35 inšpirácií na top gélové nechty pre rok 2023

Úprava nechtov je predovšetkým doménou žien. Väčšina si potrpí na svojom vzhľade, ktorého sú nechty neodškriepiteľnou súčasťou. Množstvo žien míňa veľa peňazí za profesionálne služby. Avšak krásne nechty si dokážete vyčarovať aj v pohodlí domova. Chce to len trochu praxe a kvalitné príslušenstvo. V tomto článku sa dozviete, ako si môžete svojpomocne vytvoriť nechty podľa vlastných predstáv. Zároveň vám predstavíme 35 inšpirácií na top gélové nechty pre rok 2022.

vyberomat sk top nechty
vyberomat sk top nechty
Obsah

Čo budete potrebovať na gélové nechty?

 • Pilník – najlepší je sklenený pilník, ktorým zmatníte a pripravíte necht na aplikáciu gélových lakov.
 • Čistič mastnoty – špeciálny prípravok, ktorý odstráni mastnotu a nečistoty z nechtu.
 • Šablónu – používa sa v prípade, ak si chcete vytvoriť dlhšie gélové nechty.
 • Umelé tipy – takisto sa používajú v prípade, ak chcete dlhé gélové nechty a vaše nemajú dostatočnú dĺžku.
 • Lepidlo – špeciálne lepidlo, ktorým sa uchytávajú umelé tipy na vaše nechty.
 • Podkladový gél – podkladový gél, ktorý je potrebný pre dobrú priľahnosť, pevnosť a odolnosť gélových nechtov.
 • UV alebo LED lampa – lampa, v ktorej budete vytvrdzovať gél laky.
 • Modelovací gél – vďaka nemu si vymodelujete požadovaný tvar nechtov.
 • Farebný UV gél – farba, ktorú si zvolíte na vytvorenie gélových nechtov.
 • Finish UV gél – používa sa pre vyšší lesk, odolnosť a pevnosť nechtov.
 • Ošetrujúci olej – vyživí nechtovú kožičku a okolie nechtu.
 • Krém na ruky – ošetrí a hydratuje vaše ruky.

Štartovacie sety na gélové nechty

Ak ste úplný začiatočník, odporúčame vám siahnuť po štartovacích setoch. V nich nájdete všetko dôležité, čo vaše gélové nechty budú potrebovať. Nebudete si musieť lámať hlavu, či ste na niečo nezabudli alebo dokupovať ďalšie príslušenstvo. Nájdete ich v špecializovaných obchodoch, v eshopoch alebo v drogérií. Ich ponuka je pomerne široká. Nie je problém zohnať lacnejšie základné sady pre gélové nechty, kde máte naozaj len to nevyhnuté. Na druhej strane nájdete sety plné rôznych farebných gél lakov, nálepiek, kamienkov a mnoho ďalšieho. Za tieto si však už budete musieť priplatiť.

Ako si urobiť gélové nechty doma?

Aby ste si mohli vytvoriť krásne nechty podľa vašich predstáv, a to v pohodlí domova, prinášame vám postup ako na to.

 1. Na začiatok, si budete musieť svoje nechty zvrchu opilníkovať. Je nutné zbrúsiť povrch nechtov, aby sa na nich gél dobre uchytil. Postačí vám na to klasický pilník.
 2. Druhým krokom je odstránenie mastnoty z nechtu. Existujú špeciálne čističe, ktoré vám ich navyše vydezinfikujú. Zároveň odstránia prípadnú zvyškovú vrstvu po predchádzajúcom UV géle.
 3. Pokiaľ túžite po dlhších nechtoch, dopomôcť si môžete šablónou a umelými tipmi. Nalepia sa na vaše prírodné nechty, pomocou špeciálneho lepidla. Tie si potom môžete vytvarovať podľa vlastných predstáv.
 4. Ďalším krokom je nanesenie špeciálneho podkladového gélu. Vďaka nemu budú umelé nechty pevnejšie. Po nanesení gélu sa nechty dávajú zatvrdiť do UV alebo LED lampy.
 5. Na podkladový gél sa nanáša modelovací gél. Prostredníctvom neho si vytvarujete pekný tvar nechtov. Po vytvarovaní sa musí gél dať znova zatvrdiť do lampy.
 6. A teraz prichádza tá zábava. Ďalším krokom je nanesenie farebného UV gélu. V tomto kroku je priestor na kreativitu a vy sa môžete s nechtami vyhrať. Dnes už nie je problém zohnať gél v akejkoľvek farbe. Na výber máte z matných, lesklých, ale aj trblietavých a metalických farieb. Po nanesení farebného UV gélu sa nechty znova nechajú vytvrdiť v UV alebo LED lampe.
 7. Na koniec sa nanesie ešte jeden gél, tzv. finish UV gél. Ten poslúži na ešte väčšiu pevnosť, vyššiu priľnavosť a väčší lesk. Aj tento gél musíte nechať vytvrdiť.

Manikúrou to nekončí. Dôležité je sa o svoje ruky pravidelne starať. Viac sa dočítate v článku: 14 tipov ako sa starať o nechty.

vyberomat sk beurer mp
vyberomat sk beurer mp

CENA: 49,90 €

vyberomat sk dukas skleneny pilnik na nechty swarovski – biele kamienky
vyberomat sk dukas skleneny pilnik na nechty swarovski –

CENA: 8,99 €

vyberomat sk kiss rhinestones nail art – crystal ball
vyberomat sk kiss rhinestones nail art –

CENA: 3,49 €

vyberomat sk revolution nourish care cuticle oil ml
vyberomat sk revolution nourish care cuticle oil ml

CENA: 5,80 €

Najväčšie trendy nechty pre rok 2022

A teraz už prejdime priamo k inšpiráciám z Instagramu, na top gélové nechty pre rok 2022.

Francúzska manikúra

Nestarnúca, dámami milovaná francúzska manikúra, zrejme nikdy nevyjde z módy. Klasické biele línie dodávajú pocit elegancie a čistoty. Hodí sa na všetky druhy a tvary nechtov. Francúzska manikúra nemusí byť len v kombinácií bielej a telovej. Kľudne môžete popusti uzdu fantázií a vybrať si farbu akú chcete. Veľmi pekne a elegantne vyzerá opačná francúzska manikúra s čiernou farbou.

1. Francúzska manikúra oživená zlatým detailom


2. Prirodzená čistá francúzska manikúra


3. Elegantná opačná francúzska manikúra s čiernou farbou


4. Jednoduchá čistá francúzska manikúra


5. Krásna francúzska manikúra s trblietavým strieborným lakom

Mramorové nechty

Mramorový vzor je trendom posledných rokov. Už dávno sa v tomto dizajne nevyrábajú len kachličky alebo podlahy. Dnes bez problémov nájdete mramorový vzor na rôznych veciach, od šperkov až po obliečky. Tomuto trendu sa nevyhli ani nechty. Je pravda, že mramorové nechty zvládnuť zrejme až pokročilé nechtárky. Avšak začiatočníčky, môžu použiť nálepky na nechty, ktoré na nich budú vyzerať perfektne.

6. Krásne ružové mramorové nechty so zlatom


7. Jemné modro biele mramorové nechty


8. Originálne čierno-biele mramorové nechty


9. Kombinácia bledo modrých nechtov a bieleho mramoru


10. Romantické ružové mramorové nechty

Jednoduché a jednofarebné nechty

Klasikou nič nepokazíte. Hlavne v prípade ak s nechtami začínate. V takom prípade sú pre vás jednofarebné nechty najlepšou voľbou. Precízne spravené, jednofarebné nechty sú nesmrteľným trendom. Jediné, čo sa rokmi mení sú farby. Dnes, už ľahko zoženiete stovky rôznych farieb a odtieňov. Ak chcete svoje gélové nechty oživiť, môžete sa pohrať s viacerými farbami. Momentálne je obľúbená kombinácia dvoch farieb, kde je ukazovák a prstenník v jednej farbe a ostatné prsty v druhej. Ženy taktiež obľubujú prstenník odlíšiť od ostatných prstov nejakým vzorom, na čo môžete použiť nálepky alebo kamienky.

11. Obľúbené ženské jednofarebné nechty


12. Gélové nechty vo viacerých fialových odtieňoch


13. Nežné bledoružové nechty


14. Matné nechty v trendovej farbe so zlatým detailom


15. Krásne žiarivé nechty v bledozelenej farbe

Ombré nechty

V posledných rokoch si získal ombré efekt u žien veľkú obľubu. Zbožňujú ho prestížni kaderníci, ktorí ho vytvárajú v rôznych farbách a odtieňoch. Je obľúbeným štýlom farbenia vlasov pre celebrity, ale aj obyčajné ženy. Využitie našiel nie len vo svete kaderníkov, ale aj medzi nechtami. Ombré efekt je postupné a plynulé zosvetlenie farby. Aj v tomto prípade sa predstavivosti medze nekladú. Použiť môžete akúkoľvek farbu a efekt bude stále vyzerať prirodzene a žensky.

16. Nežné elegantné ombré nechty ideálne na svadbu


17. Žiarivo farebné ombré nechty


18. Dvojfarebné ombré nechty


19. Ombré nechty ozdobené kamienkami


20. Nežné romantické ombré nechty

Matné nechty

Matný efekt dodá gélovým nechtom originálnejší a elegantnejší dizajn. Vďaka špeciálnym gélom si môžete jednoducho vykúzliť matný look z každej farby. V súčasnosti je trendom kombinovať lesklý a matný lak. Pokiaľ patríte medzi odvážnejšie ženy, môžete pridať trblietavý gél lak a kamienky.

21.Matné gélové nechty v nude farbe


22. Nebovo-modré matné nechty s kvetinovým vzorom


23. Čierne matné gélové nechty s kvietkami


24. Matné nechty so zvieracím vzorom


25. Elegantné nechty v nude farbách

Vzory na nechty

Pokiaľ už máte nejaké tie nechty za sebou a nie ste úplný začiatočník, môžete kľudne popustiť uzdu fantázií. Nie je problém použiť rôzne vzory, kamienky alebo nálepky. Alebo môžete kombinovať farby podľa vlastného vkusu. Pri nechtoch môžete využiť svoju kreativitu a vytvoriť si originálne nechty, ktoré nebude mať nikto iný. Predstavivosti sa medze nekladú.

26. Modré nechty so zlatým detailom


27. Vzorované nechty v kombinácií nude a čiernej farby


28. Gélové nechty v odvážnej kombinácií


29. Originálne modro-biele nechty so zlatom


30. Dievčenské gélové nechty s letným vzorom

Neónové farby na nechty

Rozumieme, že neónové farby nie sú pre každého. Väčšinou ich obľubujú odvážnejšie dámy. To je však škoda. Výrazné svetlé farby sa perfektne hodia k letu. Vyzerajú totiž perfektne v kombinácií s opálenou hnedou pokožkou. V prípade, že sa necítite na to, zahaliť všetky svoje nechty do výrazných farieb, môžete si vybrať inú formu. Môžete skombinovať viacero farieb, prípadne vzorov, z ktorých bude iba jedna farba výrazná.

31. Neónové nechty s čiernymi prvkami


32. Krásne postupné neónové nechty s kamienkami


33. Jednoduché letné neónové nechty


34. Trendy zelené nechty so zvieracím vzorom


35. Elegantné ružovo neónové nechty

Najčastejšie otázky

Nakoniec sme si pre vás pripravili odpovede na vaše najčastejšie otázky.

Ako dať dole gélové nechty?

Existuje viacero spôsobov:
Zbrúsenie nechtov: gél lak môžete zbrúsiť pomocou skleneného pilníka. Tento spôsob však odporúčame iba pre ľudí s praxou. Veľmi ľahko sa môže stať, že si zabrúsite do svojho nechtu a poškodíte si ho. V prípade, že sa rozhodnete gél lak zbrúsiť, uistite sa, že máte umyté ruky a vydezinfikovaný pilník. Inak by ste si mohli zaniesť baktérie alebo plesne.
Rozpustenie v acetóne: Jednoduchým spôsobom je rozpustenie gél laku v acetóne alebo odlakovači s obsahom acetónu. Naneste acetón na vatové tampóny. Potom ich položte na vaše nechty. Zabaľte nechty s tampónmi pevne do alobalu a nechajte pôsobiť 15 až 20 min.
Odstránenie pomocou soli: Ak sa chcete vyhnúť acetónu, existuje prírodný spôsob, ako sa zbaviť gél laku. Do väčšej misky nalejte horúcu vodu a pridajte aspoň 2 veľké lyžice soli. Počkajte, kým sa soľ rozpustí a zamiešajte. Vložte ruky do misky a nechajte ich tam aspoň 25 minút.

Ako dať trblietky na gélové nechty?

Trblietky zmiešajte s priesvitným gél lakom. Túto zmes potom naneste na vaše nechty. Následne dáte gél lak klasicky vytvrdnúť do UV alebo LED lampy na nechty.

Koľko vydržia gélové nechty?

Pri správnej výrobe a kvalitných lakoch vám vydržia gélové nechty naozaj dlho. Dokážu vydržať bez poškodenia až 4-5 týždňov. Gél lak vyrastá spolu s vašimi nechtami. Preto vo väčšine prípadov býva dôvodom prerábania umelých nechtov ich vyrastenie. V tomto prípade nechty zhadzovať nemusíte. Stačí ich doplnenie.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest