Vplyv sauny na krásu

Pravideln├ę saunovanie m├í mno┼żstvo benefitov nielen pre va┼íe zdravie, ale aj pre kr├ísu. Vysok├ę teploty vpl├Żvaj├║ na ─żudsk├ę telo z vn├║tra aj z vonka. Prostredn├şctvom saunovania dok├í┼żete zlep┼íi┼ą stav poko┼żky ─Źi dokonca zhodi┼ą p├ír kilogramov. V tomto ─Źl├ínku v├ím pon├║kame inform├ície o vplyve sauny na kr├ísu.

Stimulovanie kolag├ęnu

Kolag├ęn je bielkovina, ktor├í je jedn├Żm z hlavn├Żch stavebn├Żch prvkov kost├ş, ko┼że, svalov a ┼íliach. S prib├║daj├║cim vekom, kles├í mno┼żstvo kolag├ęnu v tele, ─Źo dopom├íha k strate pru┼żnosti ─Źi k tvorbe vr├ísok. Sauna prostredn├şctvom hor├║ceho vzduchu stimuluje tvorbu kolag├ęnu v tele, v─Ćaka ─Źomu bude va┼ía ple┼ą vyzera┼ą mladistvo. Okrem pleti, je kolag├ęn potrebn├Ż aj pre spr├ívne fungovanie svalov a ┼íliach, s ─Ź├şm v├ím pobyt v saune m├┤┼że pom├┤┼że.

vyberomat sk bath
vyberomat sk bath

Vyplavovanie tox├şnov z tela

Prostredn├şctvom potu zbavujeme telo nahromaden├Żch tox├şnov a ne─Źist├┤t z p├│rov a ┼żliaz. V├Żsledkom tohto procesu je ─Źistej┼íia ple┼ą bez vyr├í┼żok alebo akn├ę. Taktie┼ż p├┤sob├ş ako peeling, ke─Ć┼że zbavuje poko┼żku odumret├Żch ko┼żn├Żch buniek. Ple┼ą ost├íva jemnej┼íia a menej n├íchyln├í na ko┼żn├ę probl├ęmy. V├Żsledok umocn├şte, pokia─ż po─Źas saunovania pou┼żijete peelingov├ę hubky alebo kefky.

┼Żiarivej┼íia ple┼ą

Pobyt v hor├║cej saune zapr├ş─Źi┼łuje stimul├íciu krvn├ęho obehu, ktor├Ż dod├í pleti zdrav├Ż a svie┼żi vzh─żad. Zbav├ş v├ís mdlej farby a va┼ía tv├ír nebude vyzera┼ą ako bez ┼żivota.

Hydratovan├í poko┼żka

Kombin├ícia tepla a potu ├║─Źinkuje na mazov├ę ┼ż─żazy. ├Ülohou ┼żliaz je udr┼żova┼ą vlhkos┼ą v poko┼żke, ─Źo zais┼ąuje jej hydrat├íciu. Ich stimul├ícia pom├íha k udr┼żaniu spr├ívnej kond├şcie poko┼żky, s primeran├Żm obsahom vody, v─Ćaka ─Źomu poko┼żka nebude pr├şli┼í mastn├í ani pr├şli┼í such├í. V─Ćaka tomuto ├║─Źinku je pobyt v saune ide├ílny pred r├┤znymi o┼íetrovaniami pleti.

Zlep┼íen├Ż stav celulit├şdy

─îi u┼ż pri infrasaune alebo klasickej f├şnskej saune, teplo prech├ídza hlboko pod poko┼żku tela. Tam sa dost├íva do styku s nahromaden├Żmi ┼íkodliv├Żmi l├ítkami, ktor├ę sp├┤sobuj├║ jej nerovnosti. Tieto nerovnosti sa prejavuj├║ ako tzv. pomaran─Źov├í poko┼żka. Sauna pom├íha tieto ┼íkodliviny vyplavi┼ą z tela prostredn├şctvom potu, a t├Żm zlep┼íuje stav celulit├şdy.

vyberomat sk pexels cottonbro
vyberomat sk pexels cottonbro

Strata hmotnosti

Mno┼żstvo ─żud├ş predpoklad├í, ┼że v─Ćaka poteniu strat├şte hmotnos┼ą. Av┼íak potenie sp├┤sobuje stratu vody z tela, tak┼że pokia─ż sa znova napijete v├íha ostane rovnak├í. Zn├ş┼żenie hmotnosti je n├ísledok in├ęho procesu. Vysok├í teplota zr├Żch─żuje srdcov├Ż rytmus podobne ako pri cvi─Źen├ş, tak┼że v─Ćaka tomu dok├í┼żete sp├íli┼ą viac kal├│ri├ş, ako pri oby─Źajnom seden├ş.

Zhrnutie

Hor├║ci vzduch pom├íha vyplavova┼ą tox├şny z tela, ─Źo zais┼ąuje zlep┼íenie stavu celulit├şdy, udr┼żuje ple┼ą ─Źistej┼íiu a jemnej┼íiu. Taktie┼ż pom├íha pri strate hmotnosti. Pokia─ż v├ís t├ęma s├íun zauj├şma, pozrite si na┼íe ─Źl├ínky o blahodarn├Żm ├║─Źinkom infrasauny a f├şnskej sauny.

vyberomat sk outfit

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Zateplen├í b├ę┼żov├í bunda v├ís ├║─Źinne zahreje aj po─Źas chladn├Żch zimn├Żch dn├ş.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: Hned├í, ─Źierna, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk novy projekt

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Nesmrte─żn├í kombin├ícia bielej a ─Źiernej vhodn├í na ka┼żd├Ż de┼ł.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: ─îierna, hned├í, ─Źerven├í, ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest