Vplyv sauny na krásu

Pravidelné saunovanie má množstvo benefitov nielen pre vaše zdravie, ale aj pre krásu. Vysoké teploty vplývajú na ľudské telo z vnútra aj z vonka. Prostredníctvom saunovania dokážete zlepšiť stav pokožky či dokonca zhodiť pár kilogramov. V tomto článku vám ponúkame informácie o vplyve sauny na krásu.

Stimulovanie kolagénu

Kolagén je bielkovina, ktorá je jedným z hlavných stavebných prvkov kostí, kože, svalov a šliach. S pribúdajúcim vekom, klesá množstvo kolagénu v tele, čo dopomáha k strate pružnosti či k tvorbe vrások. Sauna prostredníctvom horúceho vzduchu stimuluje tvorbu kolagénu v tele, vďaka čomu bude vaša pleť vyzerať mladistvo. Okrem pleti, je kolagén potrebný aj pre správne fungovanie svalov a šliach, s čím vám pobyt v saune môže pomôže.

vyberomat sk bath
vyberomat sk bath

Vyplavovanie toxínov z tela

Prostredníctvom potu zbavujeme telo nahromadených toxínov a nečistôt z pórov a žliaz. Výsledkom tohto procesu je čistejšia pleť bez vyrážok alebo akné. Taktiež pôsobí ako peeling, keďže zbavuje pokožku odumretých kožných buniek. Pleť ostáva jemnejšia a menej náchylná na kožné problémy. Výsledok umocníte, pokiaľ počas saunovania použijete peelingové hubky alebo kefky.

Žiarivejšia pleť

Pobyt v horúcej saune zapríčiňuje stimuláciu krvného obehu, ktorý dodá pleti zdravý a svieži vzhľad. Zbaví vás mdlej farby a vaša tvár nebude vyzerať ako bez života.

Hydratovaná pokožka

Kombinácia tepla a potu účinkuje na mazové žľazy. Úlohou žliaz je udržovať vlhkosť v pokožke, čo zaisťuje jej hydratáciu. Ich stimulácia pomáha k udržaniu správnej kondície pokožky, s primeraným obsahom vody, vďaka čomu pokožka nebude príliš mastná ani príliš suchá. Vďaka tomuto účinku je pobyt v saune ideálny pred rôznymi ošetrovaniami pleti.

Zlepšený stav celulitídy

Či už pri infrasaune alebo klasickej fínskej saune, teplo prechádza hlboko pod pokožku tela. Tam sa dostáva do styku s nahromadenými škodlivými látkami, ktoré spôsobujú jej nerovnosti. Tieto nerovnosti sa prejavujú ako tzv. pomarančová pokožka. Sauna pomáha tieto škodliviny vyplaviť z tela prostredníctvom potu, a tým zlepšuje stav celulitídy.

vyberomat sk pexels cottonbro
vyberomat sk pexels cottonbro

Strata hmotnosti

Množstvo ľudí predpokladá, že vďaka poteniu stratíte hmotnosť. Avšak potenie spôsobuje stratu vody z tela, takže pokiaľ sa znova napijete váha ostane rovnaká. Zníženie hmotnosti je následok iného procesu. Vysoká teplota zrýchľuje srdcový rytmus podobne ako pri cvičení, takže vďaka tomu dokážete spáliť viac kalórií, ako pri obyčajnom sedení.

Zhrnutie

Horúci vzduch pomáha vyplavovať toxíny z tela, čo zaisťuje zlepšenie stavu celulitídy, udržuje pleť čistejšiu a jemnejšiu. Taktiež pomáha pri strate hmotnosti. Pokiaľ vás téma sáun zaujíma, pozrite si naše články o blahodarným účinkom infrasauny a fínskej sauny.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest