Ako vybrať najlepšieho nemého sluhu

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 cenové možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk nemy sluha
vyberomat sk nemy sluha

Najlacnejšia možnosť

vyberomat sk nemy sluha frank tempo kondela
vyberomat sk nemy sluha frank tempo kondela

Rozumná voľba

vyberomat sk nemy sluha so zasuvkami dekorhome
vyberomat sk nemy sluha so zasuvkami dekorhome

Najvyššia kvalita

Nemý sluha vie byť veľkým pomocníkom do vašej domácnosti. Napriek tomu mnoho ľudí ešte nepozná tento jednoduchý kus nábytku, ktorý vám prinesie veľa výhod. Niektorí majú mylnú mienku a zamieňajú si ho s klasickým vešiakom. Ak vás zaujímajú jeho výhody, rozdiel medzi ním a vešiakom alebo ako vybrať toho najlepšieho nemého sluhu, pokračujte v čítaní nášho článku.

Čo je to nemý sluha?

Určite to poznáte aj vy. Kopy oblečenia povaľujúce sa na zemi alebo prehodené cez stoličku, ktoré sa vo väčšine prípadov upracú až vtedy, keď už je to naozaj neúnosné. Tak presne na tento problém je riešením práve nemý sluha Často sa označuje aj ako pánsky sluha, ale poslúži každému členovi domácnosti.

Nemý sluha, slúži na odkladanie kúskov oblečenia, ktoré chcete mať rýchlo poruke. Pomôže vám aj s uskladnením každodenného oblečenia, pokiaľ sa vám ho nechce zakaždým skladať do šatníka. To samozrejme nie je jeho jediné využitie. Vaše oblečenie už viac nebude nahádzané nakope. Vďaka tomu ostane nepokrčené a prevetrané a vy ho tak budete môcť používať dlhšiu dobu.

Pánsky sluha vám dobre poslúži aj ako súčasť príprav na ďalší deň alebo do práce. Vybratý outfit si cez neho jednoducho prevesíte dopredu, čím si ušetríte čas, ktorý môžete využiť napríklad na dobrú kávu alebo raňajky.

Čo si vybrať?

Na začiatok sme si pre vás pripravili zopár tipov na výhodných domácich sluhov.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Nemý sluha 81119– nízka cena,
– ľahkosť (2 kg)
– nestabilnosť
– menšia kvalita
– menej odkladacieho priestoru
19,60 €Zobraziť ponuku
Nemý sluha FRANK Tempo Kondela– tvar stoličky
– jednoduchá montáž
– pomer cena/ kvalita
– menšia nosnosť a pevnosť45 €Zobraziť ponuku
Nemý sluha LUKE Tempo Kondela– dizajn
– kvalita materiálu
– dobrá stabilita a odolnosť
– menej odkladacieho priestoru49 €Zobraziť ponuku
Nemý sluha WU-13 drevo/ chróm– dizajn
– kvalita materiálu
– dobrá stabilita a odolnosť
– menej odkladacieho priestoru
– vyššia váha (10 kg)
50,60 €Zobraziť ponuku
Nemý sluha so zásuvkami Dekorhome– obsahuje zásuvky
– vyrobený z masívneho dreva
– odolnosť a stabilita
– vyššia cena
– biela farba sa môže rýchlo zašpiniť
177,20 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk nemy sluha

Nemý sluha 81119

Cenovo prijateľný pánsky sluha je vyrobený z lakovaného kovu. Na výber máte z bieleho alebo čierneho dizajnu. Je veľmi ľahký (2 kg), kvôli čomu má však horšiu stabilitu a pevnosť. Napriek tomu svoj účel výborne plní. Rozmery: š. 43 x h. 37 x v. 108 cm.


vyberomat sk nemy sluha frank tempo kondela

Nemý sluha FRANK Tempo Kondela

Tento sluha na oblečenie je skvelým kompromisom ceny a kvality. Má tvar stoličky, na ktorú si môžete pripraviť a poskladať vaše oblečenie na ďalšie použitie, bez toho aby sa pokrčilo. Na jeho výrobu sa využila kombinácia kovu a bukového dreva. Sluha sa dodáva v demontovanom stave. Jeho zloženie je veľmi jednoduché. Rozmery: š. 50 x h. 46 x v 199 cm.


vyberomat sk nemy sluha luke tempo kondela

Nemý sluha LUKE Tempo Kondela

Sluha na oblečenie vám s jeho moderným dizajnom skrášli váš šatník, spálňu alebo detskú izbu. Je vyrobený z kombinácie bukového dreva, kovu a chrómu. Vďaka tomu je naozaj odolný a stabilný. Hmotnosť: 6,1 kg. Priemer: 30 cm. Výška: 118 cm.


vyberomat sk nemy sluha wu drevo chrom

Nemý sluha WU-13 drevo/ chróm

Domáci sluha vám poslúži okrem základných funkcií aj ako dizajnový doplnok do domácnosti. Vyrobený je z kombinácie chrómu a kovu. Nepochybnou výhodou je vysoká odolnosť a dobrá stabilita sluhu. Hmotnosť: 10 kg. Rozmery: š. 32 x h. 20 x v. 117 cm.


vyberomat sk nemy sluha so zasuvkami dekorhome

Nemý sluha so zásuvkami Dekorhome

Vyššiu cenu nemého sluhu odráža jeho kvalita. Na jeho výrobu bolo použité masívne vysoko odolné borovicové drevo. Vďaka tomu je veľmi stabilný a pevný. Ďalšou výhodou tohto sluhu je, že obsahuje skrinky, kam si môžete ukladať drobnosti, napr. šperky, kravaty alebo ponožky. Síce sa jeho biela farba môže rýchlo zašpiniť, avšak dokážete ho jednoducho očistiť a udržiavať. Hmotnosť: 7,3 kg. Rozmery: š. 45 x h. 28,5 x v. 125 cm.

Parametre výberu

Chceli by ste si aj vy zaobstarať tohto pomocníka do vašej domácnosti, ale neviete ako si vybrať? V tejto časti sa dozviete na aké parametre by ste sa mali pri výbere zamerať.

Typy nemých sluhov

Je viacero typov domácich sluhov no zhrnúť ich môžeme do dvoch hlavných kategórií.

Jednoduchý nemý sluha

Klasickí alebo jednoduchí sluhovia na šaty sú zložený z jedného alebo viacerých ramienok, na ktoré si prevesíte vaše oblečenie. Môžete ho využiť aj na vysušenie mokrého textilu, ktoré nechcete pokrčiť. Tento typ pánskeho sluhu vám vystačí na menej kúskov, čo sa na druhej strane odráža aj na jeho cene. Finančne nenáročný sluha je vhodný pre staršie deti alebo pánov, ktorí nepotrebujú veľké množstvo šatstva.

Multifunkčný nemý sluha

Druhý typ sluhu ocenia predovšetkým dámy alebo náročnejší páni. Ten obsahuje väčší počet ramienok. To nie je jediný rozdiel. Takýto domáci sluhovia vo väčšine prípadov disponujú aj miskami na odkladanie bižutérie alebo šperkov. Taktiež by im nemal chýbať priestor na odloženie či nachystanie topánok. Za tieto výhody si však budete musieť trochu priplatiť.

Materiál nemého sluhu

Najčastejšie sa môžete stretnúť so sluhami na šaty z dreva, kovu, kože alebo plastu. Každý typ má svoje plusy aj mínusy.

Drevo

Prednosťou dreveného sluhu je, že okrem už spomínaných funkcií, sú zároveň pekným dizajnovým doplnkom domácnosti. Lacnejšie varianty sú väčšinou vyrobené zo smreku alebo borovice. Na výrobu kvalitnejších sluhov sa používa exotické drevo. Vo všeobecnosti však bývajú drevený nemý sluhovia drahším kúskom.

Kov

Najčastejším materiálom, z ktorého sa sluhovia vyrábajú, je kov. Tento materiál je veľmi odolný a má dlhú životnosť. Tieto typy sluhov sa ďalej upravujú lakovaním a chrómovaním. Nevýhodou je ich ľahkosť, čo zapríčiňuje horšiu stabilitu, ako u iných materiálov.

Koža

Najkvalitnejší a najluxusnejší sluhovia sa vyrábajú z kože. Sú krásnym doplnkom, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Za tento luxus si však priplatíte. Ak sa rozhodnete pre koženého sluhu, musíte počítať aj s náročnejšou údržbou.

Plast

Plastoví sluhovia patria medzi najlacnejšie. Avšak, sú ťažšie dostupní a málo odolní.

Stretnúť sa môžete aj so sluhami vyrobených z rôznych kombinácií materiálov. Najčastejšie ide o kov a drevo. Takýto nemý sluhovia majú navyše dizajnovú funkciu. Skrášlia váš šatník, spálňu alebo detskú izbu.

vyberomat sk pansky sluha
vyberomat sk pansky sluha

Veľkosť a stabilita nemého sluhu

Ďalším podstatným kritériom, ktorý musíte pri výbere zvážiť je veľkosť sluhu. Najskôr si treba premyslieť kto ho bude využívať a koľko šatstva na neho budete vešať. Ak ho chcete pre vaše deti alebo manžela, bude vám stačiť aj menší klasický sluha. Takýto sluhovia nemajú vysokú nosnosť no sú podstatne lacnejším kúskom.

V prípade, že chcete aby vám slúžil na odkladanie väčšieho množstva oblečenia, vyberte si radšej drahšiu alternatívu. Multifunkčný sluhovia majú väčšiu veľkosť, čo sa odráža aj na vyššej stabilite.

Kam nemého sluhu umiestniť?

Ideálnym miestom je izba, kde sa najčastejšie obliekate a prezliekate, aby ste ho mali stále po ruke. Ak váš domov obsahuje šatník, odporúčame ho umiestniť práve tam. Navyše v šatníku bude vyzerať naozaj dobre a nebude vám prekážať.
V prípade, že nepatríte medzi vlastníkov šatníku, dobrým miestom na umiestnenie je spálňa alebo detská izba. V spálni máme vo väčšine prípadov umiestnenú aj šatníkovú skriňu tak, ako aj v detských izbách, takže budete mať vaše oblečenie stále po ruke.

Cena nemého sluhu

Podľa údajov dostupných na heureka.sk nájdete najlacnejšieho nemého sluhu už za 14 €. Avšak, ako sme už viac krát spomínali, lacnejšie varianty sú zväčša menšie s horšou stabilitou a malou nosnosťou. Na druhej strane, najdrahší a zároveň najkvalitnejší luxusný kúsok nájdete za 405 €. Medzi najobľúbenejšie obchody, kde si môžete pánskeho sluhu zaobstarať patrí Ikea, Mobelix, Jysk, Merkury Market, Sconto alebo Asko.

Dobrá rada na záver:

Okrem už spomínaných parametrov, mali by ste pred samotnou kúpou zvážiť, či sa vám daný kúsok bude hodiť do vášho interiéru. Domáci sluhovia sa vyrábajú v rôznych tvaroch a v širokej farebnej škále, takže s výberom určite nebudete mať problém.

Mohlo by vás zaujímať: Symboly prania, žehlenia a sušenia oblečenia. Starajte sa o svoju bielizeň správne.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest