ZOOT.sk recenzie a skúsenosti

Móda pre radosť a zákazníkom na mieru

Hoci je platba online vymoženosťou, ktorá nám zjednodušuje život už niekoľko rokov, nákupu módy cez internet sa stále vyhýbame zo strachu, že nám oblečenie nesadne. Spoločnosť ZOOT sa rozhodla robiť veci inak a na trh vstúpila s myšlienkou objednávania tovaru bez platby vopred. Tovar si objednáte z pohodlia domova a vyskúšate v niektorej z Výdajní radosti. Zaplatíte len za to, čo vám skutočne sadne a spraví radosť.

Moderný koncept e-shopu

ZOOT je dielom českých podnikateľov Ladislava Trpáka a Lukáša Kružberského. Na českom trhu funguje od roku 2010. Slovákom bol ZOOT predstavený v roku 2014 otvorením prvej Výdajne radosti, ktorá je zároveň kamennou predajňou. Odvtedy sa počet Výdajní radosti rozrástol na aktuálnych 8 so zastúpením v najväčších mestách Slovenska. Pokiaľ nechcete platiť za tovar na dobierku alebo vopred, môžete si ho vyskúšať v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Banskej Bystrici či v Košiciach. Ak sa vám tovar naživo nebude páčiť, jednoducho ho tam necháte. Žiadne ďalšie starosti s jeho vrátením a čakaním na stornovanie platby.

Na stránkach e-shopu nájdete širokú ponuku ženskej a pánskej módy a doplnkov z dielne viac než 300 lokálnych a svetových značiek – od šiat cez obuv až po kabelky či vychytávky do domácnosti. Súčasťou je kolekcia DOBRO vyrobená spôsobom šetrným k prírode a dodržujúca princípy Fair Trade. Jej nákupom podporíte niektorý z „dobrých projektov“, s ktorými ZOOT spolupracuje. Vyberať si môžete aj z vlastnej značky spoločnosti ZOOT Original, ktorá vás poteší hravým dizajnom a prijateľnou cenou. Ak sa na nákup necítite alebo ak vaša veľkosť nie je dostupná, tovar si môžete odložiť do sekcie želaní a postrážiť si ho.

A to nie je všetko. ZOOT priniesol ďalšie novinky v prospech zákazníka. Keď si tovar objednáte domov, s úhradou vopred alebo na dobierku, získate balíček, v ktorom je už priložená nálepka na spätnú zásielku, pre prípad, že tovar budete chcieť vrátiť alebo reklamovať. Na vrátenie nákupu nemáte obvyklých 14, ale 30 dní, čo je opäť niečo navyše.

Udržateľnosť pro-zákazníckeho prístupu

Pod tlakom nákladov na dopravu a vysokej uhlíkovej stopy pristúpila spoločnosť ZOOT k sprísneniu pravidiel. A to pre tých, u ktorých evidovali časté objednávanie doručenia na predajňu bez následnej kúpy. Napriek tomu, ZOOT si v očiach zákazníkov zachováva pro-zákaznícky prístup a snahu vyhovieť už zo začiatku nastaveným pravidlám, na ktorých ako spoločnosť vyrástla.

Výhody

+ široký výber značiek

+ možnosť vyskúšania tovaru pred platbou

+ výrazne pro-zákaznícky prístup

+ časté výpredaje

+ prijateľné ceny

+ lákavé kampane, napr. Týždeň elegancie

+ denné pridávanie nových kúskov

+ módne inšpirácie od blogerov

+ prehľadnosť e-shopu

+ možnosť objednávky na predajňu bez platby vopred

+ rýchle doručenie tovaru

+ jednoduché vrátenie tovaru

+ samolepka „spätná zásielka“ pre prípadné vrátenie tovaru alebo reklamáciu

+ predĺžená lehota na vrátenie na 30 dní od prevzatia

Nevýhody

– nesediace veľkosti

– sprísnenie podmienok e-shopu (platby a doručenia)

– ozývajúce sa ohlasy ohľadom zdĺhavého procesu vrátenia peňazí za vrátený alebo reklamovaný tovar

Zhrnutie

ZOOT si na slovenskom trhu vytvoril meno vďaka tomu, že zjednodušil nakupovanie módy online a sprístupnil túto formu širokému okruhu zákazníkov. Neklesajúcu obľúbenosť si udržiava vďaka užívateľsky príťažlivému e-shopu, lákavým kampaniam, častým výpredajom a stále sa ozývajúcemu mladistvému elánu či prezentácie nákupu ako radosti, ktorými sa odlišuje od konkurencie.


Všetky informácie spomenuté vyššie boli platné a aktuálne v čase písania tohto článku, avšak nemusia už byť aktuálne v tejto chvíli. Článok je spojením verejne dostupných informácií alebo hodnotení a osobného názoru autora. Účelom článku je agregovať čo najviac užitočných informácií na jednom mieste a zjednodušiť tak porovnanie a výber predajcu pre potencionálnych zákazníkov. Všetky ceny, služby a podmienky spomenuté v článku majú len informatívny charakter. Každý čitateľ je tak povinný overiť si všetky informácie uvedené v článku u daného predajcu. Jediným aktuálnym zdrojom informácií je vždy oficiálna stránka predajcu, ktorú nájdete na adrese:

https://www.zoot.sk/

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest