27 tipov na najlepšie darčeky na výročie

Čaká vás výročie a vy rozmýšľate, ako by ste mohli tento deň osláviť? Chcete perfektný darček pre svoju milovanú polovičku, ktorým dáte najavo ako ju milujete, ale nič vás nenapadá? V tom prípade si prečítajte náš článok, kde nájdete až 27 tipov na najlepšie darčeky na výročie.
Rozdelili sme ich do troch kategórií, a to darčeky pre mužov, darčeky pre ženy a spoločné darčeky, aby si mohol vybrať naozaj každý.

Darčeky na výročie pre mužov

Prinášame vám 10 najlepších darčekov na výročie pre mužov.

1. Alkohol

Dobrým alkoholom pohrdne len máloktorý chlap. Potešte ho a doprajte mu fľašu jeho obľúbeného pitia. Je len na vás či sa rozhodnete pre niečo tvrdšie alebo váš partner preferuje radšej chutné víno. Darček môžete vylepšiť, pokiaľ dáte fľašu vygravírovať napríklad s dátumom výročia a vašimi menami. Zostane mu tak pekná pamiatka na váš veľký deň.

vyberomat sk wine
vyberomat sk wine

2. Hodinky

V prípade veľkého okrúhleho výročia, sa akosi očakáva väčší darček, ako sú kvety a čokoláda. Na takúto príležitosť sú vhodným darčekom pre priateľa hodinky. Výber máte široký, môžete vybrať elegantné alebo smart či športové hodinky. Určite vy najlepšie viete, ktoré z nich váš partner najviac využije. Ani v tomto prípade nemusíte vyberať drahé značky. Dnes už nie je problém nájsť lacnejšie varianty, ktoré vyzerajú luxusne.

Výhodné a funkčné hodinky nájdete na: Ako vybrať najlepšie hodinky.

3. Parfum

Parfum je univerzálnym darčekom ako pre ženy, tak aj pre chlapov. Každá žena má slabosť na mužov, ktorí krásne voňajú. Sme si istý, že aj ten váš bude rád, pokiaľ vyberiete podľa vlastného vkusu. Predsa len, vy ste tá, ktorej sa chce páčiť. Preto sa nebojte a s kľudným svedomím vyberajte parfum podľa seba.

vyberomat sk fragrance
vyberomat sk fragrance

4. Kozmetika

Tak, ako v predchádzajúcom prípade aj tu platí, že aj páni sa o seba radi starajú. Pravdou však ostáva, že čo sa týka kozmetiky, nie sú až tak náročný ako nežné pohlavie. Potešiť ho môžete setom obľúbenej kozmetickej značky. Medzi najobľúbenejšie patrí Old Spice, Axe, Nivea alebo Adiddas.

5. Strojček (vlasy, brada, telo)

Ďalším darčekom, ktorý môžeme zaradiť do kategórie starostlivosti o zovňajšok sú strojčeky. Vyberať môžete podľa potrieb vašej polovičky. Dnes už totižto nie je problém nájsť strojčeky na vlasy, bradu, telo alebo chĺpky v nose či ušiach. Takýto praktický darček ocení väčšina pánov.

Aby sme vám uľahčili hľadanie, zozbierali sme tie najlepšie strojčeky, ktoré môžete nájsť na: Ako vybrať najlepší strojček.

vyberomat sk electronics
vyberomat sk electronics

6. Spodné prádlo

Je všeobecne známe, že páni majú radšej praktické veci. Preto môže byť dobrým darčekom na výročie aj kvalitné spodné prádlo. Pri nakupovaní sa zamerajte predovšetkým na materiál, aby sa v ňom váš manžel cítil pohodlne.

7. Masáž

Skúste váš veľký deň zakončiť masážou. Takáto intímna aktivita mu pomôže nie len zrelaxovať a uvoľniť telo, ale dokáže vás spolu viac zblížiť. Atmosféru môžete navodiť počúvaním ukľudňujúcej hudby a voňavými masážnymi olejmi. Partner vám bude určite vďačný.

vyberomat sk christin hume mof fewa unsplash
vyberomat sk christin hume mof fewa unsplash

8. Kniha

Kniha je našim ďalším tipom na vhodný darček pre priateľa. Okrem samotného darčeka mu tým dokážete, že ho poznáte a zaujímate sa o jeho záľuby. Ak nepatrí medzi nadšencov čítania, môžete mu vybrať prerozprávanú audio knihu, ktorú si môže pustiť kedykoľvek bude chcieť.

9. Poukážky

Najromantickejším darčekom aký môžete niekomu podarovať je niečo, čo ste vlastnoručne vytvorili. Na tento darček vám stačí pero, papier a nožnice. Vytvorte napríklad 10 poukážok, s činnosťami, ktoré môže váš partner kedykoľvek použiť a vy ich musíte splniť. Napríklad masáž nôh, objatie alebo vášnivý bozk. Fantázií sa medze nekladú. 🙂

10. Večera

Ako sa hovorí, láska ide cez žalúdok. Pripravte svojmu priateľovi jeho obľúbené jedlo, zapáľte sviečky, pustite hudbu a vychutnávajte si romantiku s vašou láskou. Takáto romantická večera poteší viac, ako akýkoľvek iný kupovaný darček.

vyberomat sk table setting
vyberomat sk table setting

Darčeky na výročie pre ženy

Ponúkame vám 10 najlepších darčekov na výročie pre vaše milované ženské polovičky.

vyberomat sk gift box
vyberomat sk gift box

1. Kvety

Určite nezabudnite vašej partnerke podarovať k výročiu kyticu jej obľúbených kvetov. Môžeme s kľudným svedomím povedať, že ju bude určite očakávať. Pokiaľ vyberiete jej najobľúbenejšie kvety, dokážete jej tým, ako dobre ju poznáte a ako vám na nej záleží. Ak neviete aké to sú, vyberte červené ruže. Touto romantickou klasikou totižto nič nepokazíte. Prípadne sa môžete poradiť s kvetinárkou, ktorá vám pomôže vybrať kvety, hodiace sa k povahe vašej priateľky.

vyberomat sk leonardo wong pgehyho unsplash
vyberomat sk leonardo wong pgehyho unsplash

2. Parfum

Častým a obľúbeným darčekom pre ženy je práve parfum. Veď každá chce svojmu partnerovi krásne voňať. Najjednoduchšie to majú tí páni, ktorých partnerka používa iba jednu vôňu. Potom je výber jasný. Avšak, v prípade, že neviete akú značku vaša žena preferuje, skúste sa rozpamätať či vám vonia nežne kvetinovo alebo odvážne koreňovo či sladkasto. Potom už stačí iba zvoliť podobný typ a máte vyhraté.

Ak si stále nie ste istý, v článku Tipy na vianočne darčeky pre ženy (parfum) vám ponúkame zoznam najobľúbenejších a najpoužívanejších parfumov pre ženy.

3. Kozmetika

Podarovanie kozmetiky je akýmsi univerzálnym darom, vhodným skoro na všetky príležitosti. Výročie je však silne romantická záležitosť, a preto vám neodporúčame kupovať klasické kazety so sprchovým gélom a šampónom. Skúste zvoliť napríklad oleje, penu alebo bomby do kúpeľa. Následne môžete partnerke pripraviť kúpeľ, ktorý si môžete užiť aj spoločne vo dvojici. Romantiku umocníte ešte viac, pokiaľ pridáte voňavé sviečky.

vyberomat sk plant
vyberomat sk plant

4. Šperky

Skvelý darček, ktorým ženu naozaj očaríte je šperk. Perfektne sa hodí pre väčšie okrúhle výročia. Šperk je výhodný aj pre vás, pretože vždy, keď si ho vaša milovaná osoba nasadí alebo sa na neho pozrie, bude na vás myslieť. Samozrejme nemusí ísť o drahé kúsky. Kľudne postačí menší srdiečkový náhrdelník, náušnice alebo náramok vyrobený z chirurgickej ocele. Riaďte sa podľa vášho rozpočtu. Partnerke alebo manželke určite nebude záležať na tom koľko stál. Dôležité je, že bol podarovaný z lásky.

Zopár lacnejších aj drahších šperkov nájdete na: Tipy na vianočné darčeky pre ženy (Šperky).

5. Šperkovnica

Ďalším naším tipom je šperkovnica. Väčšina žien ocení, keď jej podarujete peknú krabičku, do ktorej si môže poschovávať svoje vzácne poklady. V súčasnosti nájdete široký výber farieb, veľkostí a materiálov. Hlavným kritériom, na ktorom by ste si mali dať záležať, je správna veľkosť, aby sa do nej zmestili všetky šperky, ktoré vaša priateľka vlastní.

vyberomat sk simran sood jytjjawwze unsplash
vyberomat sk simran sood jytjjawwze unsplash

6. Spodná bielizeň

Sexy spodné prádlo nie je darčekom len pre ňu, ale aj pre vás. 🙂 V tomto prípade môžete s kľudným svedomím vyberať podľa vášho vkusu, keďže ho bude nosiť iba pre vás. Nezabudnite však pred nákupom zistiť správnu veľkosť. Prípadne môžete nejaké z jej kúskov zobrať zo sebou do predajne, kde ich porovnáte, keďže niektoré obchody a značky majú rozličné číslovanie. Nemusíte sa báť spýtať predavačiek, tie vám s výberom poradia najlepšie.

7. Fotoalbum

Fotoalbum je vďačným darčekom, ktorý bude prinášať radosť ešte dlhý čas po výročí. Môžete ho podarovať už naplnený množstvom vašich spoločných fotiek. Tomuto darčeku sa zaručene vaša polovička poteší. Vďaka fotoalbumu si môžete kedykoľvek zaspomínať na spoločne strávené chvíle.

vyberomat sk photo album
vyberomat sk photo album

8. Kniha

Prostredníctvom správne zvoleného darčeka na výročie, môžete svojej partnerke dopriať zaslúžený oddych. Na to vám môže dobre poslúžiť pútavá kniha, pri ktorej bude môcť zrelaxovať. Ponuka je naozaj široká, preto je dôležité vedieť, aké knihy vaša žena preferuje. Má radšej romantickú literatúru, detektívky alebo sci-fi? Darček môžete povýšiť na vyššiu úroveň, ak sa vám podarí získať podpísaný výtlačok jej obľúbeného autora. V prípade, že nepatrí medzi fanúšikov čítania, aj v takomto prípade si viete poradiť. Kúpte jej audioknihu, ktorú si môže pustiť kedykoľvek a kdekoľvek bude mať práva chuť na oddych.

9. Poukážka

Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy milujú starostlivosť o svoj zovňajšok. Podarujte im poukážku ku kaderníčke alebo kozmetičke či nechtárke. Okrem krajšej vizáže, jej doprajete aj zaslúžený oddych a čas pre seba, za čo vám bude určite vďačná.

10. Večera

Nie nadarmo sa hovorí, že najlepšie veci sú zadarmo. Nemusíte míňať veľa peňazí za drahé dary. Výborným darčekom, ktorý môžete vlastnoručne pripraviť je romantická večera. Uvarte svojej milovanej polovičke jej obľúbené jedlo, zapáľte sviečky a doprajte si chutné víno. Vytvoríte si tým ďalšiu nezabudnuteľnú spomienku a strávite spolu krásne chvíle.

vyberomat sk background
vyberomat sk background

Darčeky pre vás oboch

Oslava výročia vzťahu alebo svadby je vždy o dvoch ľuďoch. Preto vám ponúkame 7 tipov na darčeky, ktoré si užijete spoločne s vaším partnerom.

vyberomat sk couple
vyberomat sk couple

1. Wellness pobyt

Doprajte si víkend len pre seba a oslávte svoje výročie naplno. Romantický wellness pobyt je na to ako stvorený. Ako lepšie osláviť vašu lásku, ako keď sa môžete venovať po celý čas len jeden druhému. Taktiež si budete užívať dobré jedlo a tráviť spoločný čas v bazéne v saune alebo vírivke. Vytvoríte si spomienky, ktoré sú cennejšie ako akýkoľvek iný dar.

2. Sauna

Ďalším zážitkovým darom pre vás oboch by mohla byť sauna. Síce ide o drahšiu investíciu, avšak pokiaľ si ju obstaráte, spravíte veľkú služby nie len pre váš vzťah, ale aj pre vaše zdravie. Pravidelné saunovanie má totižto množstvo blahodarných účinkov na fyzické a psychické zdravie človeka. Predsa len každý z nás chce, aby bol náš partner stále zdravý a v dobrej kondícií.

Ak chcete zistiť viac, prečítajte si o vplyve sauny na zdravie človeka.

3. Vírivka

Čo môže byť romantickejšie ako horúca voda, bublinky, šampanské a vaša polovička. Vďaka vírivke si budete môcť doprať takúto romantiku kľudne aj každý víkend. Aj vírivka patrí medzi drahšie záležitosti. Avšak, môžete nájsť aj cenovo dostupnejšie varianty nafukovacích víriviek. Zopár sme ich pre vás vybrali v článku: Ako vybrať najlepšiu nafukovaciu vírivku.

vyberomat sk jamie fenn spbjspleak unsplash
vyberomat sk jamie fenn spbjspleak unsplash

4. Partnerské hry

Vytvorte si nezabudnuteľné výročie a zahrajte si spolu erotické partnerské hry. Pomôžu vám ešte lepšie spoznať priania a želania partnera a naladia vás na správnu náladu. Hry si môžete ešte viac okoreniť pokiaľ ich budete hrať po tme a svietiť vám budú len plamienky sviečok.

5. Ochutnávka vín

Máme šťastie, že žijeme v krajine, kde sa vyrába kvalitné chutné víno. Tak prečo toho nevyužiť a nedopriať si vo dvojici degustáciu vín. Môžete navštíviť napríklad Modru, kde nájdete dve starodávne pivnice. Alebo sa zúčastnite podujatí, kam chodia najlepší vinári a ponúkajú svoje s láskou vytvorené vínka. Na Slovensku nebude mať s možnosťami problém, a to hlavne na západe. Pokiaľ chcete ešte väčší zážitok, môžete sa za vínom vybrať aj do zahraničia. Medzi obľúbené oblasti patrí Morava, Taliansko alebo Francúzsko.

6. Športové aktivity

Patríte medzi aktívne páry, ktoré si najviac užívajú pri športových aktivitách? V takom prípade máte širokú škálu možností, ako môžete svoje výročie osláviť. Skvelým a romantickým spôsobom je víkend strávený v horskej chatke, ktorý môžete spojiť s turistikou. Alebo si môžete podarovať adrenalínový zážitok, ako napríklad bungee jumping alebo prelet balónom ponad hory.

vyberomat sk man
vyberomat sk man

7. Náramky

Rovnaké náramky pre páry nemusia byť len gýčové klišé. Dnes už nájdete aj nenápadnejšie alternatívy, pri ktorých ide skôr o symboliku ako o veľkosť. Vďaka rovnakým náramkom budete s partnerom stále v spojení, aj keď nebudete práve spolu. Vždy, keď sa jeho náramok jeden z vás pozrie, zaručene si spomenie na toho druhého.

Vložiť komentár

Pin It on Pinterest