen liekov. A práve pre odovzdanie už nepoužívaných liekov alebo liekov po exspirácii vás nasmeruje do najbližšej prevádzky Dr. Max, kde môžete staré lieky odovzdať.

Časopis MAXimum 

a ďalšie užitočné rady pre vaše zdravie

Súčasťou nadštandardných služieb lekární Dr. Max je bezplatné poradenstvo, ktoré vám poskytnú priamo na pobočke, no v bohatom množstve je prístupné i na stránke DrMax.sk. Katalóg sortimentu lekárne vás pomocou filtrov ľahko nasmeruje k riešeniu vášho problému, ale i k ďalším užitočným informáciám spojeným s liečbou choroby či prevenciou. Rozšírením týchto informácií a zaujímavostí z oblasti zdravotnej starostlivosti je časopis MAXimum, ktorý nájdete v každej lekárni Dr. Max. A to zadarmo.

Záver a zhrnutie

Sieť lekárni Dr. Max si získala obľubu zákazníkov veľmi rýchlo, už po otvorení prvých prevádzok a spustení predaja. A to i napriek medializovaným informáciám týkajúcich sa prevádzkujúcej spoločnosti Penta Investments a domnelého pozadia úpravy legislatívy, ktorá umožnila otvorenie úspešnej siete lekární.

Aktuálny počet prevádzok Dr. Max zaisťuje, že niektorú z nich máte nablízku, nech ste v ktoromkoľvek kúte Slovenska. Podobne „dostupný“, teda užívateľsky jednoduchý, je i internetový obchod. Výhodou spoločnosti je určite príťažlivý vernostný program, cenovo výhodný sortiment predávaný pod vlastnou značkou, doprava zdarma už od 9,90 €, rýchle doručenie, neustále zľavy a nadštandardné služby poradenstva, ktoré lekárne poskytujú.

Sporadicky komunikovaným nedostatkom, ktorý zákazníci spoločnosti vyčítajú, je dlhé trvanie doručenia tovaru. Z našej stany môžeme doplniť taktiež absenciu informácií o presnom zložení jednotlivých produktov, najmä kozmetiky.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.drmax.sk/

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest