Ako umocni┼ą z├í┼żitok zo saunovania

Pre F├şnov je saunovanie trad├şciou a neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou ┼żivota. U┼ż d├ívno pochopili mno┼żstvo benefitov, ktor├ę t├íto forma oddychu pon├║ka. Mo┼żno aj preto, patria medzi naj┼í┼ąastnej┼íie krajiny sveta :). Postupom ─Źasu, ─żudia za─Źali prich├ídza┼ą na sp├┤soby, ktor├Żmi by si mohli saunovanie viac u┼ż├şva┼ą a z├írove┼ł zintenz├şvni┼ą jej ├║─Źinky. V tomto ─Źl├ínku v├ím pon├║kame tipy, ako umocni┼ą z├í┼żitok zo saunovania.

vyberomat sk essential oils
vyberomat sk essential oils

Pridajte esenciálne oleje

Pridan├şm esenci├ílnych olejov nielen umocn├şte svoj z├í┼żitok, ale taktie┼ż pom├┤┼żete svojmu zdraviu, ─Źi u┼ż fyzick├ęmu alebo psychick├ęmu. Sta─Ź├ş ak prid├íte p├ír kvapiek oleja do vedra s vodou, ktorou podlievate rozhor├║─Źen├ę kamene. Olej sa n├ísledne vypar├ş spolu s vodou do prostredia a vy si u┼ż len u┼ż├şvate jeho ├║─Źinky. A ak├ę to s├║?

Borovica: Borovicov├Ż olej poskytuje pr├şjemn├║ v├┤┼łu lesa. M├í antiseptick├ę ├║─Źinky.

Borievka: Tak ako v predch├ídzaj├║com pr├şpade, aj borievkov├Ż olej pon├║ka antiseptick├Ż ├║─Źinok.

Eukalyptus: Eukalyptus vpl├Żva na ochorenia d├Żchac├şch ciest a pr├şznakov spojen├Żch s prechladnut├şm ─Źi chr├şpkou. Navy┼íe poskytuje relax pre myse─ż, pom├íha pri pocitoch ├║zkosti a odb├║rava stres. Bojuje s boles┼ąami hlavy a svalov. Ak b├Żvate ─Źasto ospal├Ż, aj s t├Żmto probl├ęmom v├ím eukalyptus pom├┤┼że.

Citrus: Tak, ako eukalyptov├Ż aj citrusov├Ż olej dok├í┼że prebudi┼ą v pr├şpade ospalosti. Citrusov├í v├┤┼ła dod├íva energiu a odb├║rava stres. Taktie┼ż je v├Żborn├Żm pomocn├şkom pre ple┼ą. Pom├íha vyhladi┼ą vr├ísky, prejasni┼ą ple┼ą a posilni┼ą nechty.

C├ęder: Olej pon├║ka v├┤┼łu ihli─Źnat├ęho lesa. P├┤sob├ş antibakteri├ílne. Pom├íha zlep┼íi┼ą stav celulit├şdy a k┼Ľ─Źov├Żch ┼ż├şl.

M├Ąta: M├Ąta je zn├íma predov┼íetk├Żm v─Ćaka svojmu chladiv├ęmu ├║─Źinku, ktor├Ż pr├şjemne osvie┼żi poko┼żku a prebud├ş myse─ż. V─Ćaka ─Źistiacemu ├║─Źinku pom├íha pri prechladnut├ş, dokonca zlep┼íuje tr├ívenie. Tea Tree: Tea Tree olej sa od prad├ívna pou┼ż├şva v medic├şne ako pr├şrodn├ę antibiotikom. M├í antibakteri├ílne a protiz├ípalov├ę ├║─Źinky. Z├írove┼ł o─Źis┼ąuje a ni─Ź├ş plesne.

Levandu─ża: Levandu─ża sa v s├║─Źasnosti ─Źasto vyu┼ż├şva v kozmetickom priemysle, a to v─Ćaka jej skvel├Żm vlastnostiam. Poskytuje relax pre myse─ż, upokojuje a pom├┤┼że v├ím pri probl├ęmoch so sp├ínkom.
Ru┼ża: Ru┼ża je ─Ćal┼íia rastlina, ktor├í sa stala ob─ż├║benou u mno┼żstva ─żud├ş v─Ćaka jej ├║─Źinkom. Upokojuje poko┼żku, bojuje so z├ípalmi, pom├íha pri bolestiach hlavy a depresi├ích.

V pr├şpade, ┼że trp├şte dlhodob├Żm stresom, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok ako odb├║ra┼ą stres.

Po─Ź├║vajte hudbu

Ur─Źite to u┼ż za┼żil ka┼żd├Ż z n├ís, m├íte n├íro─Źn├Ż de┼ł, n├ílada je na bode mrazu a v tom za─Źujete svoju ob─ż├║ben├║ pesni─Źku. Za─Źnete si pospevova┼ą a n├ílada sa ihne─Ć zlep┼í├ş. M├┤┼że za to vplyv rytmusu a mel├│die na na┼íe vedomia a podvedomie. Napr├şklad pri cvi─Źen├ş, ─Źasto po─Ź├║vame hudbu, ktor├í n├ís nabud├ş a zv├Ż┼íi chu┼ą k lep┼í├şm v├Żkonom. Alebo naopak, ─żu─Ćom ktor├ş maj├║ probl├ęmy s nespavos┼ąou, sa odpor├║─Źa po─Ź├║va┼ą upokojuj├║cu hudbu, napr├şklad ┼íum mora.

Muzikoterapia sa vyu┼ż├şva aj vo wellness centr├ích, kde sa p├║┼í┼ąa uk─żud┼łuj├║ca harmonick├í mel├│dia, ktor├í umocn├ş z├í┼żitok a pom├íha s relax├íciou ─Źi uvo─żnen├şm. Tip: Na platform├ích, ako je YouTube alebo Spotify n├íjdete mno┼żstvo playlistov ur─Źen├Ż priamo do sauny.

Nastavte si ideálne svetlo

Aj intenzita svetla je ve─żmi d├┤le┼żit├í pri saunovan├ş. Svetlo dotvor├ş celkov├║ atmosf├ęru a umocn├ş z├í┼żitok. Svetlo by nemalo by┼ą pr├şli┼í intenz├şvne, preto┼że by mohlo p├┤sobi┼ą ru┼íivo. Taktie┼ż by nemalo by┼ą pr├şli┼í tlmen├ę.

Lie─Źenie svetlom sa vyu┼ż├şva predov┼íetk├Żm v infrasaun├ích, kde v─Ćaka ┼żiareniu doch├ídza k priamemu zahrievaniu ─żudsk├ęho tela. Viac o jej ├║─Źinkoch sa dozviete v ─Źl├ínku blahodarn├ę ├║─Źinky infrasauny.

vyberomat sk wellness
vyberomat sk wellness

Mas├şrujte si poko┼żku

Jedn├Żm z najv├Żraznej┼í├şch benefitov saunovania, je vplyv na poko┼żku. Teplo otv├íra p├│ry, stimuluje potn├ę ┼ż─żazy, v─Ćaka ─Źomu sa prostredn├şctvom potu vyplavuj├║ nahromaden├ę ┼íkodliviny v tele. Spolu s potom sa zbavujeme odumret├Żch ko┼żn├Żch buniek a ne─Źist├┤t z povrchu poko┼żky. Z├írove┼ł stimuluje krvn├Ż obeh a p├┤sob├ş na lymfatick├Ż syst├ęm, ─Ź├şm zlep┼íuje stav celulit├şdy.

V┼íetky tieto ├║─Źinky m├┤┼żete zintenz├şvni┼ą v─Ćaka mas├şrovaniu a peelingovaniu poko┼żky po─Źas saunovania. V s├║─Źasnosti zo┼żeniete mno┼żstvo produktov ur─Źen├Żch na tento ├║─Źel, ─Źi u┼ż rukavice, mas├í┼żne hlavy alebo kefy.

Oddychujte

Neoddelite─żnou s├║─Źas┼ąou saunovania, na ktor├║ by ste nemali zab├║da┼ą, je oddych po skon─Źen├ş procesu. Saunovanie predstavuje ur─Źit├║ z├í┼ąa┼ż pre va┼íe telo, a preto si oddych zasl├║┼żi. Odpor├║─Źa sa le┼żanie po dobu 15 a┼ż 20 min├║t. N├ísledne m├┤┼żete cyklus v saune zopakova┼ą. Vo wellness centr├ích sa nach├ídzaj├║ ┼ípeci├ílne miestnosti, tzv. tepid├írium, kde m├┤┼żete neru┼íene relaxova┼ą s harmonickou hudbou.

Záver

Najlep┼íou radou, ak├║ v├ím m├┤┼żeme da┼ą je, u┼ż├şva┼ą si to. Uvo─żnite svoje telo, vypnite hlavu a u┼ż├şvajte si zasl├║┼żen├Ż oddych. Za─Źnite sa pravidelne rozmazn├íva┼ą. Ocen├ş to va┼íe du┼íevn├ę aj telesn├ę zdravie. V pr├şpade, ┼że v├ís t├ęma s├íun zauj├şma, pre─Ź├ştajte si n├í┼í ─Źl├ínok o rozdiely medzi infrasounou a f├şnskou saunou.

vyberomat sk outfit

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Zateplen├í b├ę┼żov├í bunda v├ís ├║─Źinne zahreje aj po─Źas chladn├Żch zimn├Żch dn├ş.vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: Hned├í, ─Źierna, ÔÇŽ
Read More
vyberomat sk novy projekt

In┼ípir├ícia na tento t├Ż┼żde┼ł

Nesmrte─żn├í kombin├ícia bielej a ─Źiernej vhodn├í na ka┼żd├Ż de┼ł.vyberomat sk novy projektvyberomat sk novy projektZimn├í bunda Sydney(About You)Cena: 59,90 ÔéČFarebn├ę varianty: ─îierna, hned├í, ─Źerven├í, ÔÇŽ
Read More

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest