Na ─Źo treba myslie┼ą pri k├║pe sauny

Obstaranie sauny patr├ş medzi drah┼íie invest├şcie, preto je potrebn├ę pred jej k├║pou premyslie┼ą si ur─Źit├ę body. Odpovede na nasleduj├║ce ot├ízky v├ím m├┤┼żu pom├┤c┼ą pri v├Żbere sauny pod─ża va┼íich predst├ív. V pr├şpade, ┼że st├íle nebudete ├║plne rozhodnut├Ż, niektor├ę firmy pon├║kaj├║ mo┼żnos┼ą vysk├║┼ía┼ą si sauny pred samotnou k├║pou. Na ─Źo treba myslie┼ą pred jej k├║pou?

Umiestnenie

Na za─Źiatok je potrebn├ę premyslie┼ą si, kam chcete va┼íu saunu umiestni┼ą. Infrasauny s├║ vhodn├ę do interi├ęru, ale aj exteri├ęru. Pri f├şnskych saun├ích je to komplikovanej┼íie. Tento typ funguje prostredn├şctvom kachie─ż, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą elektrick├ę alebo dreven├ę. Elektrick├ę kachle m├┤┼żete vyu┼żi┼ą v interi├ęri aj v exteri├ęri. Dreven├ę s├║ vhodnej┼íie do vonkaj┼íieho prostredia. Daj├║ sa pou┼żi┼ą aj vo vn├║tri, ale len pri niektor├Żch typoch kom├şnov.

Typ sauny

Pri v├Żbere typu sauny je d├┤le┼żit├ę myslie┼ą na v├í┼í zdravotn├Ż stav. Ka┼żd├í z nich disponuje in├Żmi zdravotn├Żmi benefitmi. F├şnske sauny dosahuj├║ vysok├ę teploty, ke─Ć┼że najsk├┤r zohrievaj├║ vzduch a a┼ż potom va┼íe telo. Z tohto d├┤vodu nie s├║ vhodn├ę pre ─żud├ş s kardiovaskul├írnymi probl├ęmami a ┼ąa┼żkos┼ąami srdca. Pre t├Żchto ─żud├ş s├║ vhodnej┼íie infrasauny. Zohrievaj├║ priamo ─żudsk├ę telo a dosahuj├║ men┼íie teploty. Viac o jednotliv├Żch typoch sa dozviete v ─Źl├ínku rozdiel medzi infrasaunou a f├şnskou saunou.

vyberomat sk sauna
vyberomat sk sauna

Materiál

Sauny sa vyr├íbaj├║ z dreva, ktor├ę nevyp├║┼í┼ąa ┼żivicu, dok├í┼że dobre izolova┼ą teplo a pr├şli┼í sa neprehrieva. D├┤le┼żit├Żm aspektom je jeho odolnos┼ą vo─Źi plesniam a zatuchnutiu. ─Äal┼í├şm podstatn├Żm prvkom je dizajn a v├┤┼ła, ktor├ę navodia skvel├Ż pocit zo saunovanie. Niektor├ę sauny sa vyr├íbaj├║ z napodoben├şm dreva, tie s├║ v┼íak nekvalitn├ę s kr├ítkou ┼żivotnos┼ąou. Viac o typoch driev, ktor├ę sa na v├Żrobu s├íun vyu┼ż├şvaj├║ sa dozviete v ─Źl├ínku materi├íl sauny.

├Üdr┼żba

 S obstaran├şm sauny sa sp├íja aj jej udr┼żovanie. Spr├ívna ├║dr┼żba dok├í┼że pred─║┼żi┼ą jej ┼żivotnos┼ą a t├Żm m├┤┼żete u┼íetri┼ą peniaze. Sauny nie s├║ n├íro─Źn├ę na udr┼żiavanie. Sta─Ź├ş pravideln├ę vetranie, ─Źistenie a dezinfikovanie, aby ste predi┼íli ko┼żn├Żm probl├ęmom ─Źi vzniku plesn├ş a hnilobe. Odpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą ┼ípeci├ílne pr├şpravky ur─Źen├ę na sauny, ktor├ę nepo┼íkodia povrch dreva.

Pr├şslu┼íenstvo

pri k├║pe sauny je nutn├ę myslie┼ą aj na pr├şslu┼íenstvo. Uter├íky, vedro s nabera─Źkou, saunov├ę kamene a teplomer patria medzi nevyhnutn├ę veci, ktor├ę budete ur─Źite potrebova┼ą ─Źi u┼ż ju budete vyu┼ż├şva┼ą ─Źasto alebo ojedinele. Ka┼żd├í z nich m├í svoj nenahradite─żn├Ż ├║─Źel. Na druhej strane esenci├ílne oleje, opierka, peelingov├ę kefy, ─Źasova─Ź a kober─Źek skvalitnia a spr├şjemnia ─Źas str├íven├Ż v saune. Viac inform├íci├ş o ich vyu┼żit├ş n├íjdete v na┼íom ─Źl├ínku pr├şslu┼íenstvo do sauny.

vyberomat sk pexels vlada karpovich
vyberomat sk pexels vlada karpovich

Zhrnutie

Pred samotnou k├║pou je d├┤le┼żit├ę vedie┼ą, kam by ste chceli saunu umiestni┼ą a ak├Ż typ je pre v├ís najvhodnej┼í├ş, vzh─żadom na v├í┼í zdravotn├Ż stav. Taktie┼ż treba myslie┼ą na n├íro─Źnos┼ą ├║dr┼żby, materi├íl a pr├şslu┼íenstvo, ktor├ę so sebou prin├í┼íaj├║ ─Ćal┼íie n├íklady. D├║fame, ┼że v├ím n├í┼í ─Źl├ínok pomohol a v pr├şpade ak v├ís zauj├şma t├ęma s├íun, pre─Ź├ştajte si na┼íe ─Źl├ínky o blahodarn├Żch ├║─Źinkoch infrasauny a f├şnskej sauny.

Vlo┼żi┼ą koment├ír

Pin It on Pinterest