Vplyv sauny na krásu človeka

Hľadáte spôsob, ktorým by ste prírodnou cestou spevnili pleť, a to bez zbytočnej chémie alebo vyhodených peňazí za luxusné krémy? Alebo chcete svojej tvári dodať zdravú farbu a rozjasniť ju? Existuje spôsob, ako všetky tieto želania dosiahnuť a nemusíte pritom míňať veľké sumy peňazí ani používať množstvo prípravkou. Stačí vám saunovanie. Okrem krásy vďaka nej môžete získať oveľa viac.

Pravidelné saunovanie má množstvo benefitov nielen pre vaše zdravie, ale aj pre krásu. Vysoké teploty vplývajú na ľudské telo z vnútra, aj z vonka. Prostredníctvom saunovania dokážete zlepšiť stav pokožky či dokonca zhodiť pár kilogramov. V tomto článku sa podrobnejšie pozrieme na vplyv sauny na krásu človeka.

Stimulovanie kolagénu

Kolagén je v súčasnosti rozšírenou a obľúbenou témou. Ľudia zistili, že je potrebné jeho stimulovanie. Nemusíte nutne kupovať predražené prášky, ktoré ho dopĺňajú. Ide to aj inak. A čo to ten kolagén vlastne je? Je to bielkovina, ktorá je jedným z hlavných stavebných prvkov kostí, kože, svalov a šliach. S pribúdajúcim vekom, klesá jeho množstvo v tele, čo dopomáha k strate pružnosti či k tvorbe vrások. Ako sme spomínali, je viacero spôsobov, ako ho telu dopriať. Jedným z nich je sauna. Tá prostredníctvom horúceho vzduchu stimuluje tvorbu kolagénu v tele, vďaka čomu bude vaša pleť vyzerať mladistvo. Okrem pokožky, je kolagén potrebný aj pre správne fungovanie svalov a šliach, s čím vám takisto pobyt v saune môže pomôže.

vyberomat sk bath
vyberomat sk bath

Vyplavovanie toxínov z tela

Prostredníctvom potu zbavujeme telo nahromadených toxínov a nečistôt z pórov a žliaz. Výsledkom tohto procesu je čistejšia pleť bez vyrážok alebo akné. Taktiež pôsobí ako peeling, keďže zbavuje pokožku odumretých kožných buniek. Pleť ostáva jemnejšia a menej náchylná na kožné problémy. Výsledok umocníte, pokiaľ počas saunovania použijete peelingové hubky alebo kefky, ktoré sú na tieto účely vytvorené. Avšak, používajte iba doplnky určené špeciálne do sauny, aby ste predišli popáleniu, alebo rozpusteniu materiálu.

Žiarivejšia pleť

Pobyt v horúcej saune zapríčiňuje stimuláciu krvného obehu, ktorý dodá pleti zdravý a svieži vzhľad. Zbaví vás mdlej farby a vaša tvár, už viac nebude vyzerať ako bez života.

Hydratovaná pokožka

Kombinácia tepla a potu účinkuje na mazové žľazy. Úlohou žliaz je udržovať vlhkosť v pokožke, čo zaisťuje jej hydratáciu. Ich stimulácia pomáha k správnemu fungovaniu týchto žliaz. Zároveň udržuje správnu kondíciu pokožky, s primeraným obsahom vody, vďaka čomu nebude príliš mastná ani príliš suchá. Vďaka tomuto účinku je pobyt v saune ideálny pred rôznymi ošetrovaniami pleti.

Zlepšený stav celulitídy

Či už pri infrasaune alebo klasickej fínskej saune, teplo prechádza hlboko pod pokožku tela. Tam sa dostáva do styku s nahromadenými škodlivými látkami, ktoré spôsobujú jej nerovnosti. Tieto nerovnosti sa prejavujú ako tzv. pomarančová pokožka. Sauna pomáha tieto škodliviny vyplaviť z tela prostredníctvom potu, a tým zlepšuje stav celulitídy a vyrovnáva sa povrch pokožky.

vyberomat sk pexels cottonbro
vyberomat sk pexels cottonbro

Strata hmotnosti

Kto by nechcel schudnúť len obyčajným sedením? Znie to dobre a možno práve preto si množstvo ľudí myslí, že vďaka poteniu v saune dokážete stratiť hmotnosť. Avšak, potenie spôsobuje stratu vody z tela a nie tuku, ako ľudia predpokladajú. Takže pokiaľ sa znova napijete váha ostane rovnaká. No napriek tomu, vám môže saunovanie, v určitej miere, pomôcť aj s týmto problémom. Zníženie hmotnosti je následok odlišného procesu. Vysoká teplota zrýchľuje srdcový rytmus podobne ako pri cvičení, takže vďaka tomu dokážete spáliť viac kalórií, ako pri obyčajnom sedení.

Zhrnutie

Horúci vzduch pomáha vyplavovať toxíny z tela, čo zaisťuje zlepšenie stavu celulitídy, udržuje pleť čistejšiu a jemnejšiu. Taktiež pomáha pri strate hmotnosti. No je toho oveľa viac, čo vám dokáže ponúknuť. Pokiaľ vás téma sáun zaujíma, pozrite si naše články o blahodarným účinkom infrasauny a fínskej sauny.

V prípade že máte otázky, ktoré vás trápia, skúste si prečítať 14 najčastejších otázok o saunovaní, kde sme si pre vás pripravili odpovede na otázky, ktoré ľudí ohľadom saunovania najviac zaujímajú.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest