Čo nesmie chýbať vo výbave na stanovanie

Rýchla voľba


Ceníme si váš čas a tak sme pripravili hneď na úvod 3 možnosti z ktorých si vyberie každý, kto nemá čas čítať detailné informácie a odborné termíny.

vyberomat sk diffusil repellent dry

Najvýhodnejší repelent

vyberomat sk ferrino nightec lite pro l

Najvýhodnejší spací vak

vyberomat sk husky baul new

Najvýhodnejší stan

S príchodom teplých jarných dní sa príroda začína prebúdzať. Ľudí to začína, po dlhej zime, nejako automaticky ťahať von. Či už na prechádzku, na výlet alebo vás láka opekanie a stanovanie. Čas strávený v prírode má na nás blahodarný účinok. Prečistíte si hlavu, nadýchate sa čistého vzduchu a naberiete nové sily. Zároveň môžeme stráviť čas s priateľmi, rodinou a vytvoriť si nezabudnuteľné spomienky.

Mnoho ľudí obľubuje stanovanie pri vode. Pokiaľ sa však vyberiete stanovať na viacero dní, je potrebné byť dobre pripravený. Aby vás žiadna situácia nezaskočila, a aby ste čo najviac zrelaxovali a užili si tento čas naplno, ponúkame vám zopár typov na veci, ktoré vo vašej výbave na stanovanie nemôžu chýbať.

vyberomat sk stanovanie
vyberomat sk stanovanie

Stan

Základom je kvalitný nepremokavý a dostatočne veľký stan. Pokiaľ idete stanovať s celou rodinkou a chete mať deti počas noci pri sebe, najpodstatnejšia je jeho veľkosť. Príroda je nevyspytateľná a je dobré byť pripravený na každé počasie. Stan by mal byť nepremokavý a odolný voči vetru, čo oceníte pri nepriaznivom počasí. Typy na výhodné stany nájdete na Ako vybrať dobrý stan do záhrady a do prírody.

Spacák

Ďalšou nevyhnutnosťou pre stanovanie pri vode je spacák. Hlavne počas jari a na konci leta sú noci chladné. Kvalitný spacák vás dostatočne zahreje aj pri nízkych teplotách. Ďalším atribútom, na ktorý sa zamerajte je pohodlnosť. Tú ovplyvňuje materiál a výplň, z akej je spacák vyrobený. Najlepším variantom sú tie, ktoré sú vyplnené perím. Tie vás totiž dokážu skvele zahriať a sú naozaj pohodlné. Viac o spacákoch sa dozviete na Ako vybrať dobrý spacak.

Karimatka

Karimatky neslúžia len pre vaše pohodlie. Taktiež zabraňujú prenikaniu zimy od zeme. Dôležitým atribútom je hrúbka. Hrubšie karimatky lepšie odizolujú zimu. Pri výbere by ste mali zvážiť veľkosť a materiál, z ktorého je vyrobená. Prehľad karimatiek spolu s potrebnými informáciami nájdete na Ako vybrať najlepšiu karimatku.

Univerzálny varič

Na kratšie stanovanie vám postačí jeden univerzálny varič. Dokážete v ňom rýchlo a jednoducho pripraviť jedlo, zohriať vodu alebo si pripraviť rannú kávu. Pokiaľ idete na viacej dní, alebo máte veľkú rodinku, zvážte či si nepribalíte nejaké tie variče navyše, pre každý prípad.

vyberomat sk stanovanie na slovensku
vyberomat sk stanovanie na slovensku

Vreckový nožík

Vreckový nožík je všestranným pomocníkom. Počas stanovania je veľa situácií, kedy potrebujete niečo odrezať či rozrezať. Využijete ho môžete napríklad aj pri príprave jedla.

Baterka

Ďalšou súčasťou vašej výbavy na stanovanie by mala byť baterka. Nezaberie veľa miesta, je ľahká no aj napriek tomu je veľkým pomocníkom. Určite sa vám bude hodiť počas tmavých nocí, či už po ceste na toaletu alebo pri hľadaní vecí v stane.

Repelent

Okrem základných hygienických potrieb, budete potrebovať aj repelent. Stanovanie pri vode sa bohužiaľ spája aj s hmyzom. Predídete nepríjemným štípancom a nebezpečným kliešťom. Lietajúci hmyz vie byť poriadne otravný, hlavne keď sa zotmie. Určite ho oceníte aj v prípade, ak zabudnete zatvoriť váš stan do ktorého vám hmyz nalieta a v noci vás nenechá spať.

Teplé ponožky

Balenie oblečenia záleží od obdobia v ktorom sa chystáte stanovať, a taktiež od miesta kam sa chystáte. Napriek dôslednej príprave vás môže počasie zaskočiť. Preto sa vám určite bude hodiť jeden pár teplých ponožiek. Nezaberú veľa miesta, a poslúžia vám počas chladnej noci. Typy na výber ponožiek nájdete na Ako vybrať najlepšie ponožky.

Lekárnička

Lekárnička je určite nevyhnutnosťou, ktorú si potrebujete zabaliť. Nikdy neviete do akej situácie sa počas stanovania môžete dostať. Hlavne pokiaľ idete stanovať do prírody vzdialenej od miest či dedín, lekárnička vám pomôže poskytnúť prvú pomoc. Využijete ju od malých odrenín cez štípance až po záchranu života.

Čo si vybrať?

Pripravili sme si pre vás zopár produktov, ktoré nemôžu chýbať v žiadnej výbave na stanovanie.

NázovKladyZáporyOrientačná cenaKde kúpiť?
Husky Baul 4 New– nepremokavosť
– priestrannosť
– ľahké zloženie
– komplikované zloženie do vaku
– vyššia cena
248,90 €Zobraziť ponuku
Therm-A-Rest Trail Life Regular– hrúbka
– kvalitný materiál
– rozmery
– nízka hmotnosť
– do plnej výšky treba karimatku dofúknuť64,90 €Zobraziť ponuku
Ferrino Nightec 600 Lite PRO L– trojsezónnosť
– do – 22 stupňov
– ľahkosť
– skladnosť
– vyššia cena161,90 €Zobraziť ponuku
GP LED svietidlo C33 + 2 x AA batérie– kompaktné rozmery
– ľahkosť
– vysoká svietivosť
– vodoodolnosť
– slabý magnet
– nižší svetelný tok (150 lm)
14,90 €Zobraziť ponuku
DIFFUSIL Repellent DRY– dlhý účinok
– efektívnosť
– UV ochrana
– nevhodný pre deti do 2 rokov3,90 €Zobraziť ponuku
vyberomat sk husky baul new

Husky Baul 4 New

Stan Husky je overenou značkou kvality, ktorá je veľmi obľúbená. Určený je pre 4 ľudí, ktorý radi trávia čas v prírode. Výhodou je jeho priestrannosť vďaka jeho tunelovému tvaru. Súčasťou stanu je plášť, čo zaisťuje jeho nepremokavosť. Rozmery rozbaleného stanu: 430 x 270 x 190 cm. Rozmery zbaleného stanu: 65 x 24 x 24 cm. Váha: 8,5 kg.


vyberomat sk therm a rest trail life regular

Therm-A-Rest Trail Life Regular

Samonafukovacia karimatka je skvelou pomôckou pre turistiku a kempovanie. Špeciálna konštrukcia zaručuje komfort. Tepelnú izoláciu okrem materiálu zabezpečuje aj výška 3,8 cm. Tepelný odpor karimatky predstavuje 3,2. Karimatka váži 740 g. Rozmery (v rozloženom stave): 183 x 51 cm. Rozmery (v zloženom stave): 28 x 20 cm.


vyberomat sk ferrino nightec lite pro l

Ferrino Nightec 600 Lite PRO L

Trojsezónny spacák môžete využiť od jari do jesenne na kempovanie v prírode. Spacák je vyplnený mikrovláknom Microfibre Shingle Construction, ktoré poskytujú odolnosť proti vlhkosti a udržia teplo. Je vhodný pre ľudí do 195 cm. Múmiový spací vak slúži na udržanie tepla vnútri, pretože kopíruje tvar ľudského tela. Hmotnosť: 1 450 g. Rozmery (rozbalený): 195 x 80 cm. Rozmery (zabalený): 40 x 19 cm.


vyberomat sk gp led svietidlo c × aa baterie gp ultra

GP LED Svietidlo CC33 + 2 x AA batérie

Cenovo dostupná baterka poskytuje svetelný tok 150 lm. Dosahuje dosvit až 100 metrov. Napája sa prostredníctvom 2 AA batérií. Výdrž batérie je 20 hodín. Baterka je vhodná aj do daždivého počasia, keďže je vodeodolná.


vyberomat sk diffusil repellent dry

DIFFUSIL Repellent DRY

Repelent účinkuje po dobu až 8 hodín. Veľkým plusom je, že vás nechráni len proti komárom a kliešťom, ale aj proti slnečnému žiareniu. Obsahuje Aloe Vera a D-Panthenol. Je nevhodný pre deti do 2 rokov.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest