10 tipov na perfektný darček pri narodení dieťaťa

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk gold baby
vyberomat sk gold baby

Originálna sada na detské otlačky

vyberomat sk new baby v tvare c ovecky
vyberomat sk new baby v tvare c ovecky

Univerzálny dojčiaci vankúš

vyberomat sk chicco jedalenska sada
vyberomat sk chicco jedalenska sada

Praktická plastová sada

Lámete si hlavu ako vybrať správny darček ku privítaniu dieťatka? Chcete aby bol vhodný, praktický a samozrejme originálny? V takom prípade vám prinášame 10 tipov na perfektný darček pri narodení dieťaťa.

Najideálnejšou možnosťou je spýtať sa priamo budúcej mamičky, čo by potrebovala. Určite už má nejakú tú výbavičku nakúpenú, alebo ju dostala do daru od členov rodiny či známych. Avšak, pokiaľ nemáte až taký blízky vzťah, alebo chcete mamičku prekvapiť radi vám poradíme.

Najdôležitejším kritériom je maximálna bezpečnosť. Darček musí byť z nezávadného a netoxického materiálu. Na bábätku by sa nemalo šetriť. Preto by mal byť vysokej kvality, aby nedošlo k rýchlemu opotrebeniu, zničeniu alebo v najhoršom prípade k nehode.

vyberomat sk gift
vyberomat sk gift

Čo si vybrať?

Na začiatok sme pre vás našli skvelé darčeky, ktoré potešia každého rodiča.

NázovProduktKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
GOLD BABY sada na detské otlačky– široká škála farieb
– bezpečnosť
– rýchlosť
– dostupná cena
– nenašli sme 5,80 €Výhodná ponuka
HOLLE Bio Čaj pre dojčiace mamičky čaj pre podporu dojčenia – 2 ks
– z ekologického poľnohospodárstva
– tradičná značka zo Švajčiarska
– nie každému môže vyhovovať chuť čaju8,30 €Výhodná ponuka
New Baby v tvare C Ovečkyuniverzálny dojčiaci vankúš– mäkkosť
– prateľný poťah
– prispôsobenie sa telu
– ideálna veľkosť
– komplikovanejšie navliekanie obliečky 30 €Výhodná ponuka
Chicco jedálenská sadaplastová sada na jedenie– 5 ks v sade
– detský motív
– prispôsobené detským rúčkam
– nízka hmotnosť
– vyššia cena32 €Výhodná ponuka
ZAZU Mačička KIKIlampička– pridané funkcie, svetelná projekcia
– prehrávanie melódií
– vyššia cena37 €Výhodná ponuka
vyberomat sk gold baby

GOLD BABY

Sada obsahuje všetko potrebné pre vytvorenie jedinečnej spomienky na vaše bábätko. Použitie je 100% bezpečné, pretože pokožka neprichádza do kontaktu s atramentom.


vyberomat sk holle bio caj pre dojciace mamicky

HOLLE Bio Čaj pre dojčiace mamičky

Čaj podporuje tvorbu materské mlieka, a to vďaka kombinácií fenikelu 38%, rasce 30%, medovka 17% a anízu 15%. Švajčiarska značka HOLLE použila na výrobu bylinky z ekologického poľnohospodárstva.


vyberomat sk new baby v tvare c ovecky

New Baby v tvare C Ovečky

Vďaka tomuto univerzálnemu vankúšiku doprajete pohodlie počas dojčenia sebe aj vášmu bábätku. Má ideálnu veľkosť s príjemným mäkkým poťahom, ktorý jednoducho operiete. Vyrobený je z bavlny.


vyberomat sk chicco jedalenska sada

Chicco jedálenská sada

V tejto jedálenskej sade nájdete všetko potrebné pre Vaše dieťatko. Nachádza sa v nej hlboký tanierik, miska, hrnček, lyžička a vidlička s motívom zvieratka. Všetky veci boli navrhnuté do detských ručičiek, vďaka čomu sú veľmi ľahké a odolné. Na ich výrobu bol použití plastový materiál.


vyberomat sk zazu macicka kiki

ZAZU Mačička KIKI

Tento noční projektor premieta farebné obrazce na strop v štyroch farebných režimoch. Naviac prehráva rôzne ukľudňujúce melódie. Na výber sú aj zvuky prírody alebo tlkot srdca. Projektor je vhodný skôr pre menšie deti a batoľatá. Tento model taktiež ponúka funkciu automatického spustenia projekcie pri plači dieťaťa. Projektor sa dokonca sám po pár minútach vypne, takže ho nemusíte v noci strážiť. Má tvar plyšového zvieratka. Po odstránení modulu ho ľahko operiete. Výška projektoru je 23 cm a šírka 14 cm.

Čo netreba kupovať?

Dieťa po narodení netuší že niečo dostalo. Preto neodporúčame kúpu plyšových hračiek, z ktorých bude mať radosť až vo vyššom veku. Zatiaľ budú zbytočným lapačom prachu a budú zaberať miesto. Podobným prípadom sú aj topánočky. Tie bude dieťatko potrebovať až po jednom roku života.

Mnoho ráz ľudia zvolia ako dar plienkovú tortu. Aj keď je to originálny darček, nemusí to byť najšťastnejší nápad. Plienky sú zachytané a zaprášené, čím sa narúša ich hygienickosť. Taktiež sa nemusíte trafiť do veľkosti alebo do značky, ktorú mamička preferuje. To isté platí aj o detskej kozmetike. Detská pokožka je individuálna a mamička najlepšie vie, čo je pre jej dieťatko dobré.

10 tipov na správny darček

A teraz už prejdeme k samotným tipom na originálne, praktické a užitočné darčeky.

1. Poukaz do potravín alebo do drogérie

Príchod dieťatka je finančne náročná záležitosť. Budúci rodičia preto určite najviac ocenia peňažný dar. Pokiaľ nechcete podarovať priamo peniaze, skvelou alternatívou sú poukazy do potravín alebo drogérie, kde sami rodičia nakúpia všetko potrebné.

2. Prvá sada na jedenie

Plastový pohár, príbor a tanierik, bude potrebovať každé dieťa. Nemali by sme zabúdať na kvalitu a bezpečnosť materiálu, ktorý by mal byť zároveň nerozbitný a dostatočne odolný.

3. Čaj pre podporu dojčenia

Pri narodení bábätka väčšina ľudí kupuje darčeky pre dieťatko, no zabúdajú na samotnú matku. Sme si istý, že pokiaľ prinesiete nejakú drobnosť pre mamičku, ako napríklad čaj pre podporu dojčenia alebo čokoládu, určite bude mať radosť.

vyberomat sk baby
vyberomat sk baby

4. Uterák

Uterák jen veľmi praktickým darčekom. Tých nie je nikdy dosť, takže nebude stáť odložený v skrini a bude často využívaný. Pri výbere sa zamerajte na materiál, ktorý by nemal dráždiť jemnú detskú pokožku.

5. Lampička

Ďalším užitočným a praktickým darčekom je lampička. Ide o trvácny dar, ktorý môže používať mamina, napríklad pri dojčení a neskôr aj samotné dieťa. Odporúčame lampičky, kde môžete nastaviť svetlo na tlmené, čo ocenia rodičia hlavne počas hlbokej noci.

Dobré tipy na lampičky nájdete v článku ako vybrať osvetlenie do detskej izby.

6. Podbradník

Podbradníkom nič nepokazíte. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a rôznych materiálov. Dieťatko ich využije nie len pri jedení, ale aj pri slintaní spojeným s rastom prvých zúbkov.

7. Kniha spomienok

Krásny a originálny darček, ktorý umožní zachovať spomienky. Kniha spomienok má predovšetkým emocionálnu hodnotu. Vďaka nej môžu rodičia kedykoľvek zaspomínať napríklad na prvý úsmev, krôčiky alebo prvé slová. Týmto darčekom potešíte každého rodiča.

8. Vankúš na dojčenie

Ako sme už pred tým spomínali, dieťatko po narodí nevníma, že niečo dostalo. Preto je skvelou možnosťou vyberať darčeky pre mamičky, ako je vankúš na dojčenie. Poskytujú oporu počas dojčenia pre matku aj pre dieťa.

9. Sada na odliatok nožičiek alebo ručičiek

Skvelý originálny darček, ktorý poskytne nezabudnuteľné spomienky na celý život. Zaručene poteší každého rodiča.

10. Hrajúce hračky

Po narodení, keď už začína bábätko trošku vnímať, zaujmú ho predovšetkým pestré farby a zvuky. Ako pri každom darčeku, aj pri hračkách treba myslieť na bezpečnosť materiálov.

vyberomat sk outfit

Inšpirácia na tento týždeň

Zateplená béžová bunda vás účinne zahreje aj počas chladných zimných dní.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimná bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 €Farebné varianty: Hnedá, čierna, …
Read More
vyberomat sk novy projekt

Inšpirácia na tento týždeň

Nesmrteľná kombinácia bielej a čiernej vhodná na každý deň.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimná bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 €Farebné varianty: Čierna, hnedá, červená, …
Read More

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest