10 tipov na perfektné darčeky pre novorodenca

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk baby dab na detske otlacky
vyberomat sk baby dab na detske otlacky

Originálna sada na detské otlačky

vyberomat sk new baby v tvare c ovecky
vyberomat sk new baby v tvare c ovecky

Univerzálny dojčiaci vankúš

vyberomat sk chicco jedalenska sada
vyberomat sk chicco jedalenska sada

Praktická plastová sada

Lámete si hlavu ako vybrať správny darček ku privítaniu dieťatka? Chcete aby bol vhodný, praktický a samozrejme originálny? V takom prípade vám prinášame 10 tipov na perfektné darčeky pre novorodenca a čerstvých rodičov.

Najideálnejšou možnosťou je spýtať sa priamo budúcej mamičky, čo by potrebovala. Určite už má nejakú tú výbavičku nakúpenú, alebo ju dostala do daru od členov rodiny či známych. Avšak, pokiaľ nechcete budúcich rodičov zaťažovať alebo ich chcete jednoducho prekvapiť, radi vám s tým pomôžeme.

Najdôležitejším kritériom je maximálna bezpečnosť. Darček musí byť z nezávadného a netoxického materiálu. Na novorodencoch by sa nemalo šetriť, hlavne čo sa týka zdravia a bezpečia. Preto by vaše dary mali byť vysokej kvality, aby nedošlo k rýchlemu opotrebeniu, zničeniu alebo v najhoršom prípade k nehode.

vyberomat sk gift
vyberomat sk gift

Čo si vybrať?

Na začiatok sme pre vás našli skvelé darčeky, ktoré potešia každého rodiča.

NázovProduktKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Baby Dab, na detské otlačkysada na detské otlačky– bezpečnosť
– rýchlosť
– ľahké zmývanie
– dostupná cena
– balenie neobsahuje plátno4,90 €Zobraziť ponuku
HOLLE Bio Čaj pre dojčiace mamičky čaj pre podporu dojčenia – 2 ks
– z ekologického poľnohospodárstva
– tradičná značka zo Švajčiarska
– nie každému môže vyhovovať chuť čaju8,30 €Zobraziť ponuku
New Baby v tvare C Ovečkyuniverzálny dojčiaci vankúš– mäkkosť
– prateľný poťah
– prispôsobenie sa telu
– ideálna veľkosť
– komplikovanejšie navliekanie obliečky 32 €Zobraziť ponuku
Chicco jedálenská sadaplastová sada na jedenie– 5 ks v sade
– detský motív
– prispôsobené detským rúčkam
– nízka hmotnosť
– vyššia cena34 €Zobraziť ponuku
ZAZU Mačička KIKIlampička– pridané funkcie, svetelná projekcia
– prehrávanie melódií
– vyššia cena39 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk baby dab na detske otlacky

Baby Dab, na detské otlačky

Sada obsahuje farbu pre vytvorenie jedinečnej spomienky na vaše bábätko. Použitie je 100% bezpečné, a veľmi jednoduché. Stačí farbu bodovo naniesť na nožičku alebo ručičku a môžete ju otlačiť na daný podklad. Farba sa rýchlo vymýva. Balenie vám vystačí približne na 20 otlačkov.


vyberomat sk holle bio caj pre dojciace mamicky

HOLLE Bio Čaj pre dojčiace mamičky

Čaj podporuje tvorbu materské mlieka, a to vďaka kombinácií fenikelu 38%, rasce 30%, medovka 17% a anízu 15%. Švajčiarska značka HOLLE použila na výrobu bylinky z ekologického poľnohospodárstva.


vyberomat sk new baby v tvare c ovecky

New Baby v tvare C Ovečky

Vďaka tomuto univerzálnemu vankúšiku doprajete pohodlie počas dojčenia sebe aj vášmu bábätku. Má ideálnu veľkosť s príjemným mäkkým poťahom, ktorý jednoducho operiete. Vyrobený je z bavlny.


vyberomat sk chicco jedalenska sada

Chicco jedálenská sada

V tejto jedálenskej sade nájdete všetko potrebné pre Vaše dieťatko. Nachádza sa v nej hlboký tanierik, miska, hrnček, lyžička a vidlička s motívom zvieratka. Všetky veci boli navrhnuté do detských ručičiek, vďaka čomu sú veľmi ľahké a odolné. Na ich výrobu bol použití plastový materiál.


vyberomat sk zazu macicka kiki

ZAZU Mačička KIKI

Tento noční projektor premieta farebné obrazce na strop v štyroch farebných režimoch. Naviac prehráva rôzne ukľudňujúce melódie. Na výber sú aj zvuky prírody alebo tlkot srdca. Projektor je vhodný skôr pre menšie deti a batoľatá. Tento model taktiež ponúka funkciu automatického spustenia projekcie pri plači dieťaťa. Projektor sa dokonca sám po pár minútach vypne, takže ho nemusíte v noci strážiť. Má tvar plyšového zvieratka. Po odstránení modulu ho ľahko operiete. Výška projektoru je 23 cm a šírka 14 cm.

Čo netreba kupovať?

Novorodenec ešte nevníma že dostalo nejaký darček. Preto neodporúčame kúpu plyšových hračiek, z ktorých bude mať radosť až vo vyššom veku. Zatiaľ budú zbytočným lapačom prachu a budú zaberať miesto. Podobným prípadom sú aj topánočky. Tie bude dieťatko potrebovať až po jednom roku života.

Obľúbeným a rozšíreným darom je plienková torta. Aj keď je to originálny darček, nemusí to byť najšťastnejší nápad. Plienky sú zachytané a zaprášené, čím sa narúša ich hygienickosť. Taktiež sa nemusíte trafiť do veľkosti alebo do značky, ktorú mamička preferuje. To isté platí aj o detskej kozmetike. Detská pokožka je individuálna a mamička najlepšie vie, čo je pre jej dieťatko dobré, takže výber radšej nechajte na ňu.

10 tipov na správny darček

A teraz už prejdeme k samotným tipom na originálne, praktické a užitočné darčeky pre novorodenca a pre jeho rodičov.

1. Poukaz do potravín alebo do drogérie

Príchod dieťatka je finančne náročná záležitosť. Budúci rodičia preto určite ocenia nejakú formu peňažného daru. Pokiaľ nechcete podarovať priamo peniaze, skvelou alternatívou sú poukazy do potravín alebo drogérie, kde sami rodičia nakúpia všetko potrebné.

2. Prvá sada na jedenie

Plastový pohár, príbor a tanierik, bude potrebovať každé dieťa. Nemali by sme zabúdať na kvalitu a bezpečnosť materiálu, ktorý by mal byť zároveň nerozbitný a dostatočne odolný.

3. Čaj pre podporu dojčenia

Pri narodení bábätka väčšina ľudí kupuje darčeky pre dieťatko, no zabúdajú na samotnú matku. Sme si istý, že pokiaľ prinesiete nejakú drobnosť pre mamičku, ako napríklad čaj pre podporu dojčenia alebo čokoládu, určite bude jej urobíte radosť.

vyberomat sk baby
vyberomat sk baby

4. Uterák

Uterák jen veľmi praktickým darčekom. Tých nie je nikdy dosť, takže nebude stáť odložený v skrini a bude často využívaný. Pri výbere sa zamerajte na materiál, ktorý by nemal dráždiť jemnú detskú pokožku.

5. Lampička

Ďalším užitočným a praktickým darčekom je lampička. Ide o trvácny dar, ktorý môže používať mamina, napríklad pri dojčení a neskôr aj samotné dieťa. Odporúčame lampičky, kde môžete nastaviť svetlo na tlmené, čo ocenia rodičia hlavne počas hlbokej noci.

Dobré tipy na lampičky nájdete v článku ako vybrať osvetlenie do detskej izby.

6. Podbradník

Podbradníkom nič nepokazíte. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a rôznych materiálov. Dieťatko ich využije nie len pri jedení, ale aj pri slintaní, keď mu začnú rásť prvé zúbky.

7. Kniha spomienok

Krásny a originálny darček, ktorý umožní zachovať spomienky. Kniha spomienok má predovšetkým emocionálnu hodnotu. Vďaka nej môžu rodičia kedykoľvek zaspomínať napríklad na prvý úsmev, krôčiky alebo prvé slová. Týmto darčekom potešíte každého rodiča.

8. Vankúš na dojčenie

Ako sme už pred tým spomínali, novorodenec ešte nedokáže vnímať, že niečo dostal. Preto je skvelou možnosťou vyberať darčeky pre rodičov, ako je napríklad taký vankúš na dojčenie. Poskytuje oporu počas dojčenia pre matku aj pre dieťa.

9. Sada na odliatok nožičiek alebo ručičiek

Skvelý originálny darček, vďaka ktorému získate nostalgickú spomienku na toto krásne obdobie v živote.

10. Hrajúce hračky

Po narodení, keď už začína bábätko trošku vnímať, zaujmú ho predovšetkým pestré farby a zvuky. Ako pri všetkom, čo je určené pre deti, aj pri hračkách treba myslieť na bezpečnosť materiálov.

Blahoželania k narodeniu dieťaťa

Pripravili sme si pre vás pár pekných a originálnych blahoželaní, ktorými dáte najavo radosť z nového prírastku.

  • Najväčšie sú tie zisky, čo život vkladá do kolísky. V jednej z nich už sladko dýcha, Vaše šťastie, Vaša pýcha.
  • Nesmelým bozkom začína rozprávka, končí sa úsmevom malého dieťatka. To nie je rozprávka, to je už život sám, nech veľa šťastia prinesie i Vám.
  • Dieťatko sa cez pusinky dostalo až do perinky. Krásne oči, krásne vlásky, narodené z veľkej lásky. Nech tá láska je vždy stála, plná šťastia, neskonalá.
  • Malý človiečik sa narodil, aby celej rodinke radosť urobil. Vinšujeme mu zdravíčko, šťastíčko a spokojný život.
  • Všetci sme silno palce držali, konečne ste sa dočkali, venujeme vám šťastné slová, nech vás navždy teší radosť nová.
  • Krásne bábo máte, z Vašej lásky vzácny kvet. Nech je zdravé, šťastné, krásne, to Vám želám ja a aj celý svet.
  • Na svet prišla trochu hlasná – z vašej lásky vzácny kvet. Nech je zdravá, šťastná, krásna, to Vám želá celý svet.

Najčastejšie otázky

Nakoniec sme sa pozreli na otázky, ktoré vás najviac zaujímajú.

Aký darček vybrať pre ženu pri narodení dieťaťa?

Zvykom býva obdarovať ženu po pôrode nejakým pekným šperkom. Prstienok, retiazka alebo náušnice, ktoré budú peknou pripomienkou na tento veľký deň. Avšak, najväčším darom bude, ak budete pri svojej partnerke stáť a pomáhať jej počas celého tehotenstva.

Ako oznámiť narodenie dieťaťa?

V súčasnosti sa môžete najviac stretnúť o oznámení prostredníctvom sociálnych sietí a priloženej fotografie. Ide o jednoduchú formu, ktorá je však účinná a oznámenie o novom prírastku sa dostane k množstvu ľudí. Alebo môžete zvoliť tradičnejšiu variantu, a to tlačenou formou a fotografiou. Pridať môžete vtipný text s informáciami o bábätku. Na oznámení by nemal chýbať dátum, čas, meno, dĺžka a váha novorodenca.

 

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest