Ako sa pripraviť na stanovačku

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk diffusil repellent dry

Najvýhodnejší repelent

vyberomat sk ferrino lightec sm

Najvýhodnejší spací vak

vyberomat sk husky bard family

Najvýhodnejší stan

S príchodom teplých jarných dní sa príroda začína prebúdzať, a ľudí to ťahá von. Či už na prechádzku, na výlet, opekačku alebo stanovačku. Čas strávený v prírode má na nás blahodárny účinok. Prečistíte si hlavu, nadýchate sa čistého vzduchu a naberiete nové sily. Zároveň môžeme stráviť čas s priateľmi a rodinou a upevniť tak vzájomné vzťahy

Pokiaľ sa vyberiete stanovať na viacero dní, je potrebné byť dobre pripravený. Aby ste čo najviac zrelaxovali a užili si čas naplno, ponúkame vám zopár typov, načo by ste určite nemali zabudnúť.

vyberomat sk moritz jager ubmwenfxt unsplash
vyberomat sk moritz jager ubmwenfxt unsplash

Stan

Základom je kvalitný nepremokavý a dostatočne veľký stan. Pokiaľ idete stanovať s celou rodinkou, zamerajte sa na veľkosť stanu. Príroda je nevyspytateľná a je dobré byť pripravený na každé počasie. Stan by mal byť nepremokavý a odolný voči vetru, čo oceníte pri nepriaznivom počasí. Typy na výhodné stany nájdete na Ako vybrať dobrý stan do záhrady a do prírody.

Spacák

Ďalšou nevyhnutnosťou je spacák. Hlavne počas jari a na konci leta sú noci chladné. Kvalitný spacák vás dostatočne zahreje aj pri nízkych teplotách. Ďalším atribútom, na ktorý sa zamerajte je pohodlnosť. Tú ovplyvňuje materiál a výplň, z akej je spacák vyrobený. Najlepším variantom sú tie, ktoré sú vyplnené perím. Viac o spacákoch sa dozviete na Ako vybrať dobrý spacak.

Karimatka

Karimatky neslúžia len pre vaše pohodlie. Taktiež zabraňujú prenikaniu zimy od zeme. Dôležitým atribútom je hrúbka. Hrubšie karimatky lepšie odizolujú zimu. Pri výbere by ste mali zvážiť veľkosť a materiál, z ktorého je vyrobená. Prehľad karimatiek spolu s potrebnými informáciami nájdete na Ako vybrať najlepšiu karimatku.

Univerzálny varič

Na kratšie stanovačky vám postačí jeden univerzálny varič. Dokážete v ňom pripraviť jedlo, zohriať vodu alebo si pripraviť rannú kávu. Pokiaľ idete na viacej dní, zvážte či si nepribalíte ešte aspoň jeden varič pre každý prípad.

vyberomat sk brooks rice zkcuczlgc unsplash
vyberomat sk brooks rice zkcuczlgc unsplash

Vreckový nožík

Vreckový nožík je všestranným pomocníkom. Počas stanovačky stále potrebujete niečo odrezať či rozrezať. Využijete ho napríklad aj pri príprave jedla.

Baterka

Ďalšou potrebnou vecou je baterka. Nezaberie veľa miesta, je ľahká no aj napriek tomu je veľkým pomocníkom. Určite sa vám bude hodiť počas tmavých nocí, či už po ceste na toaletu alebo pri hľadaní vecí v stane.

Repelent

Okrem základných hygienických potrieb, potrebujete aj repelent. Predídete nepríjemným štípancom a nebezpečným kliešťom. Lietajúci hmyz vie byť poriadne otravný, hlavne keď sa zotmie. Určite ho oceníte aj v prípade, ak zabudnete zatvoriť váš stan do ktorého vám hmyz nalieta a v noci vás nenechá spať.

Teplé ponožky

Balenie oblečenia záleží od obdobia v ktorom sa chystáte stanovať, a taktiež od miesta kam sa chystáte. Napriek dôslednej príprave vás môže počasie zaskočiť. Preto sa vám určite bude hodiť jeden pár teplých ponožiek. Nezaberú veľa miesta, a poslúžia vám počas chladnej noci. Typy na výber ponožiek nájdete na Ako vybrať najlepšie ponožky.

Lekárnička

Lekárnička je určite nevyhnutnosťou, ktorú si potrebujete zabaliť. Nikdy neviete do akej situácie sa počas stanovačky môžete dostať. Hlavne pokiaľ idete stanovať do prírody vzdialenej od miest či dedín, lekárnička vám pomôže poskytnúť prvú pomoc. Využijete ju od malých odrenín cez štípance až po záchranu života.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár produktov, na ktoré nemôžete zabudnúť pri chystaní sa na nezabudnuteľnú stanovačku.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Husky Bard 4 Family– nepremokavosť
– priestrannosť
– ľahké zloženie
– komplikované zloženie do vaku149 €Výhodná ponuka
Trimm Altea – hrúbka
– kvalitný materiál
– rozmery
– súčasťou balenia je opravná sada
– váha
– do plnej výšky treba karimatku dofúknuť
73 €Výhodná ponuka
Ferrino Lightec SM 850 2020– trojsezónnosť
– do – 10 stupňov
– ľahkosť
– skladnosť
– vyššia cena113 €Výhodná ponuka
GP LED svietidlo C33 + 2 x AA batérie– kompaktné rozmery
– ľahkosť
– vysoká svietivosť
– vodoodolnosť
– slabý magnet
– nižší svetelný tok (150 lm)
14 €Výhodná ponuka
DIFFUSIL Repellent DRY– dlhý účinok
– efektívnosť
– UV ochrana
– nevhodný pre deti do 2 rokov4 €Výhodná ponuka
vyberomat sk husky bard family

Husky Bard 4 Family

Stan Husky je overenou značkou kvality, ktorá je veľmi obľúbená. Určený je pre 4 ľudí, ktorý radi trávia čas v prírode. Výhodou je jeho priestrannosť vďaka jeho tunelovému tvaru. Súčasťou stanu je plášť, čo zaisťuje jeho nepremokavosť. Rozmery rozbaleného stanu: 430 x 270 x 190 cm. Rozmery zbaleného stanu: 65 x 24 x 24 cm. Váha: 8,5 kg.


vyberomat sk trimm altea

Trimm Altea

Samonafukovacia karimatka je skvelou pomôckou pre turistiku a kempovanie. Špeciálna konštrukcia zaručuje komfort. Tepelnú izoláciu okrem materiálu zabezpečuje aj výška 5 cm. Vyrobená je zo 100% suede/75D PES, PVC dots, TPU coating. Súčasťou balenia je sada na opravovanie. Karimatka váži 1,8 kg. Rozmery (v rozloženom stave): 193 x 63 cm. Rozmery (v zloženom stave): 68 x 15 cm.


vyberomat sk ferrino lightec sm

Ferrino Lightec SM 850 2020

Trojsezónny spacák môžete využiť od jari do jesenne na kempovanie v prírode. Spacák je vyplnený dutým vláknom, ktoré poskytujú odolnosť proti vlhkosti a udržia teplo. Je vhodný pre ľudí do 190 cm. Múmiový spací vak slúži na udržanie tepla vnútri, pretože kopíruje tvar ľudského tela. Hmotnosť: 850 g.


vyberomat sk gp led svietidlo c × aa baterie gp ultra

GP LED Svietidlo CC33 + 2 x AA batérie

Cenovo dostupná baterka poskytuje svetelný tok 150 lm. Dosahuje dosvit až 100 metrov. Napája sa prostredníctvom 2 AA batérií. Výdrž batérie je 20 hodín. Baterka je vhodná aj do daždivého počasia, keďže je vodeodolná.


vyberomat sk diffusil repellent dry

DIFFUSIL Repellent DRY

Repelent účinkuje po dobu až 8 hodín. Veľkým plusom je, že vás nechráni len proti komárom a kliešťom, ale aj proti slnečnému žiareniu. Obsahuje Aloe Vera a D-Panthenol. Je nevhodný pre deti do 2 rokov.

vyberomat sk pansky sluha

Ako vybrať najlepšieho nemého sluhu

Nemý sluha vie byť veľkým pomocníkom do vašej domácnosti. Napriek tomu mnoho ľudí ešte nepozná tento jednoduchý kus nábytku, ktorý vám prinesie veľa výhod. Niektorí majú milnú mienku a zamieňajú si …
Read More
vyberomat sk outfit

Inšpirácia na tento týždeň

vyberomat sk outfitvyberomat sk novy projektColourful Rebel Zimná bunda Stef(About You)Cena:139,00 €Farebné varianty: BielaStrih: Štandardný fitVatovanie: 100% Polyester, 100% Polyester, 100% Polyester, 100% PolyesterKrajina pôvodu: …
Read More
vyberomat sk novy projekt

Inšpirácia na tento týždeň – muži

vyberomat sk outfit orgvyberomat sk novy projektPolo Ralph Lauren Košeľa vo farbe Čierna, Červená(About You)Cena: 249,00 €Farebné varianty: Červená/čiernaDĺžka rukávu: Dlhý rukávStrih: Rovný strihMateriál: 100% …
Read More

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest