Martinus.sk recenzie a sk├║senosti

Tis├şce pr├şbehov, jedno kn├şhkupectvo…

Kn├şhkupectvo Martinus bolo zalo┼żen├ę v roku 1990 ako jedno z prv├Żch s├║kromn├Żch kn├şhkupectiev na Slovensku. Za─Ź├şnalo v mal├Żch priestoroch o nieko─żk├Żch metroch ┼ítvorcov├Żch, no v─Ćaka priazni z├íkazn├şkov a neumieraj├║cej ob─żube ─Ź├ştania kn├şh sa postupne rozr├ístlo do cel├ęho Slovenska a stalo sa synonymom kni┼żn├ęho sveta. Dnes je silnou a zn├ímou zna─Źkou na trhu a ani nemus├şte by┼ą knihomo─żom, aby ste ju poznali.

Zakladate─żmi s├║ bratia Miroslav a Jozef Santusovci a n├ízov je odvoden├Ż od latinsk├ęho mena mesta Martin, v ktorom kn├şhkupectvo vzniklo a v ktorom bola otvoren├í aj prv├í predaj┼ła. O desa┼ą rokov nesk├┤r sa k bratom pridal mlad├Ż program├ítor Michal Me┼íko, ktor├Ż pomohol zo zalo┼żen├şm internetov├ęho e-shopu. V roku 2009 bola otvoren├í prv├í predaj┼ła v Bratislave a t├í najv├Ą─Ź┼íia, dvojpodla┼żn├í na Obchodnej ulici, otvorila svoje br├íny v roku 2011.

Z├ímer sta┼ą sa najlep┼í├şm

Internetov├Ż obchod Martinus.sk spustil predaj v roku 2001 a zvolil ├║spe┼ín├║ obchodn├║ strat├ęgiu neby┼ą prim├írne najv├Ą─Ź┼í├şm, ale najlep┼í├şm internetov├Żm obchodom. Vyu┼żil potenci├íl unik├ítneho typu tovaru a vytvoril platformu, na ktorej sa dnes stret├ívaj├║ ─Źitatelia z cel├ęho Slovenska. U┼ż v kr├ítkom ─Źase po otvoren├ş prekonal v predaji kamenn├ę obchody a stal sa najv├Ą─Ź┼í├şm internetov├Żm kn├şhkupectvom a jedn├Żm z najv├Ą─Ź┼í├şch internetov├Żch obchodov na Slovensku. Od roku 2012 Martinus ├║spe┼íne prev├ídzkuje internetov├ę kn├şhkupectvo aj v ─îeskej republike.

Za osobit├Ż sp├┤sob predaja z├şskal Martinus mno┼żstvo ocenen├ş, ktor├ę mu prizn├ívaj├║ poz├şciu jednotky na slovenskom trhu: 6-n├ísobn├Ż MasterCard Obchodn├şk roka v rokoch (2013 a┼ż 2018), finalista Najatrakt├şvnej┼í├ş zamestn├ívate─ż 2013 a 2014, cena za zodpovedn├ę podnikanie Via Bona 2012, finalista Podnikate─ż roka 2010 a 2013. V roku 2006 z├şskal Martinus ako prv├Ż na Slovensku certifik├ít kvality Slovak Gold a v roku 2011 bol ocenen├Ż op├Ątovne.

Naj┼íir┼íia ponuka kn├şh na jednom mieste

Moment├ílne m├í Martinus k dispoz├şcii 11 kamenn├Żch predajn├ş v najv├Ą─Ź┼í├şch mest├ích Slovenska a v ponuke asi 250 000 titulov, z toho 30 000 priamo na sklade. Okrem tla─Źen├Żch kn├şh v┼íetk├Żch ┼ż├ínrov pon├║ka audioknihy, e-knihy a elektronick├ę ─Ź├şta─Źky, magaz├şny a noviny, hudobn├ę albumy, hry, k├ívy, hrn─Źeky, v├Żberov├Ż tovar od slovensk├Żch handmade tvorcov a in├ę drobnosti. Ponuka Martinusu je zo v┼íetk├Żch kn├şhkupectiev naj┼íir┼íia.

Modern├Ż koncept kn├şhkupectva s kaviar┼łou

V priestore niektor├Żch kn├şhkupectiev prev├ídzkuje  Martinus aj vlastn├ę kaviarne Foxford. Z ka┼żdej predajne vytv├íra ÔÇ×fantastick├ęÔÇť miesto s odkazmi na zn├íme pr├şbehov├ę svety, ktor├ę maj├║ ─Źitatelia najrad┼íej, a t├Żm sa st├íva ob─ż├║ben├Żm miestom na stretnutia pri k├íve. Vyu┼ż├şva str├ínky kn├şh aj cel├ę knihy a tvor├ş z nich zauj├şmav├ę interi├ęrov├ę prvky. Zauja┼ą sa sna┼ż├ş aj na internete a ─Źitate─żov motivuje bohat├Żm blogom s recenziami kn├şh, na ktorom sa podie─żaj├║ zamestnanci, ale aj z├íkazn├şci a kni┼żn├ş blogeri.

Kni┼żn├Ż svet, ktor├Ż sp├íja

V Martinuse vedia, ┼że to, ─Źo si kupujete, nie je oby─Źajn├Ż predajn├Ż artikel, ale z├í┼żitok, o ktor├Ż sa chcete podeli┼ą. Ako registrovan├Ż u┼ż├şvate─ż m├íte mo┼żnos┼ą knihy recenzova┼ą a komentova┼ą a po vyplnen├ş va┼íich najob─ż├║benej┼í├şch titulov v├ím str├ínka porad├ş ─Ćal┼íie, ktor├ę by v├ím mohli, pod─ża odpor├║─Źan├ş ostatn├Żch, vyhovova┼ą. Zapoji┼ą sa m├┤┼żete do kni┼żn├ęho klubu na soci├ílnych sie┼ąach, zn├ímej Kni┼żnej ┼íifry a mno┼żstva ─Ćal┼í├şch s├║┼ąa┼ż├ş. Martinus prin├í┼ía bohat├Ż program a organizuje besedy s osobnos┼ąami z kni┼żn├ęho sveta. Sp├íja ─Źitate─żov a buduje komunitu z├íkazn├şkov.

Zberate─żsk├ę z├ílo┼żky a in├ę dar─Źeky

Ku knihe neodmyslite─żne patria z├ílo┼żky. Viete, ─Źo je v├Żnimo─Źn├ę na t├Żch z Martinusu? Martinus vytv├íra tematicky limitovan├ę ed├şcie z├ílo┼żiek tvoriacich obraz. V─Ćaka tomu maj├║ zberate─żsk├║ hodnotu a ─Źitate─żov motivuj├║ k n├íkupu. Dostanete ich ku ka┼żdej kni┼żke na kamennej prev├ídzke, ale aj pri n├íkupe online. No nie je to to jedin├ę, ─Źo pote┼í├ş srdce knihomo─ża. V ponuke s├║ origin├ílne ta┼íky, tri─Źk├í, hrn─Źeky a mno┼żstvo ─Ćal┼í├şch drobnost├ş, ktor├ę sa hodia ako dar─Źek a doplnok ku knihe.

Rezervácia knihy v predajni

Pri ka┼żdej knihe na str├ínke e-shopu n├íjdete inform├íciu o jej dostupnosti, dokonca aj pr├şpadn├ę upozornenie, ak zost├íva len p├ír kusov. Ak je kniha v predajni, m├┤┼żete si ju nez├ív├Ązne rezervova┼ą na 2 dni, po ich uplynut├ş sa rezerv├ícia automaticky zru┼í├ş. SMS notifik├ícia v├ím potvrd├ş registr├íciu va┼íej rezerv├ície a n├ísledne aj mo┼żnos┼ą osobn├ęho prevzatia po tom, ─Źo sa na prev├ídzke uistia, ┼że je kniha fyzicky k dispoz├şcii a v poriadku.

R├Żchly n├íkup z wishlistu

Zaujala v├ís niektor├í kniha, ale je vypredan├í alebo si ju chcete k├║pi┼ą a┼ż nesk├┤r? Ako registrovan├Ż u┼ż├şvate─ż si jednotliv├ę tituly m├┤┼żete uklada┼ą do osobn├ęho wishlistu, tzv. zoznamu tajn├Żch ┼żelan├ş a knihu zak├║pi┼ą bez op├Ątovn├ęho h─żadania. Ak je kniha vypredan├í, v pr├şpade dotla─Źe v├ís Martinus bude informova┼ą o jej dostupnosti a mo┼żnosti k├║py.

Osobn├Ż odber na prev├ídzke alebo zaslanie na adresu

Uveden├í doba dodania pri ka┼żdom titule je orienta─Źn├í a oznamuje, za ak├Ż ─Źas vie Martinus knihu odovzda┼ą doru─Źovacej spolo─Źnosti. K tejto dobe si prir├ítajte ─Ćal┼íie 1 a┼ż 2 pracovn├ę dni, pod─ża toho, ─Źi ste si objednali doru─Źenie po┼ítou alebo kuri├ęrskou spolo─Źnos┼ąou. Ak ste si vybrali osobn├Ż odber v predajni, objedn├ívka je zvy─Źajne pripraven├í na druh├Ż pracovn├Ż de┼ł, pr├şpadne e┼íte v ten ist├Ż de┼ł pod─ża dostupnosti titulu na danej prev├ídzke a v sklade. O mo┼żnosti vyzdvihnutia objedn├ívky v├ís informuje SMS notifik├ícia. Knihu si m├┤┼żete prevzia┼ą, kedy v├ím to vyhovuje a za ni┼ż┼íiu cenu, ne┼ż pri n├íkupe v predajni, lebo ceny na internete s├║ ni┼ż┼íie. Osobn├Ż odber je spoplatnen├Ż poplatkom 0,99 ÔéČ. V pr├şpade objedn├ívky od 15 ÔéČ vy┼í┼íie je osobn├Ż odber zadarmo.

Podporn├ę a eduka─Źn├ę aktivity pre verejnos┼ą

Okrem z├íbavn├Żch aktiv├şt, ktor├ę zdru┼żuj├║ ─Źitate─żov prostredn├şctvom r├┤znych s├║┼ąa┼ż├ş a kv├şzov, sa Martinus venuje aj aktivit├ím eduka─Źn├ęho charakteru. Podporuje ─Ź├ştanie det├ş a ml├íde┼że, organizuje exkurzie ni┼ż┼í├şch ro─Źn├şkov na centr├íle, r├┤zne besedy a podporuje v├Żu─Źbu ─Ź├ştania s porozumen├şm. Medzi najzn├ímej┼íie kampane, ktor├ę Martinus rozbehol, patr├ş Kni┼żn├í v├Żzva, Knihobe┼żn├şk, Slovensko p├ş┼íe rom├ín, Slovensko ─Ź├şta,  Martinus cena fant├ízie. Spolo─Źnos┼ą pom├íha za─Ź├şnaj├║cim mlad├Żm podnikate─żom a mentoruje start-upy. Pravidelne podporuje organiz├íciu Dobr├Ż anjel, ktor├í pom├íha de┼ąom s rakovinou.

Záver

Martinus patr├ş medzi najob─ż├║benej┼íie obchodn├ę zna─Źky na na┼íom trhu. Je to v─Ćaka v┼íeobecnej ob─ż├║benosti tovaru, ktor├Ż pon├║ka, no nielen to. Martinus ├║spe┼íne zvl├ída marketingov├ę aktivity, ktor├Żmi oslovuje ─żud├ş bez oh─żadu na vek, pohlavie, zamestnanie, ─Źi ob─ż├║ben├Ż ┼ż├íner. Disponuje preh─żadnou webovou str├ínkou, ktor├║ ─Źitatelia vyu┼ż├şvaj├║ nielen na n├íkup, ale i na preh─żad kn├şh, recenzi├ş a noviniek, pon├║ka z─żavy a v├Żpredaje a na soci├ílnych sie┼ąach intenz├şvne komunikuje so z├íkazn├şkmi. Sporadick├ę negat├şvne recenzie, naopak, hovoria o vy┼í┼íej cene kn├şh oproti konkurencii a nedodr┼żan├ş term├şnu predpokladan├ęho dodania.

vyberomat sk aussielogo base

Aussie recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk aussie logoZna─Źka Aussie prin├í┼ía kvalitn├ę v├Żrobky, ur─Źen├ę na starostlivos┼ą o ka┼żd├Ż typ vlasov. Zakladate─ż Tom Redmond sa rozhodol vytvori┼ą pr├şpravky in┼ípirovan├ę Austr├ílskou ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk old spice logo x

Old Spice recenzie a sk├║senosti

vyberomat sk old spice logoSvetozn├íma zna─Źka vznikla v Amerike v roku 1937. V s├║─Źasnosti ju pozn├íme ako kozmetiku zameran├║ na p├ínov. Preto v├ís mo┼żno prekvap├ş, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk notebook

Ako pripravi┼ą die┼ąa do ┼íkoly

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk beach

─îo si zbali┼ą na dovolenku

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk girl

Ako zabavi┼ą deti na dovolenke

R├Żchla vo─żbaCen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 cenov├ę mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę ÔÇŽ
Read More

V┼íetky inform├ície spomenut├ę vy┼í┼íie boli platn├ę a aktu├ílne v ─Źase p├şsania tohto ─Źl├ínku, av┼íak nemusia u┼ż by┼ą aktu├ílne v tejto chv├şli. ─îl├ínok je spojen├şm verejne dostupn├Żch inform├íci├ş alebo hodnoten├ş a osobn├ęho n├ízoru autora. ├Ü─Źelom ─Źl├ínku je agregova┼ą ─Źo najviac u┼żito─Źn├Żch inform├íci├ş na jednom mieste a zjednodu┼íi┼ą tak porovnanie a v├Żber predajcu pre potencion├ílnych z├íkazn├şkov. V┼íetky ceny, slu┼żby a podmienky spomenut├ę v ─Źl├ínku maj├║ len informat├şvny charakter. Ka┼żd├Ż ─Źitate─ż je tak povinn├Ż overi┼ą si v┼íetky inform├ície uveden├ę v ─Źl├ínku u dan├ęho predajcu. Jedin├Żm aktu├ílnym zdrojom inform├íci├ş je v┼żdy ofici├ílna str├ínka predajcu, ktor├║ n├íjdete na adrese:

https://www.martinus.sk/

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest