Ako vybra┼ą detsk├║ stoli─Źku

R├Żchla vo─żba


Cen├şme si v├í┼í ─Źas a tak sme pripravili hne─Ć na ├║vod 3 mo┼żnosti z ktor├Żch si vyberie ka┼żd├Ż, kto nem├í ─Źas ─Ź├şta┼ą detailn├ę inform├ície a odborn├ę term├şny.

vyberomat sk peg perego prima pappa follow me
vyberomat sk peg perego prima pappa follow me

Najv├Żhodnej┼íia jed├ílensk├í stoli─Źka

vyberomat sk detska plastova stolicka
vyberomat sk detska plastova stolicka

Najv├Żhodnej┼íia stoli─Źka pre ┼ík├┤lkarov

vyberomat sk alba fuxo v
vyberomat sk alba fuxo v

Najv├Żhodnej┼íia stoli─Źka pre ┼íkol├íkov

Dok├í┼że u┼ż va┼íe die┼ąatko samostatne sedie┼ą? Alebo m├íte doma mal├ęho ┼ík├┤lkara, ktor├Ż si r├íd kresl├ş, vyfarbuje a ─Ź├şta alebo ┼íkol├íka, ktor├Ż m├í mno┼żstvo dom├ícich ├║loh a tr├ívi ve─ża ─Źasu za po─Ź├şta─Źom? Ak ├íno, ur─Źite by sa v├ím zi┼íla detsk├í stoli─Źka, ktor├í je bezpe─Źn├í a z├írove┼ł nebude ma┼ą negat├şvny vplyv na zdrav├Ż v├Żvoj die┼ąa┼ąa.

Dne┼ínej dobe nem├íte probl├ęm zohna┼ą stoli─Źku v akejko─żvek farbe s ak├Żmko─żvek dizajnom z r├┤znych materi├ílov. Av┼íak, dizajn by z─Ćaleka nemal by┼ą hlavn├ę krit├ęrium pri v├Żbere. Sp├┤sob sedenia ovplyv┼łuje spr├ívny v├Żvoj chrbtice, pohybov├ęho apar├ítu ─Źi dokonca vn├║torn├Żch org├ínov. Preto odpor├║─Źame zamera┼ą sa na d├┤le┼żitej┼íie parametre, ako je dizajn. Aby sme v├ím u─żah─Źili p├ítranie, v tomto ─Źl├ínku sme zhrnuli z├íkladn├ę inform├ície ako vybra┼ą detsk├║ stoli─Źku.

vyberomat sk pexels amsw photography alisha smith watkins
vyberomat sk detsk├í stoli─Źka

─îo si vybra┼ą?

Na za─Źiatok sme si pre v├ís pripravili zop├ír tipov na v├Żhodn├ę detsk├ę stoli─Źky, ktor├ę sme rozdelili pod─ża veku.

N├ízovPre koho?TypKladyZ├íporyOrienta─Źn├í cenaKde k├║pi┼ą?
Kinderkraft YUMMY pre najmen┼í├şch ( od 6 mesiacov)rast├║ca– 3 v 1
– nastavite─żn├í v├Ż┼íka
– nastavite─żn├í poloha n├┤h
– polohovanie do ─żahu
– 5 bodov├Ż bezpe─Źnostn├Ż p├ís
– jednoduch├í ├║dr┼żba
– hor┼íia manipul├ícia ( kolieska len na zadn├Żch noh├ích)70 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Peg P├ęrego Prima Pappa Followpre najmen┼í├şch ( od narodenia )rast├║ca– nastavite─żn├í v├Ż┼íka
– pevn├í kon┼ítrukcia
– polohovanie do ─żahu
– 5 bodov├Ż bezpe─Źnostn├Ż p├ís
– jednoduch├í ├║dr┼żba
– vy┼í┼íia cena150 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Little Tikespre ┼ík├┤lkarov ( od 1,5 rokov)pevn├í– n├şzka cena
– opierka na chrb├ít
– opierky na ruky
– jednoduch├í ├║dr┼żba
– bez mechaniz├ície12 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
Detsk├í plastov├í stoli─Źkapre ┼ík├┤lkarov ( od 3 rokov)pevn├ídostupn├í cena, bedrov├í opierka, nosnos┼ą (60 kg), jednoduch├í ├║dr┼żbabez mechaniz├ície15 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
AUTRONIC AUSSI pre ┼íkol├íkov ( od 6 rokov)rast├║caoto─Źn├í kon┼ítrukcia, nastavite─żn├í v├Ż┼íka, nastavite─żn├ę podr├║─Źky, nosnos┼ą (120 kg), priedu┼ínos┼ą,plastov├ę kolieska, plastov├ę kr├ş┼żenie, ned├í sa nastavi┼ą ┼í├şrka sedadla ani operadlo73 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
ALBA Fuxo Vpre ┼íkol├íkov ( od 5 rokov)rast├║caoto─Źn├í kon┼ítrukcia, nastavite─żn├í v├Ż┼íka, nastavite─żn├ę sedadlo, nastavite─żn├ę operadlo, nosnos┼ą (100 kg), pogumovan├ę kolieska,plastov├ę kr├ş┼żenie127 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
AlzaErgo Table ERJ100pre ┼íkol├íkov ( od 6 rokov)rast├║ca + st├┤lst├┤l, nastavite─żn├í v├Ż┼íka stoli─Źky aj stola, bezpe─Źnostn├ę prvkybez koliesok, nie je oto─Źn├í80 ÔéČV├Żhodn├í ponuka
vyberomat sk kinderkraft yummy

Kinderkraft YUMMY

V─Ćaka nastavite─żnej v├Ż┼íky ( 7 pol├┤h) a polohy n├┤h (3 polohy), m├┤┼żete t├║to jed├ílensk├║ stoli─Źku prisp├┤sobova┼ą svojmu die┼ąatku pod─ża potreby. Vhodn├í je pre deti u┼ż od 6 mesiacov. Jej bezpe─Źnos┼ą zais┼ąuje 5 bodov├Ż p├ís a stabiln├ę proti┼ímykov├ę nohy. Na zadn├Żch noh├ích sa nach├ídzaj├║ kolieska pre jednoduch┼íie pren├í┼íanie. Navy┼íe je jej ├║dr┼żba naozaj jednoduch├í. Disponuje odn├şmate─żnou plastovou podlo┼żkou, ktor├║ ─żahko umyjete. Rozmery: 105 x 55,5 x 84,5 cm. Hmotnos┼ą: 8,4 kg.


vyberomat sk peg perego prima pappa follow me

Peg P├ęrego Prima Pappa Follow

Peg P├ęrego Prima Pappa Follow Me je jed├ílensk├í stoli─Źka vhodn├í pre deti u┼ż od narodenia. Nosnos┼ą stoli─Źky je 15 kg. Jej prednos┼ąou oproti konkuren─Źn├Żm produktom je pevn├í, kvalitn├í a stabiln├í kon┼ítrukcia vyroben├í z hlin├şka. ─Äal┼í├şm plusom s├║ sp├┤soby rozkladania (2 v 1, 3 v 1). Nech├Żba jej mo┼żnos┼ą nastavenia v├Ż┼íky a polohovanie dozadu, v─Ćaka ─Źomu ju jednoducho prisp├┤sob├şte potreb├ím die┼ąatka. Bezpe─Źnos┼ą zais┼ąuje 5 bodov├Ż bezpe─Źnostn├Ż p├ís. Jednoduch├║ ├║dr┼żbu zaru─Źuje ─żahko um├Żvate─żn├Ż po┼ąah a odn├şmate─żn├í plastov├í t├ícka. Rozmery: 55 x 104,5 x 75,5 cm. V├íha: 7,6 kg.


vyberomat sk little tikes

Little Tikes

V─Ćaka pekn├ęmu dizajnu je t├íto detsk├í stoli─Źka pekn├Żm doplnkom do ka┼żdej detskej izby. Poskytuje pohodln├ę sedenie s opierkou na chrb├ít a opierkami na ruky. Je vhodn├í pre deti─Źky od 1,5 roka. Plastov├Ż materi├íl zais┼ąuje jednoduch├ę um├Żvanie. Rozmery: 47 x 37 x 46 cm.


vyberomat sk detska plastova stolicka

Detsk├í plastov├í stoli─Źka

Detsk├í stoli─Źka s pekn├Żm ─Źerven├Żm dizajnom, je ur─Źen├í pre deti─Źky od 3 rokov, ktor├ę si radi kreslia, vyfarbuj├║ alebo ─Ź├ştaj├║. Plastov├í kon┼ítrukcia je odoln├í, o ─Źom sved─Ź├ş nosnos┼ą a┼ż do 60 kg. Bedrov├í opierka napom├íha k spr├ívnemu dr┼żaniu tela. Rozmery sedadla: 30 x 30 x 31 cm. V├Ż┼íka opierky: 70 cm. V├íha: 2 kg.


vyberomat sk autronic aussi

AUTRONIC AUSSI

T├║to detsk├║ stoli─Źku ur─Źen├║ pre ┼íkolopovinn├ę deti od 6 rokov, m├┤┼żete vyu┼ż├şva┼ą dlh├║ dobu. V─Ćaka nastavite─żnej v├Ż┼íke a podr├║─Źkami ju jednoducho prisp├┤sob├şte aktu├ílnym potreb├ím die┼ąa┼ąa. Kon┼ítrukcia stoli─Źky je vytvoren├í z plastu, ako aj jej kr├ş┼żenie. Pohodlnos┼ą zais┼ąuje priedu┼ín├Ż m├Ąkk├Ż materi├íl po┼ąahu. Nosnos┼ą: 120 kg. Rozmery sedadla: ┼í. 60 x v. 44 – 54 x h. 50 cm. V├Ż┼íka operadla: 51 cm. Hmotnos┼ą: 11,5 kg.


vyberomat sk alba fuxo v

ALBA Fuxo V

Rast├║ca stoli─Źka je vhodn├í pre ┼íkol├íkov od 5 rokov, ktor├ş tr├ívia ve─ża ─Źasu seden├şm. Dlh├ę pou┼ż├şvanie stoli─Źky v├ím zabezpe─Ź├ş nastavite─żn├í v├Ż┼íka, nastavite─żn├í ┼í├şrka sedadla a nastavite─żn├í opierka. Plastovo – kovov├í kon┼ítrukcia stoli─Źky je oto─Źn├í s plastov├Żm kr├ş┼żen├şm. Pohodlnos┼ą zvy┼íuje m├Ąkk├Ż textiln├Ż po┼ąah. Nosnos┼ą: 100 kg. Rozmery sedadla: ┼í. 46 x v. 36 – 50 cm x h. 28 – 41 cm. V├Ż┼íka operadla: 47 – 55 cm.


vyberomat sk alzaergo table erj

AlzaErgo Table ERJ100

Pokia─ż va┼íe die┼ąa potrebuje priestor pre p├şsanie dom├ícich ├║loh alebo ─Ź├ştanie, je t├íto sada ur─Źen├í pr├íve pre neho. V├Ż┼íku stola aj stoli─Źky m├┤┼żete nastavova┼ą pod─ża aktu├ílnej potreby. Obsahuje bezpe─Źnostn├ę prvky, ktor├ę zabra┼łuj├║ poraneniu die┼ąa┼ąa. V─Ćaka sklonu dosky a┼ż 40 stup┼łov, m├┤┼żete st├┤l prisp├┤sobi┼ą viacer├Żm ─Źinnostiam s t├Żm, ┼że die┼ąa m├┤┼że osta┼ą st├íle vystret├ę a opret├ę o opierku chrbta. St├┤l obsahuje z├ísuvku s organiz├ęrom a h├í─Źikom na zavesenie aktovky. Nosnos┼ą stola: 75 kg. Nosnos┼ą stoli─Źky: 100 kg. Rozmery stoli─Źky: ┼í. 36,5 cm x v. 32 – 44 cm x h. 34,5 cm.

Parametre v├Żberu

Na ─Źo si treba d├íva┼ą pri v├Żbere pozor?

V├Ż┼íka stoli─Źky

V├Ż┼íka stoli─Źky: Pri v├Żbere sa zamerajte na stoli─Źky, ktor├Żm m├┤┼żete prisp├┤sobova┼ą v├Ż┼íku sedenia. Nohy by sa mali cel├Żmi chodidlami dot├Żka┼ą zeme, a zviera┼ą  prav├Ż uhol so seda─Źkou. Ide├ílnou mo┼żnos┼ąou s├║ tzv. rast├║ce stoli─Źky. Dok├í┼żu sa prisp├┤sobi┼ą die┼ąa┼ąu na dlh┼íiu dobu, ─Ź├şm zaist├şte dlh├ę pou┼ż├şvanie a z├írove┼ł u┼íetr├şte va┼íu pe┼ła┼żenku.

H─║bka stoli─Źky

Ako spom├şname vy┼í┼íie, die┼ąa mus├ş do─Źiahnu┼ą nohami na zem. Preto by jeho stoli─Źka nemala by┼ą pr├şli┼í hlbok├í. V pr├şpade, ┼że by mali nohy vo vzduchu, ─żahko by sa mohlo sta┼ą, ┼że bud├║ na stoli─Źke sk├┤r le┼ża┼ą, ako sedie┼ą.

Opierka chrbta

Ve─żmi d├┤le┼żit├Żm parametrom je v├Ż┼íka opierky chrbta. Ovplyv┼łuje spr├ívne dr┼żanie tela, ─Ź├şm sa nevyv├şja tlak na vn├║torn├ę org├íny, a n├║ti sedie┼ą deti vzpriamene. Aby malo die┼ąa spr├ívnu oporu, mala by kon─Źi┼ą vo v├Ż┼íke doln├ęho okraja lopatiek.

Materi├íl stoli─Źky

Pri rozhodovan├ş o materi├íly stoli─Źky je d├┤le┼żit├Ż vek die┼ąatka. Plastov├Ż materi├íl je vhodn├Ż sk├┤r pre men┼íie deti, preto┼że sa jednoducho udr┼żiava. Z├írove┼ł v┼íak mus├ş by┼ą vytvoren├Ż z nez├ívadn├ęho a netoxick├ęho materi├ílu. Pre star┼íie deti odpor├║─Źame zvoli┼ą kancel├írske stoli─Źky, ktor├ę s├║ prisp├┤soben├ę na dlh┼íie sedenie. Na ich v├Żrobu sa v├Ą─Ź┼íinou pou┼ż├şva vzdu┼ín├Ż textiln├Ż materi├íl, ktor├Ż je odolnej┼í├ş.

Kolieska

V├Żber koliesok z├ívis├ş od miesta, kde budete stoli─Źku pou┼ż├şva┼ą. Na podlahy s├║ najlep┼íie pogumovan├ę kolieska, ktor├ę s├║ ┼íetrnej┼íie ako tie plastov├ę. Plastov├ę zase m├┤┼żete vyu┼ż├şva┼ą na kobercoch.

vyberomat sk seat
vyberomat sk detsk├í stoli─Źka

V├Żber pod─ża veku

Pri v├Żbere je najpodstatnej┼í├şm krit├ęriom vek die┼ąa┼ąa.

Najmen┼íie deti─Źky

Svoju prv├║ stoli─Źku za─Ź├şnaj├║ deti─Źky potrebova┼ą okolo 6 mesiaca ┼żivota, ke─Ć u┼ż dok├í┼żu sedie┼ą. V takomto pr├şpade ur─Źite h─żad├íte vysok├║ jed├ílensk├║ stoli─Źku. Pochopite─żne je na prvom mieste pri v├Żbere bezpe─Źnos┼ą. Mali─Źk├ę deti sa st├íle vrtia a s├║ ve─żmi zvedav├ę, preto by mala by┼ą odoln├í, pevn├í a stabiln├í. Navy┼íe v┼íetko radi ochutn├ívaj├║, tak┼że mus├ş by┼ą vytvoren├í z nez├ívadn├ęho a netoxick├ęho materi├ílu. Ide├ílne je, ke─Ć obsahuje bezpe─Źnostn├Ż p├ís a dostato─Źne vysok├║ chrbtov├║ opierku, aby ste zabr├ínili vypadnutiu. Odpor├║─Źame v├ím sa zamera┼ą na stoli─Źky bez koliesok, a ak ich maj├║, tak s kvalitn├Żmi brzdami.

Detailnej┼íie inform├ície o jed├ílensk├Żch stoli─Źk├ích sa dozviete v na┼íom ─Źl├ínku ako vybra┼ą detsk├║ jed├ílensk├║ stoli─Źku?

Škôlkari

Deti v ┼ík├┤lkarskom veku za─Ź├şnaj├║ rozv├şja┼ą svoje schopnosti pomocou kreslenia, p├şsanie, vyfarbovania alebo ─Ź├ştanie. Na tieto ├║─Źely je najvhodnej┼íia n├şzka stoli─Źka, z ktorej nevypadn├║. Kv├┤li bezpe─Źnosti by jej ur─Źite nemali ch├Żba┼ą zaoblen├ę r├║─Źky a pevn├Ż stabiln├Ż materi├íl. Ke─Ć┼że v tomto veku r├Żchlo rast├║, m├┤┼żete zvoli┼ą lacnej┼íie varianty. Aj v tomto pr├şpade by mal by┼ą samozrejmos┼ąou, netoxick├Ż materi├íl. Plast sa ─żahko udr┼żuje, tak┼że sa nemus├şte tr├ípi┼ą kv├┤li ┼ípine alebo ─Źarbaniu. Ako v predch├ídzaj├║com pr├şpade aj tu plat├ş, ┼że nohy musia dosiahnu┼ą na zem. Taktie┼ż by opierka na chrb├ít mala kon─Źi┼ą pri spodn├Żch lopatk├ích.

Školáci

U ┼íkolopovinn├Żch det├ş je v├Żber komplikovanej┼í├ş. Kv├┤li ┼íkolsk├Żm povinnostiam a z├íbave na internete, tr├ívia za stolom ve─ża ─Źasu. V tomto pr├şpade s├║ ide├ílne oto─Źn├ę kancel├írske stoli─Źky. Mala by ma┼ą nastavite─żn├║ v├Ż┼íku a h─║bku, aby ste ju mohli kedyko─żvek prisp├┤sobi┼ą die┼ąa┼ąu a nemuseli ka┼żd├Ż rok kupova┼ą nov├║. St├íle plat├ş, ┼że by mala ma┼ą ergonomicky tvarovan├║ opierku chrbta. Nohy by sa mali dot├Żka┼ą zeme. Pokia─ż m├í va┼íe die┼ąa v svojej izbe podlahu, zvo─żte rad┼íej pogumovan├ę kolieska, ktor├ę s├║ ┼íetrn├ę k podlahe a nepo┼íkriabu ju.

vyberomat sk pexels anna pou
vyberomat sk detsk├í stoli─Źka

Rady na záver

  • Pri seden├ş by mala by┼ą v├íha rovnomerne rozlo┼żen├í, preto majte cel├ę chodidl├í polo┼żen├ę na zemi s miernym odstupom medzi nohami.
  • Oprite si kr├ş┼że o opierku a posa─Ćte sa ─Źo najviac dozadu stoli─Źky.
  • Pri nakl├í┼łan├ş, ost├ívajte st├íle vystret├ş.
  • Pokia─ż m├í va┼íe die┼ąatko vy┼í┼íiu v├íhu, zamerajte sa na odolnos┼ą kr├ş┼żenia.
  • Napriek tomu, ┼że na za─Źiatku ─Źl├ínku sme v├ím odpor├║─Źali nevybera┼ą len pod─ża dizajnu, aj ten zohr├íva svoju rolu. Pokia─ż u┼ż m├íte vybrat├Ż model, nechajte v├Żber dizajnu na va┼íe die┼ąa. Predsa len ono bude to, kto na nej bude tr├ívi┼ą svoj ─Źas.
vyberomat sk outfit

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Zateplen├í b├ę┼żov├í bunda v├ís ├║─Źinne zahreje aj po─Źas chladn├Żch zimn├Żch dn├ş.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: Hned├í, ─Źierna, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk novy projekt

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Nesmrte─żn├í kombin├ícia bielej a ─Źiernej vhodn├í na ka┼żd├Ż de┼ł.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: ─îierna, hned├í, ─Źerven├í, ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest