Ako vybrať výživové doplnky pre zvieratá

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk canvit fish oil ml
vyberomat sk canvit fish oil ml

Najlepšie vitamíny pre zdravú srsť

vyberomat sk canvit probio pre psov
vyberomat sk canvit probio pre psov

Najlepšie vitamíny pre správne trávenie

vyberomat sk vitar veterinae artivit sirup
vyberomat sk vitar veterinae artivit sirup

Najlepšie vitamíny pre zdravé kĺby

Napriek tomu, že sa o svojho miláčika príkladne staráte, doprajete mu dostatočný pohyb a starostlivo vyberáte kvalitné krmivo, môže trpieť nepríjemnosťami či už vrodenými alebo získanými počas života. Našťastie aj pre nich existujú vitamíny a rôzne doplnky stravy, prostredníctvom ktorých ich môžete zlepšiť alebo úplne eliminovať. Taktiež sú skvelým prostriedkom prevencie pred chorobami. Ako vybrať tie správne výživové doplnky pre zvieratá, podľa ich potrieb?

vyberomat sk výživové doplnky pre zvieratá
vyberomat sk výživové doplnky pre zvieratá

Príznaky, že niečo nie je v poriadku

Pokiaľ ste spozorovali niektoré z nasledujúcich príznakov, je možné, že vaše zvieratko trpí nejakým zdravotným problémom.

  • Chvenie, nepokoj,
  • dlhotrvajúce kňučanie, mraučanie,
  • zrýchlený dych,
  • slintanie,
  • ukrývanie sa,
  • odmietanie jedla, zvracanie,
  • nečakané kalenie, močenie v byte,
  • zmeny na koži,
  • zmeny na srsti.

Nervová sústava

Zvieratká dokážu cítiť rovnaké pocity ako ľudia. Radosť, nadšenie, ale aj smútok, strach či nervozitu. Dlhodobý stres môže spôsobiť vážne zdravotné problémy. Preto je dôležité starať sa o ich psychickú pohodu. Základom je, čo najskôr spozorovať čo stres spôsobuje. Následne skúste spojiť pôvodne stresovú situáciu s príjemným zážitkom. Správne výživové doplnky môžu tejto pohode dopomôcť.

Vitalita

Kvalitné krmivá obsahujú dostatočné množstvo vitamínov a minerálov, ktoré dokážu udržať zvieratko vitálne. Problém nastáva, pokiaľ kupujete lacnejšie varianty alebo má vaše zviera veľa rokov. V takomto prípade je vhodné doplniť bežnú stravu o doplnky podporujúce vitalitu. Obsahujú látky prospešné pre cievny systém, srdcovú činnosť a udržanie zdravých kĺbov.

Zdravé kĺby

Pre zdravé kĺby je dôležitá prevencia, a to aj pri mláďatách. Zvieratká sú aktívne, stále pobehujú alebo skáču a pri tom veľmi namáhajú svoje kĺby. Pokiaľ má zvieratko problémy s nadváhou, potrebuje tieto vitamíny o to viac. Vysoká váha predstavuje veľkú záťaž pre pohybový aparát.

Trávenie

Patrí medzi najčastejšie problémy. Objavujú sa v období choroby, oslabenej imunity alebo pri rekonvalescencie po chorobe či úraze. Tak, ako u ľudí aj u zvieratiek je správne fungovanie žalúdka základom zdravia. Vitamíny alebo doplnky stravy zamerané na trávenie pomáhajú lepšiemu vstrebávaniu potrebných látok, zvyšovať chuť do jedla a uľahčujú trávenie potravy.

Zuby

Hlavne pri psoch ide o častý jav. Potrava, ktorá ostáva zaseknutá v zuboch spôsobuje množenie baktérií, ktoré môžu spôsobiť vážne zdravotné problémy. Existujú rôzne spôsoby, akými môžete pomôcť vášmu zvieratku ku zdravým zubom. Najčastejšie sú využívané rôzne tyčinky alebo žuvačky.

Srsť

V prípade, že ste spozorovali nadmerné vypadávanie srsti, časté škrabanie či zvláštny zápach, je namieste nasadiť zvieratku vitamíny zamerané na zdravú srsť. Pokiaľ ide o parazity, pomôže vám časté kúpanie s prípravkami zameranými na tento problém. So srsťou sa spájajú aj kliešte. Hlavne počas jari a leta číhajú na každom kroku. Našťastie existuje množstvo spôsobov ako im predísť. Na trhu sú rôzne obojky či šampóny odpudzujúce kliešte.

Čo si vybrať?

V tabuľke nižšie vám ponúkame zopár tipov na skvelé výživové doplnky pre zvieratá. Rozdelili sme ich podľa účinku.

NázovÚčinokKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Canvit Fish oil 250 mlsrsť– pre všetky plemená
– funkčnosť
– zvieratkám chutí
– účinnosť aj na nervovú sústavu a pamäť
– rybací zápach9,20 €Zobraziť ponuku
Canvit Probio pre psovtrávenie/ probiotiká– pre všetky plemená
– funkčnosť
– silná aróma11,50 €Zobraziť ponuku
Vitar Veterinae DentOn 100 gzuby– pre všetky plemená
– funkčnosť
– dobré recenzie
– nenašli sme11,90 €Zobraziť ponuku
Alavis Calming 30 tbl.nervová sústava– pre všetky plemená
– funkčnosť
– zvieratkám chutí
– nenašli sme11,90 €Zobraziť ponuku
Alavis Sanicellimunita– pre všetky plemená
– multifunkčnosť
– zvieratkám chutí
– väčšie balenie
– vyššia cena22,90 €Zobraziť ponuku
Vitar Veterinae Artivit – Sirupklbová výživa– pre všetky plemená
– funkčnosť
– príslušenstvo
– veľké balenie
– vyššia cena37,90 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk canvit fish oil ml

Canvit Fish oil 250 ml

Olej je určený pre mačky a psi. Po pravidelnom užívaní bude mať zvieratko zdravú, lesklú a hustú srsť. Okrem srsti blahodarne pôsobí na funkciu imunitného a nervového systému, učenie a pamäť. Rybí olej sa podáva priamo do krmiva. Balenie obsahuje 250 ml.


vyberomat sk canvit probio pre psov

Canvit Probio pre psov

Prášok je vhodný pre všetky plemená psov. Je zameraný pre správne fungovanie žalúdka, rýchlejšie trávenie a posilňuje imunitu. Zabraňuje rozmnožovaniu nežiadúcich mikroorganizmov. Využijete ho pri liečbe hnačkových ochorení. Balenie obsahuje 100 g prášku.


vyberomat sk vitar veterinae denton g

Vitar Veterinae DentOn 100 g

Prášok je vhodný pre všetky plemená psov a mačiek. Pôsobí priamo v zažívacom trakte zvieratka, odkiaľ putuje cez krv do slín. Ovplyvňuje schopnosť zachytávať baktérie, vďaka čomu sú zuby s ďasnami zdravé a bez zápachu. Redukuje zubný povlak. Balenie obsahuje 100 g prášku.


vyberomat sk alavis calming tbl

Alavis Calming 30 tbl.

Ukľudňujúce tabletky s príchuťou kuracích pečienok, sú určené pre mačky a psov. Vďaka svojmu zloženiu ukľudňujú, znižujú stres a úzkosť. Napriek vysokej účinnosti nemajú vplyv na osobnosť alebo aktivitu zvieratka. Môžete ich využiť počas silvestrovskej noci, po operácií či inom traumatizujúcom zážitku. Balenie obsahuje 30 tabliet.


vyberomat sk alavis sanicell

Alavis Sanicell

Doplnok stravy je určený pre psov a mačky všetkých plemien. Multifunkčné tablety sú zamerané na dobré trávenie, podporu črevnej mikroflóry, zlepšenie imunity a na obličky či močové cesty. Zároveň je silným antioxidantom, podporuje zánik rakovinotvorných buniek a potláča zápal. Balenie obsahuje 60 tabliet.


vyberomat sk vitar veterinae artivit sirup

Vitar Veterinae Artivit – Sirup

Kĺbová výživa je určená pre mačky a psi a pre všetky druhy plemien. Výživa podporuje regeneráciu kĺbových chrupaviek, uľavuje od bolesti a tlmí zápal. Dobre pôsobí na regeneráciu a relaxáciu svalov. Balenie obsahuje 1 000 ml kĺbovej výživy, DentOn vitamíny na redukciu zubného povlaku a kameňa a reflexný batoh na chrbát.

Záver

Vlastniť zvieratko so sebou prináša nielen radosť, ale aj určitú zodpovednosť. Musíme sa o nich starať, o to viac, pokiaľ majú zdravotný problém. V každom prípade odporúčame navštíviť veterinára, s ktorým prekonzultujete nasadenie správnych vitamínov alebo doplnkov stravy, aby ste vášmu miláčikovi nechcene neublížili ešte viac.

Televizní reklamní spot ArtiVit

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest