Ako vybrať najlepšiu detskú stoličku

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk peg perego prima pappa follow me fox friends
vyberomat sk peg perego prima

Najvýhodnejšia jedálenská stolička

vyberomat sk detska plastova stolicka
vyberomat sk detska plastova stolicka

Najvýhodnejšia stolička pre škôlkarov

vyberomat sk alba fuxo v
vyberomat sk alba fuxo v

Najvýhodnejšia stolička pre školákov

Dokáže už vaše dieťatko samostatne sedieť? Alebo máte doma malého škôlkara, ktorý si rád kreslí, vyfarbuje a číta alebo školáka, ktorý má množstvo domácich úloh a trávi veľa času za počítačom? Ak áno, určite by sa vám zišla detská stolička, ktorá je bezpečná a zároveň nebude mať negatívny vplyv na zdravý vývoj dieťaťa.

Dnešnej dobe nemáte problém zohnať detskú stoličku v akejkoľvek farbe s akýmkoľvek dizajnom z rôznych materiálov. Avšak, dizajn by zďaleka nemal byť hlavné kritérium pri výbere. Spôsob sedenia ovplyvňuje správny vývoj chrbtice, pohybového aparátu či dokonca vnútorných orgánov. Preto odporúčame zamerať sa na dôležitejšie parametre, ako je dizajn. Aby sme vám uľahčili pátranie, v tomto článku sme zhrnuli základné informácie aby ste si správne vybrali.

vyberomat sk pexels amsw photography alisha smith watkins
vyberomat sk detská stolička

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodné detské stoličky, ktoré sme rozdelili podľa veku dieťaťa.

NázovPre koho?TypKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Kinderkraft YUMMY pre najmenších ( od 6 mesiacov)rastúca detská stolička– 3 v 1
– nastaviteľná výška
– nastaviteľná poloha nôh
– polohovanie do ľahu
– 5 bodový bezpečnostný pás
– jednoduchá údržba
– horšia manipulácia ( kolieska len na zadných nohách)86 €Zobraziť ponuku
Peg Pérego Prima Pappa Follow Mepre najmenších ( od narodenia )rastúca detská stolička– nastaviteľná výška
– pevná konštrukcia
– polohovanie do ľahu
– 5 bodový bezpečnostný pás
– jednoduchá údržba
– vyššia cena146 €Zobraziť ponuku
Detská plastová stoličkapre škôlkarov ( od 3 rokov)pevná detská stolička– dostupná cena
– bedrová opierka
– nosnosť (60 kg)
– jednoduchá údržba
– bez mechanizácie14 €Zobraziť ponuku
FUNDESK SST2pre škôlkarov ( od 3 rokov)rastúca detská stolička– opierka na chrbát
– ergonomicky tvarovaná
– jednoduchá údržba
– nosnosť (100 kg)
– nastaviteľná výška
– vyššia cena77 €Zobraziť ponuku
AUTRONIC AUSSI pre školákov ( od 6 rokov)rastúca detská stolička– otočná konštrukcia
– nastaviteľná výška
– nastaviteľné podrúčky
– nosnosť (120 kg)
– priedušnosť
– plastové kolieska
– plastové kríženie
– nedá sa nastaviť šírka sedadla ani operadlo
98 €Zobraziť ponuku
ALBA Fuxo Vpre školákov ( od 5 rokov)rastúca detská stolička– otočná konštrukcia
– nastaviteľná výška
– nastaviteľné sedadlo
– nastaviteľné operadlo
– nosnosť (100 kg)
– pogumované kolieska
– plastové kríženie147 €Zobraziť ponuku
AlzaErgo Table ERJ100pre školákov ( od 6 rokov)rastúca detská stolička + stôl– stôl
– nastaviteľná výška
stoličky aj stola
– bezpečnostné prvky
– bez koliesok
– nie je otočná
135 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk kinderkraft yummy

Kinderkraft YUMMY

Vďaka nastaviteľnej výšky ( 7 polôh) a polohy nôh (3 polohy), môžete túto jedálenskú stoličku prispôsobovať svojmu dieťatku podľa potreby. Vhodná je pre deti už od 6 mesiacov. Jej bezpečnosť zaisťuje 5 bodový pás a stabilné protišmykové nohy. Na zadných nohách sa nachádzajú kolieska pre jednoduchšie prenášanie. Navyše je jej údržba naozaj jednoduchá. Disponuje odnímateľnou plastovou podložkou, ktorú ľahko umyjete. Rozmery: 105 x 55,5 x 84,5 cm. Hmotnosť: 8,4 kg.


vyberomat sk peg perego prima pappa follow me fox friends

Peg Pérego Prima Pappa Follow

Peg Pérego Prima Pappa Follow Me je jedálenská stolička vhodná pre deti už od narodenia. Nosnosť stoličky je 15 kg. Jej prednosťou oproti konkurenčným produktom je pevná, kvalitná a stabilná konštrukcia vyrobená z hliníka. Ďalším plusom sú spôsoby rozkladania (2 v 1, 3 v 1). Nechýba jej možnosť nastavenia výšky a polohovanie dozadu, vďaka čomu ju jednoducho prispôsobíte potrebám dieťatka. Bezpečnosť zaisťuje 5 bodový bezpečnostný pás. Jednoduchú údržbu zaručuje ľahko umývateľný poťah a odnímateľná plastová tácka.


vyberomat sk detska plastova stolicka

Detská plastová stolička

Detská stolička s pekným červeným dizajnom, je určená pre detičky od 3 rokov, ktoré si radi kreslia, vyfarbujú alebo čítajú. Plastová konštrukcia je odolná, o čom svedčí nosnosť až do 60 kg. Bedrová opierka napomáha k správnemu držaniu tela. Rozmery sedadla: 30 x 30 x 31 cm. Výška opierky: 70 cm. Váha: 2 kg.


vyberomat sk fundesk sst

FUNDESK SST2

Vďaka peknému dizajnu je táto detská stolička pekným doplnkom do každej detskej izby. Poskytuje pohodlné sedenie s opierkou. Je vhodná pre detičky od 3 do 14 rokov. Kombinácia plastového a oceľového materiálu zaisťuje odolnosť a jednoduché umývanie. Rozmery: š. 36 x v. 61,2 x d. 38 cm. Nosnosť: 100 kg. Výška sedáku: od 32 do 44 cm.


vyberomat sk autronic aussi

AUTRONIC AUSSI

Túto detskú stoličku určenú pre školopovinné deti od 6 rokov, môžete využívať dlhú dobu. Vďaka nastaviteľnej výške a podrúčkami ju jednoducho prispôsobíte aktuálnym potrebám dieťaťa. Konštrukcia stoličky je vytvorená z plastu, ako aj jej kríženie. Pohodlnosť zaisťuje priedušný mäkký materiál poťahu. Nosnosť: 120 kg. Rozmery sedadla: š. 60 x v. 44 – 54 x h. 50 cm. Výška operadla: 51 cm. Hmotnosť: 11,5 kg.


vyberomat sk alba fuxo v

ALBA Fuxo V

Rastúca stolička je vhodná pre školákov od 5 rokov, ktorí trávia veľa času sedením. Dlhé používanie stoličky vám zabezpečí nastaviteľná výška, nastaviteľná šírka sedadla a nastaviteľná opierka. Plastovo – kovová konštrukcia stoličky je otočná s plastovým krížením. Pohodlnosť zvyšuje mäkký textilný poťah. Nosnosť: 100 kg. Rozmery sedadla: š. 46 x v. 36 – 50 cm x h. 28 – 41 cm. Výška operadla: 47 – 55 cm.


vyberomat sk alzaergo table etj modry

AlzaErgo Table ERJ100

Pokiaľ vaše dieťa potrebuje priestor pre písanie domácich úloh alebo čítanie, je táto sada určená práve pre neho. Výšku stola aj stoličky môžete nastavovať podľa aktuálnej potreby. Obsahuje bezpečnostné prvky, ktoré zabraňujú poraneniu dieťaťa. Vďaka sklonu dosky až 40 stupňov, môžete stôl prispôsobiť viacerým činnostiam s tým, že dieťa môže ostať stále vystreté a opreté o opierku chrbta. Stôl obsahuje zásuvku s organizérom a háčikom na zavesenie aktovky. Nosnosť stola: 75 kg. Nosnosť stoličky: 100 kg. Rozmery stoličky: š. 36,5 cm x v. 32 – 44 cm x h. 34,5 cm.

Parametre výberu

Na čo si treba dávať pri výbere pozor?

Výška stoličky

Pri výbere sa zamerajte na stoličky, ktorým môžete prispôsobovať výšku sedenia. Nohy by sa mali celými chodidlami dotýkať zeme, a zvierať pravý uhol so sedačkou. Ideálnou možnosťou sú tzv. rastúce stoličky. Dokážu sa prispôsobiť dieťaťu na dlhšiu dobu, čím zaistíte dlhé používanie a zároveň ušetríte vaše financie.

Hĺbka stoličky

Ako spomíname vyššie, dieťa musí dočiahnuť nohami na zem. Preto by detská stolička nemala byť príliš hlboká. V prípade, že by mali nohy vo vzduchu, ľahko by sa mohlo stať, že budú na stoličke skôr ležať, ako sedieť.

Opierka chrbta

Veľmi dôležitým parametrom je výška opierky chrbta. Ovplyvňuje správne držanie tela. Vďaka opierke sa nevyvíja tlak na vnútorné orgány, a núti sedieť deti vzpriamene. Aby malo dieťa správnu oporu, mala by končiť vo výške dolného okraja lopatiek.

Materiál stoličky

Pri rozhodovaní o materiály stoličky je dôležitý vek dieťatka. Plastový materiál je vhodný skôr pre menšie deti, pretože sa jednoducho udržiava. Zároveň však musí byť vytvorený z bezpečného a netoxického materiálu. Pre staršie deti odporúčame zvoliť detské kancelárske stoličky, ktoré sú prispôsobené na dlhšie sedenie. Na ich výrobu sa väčšinou používa kombinácia plastu a vzdušného textilného materiálu, ktorý je odolnejší.

Kolieska

Výber koliesok závisí od miesta, kde budete stoličku používať. Na podlahy sú najlepšie pogumované kolieska, ktoré sú šetrnejšie ako tie plastové. Plastové si zase lepšie rozumejú s kobercami.

vyberomat sk seat
vyberomat sk detská stolička

Výber podľa veku

Pri výbere detskej stoličky je dôležitým kritériom vek dieťaťa.

Najmenšie detičky

Svoju prvú stoličku začínajú detičky potrebovať okolo 6 mesiaca života, keď už dokážu samostatne sedieť. V takomto prípade určite hľadáte vysokú detskú jedálenskú stoličku. Pochopiteľne, je na prvom mieste pri výbere bezpečnosť. Maličké deti sa stále vrtia a sú veľmi zvedavé, preto by mala byť odolná, pevná a stabilná. Navyše všetko radi ochutnávajú, takže musí byť vytvorená z netoxického materiálu. Ideálne je, keď obsahuje bezpečnostný pás a dostatočne vysokú chrbtovú opierku, aby ste zabránili vypadnutiu. Odporúčame vám, zamerať sa na stoličky bez koliesok, a ak ich majú, tak by mali obsahovať kvalitné brzdi.

Detailnejšie informácie o jedálenských stoličkách sa dozviete v našom článku ako vybrať detskú jedálenskú stoličku?

Škôlkari

Deti v škôlkarskom veku začínajú rozvíjať svoje schopnosti pomocou kreslenia, písania, vyfarbovania alebo čítania. Na tieto účely je najvhodnejšia nízka detská stolička, z ktorej nevypadnú. Kvôli bezpečnosti by jej určite nemali chýbať zaoblené rúčky a pevný stabilný materiál. Keďže v tomto veku rýchlo rastú, môžete zvoliť lacnejšie varianty. Aj v tomto prípade by mal byť samozrejmosťou, netoxický materiál. Plast sa ľahko udržuje, takže sa nemusíte trápiť kvôli špine alebo čarbaniu. Ako vo väčšine prípadov aj tu platí, že nohy musia dosiahnuť na zem. Taktiež by opierka na chrbát mala končiť pri spodných lopatkách.

Školáci

U školopovinných detí je výber komplikovanejší. Kvôli školským povinnostiam a zábave na internete, trávia za stolom veľa času. V tomto prípade sú ideálne otočné detské kancelárske stoličky. Mali by mať nastaviteľnú výšku a hĺbku, aby ste ich mohli kedykoľvek prispôsobiť dieťaťu a nemuseli každý rok kupovať novú. Taktiež by mala mať ergonomicky tvarovanú opierku chrbta. Nohy by sa mali dotýkať zeme. Pokiaľ má vaše dieťa v svojej izbe podlahu, zvoľte radšej pogumované kolieska, ktoré sú šetrné k podlahe a nepoškriabu ju.

vyberomat sk pexels anna pou
vyberomat sk detská stolička

Rady na záver

  • Pri sedení by mala byť váha rovnomerne rozložená, preto majte celé chodidlá položené na zemi s miernym odstupom medzi nohami.
  • Oprite si kríže o opierku a posaďte sa čo najviac dozadu stoličky.
  • Pri nakláňaní, ostávajte stále vystretí.
  • Pokiaľ má vaše dieťatko vyššiu váhu, zamerajte sa na odolnosť kríženia.
  • Napriek tomu, že na začiatku článku sme vám odporúčali nevyberať len podľa dizajnu, aj ten zohráva svoju rolu. Pokiaľ už máte vybratý model detskej stoličky, nechajte výber dizajnu na vaše dieťa. Predsa len ono bude to, kto na nej bude tráviť svoj čas.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest